Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
soccerfan
Postovi: 8709
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la soccerfan » 25 okt 2017, 06:30

Znaci ovo sto je odigrao u drugom jos faula nema. Ona 3 iz prvog ima! Pa bolan zar nemoze uvijek vako?
Ova zadnja odbrana ko iz udzbenika! :opaopa:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Gifron » 25 okt 2017, 06:32

12p, 7sk, na kraju i nije toliko lose. Samo da udje smirenije i opustenije u ovakve utakmice i bit ce to jos mnogo bolje
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 25 okt 2017, 06:33

Odigrao samo 6 minuta u prvom poluvremenu :rol:. Nelosa partija.

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 25 okt 2017, 07:05

I dalje sut ispod 50% :(.
Sreca pa portland i nema nekog centra osim juke jer ovo sto pokazuje u prve 4 tekme nije nesto.
Ed ima bolje brojke tako da ne znam ako ovako juka nastavi dokle ce ici.
Sve u svemu izgleda da smo ga dobro precjenili, igrao je protiv "losijih" centara, igrao je protiv najboljih, igrao je u gostima evo i domacu al cjelokupan dojam je ispod solidno po mom misljenju.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 25 okt 2017, 07:33

Solidna partija,na kraju izvukao jako bitna slobodna..

@edin,

ne brini se za % bice to ok,ali ponekad mu treba tekma gdje ima 3,4 lagana polaganja kao drugi Centri...
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 25 okt 2017, 07:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 25 okt 2017, 07:46

Meni se čini da je njemu problem što uđe "vruće" glave u ovakve duele, kao da se nešto posebno iskaže protiv superstar centara tipa Cousins, i onda sa brzim faulovima ispadne iz ritma, a ovamo Cousins uništava ostatak ekipe.

Što je Gifron napisao - smireno, bez siljenja i nekakvih pokušaja dokazivanja da si preko ljeta vježbao neke fade away jumpere koji su ti ulazili na treningu - pusti da igra sama dođe i biće to ok. Ne moraš očajavati ako nisi u prvih 5 minuta dao koš - naiće već situacija za to - u međuvremenu fokusiraj se na skok, odbranu bez glupih faulova i da sa dobrim blokovima i dodavanjima razigraš saigrače..

Ali hajde, biće on ok - malo sporiji start, ali sreća na 3-1 su pa nije frka...

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hz1987 » 25 okt 2017, 11:26

nemam primjedbe na nurkiceve partije, ali imam na novinarske clanke. nurkci ovo, nurkic ono...duel sa cousinsom, pogledi, folovi....ma dajte. frajer od 93 poena dao 39 haman polovinu koseva, nurkic 12 i genijalno ovo, genijalno ono...nidje veze.

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hurem » 25 okt 2017, 11:32

Jel' morao bas ovoliko smrsati? :D
Gledam ulazi Nurk pod kos i gura Cousinsa tijelom, ma ni milimetar da ga pomjeri, stavise odbija se od njega. :mrgreen:

A novinari kao novinari, gledaju tekme kao i ja, tj. ne gledaju ih tako kasno.
Pa ako vide da je dao 10, 11, 12 poena odmah je to solidno.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 25 okt 2017, 12:09

hz1987 je napisao/la:nemam primjedbe na nurkiceve partije, ali imam na novinarske clanke. nurkci ovo, nurkic ono...duel sa cousinsom, pogledi, folovi....ma dajte. frajer od 93 poena dao 39 haman polovinu koseva, nurkic 12 i genijalno ovo, genijalno ono...nidje veze.
:lol:

I ja to citam i ne vjerujem, ali klikovi su cudo. Ovdje pogotovo navuku one koji nisu gledali utakmicu. To bi isto bilo da sutra igraju Barca i Real i da Messi zabije tri gola, a oni napisu da se na terenu vodio strasan rat izmedju njega i Ramosa. Uz to jos priloze jedan klip gdje Ramos uklizava ispred Messija i izbija mu loptu, kao sto je Nurkic sinoc na srecu u maksimalno dva navrata uspio zaustaviti Rodju da ne zabije koseve.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 25 okt 2017, 12:28

Pa koliko je Cousins uvalio preko Jusufa? jel vise od pola?
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 25 okt 2017, 12:28

Sta mislite kakve bi cifre Juka trebao da pruza da bi dobio novi ugovor sa Portlandom? Malo mi je smijesno citati neke komentare po razlicitim forumima/clancima kako je Juka "bust", nedaj te mu max ugovor, etc etc. Doduse jeste velika manjina koja to pise ali ipak.

