Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 19 jan 2018, 05:16

chenta27 je napisao/la: Ne znam sta imas protiv Aminua veceras,vidis da covjek razvaljuje, statistika koju ima sada na poluvremenu inace bude za citavu utakmicu. :urnebes:
Ovo je vise bila frustracija zbog prethodnih meceva, iako je i veceras uzeo 1-2 isforsirana suta i sigurno jednom nije dodao Juki na cist zicer. Kao sto je vec neko ranije i pisao, ne sjecam se da mu je ikad dodao kad vec krene u prodor, a Juka u takvim situacijama cesto zna ostajati sam jer na njega (Aminua) izlazi i Jukin cuvar. Opasno (napadacki) limitiran igrac, ciji je svaki drugi sut isforsiran, a svaki treci kontakt s loptom napad na protivnicki obruc.

chenta27
Postovi: 109
Pridružen/a: 19 mar 2016, 22:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la chenta27 » 19 jan 2018, 05:23

Slazem se s tobom i ja ga stvarno ne podnosim, primjetio sam iste stvari kao ti,
moj komentar je bio ironican htio sam reci nije ovo nista kakav zna biti.

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 19 jan 2018, 05:24

kupus army je napisao/la:Ne stigoh da odgledam prvo poluvrijeme,samo ova bacanja na kraju,kakav je veceras?
14 pts i 15 skokova do sad ja mislim, dobar je sve u svemu

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 19 jan 2018, 05:33

chenta27 je napisao/la:Slazem se s tobom i ja ga stvarno ne podnosim, primjetio sam iste stvari kao ti,
moj komentar je bio ironican htio sam reci nije ovo nista kakav zna biti.
Ma znam, ali da mu jos dodam kad sam se vec raspisao. :mrgreen:

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 19 jan 2018, 05:34

Evo krecu Turner i Aminu sa napadima ljudi povedose :lol: :lol:
I Dame treba vise razigravat ukoliko vec zicere masi....

chenta27
Postovi: 109
Pridružen/a: 19 mar 2016, 22:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la chenta27 » 19 jan 2018, 05:39

Juka raspolozen,valjda se i ostali probude da ne izgube.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 19 jan 2018, 06:09

19 poena 17 skokova :bih:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 19 jan 2018, 11:45

17 skokova! :shock: :clap:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 19 jan 2018, 11:46

On Nurkic tonight:

“He was very good. He played very well. He had 19 and 17 and I don’t know if I ran a play for him. He got all that with hard work.”
Terry Stotts, sto me covjek nekad zna izvest iz takta
On Nurkic:“He was huge. That type of effort is what we need from him. When he got in the paint, he was finishing early. He played strong. He was just really locked in. Even on the defensive end, he was contesting shots at the rim. It seemed like every ball that came off the rim, he rebounded it and it wasn’t rebounds that he was waiting to come to him, he was going up above the rim to get them. Those are the kind of games we’re going to need from him. When he plays that way on both ends, we’re a much better team.”
Dame o Nurkicu
On Jusuf Nurkic’s block in the fourth quarter:

“He felt like he had a good play or something and he wanted to boast or I don’t know what it was but he ain’t just going to do that on me so I don’t know why he did that. He felt good about himself, about a block, congratulations. Everybody can do it, you know what I mean? Ain’t nobody just going to block me and get in my face like that, like he just won the lottery or something. I ain’t just going to let that happen. You’re going to respect me and you’re going to respect my team.”
retard Oladipo o Nurkicu, bas velike rijeci za nekoga ko nije ucinio nista povodom toga, osim onog pickastog "odgurivanja" :lol:

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 19 jan 2018, 12:30

Bas ce Juka postovati igraca poput Oladipa :lol: :lol: Decko se nafurao kao da je 10x All-Star igrac

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la TheChief » 20 jan 2018, 02:15

Trenutno jedini centri u ligi koji su baš bolji su Cousins, Embiid i Towns. Sa ostalim koji važe za dobre je bara-bara. Naravno ima još nekih koji su možda bolji, ali to su nijanse. Isto tako ima i onih od kojih je Juka bolji, ali za nijansu. Dakle, jedino ova 3 idu ispred njega uvijek i on neće nikada biti na njihovom nivou.
A on može još mnogo mnogo bolje. :bih: :bih:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 20 jan 2018, 02:29

Nurkicev najveci problem je sto se u NBA iskljucivo cijeni ofanzivna igra, tako da i kada bi svoju ofanzivnu igru doveo na jedan odredjeni nivo koji bismo mi voljeli vidjeti, nikada nece biti cijenjen i hajpovan kao TOP ofanzivni igraci, iako su ozonske rupe u odbrani

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 20 jan 2018, 02:43

Chinaglia je napisao/la:Nurkicev najveci problem je sto se u NBA iskljucivo cijeni ofanzivna igra, tako da i kada bi svoju ofanzivnu igru doveo na jedan odredjeni nivo koji bismo mi voljeli vidjeti, nikada nece biti cijenjen i hajpovan kao TOP ofanzivni igraci, iako su ozonske rupe u odbrani
Nurkicev najveci problem je totalna nekostantnost u igri kao i fulanje "mrtvih" zicera pola metra od kosa, samo da to sve zakuca bio bi na prosjeku 20 ppg sto bi bilo odlicno.

