Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 18 nov 2017, 06:20

smijesna ekipa. Idi Dame bolan.. yebo lojalnost..
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bassha » 18 nov 2017, 06:23

Portlandu trebaju neke promjene u timu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 18 nov 2017, 06:27

big nurk vs kosta koufos..kojeg od ova 2 vi trpate u top 10 lige?
nisam gledao onih par sa 20+ koseva i zao mi je ali kako mi je tek zao sto sam gledao ovih 5-6 u kojima je bio ocajan. ovo je bio horor od strane jednog centra.

a portland na 50% sa vecinom tekmi u svojoj dvorani i protiv ekipa koje se kuci moraju uzeti. Vani gube od kriminalnih kingsa...na sta li ce liciti tabela nakon narednih desetak meceva.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8682
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 18 nov 2017, 07:15

Mora ovo puno puno bolje!! Pokazao je da moze biti bolji od ovoga veceras. Na FB stranici njegovoj pise (ako lazu oni lazem i ja) da ima gripu neku. Al to svakako nije opravdanje.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 18 nov 2017, 07:40

Jusuf Nurkic says he has been battling flu-like sickness for past three games.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 18 nov 2017, 13:07

Bravo Juka, my wigger!
Ispod prosjecni startni centar i nista vise.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 18 nov 2017, 15:01

3isamagicnumber je napisao/la:Bravo Juka, my wigger!
Ispod prosjecni startni centar i nista vise.
Ti ne gledas tekme, ali dodjes ovdje obavezno nakon svake losije partije da napises to sto napises i konstantno se pozivas na nekakvu statistiku i poredjenje s drugim centrima. Mani mi statistike, bolje pogledaj koju utakmicu i onda daj svoj sud.

Daleko od toga da mislim (ili zelim reci) kako je Nurkic opravdao ocekivanja na pocetku sezone, kako je TOP 10 centar lige, ili nesto slicno..., ali nije brate ni toliko los kako ti cesto hoces predstaviti. Znao je odigrati nekoliko odlicnih partija, isti toliki broj i onih katastrofalnih (gdje vrlo rano, na nevjerovatno glup nacin, udje u probleme sa faulovima), dok je sve ostalo odigrao sasvim solidno. Da moze bolje - MORA.

Kakve partije pruzaju najvece zvijezde ekipe CJ i Dame, koliko su utakmica izgubili 'zahvaljujuci' iskljucivo njihovim losi(ji)m partijama? Sta bi onda mogli reci za njihove performanse u ovih nekoliko odigranih utakmica?

Sta je to Jokic aman pokazao do sada? A, inace je (trenutno) duplo veca zvijezda i, da kazem, priznatiji igrac od Nurkica u NBA. Ko njega proziva kako je ispodprosjecan startni centar? Koliko vece ovlasti on ima od Nurkica u ekipi, pa opet su im statistike tu negdje...

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 18 nov 2017, 15:39

Ne znam sta se desava ove sezone al stvari trenutno po mom misljenju ne idu u pravom pravcu. Da li su to trenerove zamisli,gubitak tezine, da li neki problemi sa zdravljem ili jednostavno strah od povrede al ovo nije ni blizu Juke od proslosezonskih 20 tekmi u portlandu.
Iako meni licno je totalno nejasno da ovakav "bager" igra tako daleko od kosa :?
Sto je najzalosnije sve se vise javlja onih koji smatraju da je njegova odbrana daleko precjenjena, sto po onome sto trenutno pokazuje i stoji ako cemo realno.
Nadat se boljem al nurk fever mu se lahko moze obiti o glavu. Svi su od njega ocekivali da bude treca zvijezda momcadi tako da ovaj hajmo reci solidan 15-7 prosjek ne zadovoljava nikoga (doduse procenti su kriminalni za centra i turnovera je puna kapa).
S druge strane malo me zivciraju ovi navijaci portlanda, CJ i Dame za 25 milja po sezoni igraju toplo-hladno kosarku, ostali smijesni a svemu kriv juka sa svoja 3 miliona po sezoni, pa odvadite malo majka mu stara nit ga nesto placate nit je taj kalibar u ovom trenutku da moze nositi ekipu na svojim ledjima..
Ne znam sve je moguce pa i neki veliki trejd, mislim da je samo Dame trenutno nedodirljiv a sve ostale ponude bi ovi saslusali pogotovo kad se ukljuce pikovi jer ovi realno za mjesec tankiraju, tek im slijede prave tekme i negativan omjer.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 18 nov 2017, 16:13

