Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chstal » 12 nov 2017, 22:35

JakMani je napisao/la:Mislim da dosta podcjenjujete ovog momka.. Ja garantujem da ce biti bolji igrac u NBA nego u europi..Njemu ce bas odgovarati veci teren,za njegov stil igre,momak je sjajan slasher vec sada,njemu je najbitnije tijelo trenutno.. Neko napisa nema midrangea,pa u europi i nema bas mjesta za nesto sto DeRozan radi recimo,to je taj off the drible midrange sut,jer su tereni manji i obrana je "gusca".. Musa samo da nadodje fizicki,njemu ni ne treba puno oko 95-100 kg misica on bi bio ubica u NBA. Sut mu nadolazi,uzima trojke sa samopouzdanjem a to je najvaznije..Ima smisao sa igru uz sjajan handle.
Musa vecinom igra dobro samo ako ima loptu kao James Harden. Sad je pitanje da li postoji tim u NBA koji ce mu dati toliko lopte u rukama.

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JakMani » 13 nov 2017, 01:15

Chstal je napisao/la:
JakMani je napisao/la:Mislim da dosta podcjenjujete ovog momka.. Ja garantujem da ce biti bolji igrac u NBA nego u europi..Njemu ce bas odgovarati veci teren,za njegov stil igre,momak je sjajan slasher vec sada,njemu je najbitnije tijelo trenutno.. Neko napisa nema midrangea,pa u europi i nema bas mjesta za nesto sto DeRozan radi recimo,to je taj off the drible midrange sut,jer su tereni manji i obrana je "gusca".. Musa samo da nadodje fizicki,njemu ni ne treba puno oko 95-100 kg misica on bi bio ubica u NBA. Sut mu nadolazi,uzima trojke sa samopouzdanjem a to je najvaznije..Ima smisao sa igru uz sjajan handle.
Musa vecinom igra dobro samo ako ima loptu kao James Harden. Sad je pitanje da li postoji tim u NBA koji ce mu dati toliko lopte u rukama.
On ce ti i biti taj neki point-forward kroz citavu karijeru. Ne mozes Musu coskariti na trojci.. On je najbolji kada ima loptu u rukama,i mislim da ce americki skauti to i uvidjeti.Samo da sto prije ode u NBA.. On u Europi moze samo stagnirati. Nema vise nista od cekanja do 24-25 godine,druga su vremena u pitanju.Timovi su zeljniji istrpiti nekog talenta,najbolji primjer Giannis i Porzingis.Ko je iskreno ocekivao ovakve brojke ovako rano u njihovim karijerama ? Da su ostali u Europi ne bi bili ni blizu ovog nivoa kao sada.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 13 nov 2017, 02:09

JakMani je napisao/la: On ce ti i biti taj neki point-forward kroz citavu karijeru. Ne mozes Musu coskariti na trojci.. On je najbolji kada ima loptu u rukama,i mislim da ce americki skauti to i uvidjeti.Samo da sto prije ode u NBA.. On u Europi moze samo stagnirati. Nema vise nista od cekanja do 24-25 godine,druga su vremena u pitanju.Timovi su zeljniji istrpiti nekog talenta,najbolji primjer Giannis i Porzingis.Ko je iskreno ocekivao ovakve brojke ovako rano u njihovim karijerama ? Da su ostali u Europi ne bi bili ni blizu ovog nivoa kao sada.
Sve ok, samo sto Musa nije u rangu Giannisa i Porzingisa. Takvi potencijali se u Evropi pojavljuju jednom u 10-15 godina, a Dzanan nije taj nivo. Vjerovatno si u pravu da bi ova dvojica sad bili osjetno losiji da su kojim slucajem jos koju godinu ostali u Evropi, ali se postavlja pitanje sta bi s Musom bilo ako bi dosao u NBA i prespavao godinu na klupi i da li je to bolje od opcije da odigra recimo jednu sezonu u EL sa prosjekom od 25 minuta po mecu. Puno toga zavisi od ekipe koja ga izabere na draftu i od njenih apetita za narednu sezonu. Takodjer, mnogo je realnije da Musu poredis sa recimo Turcima Osmanom ili Korkmazom (istina, Dzanan je talentovaniji od obojice i ima vece domete, ali trenutno npr. nije kvalitetniji kosarkas od Cedija), a ne da povlacis paralele sa momcima o kojima ce se mozda/vjerovatno za 15 godina pricati kao o najboljim Evropljanima ikad u NBA ligi. Ja jos nisam pametan da mogu sa sigurnoscu reci sta je za njega najbolje. Da je centar i da ima gradju kao Nurkic, ne bih imao dvojbe da kazem da je NBA jedina ispravna opcija. Medjutim, on sa ovako krhkom gradjom i sa jos uvijek velikim nedostacima u igri, nece sigurno imati sta pruziti naredne godine u Americi. S druge strane, mozda je bolje jednu sezonu provesti na klupi, ali se zato sa vrhunskim strucnjacima tamo posvetiti fizickom, kosarkaskom i svakom drugom usavrsavanju.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JakMani » 13 nov 2017, 03:07

