Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 18 nov 2017, 18:22

Ovo za sut sa 3 metra si se malo zezno, ostalo dosta toga stoji.
Provjeri ponovo sa koje udaljenosti ima najbolje procente

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la TheChief » 18 nov 2017, 18:27

Njegov najveći problem su oni "njegovi šutevi" ispod koša, što potvrđuje ovo:
slika

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 19 nov 2017, 04:06

Lezbejke izvode himnu :tokralju: :rol: :rol:

Avatar
soccerfan
Postovi: 8682
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 19 nov 2017, 04:20

:bow: :salut:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 19 nov 2017, 04:22

Dobar pocetak u ovim uvodnim minutama. Kamo srece da je se ovako ponasao i sinoc.

Isto tako se nadam da ce Stotts prestati zayebavati sa PF pozicijom i ostaviti Vonleha sa Jusufom.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
soccerfan
Postovi: 8682
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 19 nov 2017, 05:02

Komentator upravo govori da zadnjih nekoliko utakmica igra sa gripom i povecanom temperaturom.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 19 nov 2017, 05:03

Dobar dobar Jusuf. Zbo igra fantasticno yebiga, pogadja sa svakog dijela parketa i ako mu je Jusuf stalno u faci.

14 min, 10pts, 5 reb, 2 blk.
Zadnja izmjena: sajo10, dana/u 19 nov 2017, 05:04, ukupno mijenjano 1 put.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 19 nov 2017, 05:04

Dobro prvo pol. dvije fine blokade :thumbup:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 19 nov 2017, 05:07

Izvukao se na kraju druge cetvrtine sa nekoliko dobrih poteza, a bio je uveliko krenuo sa greskama i fulanjem. Randolphu se mora blize prici. On je poludistancu doktorirao dok Jusuf nije bio ni prohodao.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 19 nov 2017, 06:51

Karicu dragi, ohladi malo. Cuj ”Blistao” :lol: Solidan Jusuf. Portland ide na na teska gostovanja iduce sedmice, Memphis, Phili, DC, NY.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16424
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la gaston » 19 nov 2017, 09:30

Hvala bratu što nije ubacio koša od pola 3/4. :thumbdown:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la theboss_RD07 » 19 nov 2017, 12:06

Joj ovih likova, kaze Temple se spasio batina
ovaj ga lagano gurnuo s ledja meni bi zao bilo tehnicku svirat

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JHam » 19 nov 2017, 12:21

@Federer17 Nurkic da je smireniji, malo pametniji i ozbiljniji vec sad bi mogao biti bolji od Jokica...Kod Jokica ne mozes samo gledati statistiku, koja je sasvim zadovoljavvajuca te se u odnosu na proslu sezonu popravio u odbrani, sutanju trica, slobodnim...Cini mi se da ima bolji defanzivni ucinak od Millsapa koji se vodi kao dobar defanzivac..A koliko saigrace cini boljim ne treba ni pricati, pa Mudiay razvali Oklahomu a do prije mjesec svi pisali da mu Kina ne gine...Murray vec nekoliko utakmica s 25+ poena....Denver nakon dugo vremena preko .500, jest pocetak sezone ali iz utakmice u utakmicu ekipa bolje igra a i navijaci se vracaju, taj uticaj nije imao ni jedan igrac od kako je Melo otisao..

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12645
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 19 nov 2017, 13:13

Portland bez Nurkica ekipa koja nije mogla ni .500 imati. Nurkic je ovu ekipu digao na jedan malo visi nivo.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 19 nov 2017, 14:19

JHam je napisao/la:@Federer17 Nurkic da je smireniji, malo pametniji i ozbiljniji vec sad bi mogao biti bolji od Jokica...Kod Jokica ne mozes samo gledati statistiku, koja je sasvim zadovoljavvajuca te se u odnosu na proslu sezonu popravio u odbrani, sutanju trica, slobodnim...Cini mi se da ima bolji defanzivni ucinak od Millsapa koji se vodi kao dobar defanzivac..A koliko saigrace cini boljim ne treba ni pricati, pa Mudiay razvali Oklahomu a do prije mjesec svi pisali da mu Kina ne gine...Murray vec nekoliko utakmica s 25+ poena....Denver nakon dugo vremena preko .500, jest pocetak sezone ali iz utakmice u utakmicu ekipa bolje igra a i navijaci se vracaju, taj uticaj nije imao ni jedan igrac od kako je Melo otisao..
Tom prvom recenicom si sve objasnio, zato je meni i krivo sto Nurkic u punom kapacitetu ne iskoristava svoj potencijal.

Da se ne lazemo, Jokic je strasan igrac i to moze poreci samo budala. Ja sam samo pisao da on nije (barem po mom ukusu) u dosadasnjem dijelu sezone pokazao nista posebno, s obzirom na to sta se ocekivalo od njega i koliku ulogu ima u timu (prva zvijezda ekipe, dok je Nurkic treca). Nije ni ovo lose (da se razumijemo), ali ja mislim da su mnogi ocekivali vise (ukljucujuci i mene). Saigrace, definitivno, cini boljim. Medjutim, ne mislim bas da je to u tolikoj mjeri koliko se cesto misli. Igraci poput Chandlera, Murraya, Harrisa, Bartona, Millsapa (pa i Mudiaya) su sve osim losi igraci. Vec nekoliko godina su tu zajedno, stasavaju kao tim, a neki od pomenutih su izuzetni potencijali za buducnost (Murray je npr. vec sad strasan igrac, a tek mu je 20). Zasto ih prosle sezone nije toliko cinio boljim, iako je mozda pruzao i bolje partije? Upravo zato sto to ne zavisi toliko od njega.