Federer17 je napisao/la:
3isamagicnumber je napisao/la:Bravo Juka, my wigger!
Ispod prosjecni startni centar i nista vise.
Ti ne gledas tekme, ali dodjes ovdje obavezno nakon svake losije partije da napises to sto napises i konstantno se pozivas na nekakvu statistiku i poredjenje s drugim centrima. Mani mi statistike, bolje pogledaj koju utakmicu i onda daj svoj sud.

Daleko od toga da mislim (ili zelim reci) kako je Nurkic opravdao ocekivanja na pocetku sezone, kako je TOP 10 centar lige, ili nesto slicno..., ali nije brate ni toliko los kako ti cesto hoces predstaviti. Znao je odigrati nekoliko odlicnih partija, isti toliki broj i onih katastrofalnih (gdje vrlo rano, na nevjerovatno glup nacin, udje u probleme sa faulovima), dok je sve ostalo odigrao sasvim solidno. Da moze bolje - MORA.

Kakve partije pruzaju najvece zvijezde ekipe CJ i Dame, koliko su utakmica izgubili 'zahvaljujuci' iskljucivo njihovim losi(ji)m partijama? Sta bi onda mogli reci za njihove performanse u ovih nekoliko odigranih utakmica?

Sta je to Jokic aman pokazao do sada? A, inace je (trenutno) duplo veca zvijezda i, da kazem, priznatiji igrac od Nurkica u NBA. Ko njega proziva kako je ispodprosjecan startni centar? Koliko vece ovlasti on ima od Nurkica u ekipi, pa opet su im statistike tu negdje...
Pa jbmu sada si dokazao da ti ne pratis ostalu ligu i ako mozda pratis Jusufa. Pratim naprimjer Jokica blize nego Juku ove sezone jednostavno zato sto zasljuzuje paznju. Ne mogu da vjerujem neke stvari koje ljudi ovjde pisu o Jokicu i ne ulazim u te rasprave jer je tema Juka. Samo cu reci da je Jokic svemirski brod za Jusufa ove sezone, top 5 centar bez sumnje i ako se priblizi onoj formi koju je imao poslje bozica prosle godine vjerovatno moze biti u jednom od all-nba timova. To da nije nesto u odbrani, posebno protiv bruisers poput Juke ne negira da je ofansivni mastermind. Drugo, nemoj izmisljati da dolazim iza svake lose partije da ga kritikujem bas to izbjegavam, danas je bio izuzetak. Ako se ne slazes sa tim dokaze da je drugacije.

Lol sta to treba da gledam, Njegov kriminalni napad? Da se manim statistika… Dobro necu pricati o tome kako je na dnu u true shooting i na vrhu u TO-rate. Necu ni govoriti o tome da ima neki FG 45% a igra najveci dio vremena ispod kosa, necu ni spominjati da mu je midrange znacanjo bolji od finisha ispod kosa a smatra se klasicnim centrom. Niti cu govoriti o tome kako je na dnu dna kod svake ofensivne formule/algoritma koje analiticari koriste. Sve je to bez veze jer je ocigledno da vode konspiraciju protiv Jusufa. Ne brini pogledam ja svaki njegov pokusaj na kos na NBA stranici i bas zbog toga ga kritikuje. Bacam sidro od 20kg precizniji od njega i sa boljom formom na kos. Uopste ne gleda gdje baca loptu kao da igra ”get rid of the hot potato” sam sa sobom. Ne zna jednostavni put back pogoditi. Tijelo mu totalno van balansa i cesto u apsolutno bizarnim pozicijama kad rukne loptu, cudi me da uopste pogodi tablu. Blago receno je katastrofa i najgore je da toliko uzima pozecija, ima veci usage rate cak i od CJa, ja bi mu zabranio da dira loptu u napadu i samo da igra u odbrani i neka budi neki Andre Roberson C-versija ako ce ovako nastaviti biti brutalno los.

