Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 16 dec 2017, 01:52

Mogli su fino iskoristiti 2 pika koja su imali a oni dali za ovog panja

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 16 dec 2017, 01:52

Tek sada vidis koliko Nurkic znaci Blazersima :D

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 16 dec 2017, 01:57

Collins je buduca 4 POR (zbog Juke) i nazvati ga panjem je bas neozbiljno, da ne upotrijebim neki drugi izraz
ima duzinu da bude odlican rim protector i odlican blocker, u napadu strec 4 itd

Collins je odlican pick i neko ko bi s Jukom trebao cinit odlican tandem, pogotovo defanzivno, a ovo nije lose za panja :kafa:


mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 16 dec 2017, 02:01

Svaka cast, jedan od najljepsih poteza sezone. Veceras je na 0/5
Ako je on buduca 4 POR nece se POR usreciti

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 16 dec 2017, 02:07

momak je rookie, igrao svega par tekmi u garbage time-u, tek proitv MIA dobio pravu sansu i odigrao sasvim dobro
evidentno je da mora radit na svom tijelu, a ne znam sta treba znacit to 0-5 za jednog rookieja

pa najbolji igraci u NBA imaju takve tekme, a ti to spocitavas jednom rookieju... ima on veliki potencijal, godine su pred njim

sto se Juke tice, mislim da ce dobit jos nesto minuta u drugom pol, al ajde, neka se vratio

mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 16 dec 2017, 02:23

Pa ne znaci nista 0/5 kao sto ne znaci nista obicni roling nakon kojeg je polozio pored 30cm nizeg igraca, to je bila poenta

Ja mislim da nije nikakav potencijal i da ce biti granicni rotacijski igrac, ti mislis drugacije. Vrijeme ce pokazati

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 16 dec 2017, 02:51

mnogo grijesis, ne moze on s onakvom duzinom i radom nogu nikada biti granicni rotacijski igrac, on ce za par sezona biti najbolji odbrambeni igrac POR, bolji od Juke, vjerovali vi to ili ne... Juka igra 4 sezonu u NBA, Collins tek par tekmi, ako bude imao minutazu kao Juka svih ovih sezona, vidjeti ces njegov napredak u odnosu na Juku

ne znam hoce li biti elitni rim protector, ali vise nego odlican sigurno, a ofanzivno moze biti vrlo dobar igrac... zbog toga sam rekao da POR moze imat nesto posebno u Juki i Collinsu, level protekcije koji bi njih dvojica mogli pruziti na 4 i 5 je strasan

zbog toga se nadam da projektuju Collinsa za 4, a ne za 5, jer to znaci da bi jedan od njih dvojice prije ili poslije dobio nogu, opet kazem, zavisi od napretka koji bi obojica pokazali, a vjerujem da bi tu Juka bio donji (zdravlje bi takodjer igralo ulogu)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 16 dec 2017, 10:07

Kakvih si sve gluposti navaljao. :facepalm: Kakav elitni odbrambeni igrac, na cemu temeljis te tvrdnje? On trenutno nije u stanju cuvati ni ispodprosjecne nba centre, a da ne pricamo o onim iz startnih petorki, koji zatrpaju sve ekipe i koji su na double-double prosjecima. Momak nema snagu da brani iole snaznije cetvorke, a nema ni atletiku da na osnovu toga bude dobar u defanzivi (poput Goberta, npr.). Da bi postao poznat po odlicnoj defanzivi, morao bi se promijeniti za 359 stepeni, a sanse za to su ravne nuli.

Inace, Vucevic sinoc skolovao Nurkica. Ja bih bio presretan da Jusuf dogodine bude 50% kvalitetan kao Nikola u ofanzivi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

svedjanin001
Postovi: 17
Pridružen/a: 10 sep 2017, 16:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la svedjanin001 » 16 dec 2017, 11:28