I Giannis i Porzingis su u NBA stigli na "mala" vrata,mislim da niko nije ocekivao da budu najbolji "europljani" u NBA historiji, ako cemo iskreno. A ne poredim ga igracki sa njima,nego cisto sam napisao kao primjer igraca koji su draftani i koji su se razvili u to sto jesu tamo preko bare,oni nikada i ne bi mogli postati ovo sto jesu ovdje. Brandon Ingram je primjer igraca mozda i slabiji fizicki od Muse,ali polako izrasta u solidno krilo iako mu jos uvijek fali nekih 15ak kg. Musa ce biti sigurno lottery pick na osnovu svog potencijala,zasto cekati onda,prije ce se razviti tamo pa cak i pod cijenu manje minutaze u prvoj godini.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 13 nov 2017, 09:51

Buraz drugačiji je sistem u Americi , puno drugačiji.... Musa može samo nazadovati ako ubrzo ode u NBA, ko će jednom rookieu iz BIH ( pozicija bek , ključna stvar) dati toliko šansi?Mirzi Teletoviću nekada prvom strijelcu Euroleague daju 10 miliona godišnje da igra 10-15 minuta , šta misliš kako bi Musa sada prošao? Musi je idealno da odigra još 3-4 sezone u Evropi i pokaže pun potencijal , a najlakše je otići u NBA , treba tamo i ostati...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JHam » 13 nov 2017, 09:54

bombaysaphire je napisao/la:Buraz drugačiji je sistem u Americi , puno drugačiji.... Musa može samo nazadovati ako ubrzo ode u NBA, ko će jednom rookieu iz BIH ( pozicija bek , ključna stvar) dati toliko šansi?Mirzi Teletoviću nekada prvom strijelcu Euroleague daju 10 miliona godišnje da igra 10-15 minuta , šta misliš kako bi Musa sada prošao? Musi je idealno da odigra još 3-4 sezone u Evropi i pokaže pun potencijal , a najlakše je otići u NBA , treba tamo i ostati...
Isto su tako govorili za Jokica da mu je rano da ide u NBA...Ko ce mu dati sansu? Vise ce on sansi dobiti kroz sezonu dvije u NBA nego mirza sve ukupno...Ako ostane jos 3-4 sezone u Evropi nemoj ni da ide u NBA..

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 13 nov 2017, 09:57

JHam je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:Buraz drugačiji je sistem u Americi , puno drugačiji.... Musa može samo nazadovati ako ubrzo ode u NBA, ko će jednom rookieu iz BIH ( pozicija bek , ključna stvar) dati toliko šansi?Mirzi Teletoviću nekada prvom strijelcu Euroleague daju 10 miliona godišnje da igra 10-15 minuta , šta misliš kako bi Musa sada prošao? Musi je idealno da odigra još 3-4 sezone u Evropi i pokaže pun potencijal , a najlakše je otići u NBA , treba tamo i ostati...
Isto su tako govorili za Jokica da mu je rano da ide u NBA...Ko ce mu dati sansu? Vise ce on sansi dobiti kroz sezonu dvije u NBA nego mirza sve ukupno...Ako ostane jos 3-4 sezone u Evropi nemoj ni da ide u NBA..
Pročitaj malo bolje komentar , ključna stvar je što je bek , Jokić je centar... I Kobe je gore napisao da je slučajno centar ne bi bilo razmišljanja...Čuj ako ostane u Evropi da ne ide u NBA , pa nije Evropa petanesta u svijetu po kvaliteti košarke nego druga , svašta možeš pročitati...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JHam » 13 nov 2017, 10:00

Nije Evropa petnaesta, ali ako ostane jos 3-4 godine tu i ne bude rasturao po istoj, večina NBA ekipa ce radije uzeti nekog rookie igraca kojeg mogu oni trenirati kako oni zele i praviti od njega sta oni zele nego Musu..