Ne igra ni odbranu na nekom visokom nivou kontra toga sto ljudi ovdje pisu kao da je neki defensivni stopper ala Motumbo ili Hakem, nije ni najbolji odbranbeni igrac u svom timu. Naravno znam i da Dame i CJ ne igraju na nivou i da tim igra vrlo lose, Chinaglia@ je vec to fino objasnio. Jesu li sad oni krivi sto Juka nista ne zna pogoditi osim ako ga Dame ne servira za open looks? Qurci se poslje dobre partije a poslje lose cujes kroz neki treci izvor kako kaze da se bori sa influensom, ovo ono. Bjezi bolan ako ce se ponasati kao neka primadonna neko snima real houswifes of Zivinice, ne treba mu kosarka za to. Iskreno pun mi ga qrac, jedino je pokazao flashes potencijala u ove 3 sezone, bas kad pomislis da mu je idealna sitvacija a on igra najgoru kosarku do sada. To sto sam rekao da je ispod prosjecan startni centar je kompliment, jos uvjek nije ni to pokazao da je konstantno na tom nivou sto realno i nije toliko lose. Vjerovatno ce biti regresija prosjeku sto znaci da ce se ipak podici jer nije realno ovoliko los koliko djeluje. Zaista sam imao visoka ocekivanja za njega, mozda i uspije da opravda nesto od toga do kraja sezone, ali ovo za sada je prelose. I ne cu ga kritikovati ali poslje svakakvi nebuloza koje procitas neko mora i biti realan. Tek cu poceti gledadi kada/ako cujem da podze igrati kako bi trebao.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 18 nov 2017, 16:25

3isamagicnumber je napisao/la:
Pa jbmu sada si dokazao da ti ne pratis ostalu ligu i ako mozda pratis Jusufa. Pratim naprimjer Jokica blize nego Juku ove sezone jednostavno zato sto zasljuzuje paznju. Ne mogu da vjerujem neke stvari koje ljudi ovjde pisu o Jokicu i ne ulazim u te rasprave jer je tema Juka. Samo cu reci da je Jokic svemirski brod za Jusufa ove sezone, top 5 centar bez sumnje i ako se priblizi onoj formi koju je imao poslje bozica prosle godine vjerovatno ce biti u jednom od all-nba timova. To da nije nesto u odbrani, posebno protiv bruisers poput Juke ne negira da je ofansivni mastermind. Drugo, nemoj izmisljati da dolazim iza svake lose partije da ga kritikujem bas to izbjegavam, danas je bio izuzetak. Ako se ne slazes sa tim dokaze da je drugacije.

Lol sta to treba da gledam, Njegov kriminalni napad? Da se manim statistika… Dobro necu pricati o tome kako je na dnu u true shooting i na vrhu u TO-rate. Necu ni govoriti o tome da ima neki FG 45% a igra najveci dio vremena ispod kosa, necu ni spominjati da mu je midrange znacanjo bolji od finisha ispod kosa a smatra se klasicnim centrom. Niti cu govoriti o tome kako je na dnu dna kod svake ofensivne formule/algoritma koje analiticari koriste. Sve je to bez veze jer je ocigledno da vode konspiraciju protiv Jusufa. Ne brini pogledam ja svaki njegov pokusaj na kos na NBA stranici i bas zbog toga ga kritikuje. Bacam sidro od 20kg precizniji od njega i sa boljom formom na kos. Uopste ne gleda gdje baca loptu kao da igra ”get rid of the hot potato” sam sa sobom. Ne zna jednostavni put back pogoditi. Tijelo mu totalno van balansa i cesto u apsolutno bizarnim pozicijama kad rukne loptu, cudi me da uopste pogodi tablu. Blago receno je katastrofa i najgore je da toliko uzima pozecija, ima veci usage rate cak i od CJa, ja bi mu zabranio da dira loptu u napadu i samo da igra u odbrani i neka budi neki Andre Roberson C-versija ako ce ovako nastaviti biti brutalno los.