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 20 jan 2018, 04:46

TheChief je napisao/la:Trenutno jedini centri u ligi koji su baš bolji su Cousins, Embiid i Towns. Sa ostalim koji važe za dobre je bara-bara. Naravno ima još nekih koji su možda bolji, ali to su nijanse. Isto tako ima i onih od kojih je Juka bolji, ali za nijansu. Dakle, jedino ova 3 idu ispred njega uvijek i on neće nikada biti na njihovom nivou.
A on može još mnogo mnogo bolje. :bih: :bih:
je mislis na KAT ? on je vise PF nego C nesto slicno kao Anthony Davis
skoro su igrali protiv njih, covjek cijelu tekmu nije usao u reket dok je Juka bio na parketu mislim da je dao 2 trojke preko Juke i to je to
koliko god je on bolji od Juke ofanzivno toliko je Juka bolji od njeg defanzivno
dobar je KAT da se ne lazemo al ja bi njeg izbacio iz ove gore trojke nije on na rangu "rođe" nema te ekipe kojoj rođo neće dat 20-25pts
kod KAT-a nije bas tako protiv Magica je dao 15 pts za 40 min,protiv Netsa 16 pts za 40 min, protiv LA 16 pts za 27 min i jos hrpa takvih partija
Nisu to lose brojke da se razumijemo al nije on u rangu sa "rođom" rođo je zadnjih 6-7 sezona na 25pts po sezoni KAT treba jos pure da jede da dođe na taj nivo

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 20 jan 2018, 10:15

Dame-Nurkic, druga najubitacnija kombinacija u NBA po broju asistencija

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hurem » 21 jan 2018, 05:24

Slabo 1.plvrme, 6p 4r...glupi faulovi u napadu.
Sreca pa su gosti katastrofalni i ne znaju obruca pogoditi.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 21 jan 2018, 06:16

Dobra tekma generalno. Portland borben bukvalno. Samo još da se nogama počnu udarati :mrgreen:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 21 jan 2018, 08:33

soccerfan je napisao/la:Dobra tekma generalno. Portland borben bukvalno. Samo još da se nogama počnu udarati :mrgreen:
Dobro je sto koliko se moze zakljuciti po statistici ne forsira vise 4-6 sut, medjutim ne znam koliko moze biti dobro 10, 6 uz cetiri TO za 24 minute kontra dallasa. Pa kojeg to oni centra imaju?

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hurem » 21 jan 2018, 09:36

Gledao sam citavu tekmu i bio je ponajslabiji pojedinac u svom timu, a od startne petorke ubjedljivo najlosiji, i kako to onda moze biti dobra partija generalno.
Statistika kaze 4:6 da mu je sut, tu ne pise da je jos 5,6 puta krenuo prema kosu ali je pravio faulove protiv piklica na terenu prilikom guranja tijelom kao i to da su mu uzimali loptu iz ruku ili bi pobjegla od njega prilikom pimplanja kao malom djetetu :)
Fakticki sut je mogao biti 4:12.

Generalno, nikako ne mozemo reci da je dobru partiju odigrao. Odigrao je tako dobro da mi je bas krivo sto sam bio budan i gledao.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 21 jan 2018, 10:04

hurem je napisao/la:Gledao sam citavu tekmu i bio je ponajslabiji pojedinac u svom timu, a od startne petorke ubjedljivo najlosiji, i kako to onda moze biti dobra partija generalno.
Statistika kaze 4:6 da mu je sut, tu ne pise da je jos 5,6 puta krenuo prema kosu ali je pravio faulove protiv piklica na terenu prilikom guranja tijelom kao i to da su mu uzimali loptu iz ruku ili bi pobjegla od njega prilikom pimplanja kao malom djetetu :)
Fakticki sut je mogao biti 4:12.

Generalno, nikako ne mozemo reci da je dobru partiju odigrao. Odigrao je tako dobro da mi je bas krivo sto sam bio budan i gledao.
Cisto da se zna, a mislio sam i u prvom postu da je bilo jasno,komentarisao sam igru cjele ekipe. Jukinu igru nisam komentarisao ni njegov vecerasnji ucinak. :mrgreen: Ekipu sam komentarisao i mislim da su kao tim veceras odigrali dobro.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.