Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Donnie Darko » 20 sep 2017, 16:04

hz1987 je napisao/la:
Chstal je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:Izgleda da je malo ispravio ledja, dosta to bolje izgleda iako mi i dalje njegova igra nije ugodna oku :)
I meni nije prirodna njegova igra, ono sto je ocigledno da se dosta popravio u nekim kretnjama. Treba raditi na odbrani stalno kasni na preuzimanja, zatim nije agresivan na ofanzivnom skoku. Ima visinu i duzinu ali uopste nije zainterosavan za skok.
musa odbranu igra napadom. kada natjeras igrace koje cuvas da na tebi naprave po 4-5 licnih, onda si ti svoj posao odradio ;)
ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 20 sep 2017, 16:05

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 20 sep 2017, 16:11

Donnie Darko je napisao/la: ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.
Ma baci on cesto slicnih bombi, tako da nista cudno.

Musa mi djeluje nekako dezorjentisan, kao da nije 100% prisutan u utakmici. Previse profulanih zicera, odbrana nije na nivou. Medjutim, i takav ima 14 poena (uz promasena 2 bacanja), sto dovoljno govori o kakvom skoreru se radi.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 20 sep 2017, 16:14

Federer17 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la: ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.
Ma baci on cesto slicnih bombi, tako da nista cudno.

Musa mi djeluje nekako dezorjentisan, kao da nije 100% prisutan u utakmici. Previse profulanih zicera, odbrana nije na nivou. Medjutim, i takav ima 14 poena (uz promasena 2 bacanja), sto dovoljno govori o kakvom skoreru se radi.
Upravo tako, i pored u najmanju ruku rezervisane igre na terenu opet je uspio ubaciti 14 poena, i vjerovatno će postići još koji do kraja meča.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DzoniInglis » 20 sep 2017, 16:22

Moram priznati da nisam baš pratio ABA ligu zadnje dvije godine. Može li mi neko objasniti zašto se igra ovaj super kup ?
I jel sad Zvezda opet za sebe ili su oni i dalje dio FMP-a ? I jel ovo onda neki njihov drugi tim, il zaseban za sebe. Malo mi je sve ovo konfuzno :mrgreen:

On topic, može ovo Musa dosta bolje, ali ima tu i puno novih igrača, još se to sve uigrava, mislio sam da će malo više igrati jedan na jedan, ali valjda je ovo što igra trenutno neki Cedevitin plan igre u kojem je on neki ispušni ventil.

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guillermo » 20 sep 2017, 16:22

Mogao je preko 20 lagano.Crnci indijanci samo takvi :crazy:
Slijedi A.Lazic :thumbup:
Zadnja izmjena: guillermo, dana/u 20 sep 2017, 16:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 20 sep 2017, 16:23

Dobro je na kraju. Najveca valorizaija u ekipi danas.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 20 sep 2017, 16:25

guillermo je napisao/la:Mogao je preko 20 lagano.Crnci indijanci samo takvi :crazy:
Slijedi A.Lazic :thumbup:
Sve su šuteve uzeli na kraju kad je sve bilo gotovo :rol:

Al' dobro, dok je bio egal nisu vala divljali.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la save » 20 sep 2017, 16:33

Kajzer10 je napisao/la:Dobro je na kraju. Najveca valorizaija u ekipi danas.
kako je počeo dobro ispade - njemu treba sloboda u igri, dosta veča od ove koju ima, jer sigurnost dolazi od toga da se ne bojiš da ako promašiš biti prikovan na klupu ostatak meča. Bojim se da Musa još uvijek nema taj status u Cedeviti i pitanje je da li će ga uopte imati dok je tu. Tu ima još konkurentnih igrača njemu koji se takođe bore za svoje mjesto pod sunce. Ne znam kakav je status Marka Tomasa, da li je još uvijek igrač Cedevite.

On je bio veliki potrošač lopti a nisam siguran da je nešto posebno doprinjeo kvalitetu igre i rezultatu. Bojim se da takav slučaj ne bude i sa Ukičem. Ne vidim razloga da se jednom istrošenom igrču daje prednost nad Musom ili nekom drugom od mlađih.