Da ne idemo dalje u off, mislim da se u dobroj mjeri slazemo.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Evil Genius II » 20 nov 2017, 09:39

slika

sto se nurkica tice
His efficiency was really bad to start the season (and generally isn't great on its own), and his good games haven't picked it up very much yet.

It’ll likely level out to something around .530 TS%, but that’s not great for a big and is mostly low because of his inefficient post game and it’s not helped by how many bunnies he’s missed around the rim. Those misses really add up and make his points-per-shot-attempts pretty poor currently.

He won’t be the worst player on offense once it all levels out, but his USG is waaaay too high currently and his post game hasn’t warranted that many shot attempts. For overall impact over the course of the season, the efficiency needs to go up but will also be balanced by defensive impact and how his playmaking is.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 20 nov 2017, 14:05

lol :mrgreen:

slika

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 20 nov 2017, 15:19

Večeras opet protiv M.Gasola koji ga je u prvom meču malo spustio na zemlju.

Samo je bitno da ne forsira i da ne pokušava da dokazuje da je veći igrač nego jeste. Dovoljno je da vrti one p&r-ove, da čvrsto brani skok, da ne pokušava glumiti CP3-a sa dodavanjima, te da ne pokušava svaki mogući šut izblokirati i imaće konstantno min 15pts/8reb/3ass/1.5blk partiju.

Dakle pod hitno popraviti - FG% (tu je najviše do selekcije šuta, jer ima previše indijanštine u istom) i smanjiti broj TO (nemarni pasovi, kao i forsiranje post up-a gdje se spetlja u driblingu pa mu izbiju loptu ili mu ista ispadne iz ruku).

Očigledno je da je FT% zakucan na max 70% iako mi se čini da ima meku ruku, ali očigledno tu umor/psiha u utakmici učine svoje.

Ostalo je više nego korektno za centra.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 20 nov 2017, 19:29

Federer17@ U vezi prosle godine, zaista sam mislio da je igrao fantasticno ono vreme u POR, imao je pozitivan efekat na igru u oba smjera, imao je +8.8 u net-rtg relativno timu, imali omjer (14-6) kome je on vjerovatno najvise pridonio. Imao svestranu statistuku koju nijedan drugi C nije imao sto je dokaz da je bio igrac na oba kraja parketa. Ako bi odigrao tako preko cijele sezone bio bi top 5 C, nazalost to su samo bile 20 utakmica. U vezi Jokic, stvar sa njim je u efektivnost i team-impact. On je nevjerovatan plus za Denver dok je na parketu. Nije on high-volume scorer ali zato cini sve saigrace znacajno boljim nego sto zaista jesu.

Edin139@ Slazem se sa tobom. Koriste ga predaleko od kosa, stavlja blokove kod perimetra i tamo prima loptu, help-D stigne stati izmedju njega i kosa. Nije dobar kada treba uzimati odluke u toj sitvaciji niti je dovoljno tehnicki dobar da to rijesi. Zato se cesto zabije u protivnika i dobije charge ili napravi neki ludi sut koji ne bude ni blizu. Osim toga mislim i da je veliki problem da je mnoga staticnji napad ove godine, dobar je u nalazenju cuttera ali ponovo kao u Denveru cesto svi budu markirani, nema kretanja bez lopte i cesto mu jedino ostane neki ludi iso-play koji najcesje ne uspijeva. Mislim i da su mo vrlo lose odradili fizicku spremu za ovu sezonu, mnogo brze djeluje umoran nego prije cak i prije kada je bio deblji. Nema neke energije ni snage koju je imao. Mislim cak da je na tom planu najvise izgubio, snaga i effort je prije bio u njegovoj koristi, ne vidim to sada.

OT, tek sad detaljno procitao kritike na prosloj stranici, tek sad vidim kakav je BS napisan. Kakve optuzbe i najvaznije kakve veze ima uopste sa temom i tome sto se raspravljalo? Nije ni prvi put da ljudi koji uopste nisu aktivni na temi ulaze samo da bi mi zamjerali na nacin koji se izrazavam, koliko kojeg jezika koristim idt bez ikakve druge dodatne koristi konverzaciji/debati. Pricamo o NBA igracu koji igra u Americi, nailazim na engelski jezik na forumu svakodnevno a meni se neki koji najcescje i neznam da postoje na temi ulaze da mi dobacuju u vezi toga. Nemam namjere mjenjati nacin na koji se izrazavam niti se mislim svadjati anonimnno preka neta, dali to sada znaci da se treba prihvatiti da mi svako malo neki dobacuje na licnoj bazi bez ikavke veza sa temom u pitanju? Gubi smisao.

Edit: Evo jedan bas dug intervju sa Jukom, nisam ga stigao procitati ni sam jos:
https://www.si.com/nba/2017/11/20/jusuf ... rry-stotts

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 20 nov 2017, 19:41

@chinaglia

Hahahaha, nisam se nasmijao ovako slatko odavno :lol: :lol: :lol: Joj Majersa :urnebes:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.