Ne igra ni odbranu na nekom visokom nivou kontra toga sto ljudi ovdje pisu kao da je neki defensivni stopper ala Motumbo ili Hakem, nije ni najbolji odbranbeni igrac u svom timu. Naravno znam i da Dame i CJ ne igraju na nivou i da tim igra vrlo lose, Chinaglia@ je vec to fino objasnio. Jesu li sad oni krivi sto Juka nista ne zna pogoditi osim ako ga Dame ne servira za open looks? Qurci se poslje dobre partije a poslje lose cujes kroz neki treci izvor kako kaze da se bori sa influensom, ovo ono. Bjezi bolan ako ce se ponasati kao neka primadonna neko snima real houswifes of Zivinice, ne treba mu kosarka za to. Iskreno pun mi ga qrac, jedino je pokazao flashes potencijala u ove 3 sezone, bas kad pomislis da mu je idealna sitvacija a on igra najgoru kosarku do sada. To sto sam rekao da je ispod prosjecan startni centar je kompliment, jos uvjek nije ni to pokazao da je konstantno na tom nivou sto realno i nije toliko lose. Vjerovatno ce biti regresija prosjeku sto znaci da ce se ipak podici jer nije realno ovoliko los koliko djeluje.

Zaista sam imao visoka ocekivanja za njega, mozda i uspije da opravda nesto od toga do kraju sezone, ali ovo za sada je pre-lose.

PS. Samo mi nemojte govoriti o onim utakmicama kada je isao preko 20+ poena a nista osim toga nije uradio na parketu, nisu ni bili procenti nesto tada plus sto to ne treba da bude njegova uloga u timu, vec imaju CJa i Damea za to.
Ja ti samo mogu reci da pogledas koju utakmicu i da jos jednom procitas sta sam napisao. Nigdje, ni u jednoj recenici, nisam napisao kako je njegova igra zadovoljavajuca. @dreamer cesto pise i negoduje na njegovu igru i evo npr. ja mu nista nisam rekao, jer je u pravu 100% i sa svakom njegovom rijecju se slazem. Medjutim, ti, koji ne gledas utakmice, sve svodis na odgledani video poslije, te pracenje statistike.

Nisam napisao ni da se ne slazem s tobom, pogotovo jer si ovim postom napisao veliku vecinu onoga sto ja mislim (prvenstveno na debilna sutiranja u postu, cesto bez ravnoteze - da je da se ispali lopta), ali ti opet kazem da pretjerujes jer to na utakmicama ne izgleda bas lose u tolikoj mjeri. U vezi njegovog ponasanja, glume i sta si vec sve naveo - apsolutno se slazem.

Jokica sam gledao u nekoliko navrata i evo mene licno uopste nije impresionirao, daleko od toga. Ista stvar i sa igrom Damea i CJ-a, kriminalni u mnogim utakmicama.

I, koliko me sjecanje sluzi, nije ti prvi put da pises slicne stvari (kao u prethodnom postu) ovdje na temi.

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la DzoniInglis » 18 nov 2017, 16:33

Juka je solidan i sada već dokazan startni centar u NBA. Da li može više, vidjećemo. Ako ne može, nema veze, i ovo je dosta.
@3isamagicnumber nisi ništa slagao, s dosta stvari se slažem, ali molim te prestani s upotrebom engleskih izraza i fraza, ismijavaš svoj jezik koji je 10 puta bogatiji od pomenutog. Ako ti je toliki ćejf, rađe piši sve na engleskom, barem neće biti iritantno toliko. LP

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 18 nov 2017, 16:34

Cekaj jesam li ja to prije ulazio u neke analize o kako izgleda na parketu kada sam ga kritikovao? Pa jedino sam citirao statistiku koju ti meni gorovis da se manim. Ne mislim se maniti toga jer je to sastavni dio kosarke i jedini dio koji sam ja komentirao. Da to izgleda brutalno lose i da mnogi se ne mogu pomiriti sa tim nije moj problem.

