Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 25 okt 2017, 14:42

Da ilustriram koliko je lose poceo:

Evo FG% za centre koji su startali: https://stats.nba.com/players/tradition ... h=Starters
Evo Usage-rate za centre koji su startali: https://stats.nba.com/players/usage/?so ... h=Starters

Nadzite gjde je na obe liste pa ce te razumjeti da je za sada ubljedljivo najgori C ofansivno u ligi. Mora to mnogo bolje.

Sa ovim postotcima zasluzuje trenutno da uzima onoliko suteva koliko Andre "can´t make shoots to save his life" Roberson uzima.

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 25 okt 2017, 16:55

3isamagicnumber je napisao/la:Da ilustriram koliko je lose poceo:

Evo FG% za centre koji su startali: https://stats.nba.com/players/tradition ... h=Starters
Evo Usage-rate za centre koji su startali: https://stats.nba.com/players/usage/?so ... h=Starters

Nadzite gjde je na obe liste pa ce te razumjeti da je za sada ubljedljivo najgori C ofansivno u ligi. Mora to mnogo bolje.

Sa ovim postotcima zasluzuje trenutno da uzima onoliko suteva koliko Andre "can´t make shoots to save his life" Roberson uzima.
Bravo upravo ovo je trebalo, i onda sam ja tipicni bosnjo kad kazem da smo ga precjenili po onome sto trenutno pokazuje.
Pa ja sam bio zicer da ce se establirati kao jedan od top10 centara lige u ovoj sezoni i to bez ikakve sumnje. Nazalost trenutno je daleko od toga.

@ bomba ne ljutim se na ovu konstataciju, al u ove 4 je podbacio i ja se nadam da ce sve to uskoro popraviti. Jednostavno me strah da ako kojim slucajem mu trener na ovaj ili onaj nacin stavi do znanja da trenutno to nije to, da se ovaj nas ne pocne ponasat ponovo kao uvrijedjena mlada, a ne mislim da ce imati jos jedan popravni kao poslije denvera.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 25 okt 2017, 18:21

Epidaurus je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Dajte i Juki da opali 23 lopte , od toga čak 10 trojki (!?) pa će imati minumum 30 poena , alo ljudi Cousins je opalio 10 trojki čovjek je centar , kako to da niko ne komentariše? Spominjete Davisa i napad , a ne spominjete što kunto i panto trpa preko njega , što je u odbrani gori od Leonarda.... Kao nikad neće imati eleganciju Marca Gasola!?!?! Marc Gasol je elgantan , nisam to znao ....Trener mu je dao drugačiju ulogu , smršao je puno , baš puno i tu je navikavanje , ako je trener zadovoljan nema razloga za paniku...Laganije je ušao u sezonu , polako ima još minimum 78 utakmica , bitno je da je zdrav i da napreduje...


Edine 139 buraz nemoj zamjeriti ali si klasični bošnjo , kod tebe nema sredine....Ako je po tebi Juka DOBRO PRECIJENJEN igrač onda se ne razumiješ u košarku... Čovjek sa 23 godine koji može imati svaku noć double-double i koji može igrati fantastičnu odbranu , nikako ne može biti DOBRO PRECIJENJEN... Buraz nije odbrana samo jedan na jedan, obrati pažnju na stranu pomoći kad se reket pokriva, pogledaj koliko poena prima Portland i na koji način kada igra Davis kojeg ti hvališ...
Juka ce dobit 23 suta kad bude imao Cousinsov napadacki repertoar. Obzirom da nema ni djelic Boogievog napadackog arsenala, onda je ova prica od Cousinsovim sutevima nepotrebna.

Marc Gasol je tehnicki skoro savrsen, zbog gradje ne izgleda elegantno kao Pau ali za Juku je i dalje baletan po gracioznosti.
Nema tog napadačkog arsenala da jedan centar opali 10 trojki, i tu je priča itekako potrebna...

Ukusi se razlikuju , ali Marc Gasol i fadeway sa jedne noge su daleko od gracioznosti....Dok je Pau druga priča...

Naravno da je počeo u sporom ritmu , ali sve što radi radi jer to trener zahtijeva od njega... Ljudi morate shvatiti da je NBA druga dimenzija , i ako o ni zamisle da Juka ove sezone šuta daleke dvojke i trojke , a manje igra na postu to jednostvano tako mora biti...Poslušajte podcastove na SPORTKLUBU kada je gost neko iz svijeta NBA , sve će vam biti jasno...