Pa i nije bas Vucevic sinoc skolovao Juku. Imao je na poluvremenu 6 poena i rijetko kada je i prilazio kosu zbog dobre odbrane Juke... Ali u drugom poluvremenu je Stotts razigrao Vucevica jer je ostavio Ed Davisa nekoliko minuta da igra odbranu na njemu,pa se Vucevic raspucao i digao samopouzdanje.. Kad se Juka vratio u zadnjoj cetvrtini nastavio je sa dobrom odbranom,ali je Vucevicu sve ulazilo.
Medjutim,sve to stoji da je Vucevic ofanzivno dosta ispred Juke i ja se nadam da ce popraviti igru u napadu jer je sinoc ponovo promasivao zicere i u nekoliko situacija silio igru u postu pa bacao cigle. Ali pored slabije ofanzive sinoc odlican :thumbup:

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 16 dec 2017, 11:47

svedjanin001 je napisao/la:Pa i nije bas Vucevic sinoc skolovao Juku. Imao je na poluvremenu 6 poena i rijetko kada je i prilazio kosu zbog dobre odbrane Juke... Ali u drugom poluvremenu je Stotts razigrao Vucevica jer je ostavio Ed Davisa nekoliko minuta da igra odbranu na njemu,pa se Vucevic raspucao i digao samopouzdanje.. Kad se Juka vratio u zadnjoj cetvrtini nastavio je sa dobrom odbranom,ali je Vucevicu sve ulazilo.
Medjutim,sve to stoji da je Vucevic ofanzivno dosta ispred Juke i ja se nadam da ce popraviti igru u napadu jer je sinoc ponovo promasivao zicere i u nekoliko situacija silio igru u postu pa bacao cigle. Ali pored slabije ofanzive sinoc odlican :thumbup:
Ne znam kako na to gledaju navijaci portlanda al meni licno stotts ide na zivac svojim vodjenjima ekipe, raspuca mu se igrac nije bitno juka il neki drugi on ga ohladi na klupi, ovaj se vrati i nije to to, igra nego dobru odbranu protivnickom glavnom igracu pocnu raditi zivci, nerevoza ovaj igraca na klupu pa kad se ovaj raspuca i kao sto rece digne samopouzdanje haj sad nazad.Tim mu napravi seriju on pravi neke rotacije i prekine sve to, jedostavno ide na zivce.
Mislim da je kao sto sam jednom rekao on tip trenera "ala susic", on ima svoju viziju, analizu i logiku prije utakmice i pravoremena reakcija je nesto iz domena naucne fantastike. Treba im bar pola dana da skontaju sta su i kako trebali odreagovati.
A potvrda ovom je da su skoro sve tijesne utakmice i izgubili, a tu upravo trener dolazi do izrazaja.

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 16 dec 2017, 11:52

sinoc sam gledao samo zadnju cetvrtinu i ono sto sam vidio od nurkica je prilicno lose, treba biti realan.
mozda je on dobro cuvao vucevica do tada ali ga je ovaj prilicno nadigrao u tom zadnjem periodu. Ono sto mene kopka od pocetka sezone, a gledao sam vecinu tekmi, je ovaj novi, mrsaviji, juka. Njega sinoc vucevic gura po dva metra do kosa i zabija lagane poene, dok s druge strane jusuf se samo zabija kao u beton i pokusava one svoje divlje pokusaje kada i ne zna gdje je obruc.
Sinoc su u tim trenucima imali +17 a ulaskom nurkica je sve moglo otici u bananu kada su ovi prisli na -5. U tih nekoliko minuta, sve sto je pokusao, islo je na stetu ekipe i po meni bi bio glavni krivac da su ovi uspjeli okrenuti.
Sreca pa ubaci one lagane poene pod kosem, koji se ispostavise mozda i najbitnijim u cijelom mecu.

Mi njega evo vec dvije godine svrstavamo u top centre ili barem u kategoriju koja ce to postati. Medjutim, ono sto je do sada odigrao, barem mecevi koje sam gledao, bio je uglavnom losiji od protivnickog centra i to je jedina istina. Ja se iskreno nadam, a da nije tako ne bih ga u ovim godinama gledao u bilo koje doba noci, da ce popraviti nedostatke i postati top centar, sto sada nije...mada, ako ostane i ovakakav kakav jeste, on je trenutno bez dvojbe nas najbolji igrac.
(Musa ima potencijal ali me je strah za njegovu NBA karijeru o kojoj se vec par godina uveliko prica)

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 16 dec 2017, 12:50

Veceras protiv D.Howarda protiv koga se dosad nije proslavio i ne lezi mu nikako..
Daj Boze da me razuvjeri..

