Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tesnjak1991 » 13 jan 2018, 15:25

RealnoGledano je napisao/la:bilo bi smijesno da su pobjedili.ljudi su imali 12/42 za 3 pts
da su bar 10 trojki manje uzeli i iz tih napada dali 10 pts pobjedili bi
Po logici mnogih na Portlandovom forumu, krivica je na Jusufu, jer nije imao više od 5 skokova. Treba zanemarit ispucavanje ostalih i Jusufovu efikasnost sinoć i dosta dobru obranu, najveći problem je taj nedostatak skokova. :urnebes:

Moram priznati, sve više i više se nadam da će otići u trejdu negdje, ili da će mu neka ekipa na kraju ponuditi više nego je Portland spreman dati. Kad smo već kod toga, jel' ima možda neko da mi kaže koje bi ekipe bile dobre za Jusufa (po vašem mišljenju naravno), u slučaju da ode? :bih:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la jasko_juve » 13 jan 2018, 15:44

Boston place za dobrom peticom..
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 13 jan 2018, 17:12

i ja bas citam na njihovoj FB stranici pa to je strasno
traze trejd Dame-a i lome "kola" na Jusufu jer ga je rođo nadskako (a to sto je Juka proveo tekmu na vrhu reketa cuvajuci Rođu i sto kad rođo skace u odbrani ne smije mu niko pric od saigraca na 2 metra da pokupi skok to ništa)
ne viđo da iko spomenu AMinua i to što je opucao 9 trojki i sto ga je AD natrpo do vrha
ne znam kako je u ostalim timovima al ovi portlandovi "navijaci" su dno dna
ljudi su izgubili dodir sa realnoscu,oni kontaju da su top tim i da bi trebali svaku pobjedit :urnebes:

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chstal » 13 jan 2018, 17:20

Tesnjak1991 je napisao/la:
RealnoGledano je napisao/la:bilo bi smijesno da su pobjedili.ljudi su imali 12/42 za 3 pts
da su bar 10 trojki manje uzeli i iz tih napada dali 10 pts pobjedili bi
Po logici mnogih na Portlandovom forumu, krivica je na Jusufu, jer nije imao više od 5 skokova. Treba zanemarit ispucavanje ostalih i Jusufovu efikasnost sinoć i dosta dobru obranu, najveći problem je taj nedostatak skokova. :urnebes:

Moram priznati, sve više i više se nadam da će otići u trejdu negdje, ili da će mu neka ekipa na kraju ponuditi više nego je Portland spreman dati. Kad smo već kod toga, jel' ima možda neko da mi kaže koje bi ekipe bile dobre za Jusufa (po vašem mišljenju naravno), u slučaju da ode? :bih:
Memphis, da se trejda Nurkic-Gasol. Zatim Dallas nema centra, Milwaukee takodjer trazi centra, Orlando trejd sa Vucevicem, Clippers trejd sa Jordanom.

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tesnjak1991 » 13 jan 2018, 17:24

RealnoGledano je napisao/la:i ja bas citam na njihovoj FB stranici pa to je strasno
traze trejd Dame-a i lome "kola" na Jusufu jer ga je rođo nadskako (a to sto je Juka proveo tekmu na vrhu reketa cuvajuci Rođu i sto kad rođo skace u odbrani ne smije mu niko pric od saigraca na 2 metra da pokupi skok to ništa)
ne viđo da iko spomenu AMinua i to što je opucao 9 trojki i sto ga je AD natrpo do vrha
ne znam kako je u ostalim timovima al ovi portlandovi "navijaci" su dno dna
ljudi su izgubili dodir sa realnoscu,oni kontaju da su top tim i da bi trebali svaku pobjedit :urnebes:
Druže ono je strašno, dno dna. Par pacova nakon bilo koje njegove loše partije ispliva odmah, obrću stvari kako njima odgovara za bilo koji segment igre. Sve ono stoji, mlak i bezvoljan Juka zna da bude, loše procente ima iz igre, al' dal' je realno da ne vide koliko im samo on znači u obrani. Sinoć onako efikasan, i na kraju likovi ga ignorišu u napadu.. Smješno..
Pa nedavno sam čitao, lik krivi Jusufa za onu partiju kad je Beal imao vanzemaljske brojke, uopće ne dovodi u pitanju kako to da je Beal dobio priliku da napadne Jusufa u reketu toliko x. Što se njih dosta tiče, Lillard i CJ su nedodirljivi, a to što obranu ne igraju nijedan, to je nebitno. Bitno je da oni znaju trojke šutat, od njih il' žive il' umiru.

