Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 19 jun 2017, 21:32

Juka se vratio u PDX i tamo ce provest ljeto trenirajuci, a trenirao je i u Tuzli

meni izgleda kao da je smrsao, ali evidentno je da je maximalno ozbiljno shvatio pripreme i da zeli bit u fizicki najboljoj mogucoj spremi, aBd da jos nesto doda u svoju igru i ima da dominira naredne sezone

sa punim pripremama odradjenim sa ekipom, naucit ce sve iz 'playbooka', sto sigurno nije bio slucaj u onih 20 tekmi, al za ocekivat je da mu Stotts da vece ovlasti na high postu

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6286
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 19 jun 2017, 21:40

Nek nastavi ove sezone gdje je zavrsio i ja sam zadovoljan. Nekih 15,10,4 bi bilo perfektno :)

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la DaVinci » 21 jun 2017, 03:24

Chinaglia je napisao/la:Juka se vratio u PDX i tamo ce provest ljeto trenirajuci, a trenirao je i u Tuzli
Znaci eskivira repku ovog ljeta?
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bassha » 23 jun 2017, 02:37

Portland razmijenio pikove sa SAC, dobili 10, dali 15i20
Kao 10i pik biran Collins ( C, PF )
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 23 jun 2017, 09:25

jel ima neko strucan da malo analizira draft bar ovaj dio kad je POR u pitanju
men nesta sinoc konekcije u 22:30 evo dodje sad u 9:20 :plac:

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bassha » 23 jun 2017, 09:32

slika

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 23 jun 2017, 11:44

slika
Kata... wait for it....Strofa!
Kako glup draft od Oshleya, trebali su pojacanje na visokim pozicijama ali ne ovo. Umjesto veteran backup na C oni oni uradise ovo. U exit interviews jos kaze da ne traze centra a onda trejda 15 i 20 pick za 10 pick i izabere centra... Ovo nije nikakvo pojacanje i nimalo ne rijesava sitvaciju sa losim igracima na losim kontraktima. Kakva Glupost jbte...

P.S sto se tice Juke, ne pratim skoro uopste college kosarku ali ne vidim da mu je ovaj konkurencija, jedino pozitivno je da ce trenirati protiv dobrog shot-blockera i jednog jakog igraca (Swanigian). Za Juku, nije neka frka ali sto se tice Portlanda... Sylvestre najbolje objasnjava.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 23 jun 2017, 12:00

ma ja licno vjerujem u Olsheyja, on je bas uzbudjen jer je draftovao Collinsa (mislim da je bio ovako uzbudjen jos samo kada je draftovao Damea i CJ-a), dao je dva picka prve runde za njega, mislim da oni njega vide na 4, posto Collins moze igrat kao PF, dal punu sezonu, il samo protiv odredjenih ekipa, vidjet cemo

bar na collegeu, momak je pokazao da je rim protector, dobar blocker, dobar rebounder, dobar footwork, ima igru u postu, moze pogodit izvana, moze dodavat itd, uglavnom, morat ce dobit na masi, a zbog gore navedenih stvari je Olshey i uzbudjen

mislim da je bio najbolji defanzivni igrac na college-u, al nisam siguran

uglavnom, navijaci POR hejtuju ovaj potez, cisto zato sto je momak bijelac, svi misle da smo draftovali Meyersa vol.2

Zadnja izmjena: Chinaglia, dana/u 23 jun 2017, 12:09, ukupno mijenjano 1 put.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 23 jun 2017, 12:08

Ja prvenstveno gledam iz ugla assetsa, i uopste nema nikakve logike u ovom potezu po meni. Da, kazu da je C/PF ali momak je 7-footer. Gdje ces igrati twin tower u modernoj kosarci posebno kad su obojica bjelci. Ogroman buzzkill sto se tice PDXa i vizije o uppgradeu za slijedecu sezonu.

Edit: Bio je backup i igrao je vecinu vremena protiv backupa. Tesko mu davati neku korektnu ocijenu za odbranu pod tim kriterijama.