Meni vise djeluje kao da di hoces da stitic Jusufa i zato mene napadas zbog toga "sto nisam gledao utakmice" i ako nisam argumentriao na toj osnovi. Reci ti meni, jesam li sta propustio sto nisam gledao vecinu utakmica? Bilo sta sam procitao i vidjeo nebi rekao da sam zapravo mnogo promasio ni sto se Juke tice niti Portlanda.

DzoniInglis@ Nisam ni rodzen niti odrastao u Bosni, ovaj Bosanski sto citas od mene je najbolje sto mogu ponuditi bez da se previse trudim.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 18 nov 2017, 16:42

3isamagicnumber je napisao/la:Cekaj jesam li ja to prije ulazio u neke analize o kako izgleda na parketu kada sam ga kritikovao? Pa jedino sam citirao statistiku koju ti meni gorovis da se manim. Ne mislim se maniti toga jer je to sastavni dio kosarke i jedini dio koji sam ja komentirao. Da to izgleda brutalno lose i da mnogi se ne mogu pomiriti sa tim nije moj problem.

Meni vise djeluje kao da di hoces da stitic Jusufa i zato mene napadas zbog toga "sto nisam gledao utakmice" i ako nisam argumentriao na toj osnovi. Reci ti meni, jesam li sta propustio sto nisam gledao vecinu utakmica? Bilo sta sam procitao i vidjeo nebi rekao da sam zapravo mnogo promasio ni sto se Juke tice niti Portlanda.

DzoniInglis@ Nisam ni rodzen niti odrastao u Bosni, ovaj Bosanski sto citas od mene je najbolje sto mogu ponuditi bez da se previse trudim.
Sastavni dio kosarke - slazem se, ali kada prije toga odgledas utakmicu/e.

Nemam se ja sta miriti s necim, kada sam vjerovatno jedan od onih koji ga je najcesce kritikovao ovdje (sto zbog igre, sto zbog ponasanja). Koliko se sjecam, tebe je @rokabili (ili kako se vec zvase) hvalio, a meni psovao i vrijedjao. Sigurno ne zbog toga sto sam pisao krasne stvari za Jusufovu igru/ponasanje.

Malo toga si, nazalost, propustio. Samo ti kazem da u nekim stvarima pretjerujes i da to (na nekim utakmicama) nije bas sve kao sto statistika kaze, iako je, istina, dosta toga na mjestu.

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hamzaTM87 » 18 nov 2017, 16:58

Federer17 je napisao/la:
3isamagicnumber je napisao/la:Bravo Juka, my wigger!
Ispod prosjecni startni centar i nista vise.

Znao je odigrati nekoliko odlicnih partija, isti toliki broj i onih katastrofalnih (gdje vrlo rano, na nevjerovatno glup nacin, udje u probleme sa faulovima)
Sam si sebi odgovorio, ispodprosječni stratni centar...
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 18 nov 2017, 17:05

hamzaTM87 je napisao/la: Sam si sebi odgovorio, ispodprosječni stratni centar...
Hvala ti sto si mi otvorio oci, izgleda da ni svoje postove ne znam citati, a jos manje razumjeti. ;)

Ako cemo suditi na osnovu nekih 15-ak utakmica, da zakljucimo da je RW prosjecan PG NBA lige?