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 13 nov 2017, 10:43

JHam je napisao/la:Nije Evropa petnaesta, ali ako ostane jos 3-4 godine tu i ne bude rasturao po istoj, večina NBA ekipa ce radije uzeti nekog rookie igraca kojeg mogu oni trenirati kako oni zele i praviti od njega sta oni zele nego Musu..
bojan bogdanović, bogdan bogdanović, dario šarić ...
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
JHam
Postovi: 9039
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JHam » 13 nov 2017, 10:48

Mislis da kad bi ga uzela ekipa tipa SAC ili PHI, da Musa vec sad ne bi mogao dobiti minute Sarica i Bogdana? A mislim da se ipak svi nadamo da ce postati bolji od Bojana...

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la _dreamer_ » 13 nov 2017, 10:54

bombaysaphire je napisao/la:Buraz drugačiji je sistem u Americi , puno drugačiji.... Musa može samo nazadovati ako ubrzo ode u NBA, ko će jednom rookieu iz BIH ( pozicija bek , ključna stvar) dati toliko šansi?Mirzi Teletoviću nekada prvom strijelcu Euroleague daju 10 miliona godišnje da igra 10-15 minuta , šta misliš kako bi Musa sada prošao? Musi je idealno da odigra još 3-4 sezone u Evropi i pokaže pun potencijal , a najlakše je otići u NBA , treba tamo i ostati...
Mirza Teletovic nije pravilo nego izuzetak, da je Kidd mogao znati kako ce se stvari odvijati, nema sanse da bi Mirza dobio ugovor koji je dobio. Ono sto je pokazao u prosloj sezoni je bilo dno dna, ove god mozda i opravda pare, no mora biti vrlo produktivan i konstantan. Za sada to nije jos na ocekivanom nivou, pogotovo sto se tice konstantnosti, koji se ocekuje od nekoga ko treba da vazi za elitnog PF sutera.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JakMani » 13 nov 2017, 13:38

bombaysaphire je napisao/la:Buraz drugačiji je sistem u Americi , puno drugačiji.... Musa može samo nazadovati ako ubrzo ode u NBA, ko će jednom rookieu iz BIH ( pozicija bek , ključna stvar) dati toliko šansi?Mirzi Teletoviću nekada prvom strijelcu Euroleague daju 10 miliona godišnje da igra 10-15 minuta , šta misliš kako bi Musa sada prošao? Musi je idealno da odigra još 3-4 sezone u Evropi i pokaže pun potencijal , a najlakše je otići u NBA , treba tamo i ostati...
Kakve veze ima sto je iz BiH ? Momak ce biti lottery pick. Teletovic je dosao u NBA u 28. godini kao suterski specijalista,sad sto su neki ocekivali od njega da ostavi stvarno neki trag u nba,,to je drugi par cipela.Ja sam za Teleta znao da ce biti to sto jeste,znaci suterski specijalac za nekih 15ak minuta i nista vise.. Musa ako dodje u NBA za 3--4 godine (a nece odmah cu ti reci,nema sanse da lottery pick ceka 3-4 godine :urnebes: ) trebalo bi mu jos sezona-dvije adaptacije,a onda ce vec imati 26 godina.Sta ti mislis da ce neko u NBA davati sansu igracima od 25-26 godina da se razviju u nesto ?! To su godine u kojima si formiran igrac vec.. Ali mi objasni samo kako moze nazadovati u najboljoj ligi na svijetu,sa najboljih uslovima za trening i najboljim trenerima ? Kucaj malo slike Giannisove rookie sezone,da vidis na sta je licio momak.. Nisu ovo vise 80ete da se ide u NBA u 25 godini. Ja sam isto tako mislio da je Nurkicu rano za NBA,jer on je stvarno igrao malo i u Cedeviti,ali vidim da sam pogrijesio samo tako. Musa je all-star potencijal samo sto je iz Bosne,pa nam neobicno jos uvijek..