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Rokoko87 » 16 dec 2017, 12:53

AlphonseKauders je napisao/la:Veceras protiv D.Howarda protiv koga se dosad nije proslavio i ne lezi mu nikako..
Daj Boze da me razuvjeri..
Njemu izgleda samo leže Zeller, Okafor i Jokić..
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 16 dec 2017, 13:31

svedjanin001 je napisao/la:Pa i nije bas Vucevic sinoc skolovao Juku. Imao je na poluvremenu 6 poena i rijetko kada je i prilazio kosu zbog dobre odbrane Juke... Ali u drugom poluvremenu je Stotts razigrao Vucevica jer je ostavio Ed Davisa nekoliko minuta da igra odbranu na njemu,pa se Vucevic raspucao i digao samopouzdanje.. Kad se Juka vratio u zadnjoj cetvrtini nastavio je sa dobrom odbranom,ali je Vucevicu sve ulazilo.
Medjutim,sve to stoji da je Vucevic ofanzivno dosta ispred Juke i ja se nadam da ce popraviti igru u napadu jer je sinoc ponovo promasivao zicere i u nekoliko situacija silio igru u postu pa bacao cigle. Ali pored slabije ofanzive sinoc odlican :thumbup:
Koliko se ja sjecam, Juka je u drugom poluvremenu igrao oko 15 minuta, a u prvom svega 7-8. Gotovo sve sto je Vucevic dao u drugom poluvremenu je bilo upravo preko njega. On ima odbranu za Nikolu i generalno ga moze zaustaviti u odredjenim situacijama, ali to sinoc nije pokazao.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 16 dec 2017, 14:04

ja mislim da se od nasih sportista previse ocekuje,ljudi nije Juka Shaq jbte
i njegov potencijal ima granice,malo realnosti nije na odmet
covjek se vratio nakon 3 tekme pauze i ne bas 100% spreman,odigrao solidno i to je to
Pa nije ni "Vučko" neki amater pa da je sramota sto je preko Juke ubacio neke poene
trpao je on i bolje centre od Juke tako da ....

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 16 dec 2017, 14:09

RealnoGledano je napisao/la:ja mislim da se od nasih sportista previse ocekuje,ljudi nije Juka Shaq jbte
i njegov potencijal ima granice,malo realnosti nije na odmet
covjek se vratio nakon 3 tekme pauze i ne bas 100% spreman,odigrao solidno i to je to
Pa nije ni "Vučko" neki amater pa da je sramota sto je preko Juke ubacio neke poene
trpao je on i bolje centre od Juke tako da ....
Druze, ja sam samo prokomentarisao sinocnju utakmicu i njegovu igru na istoj. Nigdje ga nisam kritikovao, niti omalovazavao. Ako u tome postoji problem, onda ja nisam shvatio smisao foruma. :think:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 16 dec 2017, 17:43

nisam se obratio teb,obična kontatacija

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 16 dec 2017, 19:07

Ljudi morate shvatiti da je NBA svijet drugačiji puno više nego što mislimo....GSW sa svooim small-ball košarkom je htjeli mi ili ne priznati , dosta promjenio košarku.... Centar sada mora da radi puno više stvari nego prije , i sve više centara šutira trojke pa je sada postalo normalno da jedan Cousins opali 10 trojki po meču, dok Jokić igra drugog playa, i sve više centri bježe iz reketa...U Portlandu su donjeli odluku da Juka smrša i da ne igra više toliko na snagu , jer smatraju da će tako imati puno manje šansi za eventualne teške povrede...On se privikava na to i ide mu sasvim solidno , i koliko mi god bili stručnjaci oni ga plaćaju i oni mogu da rade sa njim šta hoće...I duga je sezona , tamo nije tragedija ako se veže 6-7 poraza , ovdje bi trenera smijenili 90% klubova...Ako je jedna Phila mogla 5 sezona gubiti namjerno da bi stvorili odličnu MLADU ekipu , ne vidim razolga da za 4-5 godina Juka pokaže svoj puni potencijal...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
kupus army
Postovi: 1525
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kupus army » 16 dec 2017, 20:58

Da li neko moze postaviti gdje bi trebao biti Stream vecerasnje tekme,da ne ustajem bezze?
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!


Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.