Avatar
guillermo
Postovi: 2291
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 23 jun 2017, 13:48

Takodjer nisam zadovoljan draftom Blazersa,Collins opasno vuce na Poltla,Papagiannisa i Zimmermana.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6328
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 23 jun 2017, 13:53

Ne znam koja je logika ovog tradea, znaci imati dva mlada potentna centra u timu koji trebaju minute, pa vidjeli su sta je bilo u Denveru.. Ako hoce Juku da razvijaju, koji ce im klinac ovaj momak, nema mjesta za obojicu za neke lijepe minute. Ne svidja mi se ovo nikako, osim ako ovog malog ne zele kasnije ukljuciti u neki trade u sto cisto sumnjam...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 23 jun 2017, 14:13

Pa mora neko mijenjati Jusufa nece igrati 40 min

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 23 jun 2017, 14:15

citam komentare kazu da rade na trejdu Mayersa i da ce ovo vjerovatno bit covjek koji ce da mjenja Juku

armin dju
Postovi: 1164
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la armin dju » 23 jun 2017, 15:24

Draftovali su dva jako slicna igraca koja znaju igrati ledjima a znaju i s vana pogoditi. Bezpotrebno gomilanje na unutrasnjim pozicijama, ne znam kako misle da samo cj i lilard im iznesu vanjske pozicije sami, napier sa klupe je tanak skroz, sve u svemu nista ni od sledece sezone, osim nekog ludog trejda.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 23 jun 2017, 15:45

3isamagicnumber je napisao/la:Ja prvenstveno gledam iz ugla assetsa, i uopste nema nikakve logike u ovom potezu po meni. Da, kazu da je C/PF ali momak je 7-footer. Gdje ces igrati twin tower u modernoj kosarci posebno kad su obojica bjelci. Ogroman buzzkill sto se tice PDXa i vizije o uppgradeu za slijedecu sezonu.

Edit: Bio je backup i igrao je vecinu vremena protiv backupa. Tesko mu davati neku korektnu ocijenu za odbranu pod tim kriterijama.

Ni ja iskreno nisam zadovoljan i tesko je ocekivati da ce dva momka od 213cm zajedno provoditi vrijeme na parketu. Ovaj momak bi mogao postati strasan igrac. Dobar rim protektor, dobar bloker, ima mekanu ruku, dosta dobro pivotira i odlicno igra pnr. Za razliku od Mayersa, on ima muda i u njegovoj igri ima krvi i naboja. Za pocetak ce sigurno biti Jukina zamjena (dakle 15ak minuta), plus ga ja ocekujem jos dodatnih 10ak minuta na poziciji PF. Da li ce uspjeti zajedno u petorci, cisto sumnjam (pokusat cu i navesti neke razloge). Momak je spor za cetvorku i kad igra 2na2, gotovo uvijek ide pod obruc, a dosta rjedje se izvlaci na distancu da uputi sut za tri. Dakle, sporo se odmotava u pnp igri i ima spor izbacaj za krilnog centra. Ne moze se pohvaliti ni izrazito dobrom igrom kad su prodori u pitanju, jer, kako rekoh, spor je za cetvorku i ta njegova oskudna igra licem prema kosu protiv brzih cetvorki nece imati pozitivan ishod. Neko je napisao da mu fali mase, a tek ako dobije dodatnih kilograma ni u snu nece moci s Jusufom zajedno na parket. Nema neku igru ledjima i generalno nije jak, pa je u tom segmentu dosta losiji od Nurkica. Shodno tome i shodno njegovoj brzini, po mom misljenju nema ni kapacitet da bude na Jukinom nivou kad je defanziva u pitanju. S druge strane, djeluje da je poprilicno inteligentan i tako nadomjestava fizicku inferiornost, dobro pivotira i ne moze se reci da je totalno beskoristan pod obrucem. Ne iskljucujem mogucnost da ce on i Nurk odredjene minute moci igrati zajedno, ali ne vjerujem da ce moci zajedno pocinjati i igrati po 30-35 minuta.