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ziggs » 13 nov 2017, 15:44

Giannis je napravljen u nekom labaratoriju.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 3isamagicnumber » 13 nov 2017, 18:00

JakMani@ Slazem se sa najvecem djelu toga sto si napisao. Slazem se potpuno za midrange, da bi bez veci problema mogao impementirati taj segment igre u svoj repertoar. Vec ima taj osjecas za sut za tri sto mu procenti i pokazuju i zna baciti floatere sa velike daljine. Ima ballhandling da napravi separaciju od svog cuvara i duge noge (po tome me posjeca na Giannisa, ne explozivan ali je ”leapy” kao ”frog”) da moze uraditi step back za jos vise prostora sto smo i vidjeli da zna uraditi za tri poena. Kao sto si rekao najveci problem ce biti tijelo, mnogo tu mora raditi da bi bio spreman za NBA, ja ipak mislim da je najbolje da tamo ode za dvije godine. Neka bude jedan od glavni u Cedeviti slijedece godine i popravi tijelo jos i onda ce aBd biti spreman. Ne vjerujem da ce biti nesto poput ”point-forwarda” jer je previse score first orientiran, naprimjer ne mogu se sjetiti dali je ikad uradio kick out kad je napadao obruc, ali da ce mu biti role second-ballhandler, u to sam siguran.

Chstal@ Hoces da kazes da Musa uzima po 100 driblinga da bi stvorio svoj sut kao Cherry, Murphy itd? Pa ako je ista pokazao ove sezone u ABA i Eurocupu to je valjda da ne mora imati loptu u rukama da bi bio efektivan. Koliko je samo dao koseva kad slasha i kod sideline cuts i popreko. Po meni je kretanje preko terena vrlo dobro i bas tako je i davao vecinu poena kad se oslobodija i bez previse driblinga.

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JakMani » 13 nov 2017, 19:21

Kad kazem point forward nisam mislio da ce biti kao LeBron defacto pg,nego da ce imati sigurno loptu u svojim rukama. Ja mislim da ces vidjati i taj kickout kada bude okruzen NBA suterima u ekipi.On se jos uvijek bori za minute u Cedeviti u jednu ruku,i mislim da mu je trenutno glavno da daje poene,kako bi ostao u igri. Sa vecom slobodom porasle bi i asistencije jer ima osjecaj za to. Ja mislim da mu je dovoljna jos jedna sezona ovdje,ako napravi taj sljedeci korak i odigra jednu jaku sezonu jos. Zavisi doduse i koji klub ga drafta.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Esport » 13 nov 2017, 21:01

JakMani je napisao/la:I Giannis i Porzingis su u NBA stigli na "mala" vrata,mislim da niko nije ocekivao da budu najbolji "europljani" u NBA historiji, ako cemo iskreno. A ne poredim ga igracki sa njima,nego cisto sam napisao kao primjer igraca koji su draftani i koji su se razvili u to sto jesu tamo preko bare,oni nikada i ne bi mogli postati ovo sto jesu ovdje. Brandon Ingram je primjer igraca mozda i slabiji fizicki od Muse,ali polako izrasta u solidno krilo iako mu jos uvijek fali nekih 15ak kg. Musa ce biti sigurno lottery pick na osnovu svog potencijala,zasto cekati onda,prije ce se razviti tamo pa cak i pod cijenu manje minutaze u prvoj godini.
U prvoj godini će svakako imati manju minutažu, jer će ga, kao nekada Kukoča, prvo nabiti kilažom i snagom.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13485
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la QUARTERBACK » 13 nov 2017, 22:56

Bio je neki intervju, 99% sam siguran da je rekao da poslije ove sezone ide na draft za NBA..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JakMani » 13 nov 2017, 23:38

QUARTERBACK je napisao/la:Bio je neki intervju, 99% sam siguran da je rekao da poslije ove sezone ide na draft za NBA..
Jeste,pronasao sam i ja.Ide sigurno.Bice u prvoj rundi biran,vjerovatno od kasne lutrije do 22-24 picka negdje. Nebi bilo lose ni kada bi zavrsio negdje tipa Spurs(zelja) ili cak Boston,gdje bi mogao polako rasti u sistemu koji ocigledno vadi najbolje iz igraca,a nije im potreban odmah. Mislim nece se on naigrati nesto u rookie sezoni svakako,da budemo iskreni,ali za 2-3 sezone mogao bi biti nesto specijalno..

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Admir_Sa » 13 nov 2017, 23:44

Sta se tu cedevita pita, koje je obestecenje, moze li se to platiti, kakav je ugovor i slicno. Ja bi puno vise volio da krene putem kao saric ili bogdan, a ne odma u divljinu
nema potpisa

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la MElloo » 13 nov 2017, 23:57

Isao sljedece godine ili ne jedno je sigurno... mora napustit Cedevitu

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.