Da budemo iskreni, Davis stvarno igra fantasticno u ovim prvim utakmicama i Biggie je bio vrlo dobar sinoc. Ali nesto sumnjam da nebi Portland dao ugovor Jusufu u slucaju da ostane zdrav i Portland zavrsi top 4-5 (sto itekako nije ne moguce). A sto sto je vrlo dobar sa Damianom ne skodi haha.

U prvih cetiri utakmica ima 13 ppg, 8 rpg, 2.3 apg i 1.3 bpg, sto su itekako solidne cifre. On i nije tu da bude scoring masina. Ali da je postavio velike standarde za sebe jeste.

Rekao je da nije nikako zadovoljan pocetkom sezone. Sinoc bi sigurno imao boxscore tipa 18pts, 12 reb, 3 ast da nije dobio expresna tri faula.

Na kraju krajeva, mislite li da ce ostati u Portlandu?

Edit: Imam osjecaj da Juka jedva ceka da se vrati Vonleh. :)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Lillard » 25 okt 2017, 12:37

sajo10 je napisao/la:Sta mislite kakve bi cifre Juka trebao da pruza da bi dobio novi ugovor sa Portlandom? Malo mi je smijesno citati neke komentare po razlicitim forumima/clancima kako je Juka "bust", nedaj te mu max ugovor, etc etc. Doduse jeste velika manjina koja to pise ali ipak.

Da budemo iskreni, Davis stvarno igra fantasticno u ovim prvim utakmicama i Biggie je bio vrlo dobar sinoc. Ali nesto sumnjam da nebi Portland dao ugovor Jusufu u slucaju da ostane zdrav i Portland zavrsi top 4-5 (sto itekako nije ne moguce). A sto sto je vrlo dobar sa Damianom ne skodi haha.

U prvih cetiri utakmica ima 13 ppg, 8 rpg, 2.3 apg i 1.3 bpg, sto su itekako solidne cifre. On i nije tu da bude scoring masina. Ali da je postavio velike standarde za sebe jeste.

Rekao je da nije nikako zadovoljan pocetkom sezone. Sinoc bi sigurno imao boxscore tipa 18pts, 12 reb, 3 ast da nije dobio expresna tri faula.

Na kraju krajeva, mislite li da ce ostati u Portlandu?
Double-double i dat će mu max sigurno.

Jednostavno je s njim, vidiš koje nedostatke ima i vidiš da još mora učit. Na perimetru je prosječan i ne treba forsirat to, makar zna pogodit fine šuteve. Ali igra leđima i u postu je nešto što mora popravit tokom sezone, a i završavanje na obruču.

O Davisu je bila priča da je panj u napadu, s još povredom koju je imao prošle sezone, i on se vratio kao bolji igrač, i u napadu je bolji od Jusufa što je meni teško zamislivo, ali zasad je tako. Što je za Portland izvrsno, jer stvarno imaju širinu na visokim pozicijama.

Ali Nurkić je budućnost zasigurno, neće samo tako pustit takav potencijal. Možda je glupo reć potencijal, ali kažem zato što on ima još dosta toga popravit u svojoj igri i bit bolji, a i ovako je dobar centar.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 25 okt 2017, 12:50

Ma duga je sezona, ja stvarno ocekujem dobre cifre od Jusufa. Prosle godine je usao vrlo dobro u sezonu pa se onda izgubio, neka ovaj put bude obrnuto. I ako je igrao poprilicno lose u prve tri utakmice opet je pruzao dobre partije. Drugo poluvrijeme protiv Bucksa je bilo vrlo dobro. A i sinoc je igrao fino, samo sto ga rodzo postenski zayebo, iskustvo je cudo.

Trebat ce mu mozda i malo vremena da se navikne na novo "tijelo", ipak je izgubio dosta kilograma. Mora se nauciti nositi s time. Za sada suta 35% s parketa sto je katastrofa. Koliko je samo lahki polaganja promasio. Ali vjerujem da ce to doci na svoje. S druge strane, sigurno da su i protivnica skautirali POR vise ove godine, dosta bolje igraju odbranu na njihov PnR.