Sto se tice ovog Swanigana, djeluje da je momak izuzetno energican i jak. Mislim da je dosta slican Vonlehu, slicne su visine i konstitucije (mozda je ovaj cak i krupniji-jaci). Haman da igra uglavnom pod obrucem i sumnjam da ce moci pruziti nesto sto Noah nije, ali vidjet cemo aBd i to.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31048
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 23 jun 2017, 21:05

BLAZERS' DRAFT NIGHT GRADED AMONG NBA'S BEST

Chad Ford, ESPN
Portland Trail Blazers: B+

The Blazers packaged Nos. 15 and 20 to move up to get Collins, one of the more underrated players in the draft. He is tough, plays with an edge, can play in the paint or on the perimeter, rebounds and blocks shots. His versatility makes him a very good pick at No. 10. He'll need to gain strength, but that will come.

Swanigan is also very skilled and can play multiple positions. Conditioning is the only real issue for him. If he can stay in shape, or even get in better shape, he'll have a long career in the league. But that's a big if.
Jonathan Givony, The Vertical:
On Collins - A mobile 7-footer who burst onto the national scene with an outstanding showing in the NCAA Final Four. He put up some of the best numbers in the country on a per-40-minute basis in a backup role for Gonzaga. He rebounds and blocks shots at a good clip and shows good scoring instincts, including from 3-point range. He needs to improve his awareness, basketball IQ, and mental and physical toughness.

On Swanigan - Swanigan is undersized for the center position but has a 7-3 wingspan and a strong frame. He lacks great quickness or explosiveness, which limits his finishing and shot-blocking potential. He is an instinctive scorer who has made major strides expanding his offensive game away from the rim. He shot a career-best 45 percent from 3-point range this past season, which should help him translate to the NBA more effectively. He was a dominant rebounder at the college level using his physicality, length and feel. He struggles defending in space, which could be a major issue guarding pick-and-rolls. He’s not your modern-day NBA big, but he’s a hard worker who brings production and intangibles.
Jeremy Woo, Sports Illustrated:
On Collins - It made little sense for the cap-starved Blazers to use all three of their first-round selections. Portland sent Nos. 15 and 20 to Sacramento for this pick, and directly address a need with Collins, perhaps the top defensive big man in this class. There’s plenty of reason to be high on him, despite his limited playing time as a freshman, and teams believe he can become a strong jump shooter and rim protector at the next level. The Blazers will hope he’s the solution in the middle to compliment Damian Lillard and C.J. McCollum sooner rather than later. It’s a shrewd move by GM Neil Olshey. Grade: A

On Swanigan - The Blazers add another intriguing piece to their frontcourt in Swanigan, who has one of the best stories in the draft and brings a lot of skill and toughness to the next level. He’s undersized and may struggle defensively due to slow feet, but he’s a great passer and rebounder who plays bigger than his size. This is a bit of a gamble, but a worthwhile one for Portland. He could be a unique player if he finds a way to stay on the floor. Grade: B
Andrew Lynch, FOX Sports:
Portland Trail Blazers: B

I'm not big on Collins, and I don't know why the Blazers felt the need to package two first-rounders to move up and add him to their core of Damian Lillard, C.J. McCollum and Jusuf Nurkic. With that said, Collins is an intriguing, talented big man who should be a mainstay in Portland's rotation — and Swanigan is a great addition, too, beyond his incredible life story.
Jordan Schultz, Yahoo Sports:
Portland Trail Blazers: A-

The Blazers wanted to create a trade package to move up and find someone exactly like Zach Collins. His body and low-post game certainly need work, but Collins fits the new-age NBA big man who can shoot it, rim-run and handle the ball. He’s a good fit next to Jusuf Nurkic, who is a true five man. Caleb Swanigan is a horse in the middle – a classic big man who will bang every night. The Purdue All-American has improved as a shooter (78 percent on free throws) and is just 20 years old, but questions persist about how his lack of foot speed will translate against high-level bigs.
Reid Forgrave and Jack Maloney, CBS Sports:
On Collins - Final pick of top tier of draft. Can do everything as a big man. Always solid, sometimes great.