Ja i dalje ponavljam da je Juka suho zlato jer može igrati strašno u oba pravca, samo treba biti uporan i napredovati...Toga su i u Portlandu svijesni i gledaju da bude sve čvršći i snažiji sa novom kilažom...Bitno je da Portland pobjedjuje, tako će i Juki rasti samopouzdanje...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

thulkazal
Postovi: 2533
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la thulkazal » 25 okt 2017, 18:47

Evo vam i poruka Nurk-a :mrgreen:
"We are Bad Boys. When you come to Portland you know you’re not going to have wins easy..”
#Ripcity #BosnianBeast #Nurkfever
Uz sliku :urnebes: :urnebes:
slika
Jojjj jes ga rOzNJeo jOrooooooooo :urnebes:

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JoeCelt » 27 okt 2017, 04:15

Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 27 okt 2017, 05:03

Dobar

Avatar
soccerfan
Postovi: 8703
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 27 okt 2017, 05:03

Ide Jukaaaa!!!! Sve ulazi!! :opaopa: :opaopa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 27 okt 2017, 05:15

Mogli su izjednacit da CJ nije carinio loptu par zadnjih posjeda.
Steta bezveznih faulova u minuti :cry:

Avatar
bordo_Sarajevo
Postovi: 1918
Pridružen/a: 18 feb 2011, 09:06
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bordo_Sarajevo » 27 okt 2017, 05:26

Ocigledno je da Juku "zrtvuju" zbog cijelokupne tim igre. Skoro svaki posjed lopte on stoji vani i izvuce dvojcu. Samo sto nije neka strategija i to se osjeti i na Juki. Bezvezni fauli su druga prica :damn: . Griffin ga procita samo tako.
Sjever pamti te, PULJICU VEDRANE !!

Bosna I Hercegovina repka svetinja, FK Sarajevo svetinja, KK Bosna, RK Bosna !!!!!!!

nisi sa topom, sto mislis da ces moc sad ?!..

Srebrenica-11-07-1995-never forget, never forgive !!

Avatar
soccerfan
Postovi: 8703
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 27 okt 2017, 05:33

Zna praviti glupe faule al veceras sudija svim srcem navija za Clipperse! Nek ide u lijepu pm!
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 27 okt 2017, 05:33

kako moze biti neko ovako glup, nije mi jasno. imas cetiri faula i skaces na svaku mogucu glupost. pa za sta njemu mozak sluzi
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 27 okt 2017, 05:35

Lafo fauliro Jordana na sutu sa istekom vremena :lol:

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 27 okt 2017, 05:36

Sudije sviraju sve i svasta

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosnaSTL » 27 okt 2017, 05:37

Yebo te u ovoj ligi svaki kontakt faul a i Juka pomaze sudijama sa svojim glupostima .Lose poceo sezonu al jbg bice bolje .

Avatar
soccerfan
Postovi: 8703
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 27 okt 2017, 05:42

Vecerasnja tekma i ponajbolje od pocetka sezone. Samo da nije bilo faula. Komentator sam je za dva rekao (predzadnji i jos jedan) da mozda i nije morao sudija svirati. Clippersi i za najmanji kontakt idu na liniju dok sa Portlandom to nije slucaj. Bice bolje.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 27 okt 2017, 05:53

BosnaSTL je napisao/la:Yebo te u ovoj ligi svaki kontakt faul a i Juka pomaze sudijama sa svojim glupostima .Lose poceo sezonu al jbg bice bolje .
Eh, 5 utakmica prica bit ce bolje, zanima me samo kad.
Ovo po statsima veceras i dalje lose, 3 TO, 5 faulova jedino sut malo popravio pa je bio 50%. Mada po statsima i suci s... ovdje citava visoka linija portlanda nakrcana faulovima a kod ovih citav jedan faul.
Kako god saberes il oduzmes ne vrijedi juka u ovom trenutku ni blizu maksa, nekih 8-9 milja po sezoni mu je trenutna mjera.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8703
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 27 okt 2017, 06:03

edin139 je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Yebo te u ovoj ligi svaki kontakt faul a i Juka pomaze sudijama sa svojim glupostima .Lose poceo sezonu al jbg bice bolje .
Eh, 5 utakmica prica bit ce bolje, zanima me samo kad.
Ovo po statsima veceras i dalje lose, 3 TO, 5 faulova jedino sut malo popravio pa je bio 50%. Mada po statsima i suci s... ovdje citava visoka linija portlanda nakrcana faulovima a kod ovih citav jedan faul.
Kako god saberes il oduzmes ne vrijedi juka u ovom trenutku ni blizu maksa, nekih 8-9 milja po sezoni mu je trenutna mjera.
Brate ti kako pricas ko da je u sezoni svega 10 utakmica i da mu je sezona vec propala!KAd pocne sezona nikad playoff docekati!
Da moze bolje,moze. Ali covjek je preko ljeta izgubio 35 poundi (15ak kila) i komentatori sam prije dvije tekme slusao da komenratarise
Juku i govori da i trener od njega trazi da igra drugacije nego do sad sto je igrao. A imao je i povredu. Ako Bog da jos par tekmi i ko nov. Kad bude najpotrebnije bice najbolji! Ko sto je i do sad bio. Smirite malo dozivljaje sta ste napali na covjeka.Moze bolje i mora bolje i siguran sam da ce biti mnogooo mnogo bolji samo da ude u formu. Duga sezona,ima vremena da se dokaze!
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 27 okt 2017, 06:12