POR ima score 3-1 a Jusuf i Damian se "ne vide" u prvim utakmicama. Obadvojica su usla lose u prvenstvo, dok je i CJ imao dvije, za njega, ne bas impresivne utakmice. Ipak pobjedjuju. :) Mogla bi ovo biti dobra sezona za Blazerse! Imaju sirinu. Davis i Turner igraju ko novi igraci. Pat je zamijenio Crabbea na najbolji moguci nacin. Biggie i Zach izgledaju dobro. :)
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 25 okt 2017, 13:05

Dajte i Juki da opali 23 lopte , od toga čak 10 trojki (!?) pa će imati minumum 30 poena , alo ljudi Cousins je opalio 10 trojki čovjek je centar , kako to da niko ne komentariše? Spominjete Davisa i napad , a ne spominjete što kunto i panto trpa preko njega , što je u odbrani gori od Leonarda.... Kao nikad neće imati eleganciju Marca Gasola!?!?! Marc Gasol je elgantan , nisam to znao ....Trener mu je dao drugačiju ulogu , smršao je puno , baš puno i tu je navikavanje , ako je trener zadovoljan nema razloga za paniku...Laganije je ušao u sezonu , polako ima još minimum 78 utakmica , bitno je da je zdrav i da napreduje...


Edine 139 buraz nemoj zamjeriti ali si klasični bošnjo , kod tebe nema sredine....Ako je po tebi Juka DOBRO PRECIJENJEN igrač onda se ne razumiješ u košarku... Čovjek sa 23 godine koji može imati svaku noć double-double i koji može igrati fantastičnu odbranu , nikako ne može biti DOBRO PRECIJENJEN... Buraz nije odbrana samo jedan na jedan, obrati pažnju na stranu pomoći kad se reket pokriva, pogledaj koliko poena prima Portland i na koji način kada igra Davis kojeg ti hvališ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la DzoniInglis » 25 okt 2017, 13:16

_dreamer_ je napisao/la:Pa koliko je Cousins uvalio preko Jusufa? jel vise od pola?
Ma nije ni 10 možda, jest da sam prespavao trecu cetvrtinu, ali ovo sto sam gledao , u prvoj mu dvaput uletio 1:1 rođo u prodor gdje šta god da uradiš valja ti fasovati faul i juka tu naivan ispao i uzeo tri lične, a imao je skroz fin start sem tih faula. Drugu haman se i ne sjećam da je igrao, možda koji minut. Treću sam spavao, a u četvrtoj Juka ušao zadnje 4 minute, odigrao dvije fine odbrane, šutao slobodna 4/4 i pomogao ekipi da se završi utakmica relativno mirno. Inače kod Portlanda Lillard užasan, Mccolum iščupao zadnju četvrtinu kad je haman dao 15-16 poena. Od centara mali rookie Swanigan (mrsko mi gledat kako se piše) solidan, pokretan je momak, igra na energiju, ali realno ništa posebno on nije, još jedna zvijer u smislu fizičkih karakteristika ali sem toga, ja barem, ništa drugo nisam vidio.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Esport » 25 okt 2017, 13:18

Imati top formu na početku sezone znači da ćeš je izgubiti negdje u sezoni. ili još gore u razigravanju. :damn:
Duga je sezona, mnoštvo utakmica, bitno je da se sačuva od povreda. Biće tu i dablova, tripl dablova a i loših utakmica.
:kafa:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 25 okt 2017, 14:01

Mislio sam na Paua Gasola, jer je on svojevremeno bio napadacki mozda i najkompletniji evropski centar u nba, ali ni sa mladjim Gasolom ne bih pogrijesio. Da, elegantan je i Marc. Za razliku od Nurkica, on bez problema izvodi fadeaway, sto Juka vjerovatno nikad nece moci. Da ne navodim ostale parametre u kojima je trenutno najbolji u ligi, a koji se mogu svrstati pod pojam 'elegancije'.

Cousins je sinoc pored njega radio sta je htio. Druga je stvar sto Nurkic nije igrao puno, ali opet je on kriv sto je Jusuf nakon pet minuta usao u probleme s licnim greskama, nisam ja. Juka direktno preko Rodje nije dao nijedan kos, niti je uopste pokusavao da se gura s njim (osim u jednom slucaju, kad je izvukao bacanja i na kraju pogodio jedno, a tu je morao izvuci 2+1). Covjek zabije 40 poena, ima procenat preko 50% i to se na sve nacine zeli minimizirati. :lol: Normalno da ce sutirati i trojke, kad je ofanzivno doktorirao sve i kad je trenutno najkompletniji centar lige. Nurkicev problem je ono sto su neki ovdje vec pisali, @alphonse prvenstveno. Udje u utakmicu i misli da je najdominantniji igrac na parketu, pozuri s nekim glupostima da sto prije zabije nekoliko koseva, a onda fula ciste zicere iz srca reketa. Nema potrebe da u pocetku pokusava nesto nemoguce, pa da poslije ima dodatni pritisak jer je promasio nekoliko uvodnih suteva.