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hamzaTM87 » 18 nov 2017, 17:47

Federer17 je napisao/la:
hamzaTM87 je napisao/la: Sam si sebi odgovorio, ispodprosječni stratni centar...
Hvala ti sto si mi otvorio oci, izgleda da ni svoje postove ne znam citati, a jos manje razumjeti. ;)

Ako cemo suditi na osnovu nekih 15-ak utakmica, da zakljucimo da je RW prosjecan PG NBA lige?
Pa ako Juki posmatraš cjelokupnu dosadašnju karijeru, onda nije ni ispodprosječan startni centar :urnebes:

Daleko od toga da je on u rangu Tibora Plajsa, Furkana Aldemira, Ratka Varde, TImofeja Mozgova, Miroslava Raduljice i sličnih koji su igrali u NBA pa ili grijali klupu ili se vratili u Evropu, ali ne kontam kako neko ne može realno pogledati i vidjeti da je ipak još dalje od Rođe, Embida, Gasola, KAT i ostlaih vrhunskih petica
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 18 nov 2017, 17:55

hamzaTM87 je napisao/la: ali ne kontam kako neko ne može realno pogledati i vidjeti da je ipak još dalje od Rođe, Embida, Gasola, KAT i ostlaih vrhunskih petica
Bas ja rekao da je on bolji ili u rangu s navedenim centrima?

Neki dan vecina zakljuci da je u TOP 15 centara lige (sa 23 godine), a sad, nakon 2 losije odigrane utakmice, odmah prica drugacija za 180 stepeni...

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hamzaTM87 » 18 nov 2017, 18:08

Federer17 je napisao/la:
hamzaTM87 je napisao/la: ali ne kontam kako neko ne može realno pogledati i vidjeti da je ipak još dalje od Rođe, Embida, Gasola, KAT i ostlaih vrhunskih petica
Bas ja rekao da je on bolji ili u rangu s navedenim centrima?

Neki dan vecina zakljuci da je u TOP 15 centara lige (sa 23 godine), a sad, nakon 2 losije odigrane utakmice, odmah prica drugacija za 180 stepeni...
Pa ako nije ispodprosječan startni centar po tvom mišljenju, onda iznad samo ostanu ovi vrhunski i neki nazovih ih "prosječni" tipa Gortata ili Valančiunasa.
A što se tiče tih zaključaka, na njih sam se naravno i dovezao. Ljudi ne vide šumu od drveta ili se jednostavno ne razumiju u košarku. Priča se o čovjeku koji ne upućuje šuteve sa veće daljine od 3 metra od koša i ima 45 % iz igre, koji igra ispodprosječnu odbranu i sa nikakvim posebnim passing ili ball handling skillovima (konstantno više izgubljenih lopti nego asista+stealova zajedno),i kao takav bi trebao biti u svjetskom vrhu. Strašno...
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 18 nov 2017, 18:12

Joooj brate @hamza, ne izvaljuj gluposti ziv bio. :facepalm:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 18 nov 2017, 18:13

hamzaTM87 je napisao/la:
Federer17 je napisao/la:
hamzaTM87 je napisao/la: ali ne kontam kako neko ne može realno pogledati i vidjeti da je ipak još dalje od Rođe, Embida, Gasola, KAT i ostlaih vrhunskih petica
Bas ja rekao da je on bolji ili u rangu s navedenim centrima?

Neki dan vecina zakljuci da je u TOP 15 centara lige (sa 23 godine), a sad, nakon 2 losije odigrane utakmice, odmah prica drugacija za 180 stepeni...
Pa ako nije ispodprosječan startni centar po tvom mišljenju, onda iznad samo ostanu ovi vrhunski i neki nazovih ih "prosječni" tipa Gortata ili Valančiunasa.
A što se tiče tih zaključaka, na njih sam se naravno i dovezao. Ljudi ne vide šumu od drveta ili se jednostavno ne razumiju u košarku. Priča se o čovjeku koji ne upućuje šuteve sa veće daljine od 3 metra od koša i ima 45 % iz igre, koji igra ispodprosječnu odbranu i sa nikakvim posebnim passing ili ball handling skillovima (konstantno više izgubljenih lopti nego asista+stealova zajedno),i kao takav bi trebao biti u svjetskom vrhu. Strašno...


da nisi mislio na sebe pod ovim "ne razumiju u kosarku"? ajde prvo pogledaj jedno 20 meceva portlanda pa da onda pricamo malo ozbiljnije.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.