On Swanigan - Inspiring story, and an inspired basketball player. Elite rebounder in college, knows role in NBA.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21255
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 23 jun 2017, 22:18

Jeste vi uopce gledali ovog momka na collegeu ? Ima odlicnu brzinu za visokog i u stanju je preuzimat bekove zbog toga. Vrlo cesto je bez vecih problema preuzimao bekove i nisu mogli kreirat nista pored njega skoro. IDealan da cuva pokretnije i brze visoke koji igraju vani sto Juka nije bas u stanju. Pokazao je i mekanu ruku i dodatnim napretkom u sutu moze biti idealan komplement Jusufu pod kosem. Ima itekako i fizikalije i noge za cetvorku, vidjet cemo kako ce ispast.

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 23 jun 2017, 22:40

Epidaurus je napisao/la:Jeste vi uopce gledali ovog momka na collegeu ? Ima odlicnu brzinu za visokog i u stanju je preuzimat bekove zbog toga. Vrlo cesto je bez vecih problema preuzimao bekove i nisu mogli kreirat nista pored njega skoro. IDealan da cuva pokretnije i brze visoke koji igraju vani sto Juka nije bas u stanju. Pokazao je i mekanu ruku i dodatnim napretkom u sutu moze biti idealan komplement Jusufu pod kosem. Ima itekako i fizikalije i noge za cetvorku, vidjet cemo kako ce ispast.
Drug, ovdje vlada strah da je POR trejdovo za Collinsa kao zamjena Nurkicu, odnosno ima taj strah u zraku da ce se desiti novi "Jokic" :D
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 23 jun 2017, 23:07

Epidaurus je napisao/la:Jeste vi uopce gledali ovog momka na collegeu ? Ima odlicnu brzinu za visokog i u stanju je preuzimat bekove zbog toga. Vrlo cesto je bez vecih problema preuzimao bekove i nisu mogli kreirat nista pored njega skoro. IDealan da cuva pokretnije i brze visoke koji igraju vani sto Juka nije bas u stanju. Pokazao je i mekanu ruku i dodatnim napretkom u sutu moze biti idealan komplement Jusufu pod kosem. Ima itekako i fizikalije i noge za cetvorku, vidjet cemo kako ce ispast.
Bar u 95% slucajeva kad sam ga ja upratio na terenu je igrao centra i nije bas cesto na parketu bio sa divom Karnowskim. S obzirom da je tih 15-20 minuta na koledzu igrao uglavnom na petici, kako ti znas da nogama moze ispratiti nba cetvorke, kad cetvorke nije cuvao ni na koledzu? Njegov sut je vec sad itekako dobar i nije nuzno da ga odmah poboljsava, ali je fazon da je taj izbacaj spor, tj. klasican je za jednog centra (meni malo vuce na Brooka Lopeza). Ja nisam nigdje napisao da je Juka brzi od njega, ali Juka ni ne cuva cetvorke, a upitno da li on sa svojom brzinom i konstitucijom moze ispratiti krilne centre u nba. Koliko je neko ofanzivno brz, ja obicno procjenjujem kroz igru licem prema kosu, a njega iskreno gotovo nikad nisam vidio da uzme loptu na trici i krene u neki prodor. To bi morao raditi ako ce ga vec uparivati sa Nurkicem, jer se ne mogu obojica istovremeno namjestati na niski post. Sut mu je dobar i to je plus, ali sam vec ranije pisao da mi se cini da iz bloka puno cesce ide pod obruc, a rjedje se izvlaci na sut. Ne mogu i on i Juka praviti blokove i igrati pnr istovremeno. Ako je to nesto sto Nurkicu dobro ide, zasto bi mijenjali ono sto odlicno funkcionise? Da se razumijemo, ja bih najradije da oni budu maksimalno kompatibilni na terenu i da se to vec u uvodnim utakmicama pokaze, ali sam poprilicno skeptican.
Btw, nemam ja strah da ce Juku neko izbaciti iz petorke, taman da Kazinsa trejduju.
Zadnja izmjena: kobe24, dana/u 23 jun 2017, 23:10, ukupno mijenjano 1 put.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.