Njegova igra u ove cetiri utakmice je ispod ocekivanog nivoa i ne znam zasto je to tesko priznati. Bespotrebno je on sam umislio (a i mi smo to sebi u glave utuvili) da je trenutno medju deset najboljih petica lige, kad jos uvijek nije dostigao taj nivo. Da ima taj potencijal, itekako ima i moze ga vrlo brzo ostvariti, ali ne na ovaj nacin. Eto, koliko to startnih centara u cijelog ligi ne moze imati prosjek od 12 poena i 7 skokova za skoro 30 minuta na parketu, i to uz uzasan procenat suta? On mora ohladiti glavu i poceti igrati kako zna, bez forsiranja necega sto jos nije naucio. Sreca mu je i sto nema pretjerano kvalitetnu konkurenciju u ekipi (Davis nije opcija za startnog centra), pa ima prostora da ovako zezne par utakmica, ali se sto prije mora probuditi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 25 okt 2017, 14:09

I sta su govorili analiticari, da je jedan od favorita za MIP… Kako je pocelo bit ce uspjeh ako ne bude MRP. Jos uvijek ja naj instabilni i emotivni igrac u ligi. Psiha i kontinuetet mu kao jekyll & hyde. Ali neka, zasto bi radio na tome kada moze trollat o nekim brazilcima na grbavici itd. E moj Juka hoces li se ikada nauciti…

Ne mogu ni reci da je problem da je omrsavio jer je u ovo vrijeme prosle godine igrao svoju najbolju kosarku. Raw ”brojke” su cak solidne ako ne gledas advanced. FG%, Usage rate, TO-rate i foul-rate su blago receno KRIMINALNI. Gledajuci OBPM nikada nije bio gori a ni prije mu napad nije bila jaca strana. Cak je u odbrani jos gori u PnR nego sto je bio prije i ako jos uvijek ima ogroman defensive impact kada je na parketu.

Ne znam dali je Stotts cuo za izreko: ”If it´s not broke don´t fix it”.
Od pocetka kada je tamo stigao rekli su da hoce da mu dadnu prostora da pokaze sta zna, pokazao je i bilo je hit. Bog zna sta sada pokusavaju sa njim, mozda i njega hoce da pretvore Meyersa kao Spot up shootera. Bilo koji su razlozi trebaju da se vrate "basicsu", onome od prije jer ovo evidentno ne ide.

PS. Neka vrati 10 kg i bice bolje. Evo vec nekoliko offseasona je pokazao da tesko gradi misice. Ako vec nece koristiti laksu kilazu da skace i zakucava onda bolje "debeli" Juka da makar moze ugurati protivnika pod kos i tako valjda lakse poentirati.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 25 okt 2017, 14:12

slicno je ovako poceo i u denveru pa ga je debeli jokic izgurao na klupu
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 25 okt 2017, 14:26

bombaysaphire je napisao/la:Dajte i Juki da opali 23 lopte , od toga čak 10 trojki (!?) pa će imati minumum 30 poena , alo ljudi Cousins je opalio 10 trojki čovjek je centar , kako to da niko ne komentariše? Spominjete Davisa i napad , a ne spominjete što kunto i panto trpa preko njega , što je u odbrani gori od Leonarda.... Kao nikad neće imati eleganciju Marca Gasola!?!?! Marc Gasol je elgantan , nisam to znao ....Trener mu je dao drugačiju ulogu , smršao je puno , baš puno i tu je navikavanje , ako je trener zadovoljan nema razloga za paniku...Laganije je ušao u sezonu , polako ima još minimum 78 utakmica , bitno je da je zdrav i da napreduje...


Edine 139 buraz nemoj zamjeriti ali si klasični bošnjo , kod tebe nema sredine....Ako je po tebi Juka DOBRO PRECIJENJEN igrač onda se ne razumiješ u košarku... Čovjek sa 23 godine koji može imati svaku noć double-double i koji može igrati fantastičnu odbranu , nikako ne može biti DOBRO PRECIJENJEN... Buraz nije odbrana samo jedan na jedan, obrati pažnju na stranu pomoći kad se reket pokriva, pogledaj koliko poena prima Portland i na koji način kada igra Davis kojeg ti hvališ...
Juka ce dobit 23 suta kad bude imao Cousinsov napadacki repertoar. Obzirom da nema ni djelic Boogievog napadackog arsenala, onda je ova prica od Cousinsovim sutevima nepotrebna.

Marc Gasol je tehnicki skoro savrsen, zbog gradje ne izgleda elegantno kao Pau ali za Juku je i dalje baletan po gracioznosti.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.