Sad kad bi im napisao to da Juka pretežno protivničke centre čuva na liniji 3 poena, svi bi se čudili,. al' situacija je takva, dosta centara u igri protiv njega uopće ne napada ispod obruča, kakav god da je mislim da je tu jedan od boljih u obrani u ligi. Gradi protivnike, suigrači uzimaju skokove, al' to haman malo ko cijeni. Volio bih da počne napucavati svoju statistiku, a tim nek gubi, ko ih ****..
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tesnjak1991 » 13 jan 2018, 17:27

Chstal je napisao/la:
Tesnjak1991 je napisao/la:
RealnoGledano je napisao/la:bilo bi smijesno da su pobjedili.ljudi su imali 12/42 za 3 pts
da su bar 10 trojki manje uzeli i iz tih napada dali 10 pts pobjedili bi
Po logici mnogih na Portlandovom forumu, krivica je na Jusufu, jer nije imao više od 5 skokova. Treba zanemarit ispucavanje ostalih i Jusufovu efikasnost sinoć i dosta dobru obranu, najveći problem je taj nedostatak skokova. :urnebes:

Moram priznati, sve više i više se nadam da će otići u trejdu negdje, ili da će mu neka ekipa na kraju ponuditi više nego je Portland spreman dati. Kad smo već kod toga, jel' ima možda neko da mi kaže koje bi ekipe bile dobre za Jusufa (po vašem mišljenju naravno), u slučaju da ode? :bih:
Memphis, da se trejda Nurkic-Gasol. Zatim Dallas nema centra, Milwaukee takodjer trazi centra, Orlando trejd sa Vucevicem, Clippers trejd sa Jordanom.
Šta je po tebi najbolje što mu se može dogoditi po pitanju trejda/prelaska u drugu ekipu? Mislim tu na jačinu ekipe, njegovku iskoristivost u toj ekipi, domet ekipe u regularnom dijelu sezone ili PO. Ovako kad gledam, U Milwaukee kad bi prešao, uz Antu ako će on ostati tu, nevjerovatno dobru obranu bi imali, ako ne griješim?
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chstal » 13 jan 2018, 17:44

Tesnjak1991 je napisao/la: Šta je po tebi najbolje što mu se može dogoditi po pitanju trejda/prelaska u drugu ekipu? Mislim tu na jačinu ekipe, njegovku iskoristivost u toj ekipi, domet ekipe u regularnom dijelu sezone ili PO. Ovako kad gledam, U Milwaukee kad bi prešao, uz Antu ako će on ostati tu, nevjerovatno dobru obranu bi imali, ako ne griješim?
U Milwaukee bi igrao puno ali ne bi imao puno poena zbog Ante i Parkera. U ostalim ekipama Dallas, Memphis, Clippers i Orlando bi igrao puno (mozda Orlando manje), ali su ove ekipe u rekonstrukciji i nece vidjeti play-off narednih 4-5 godina.

Mozda mu je Portland najbolja opcija, ali ga definitivno trebaju vise ukljuciti u igru.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 13 jan 2018, 17:51

Njemu je dobro u Portlandu, ima odlicnu saradnju sa Dameom, cak je i CJ poceo malo da uci nesto sto se zove pick n roll. To sto poneki navijac ima pik na njega, to je sasvim razumljivo jer se ocekuje od njega vise. i ja ga kritikujem nakon svake lose partije, jer on nije igrac kojem se smije desavati da igra 2 dobro, jednu ocajno. On ako ce biti jedan od nosilaca Portlanda, mora pokazati vise konstantnosti. Nesto bolje igra u zadnje vrijeme, ali ima tu jos stucavica. Ti tesnjak nisi realan jer citas ocigledno selektivno komentare, mnogo navijaca portlanda vec odavno govori da se backcourt dame cj treba rasturiti, i ovisno o formi se prica cas da jedan treba ici cas drugi. Dok bude promjenjive igre, uvijek ce biti i kritika i s tim se mora zivjeti.

Sinoc je odigrao najbolju tekmu protiv Cousinsa i mislim cak da je iz tog match upa izasao kao pobjednik bez obzira na poraz ekipe.