soccerfan je napisao/la:
edin139 je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Yebo te u ovoj ligi svaki kontakt faul a i Juka pomaze sudijama sa svojim glupostima .Lose poceo sezonu al jbg bice bolje .
Eh, 5 utakmica prica bit ce bolje, zanima me samo kad.
Ovo po statsima veceras i dalje lose, 3 TO, 5 faulova jedino sut malo popravio pa je bio 50%. Mada po statsima i suci s... ovdje citava visoka linija portlanda nakrcana faulovima a kod ovih citav jedan faul.
Kako god saberes il oduzmes ne vrijedi juka u ovom trenutku ni blizu maksa, nekih 8-9 milja po sezoni mu je trenutna mjera.
Brate ti kako pricas ko da je u sezoni svega 10 utakmica i da mu je sezona vec propala!KAd pocne sezona nikad playoff docekati!
Da moze bolje,moze. Ali covjek je preko ljeta izgubio 35 poundi (15ak kila) i komentatori sam prije dvije tekme slusao da komenratarise
Juku i govori da i trener od njega trazi da igra drugacije nego do sad sto je igrao. A imao je i povredu. Ako Bog da jos par tekmi i ko nov. Kad bude najpotrebnije bice najbolji! Ko sto je i do sad bio. Smirite malo dozivljaje sta ste napali na covjeka.Moze bolje i mora bolji i siguran sam da ce biti mnogooo mnogo bolji samo da ude u formu. Duga sezona,ima vremena da se dokaze!
Citavo vrijeme pisem po trenutnom. Pa nisam baba vanga da pricam sta ce biti ili mozda nece.
Partije slicne ovima su ga poslale na klupu u denveru, nek nastavi u ovom ritmu ne bi me iznenadilo da bude i nekog trejda i da portland nabavi si u pauzi jos jednog centra ili da da sansu ovom malcu colinsu, a da li ce je on iskoristiti vec je druga prica, jokic jeste. Trenutno portland ima jednog centra koji je po statsima u ovih 5 tekmi ispodprosjecan htjeli to mi vidjeti ili ne. Da je u ovih 5 tekmi bila bar jedna tekma bljesak pa hajde, nego pet tekmi gdje za najbolju mozes reci nategnuto pa eto bio je mozda solidan.
I evo po trenutnom sut ode opet ispod 50%

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 27 okt 2017, 06:18

edin139 je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Yebo te u ovoj ligi svaki kontakt faul a i Juka pomaze sudijama sa svojim glupostima .Lose poceo sezonu al jbg bice bolje .
Eh, 5 utakmica prica bit ce bolje, zanima me samo kad.
Ovo po statsima veceras i dalje lose, 3 TO, 5 faulova jedino sut malo popravio pa je bio 50%. Mada po statsima i suci s... ovdje citava visoka linija portlanda nakrcana faulovima a kod ovih citav jedan faul.
Kako god saberes il oduzmes ne vrijedi juka u ovom trenutku ni blizu maksa, nekih 8-9 milja po sezoni mu je trenutna mjera.

neka te bolan ,vidi se da ne pratis nba :mrgreen: trazio si 50% dobio si a tvoj ljubimac Ed ima 0,00% :mrgreen:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tracy3McGrady » 27 okt 2017, 06:20

edin139 je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Yebo te u ovoj ligi svaki kontakt faul a i Juka pomaze sudijama sa svojim glupostima .Lose poceo sezonu al jbg bice bolje .
Eh, 5 utakmica prica bit ce bolje, zanima me samo kad.
Ovo po statsima veceras i dalje lose, 3 TO, 5 faulova jedino sut malo popravio pa je bio 50%. Mada po statsima i suci s... ovdje citava visoka linija portlanda nakrcana faulovima a kod ovih citav jedan faul.
Kako god saberes il oduzmes ne vrijedi juka u ovom trenutku ni blizu maksa, nekih 8-9 milja po sezoni mu je trenutna mjera.
8-9Mio. Mjera? Jesi li ti svjestan šta pišeš? Pa i sa ovakvim igrama Juka će dobiti 13-14Mio. A uopšte ne sumnjam da će biti bolji.

Nemoj živ bio pisati o nečemu o čemu očigledno nemaš blage veze. E čuj 8Mii

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.