Ja se nadam da ce ostati tu gdje jeste jer mislim da ce u ovoj grupi igraca uz damea moci da sazrije kao igrac i izvuce donekle daj svoj potencijal koji ima.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

RipCity
Postovi: 24
Pridružen/a: 13 dec 2015, 20:19
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RipCity » 15 jan 2018, 01:44

RealnoGledano je napisao/la:i ja bas citam na njihovoj FB stranici pa to je strasno
traze trejd Dame-a i lome "kola" na Jusufu jer ga je rođo nadskako (a to sto je Juka proveo tekmu na vrhu reketa cuvajuci Rođu i sto kad rođo skace u odbrani ne smije mu niko pric od saigraca na 2 metra da pokupi skok to ništa)
ne viđo da iko spomenu AMinua i to što je opucao 9 trojki i sto ga je AD natrpo do vrha
ne znam kako je u ostalim timovima al ovi portlandovi "navijaci" su dno dna
ljudi su izgubili dodir sa realnoscu,oni kontaju da su top tim i da bi trebali svaku pobjedit :urnebes:
Jaro nemas kolko si u pravo za ove navijače iza Portlanda , ja s njima bitku bijeg svaki dan ..ljudi žive u fantaziji da je svaki igrač all star calibar Hahaha... a volio bi da juka ode u neki bolji tim gdje se zna koliko pije a ko plaća

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 15 jan 2018, 01:49

evidentno je da forumasi s ove teme prate iskljucivo Nurkica, cast izuzecima
ne mozes drugacije objasnit idiotizme koji se pisu

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 15 jan 2018, 03:26

Nikad losiji Portland, ljudi su dosli da izgube,niko se nista ne trudi

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 15 jan 2018, 08:35

Najbolji pokazatelj koliko je juka ispunio ovosezonska ocekivanja je ova tema. Jedan post za citavu tekmu sinoc.
Pratio sam skoro svaku proslosezonsku tekmu u portlandu kao i mnogi ovdje, a sada odgledam utakmicu ako sam kojim slucajem ostao budan iz drugih razloga, a i tada se znalo desiti da nakon njegove vezane tri fljoke pod kosem odem na spavanje.
Statistika je hajmo reci solidna 14,5 poena i 8 skokova je solidna statistika al kad pogledas procente :(, uzas za centra.
Mislio sam prosle sezone da je juka sigurica top10 centara ove sezone sa tendecijom top 5 u buducnosti.
Nazalost sve manje vjerujem da ce ikada postati "stabilan" startni centar u NBA.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 15 jan 2018, 14:43

što juka isproziva cousinsa :urnebes:

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 15 jan 2018, 15:18

Ziggs je napisao/la:što juka isproziva cousinsa :urnebes:
što bi bio fol da samo igra,bez ovakvih izjava,da bude kao npr. duncan,ali tesko je to njemu

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 15 jan 2018, 15:52

filip13 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:što juka isproziva cousinsa :urnebes:
što bi bio fol da samo igra,bez ovakvih izjava,da bude kao npr. duncan,ali tesko je to njemu
baš smo mi takav narod da ne prozivamo, zajebajemo, trash talkamo :D

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 15 jan 2018, 16:34

Ziggs je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:što juka isproziva cousinsa :urnebes:
što bi bio fol da samo igra,bez ovakvih izjava,da bude kao npr. duncan,ali tesko je to njemu
baš smo mi takav narod da ne prozivamo, zajebajemo, trash talkamo :D

pa ima i takvih,ko svugdje

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hurem » 16 jan 2018, 13:25

edin139 je napisao/la:Najbolji pokazatelj koliko je juka ispunio ovosezonska ocekivanja je ova tema. Jedan post za citavu tekmu sinoc.
Pratio sam skoro svaku proslosezonsku tekmu u portlandu kao i mnogi ovdje, a sada odgledam utakmicu ako sam kojim slucajem ostao budan iz drugih razloga, a i tada se znalo desiti da nakon njegove vezane tri fljoke pod kosem odem na spavanje.
Statistika je hajmo reci solidna 14,5 poena i 8 skokova je solidna statistika al kad pogledas procente :(, uzas za centra.
Mislio sam prosle sezone da je juka sigurica top10 centara ove sezone sa tendecijom top 5 u buducnosti.
Nazalost sve manje vjerujem da ce ikada postati "stabilan" startni centar u NBA.
Pa zato sto posljednje vrijeme igra bolje u odnosu na start sezone zato i nema komentara...sacekaj par slabijih partija pa ces svjedociti coporskom napadanju.

Da predje u Boston ili neku drugu sredinu gledao bi ti opet svaku utakmicu da vidis kako ce se uklopiti, itd.
Isto kao i Dzeko u Romu, prve utakmice je cijela BiH gledala, kasnije se zasitis malo i imas vaznijih stvari.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 17 jan 2018, 04:26

Nakon 7 minuta utakmice Juka ima 2 TO i 0/1 iz igre (promasaj 1m od kosa), ostatak je trcao gore-dole iz napada u odbranu i nazad.
Nazad u krevet..

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 17 jan 2018, 04:36

nikad se on nije naigrao protiv Čendlera, nece ni vcrs

Avatar
kupus army
Postovi: 1525
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kupus army » 17 jan 2018, 04:55

Samo 6 minuta u prvom,a nije opterecen prekrsajima.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.