Partizan je sa Vujoševičem na čelu imao najbolju politiku razvoja mladih igrača i Bogdan može najviše Duletu da zahvali za svoju karijeru.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 20 sep 2017, 16:40

Donnie Darko je napisao/la: ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.
poredjenje nigdje veze.
drugo, musa je danas ima 4 asista i 3 ukradene i 4 izvucena faula na sebi. s druge strane, dobar odbrambeni je onaj koji moze vise ubaciti koseva nego sto ih moze primiti ;)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 20 sep 2017, 16:49

hz1987 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la: ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.
poredjenje nigdje veze.
drugo, musa je danas ima 4 asista i 3 ukradene i 4 izvucena faula na sebi. s druge strane, dobar odbrambeni je onaj koji moze vise ubaciti koseva nego sto ih moze primiti ;)
Nemoj se izvlaciti ba, priznaj da si napisao tesku glupost. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 20 sep 2017, 16:58

kobe24 je napisao/la:
hz1987 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la: ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.
poredjenje nigdje veze.
drugo, musa je danas ima 4 asista i 3 ukradene i 4 izvucena faula na sebi. s druge strane, dobar odbrambeni je onaj koji moze vise ubaciti koseva nego sto ih moze primiti ;)
Nemoj se izvlaciti ba, priznaj da si napisao tesku glupost. :mrgreen:
hajde jarane razmisli matematski - cisto statisticki. kakva crna glupost. ako ja cuvam tebe, a ti mene. ako te trpam, trpas i ti mene, ti izadjes iz igre zbog licnih na meni i ja nastavim trpati? nemoj da ti navodim ime poznatog trenera koji je rekao igracima, samo poen vise dajte od onog koga cuvate i imamo sigurno 12 razlike.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 20 sep 2017, 17:09



upratite frajera na klupi FMP-a kako se krsti nakon trojke :rol: :rol: :rol:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 20 sep 2017, 17:17

hz1987 je napisao/la: hajde jarane razmisli matematski - cisto statisticki. kakva crna glupost. ako ja cuvam tebe, a ti mene. ako te trpam, trpas i ti mene, ti izadjes iz igre zbog licnih na meni i ja nastavim trpati? nemoj da ti navodim ime poznatog trenera koji je rekao igracima, samo poen vise dajte od onog koga cuvate i imamo sigurno 12 razlike.
Mi ovdje pricamo o iskljucivo defanzivnim kvalitetima Muse, a ne o nekakvom nadmetanju sa protivnickim igracem koji se cuva sa njim. Iznudjeni fauli sa odbranom nemaju apsolutno nikakve veze. Ti mene zatrpas i iznudis tri faula za pet minuta i onda me zamijeni neko drugi ko tebe strpa u dzep i kakve to sad ima veze sa mojim faulima? Druga je stvar sto najbolji skoreri u ekipi uvijek imaju puno minuta, bez obzira kakvu odbranu igraju. Tako imas vec pomenutog Hardena, koji igra po 35+ minuta, a jedan je od defanzivno najlosijih bekova u ligi. Medjutim, Dzanan nije taj nivo u napadu i njegova odbrana mora biti bolja. Ako nista, bar da bude angazovaniji i da malo vise ukljuci mozak, jer niko od njega ne ocekuje da se sa 80kg gura sa protivnickim igracima.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 20 sep 2017, 18:03

Donnie Darko je napisao/la:
Chstal je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:Izgleda da je malo ispravio ledja, dosta to bolje izgleda iako mi i dalje njegova igra nije ugodna oku :)
I meni nije prirodna njegova igra, ono sto je ocigledno da se dosta popravio u nekim kretnjama. Treba raditi na odbrani stalno kasni na preuzimanja, zatim nije agresivan na ofanzivnom skoku. Ima visinu i duzinu ali uopste nije zainterosavan za skok.
musa odbranu igra napadom. kada natjeras igrace koje cuvas da na tebi naprave po 4-5 licnih, onda si ti svoj posao odradio ;)
ovom logikom james harden je najbolji, a ne jedan od najgorih defanzivaca u nba.[/quote]
:lol: :lol: :thumbup:

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 21 sep 2017, 09:31

kobe24 je napisao/la: Mi ovdje pricamo o iskljucivo defanzivnim kvalitetima Muse, a ne o nekakvom nadmetanju sa protivnickim igracem koji se cuva sa njim. Iznudjeni fauli sa odbranom nemaju apsolutno nikakve veze. Ti mene zatrpas i iznudis tri faula za pet minuta i onda me zamijeni neko drugi ko tebe strpa u dzep i kakve to sad ima veze sa mojim faulima? Druga je stvar sto najbolji skoreri u ekipi uvijek imaju puno minuta, bez obzira kakvu odbranu igraju. Tako imas vec pomenutog Hardena, koji igra po 35+ minuta, a jedan je od defanzivno najlosijih bekova u ligi. Medjutim, Dzanan nije taj nivo u napadu i njegova odbrana mora biti bolja. Ako nista, bar da bude angazovaniji i da malo vise ukljuci mozak, jer niko od njega ne ocekuje da se sa 80kg gura sa protivnickim igracima.
taj koji me strpa u dzep je specijalist defanzivac koji nema ucinka u napadu i nad takvim ti i ne treba odbrana, vec samo da mu smetas. de uozbilji se, kada se prica o napadacu koji moze svakom zabiti i mozes ga cuvati jedino udvajanjem, onda tom napadacu i ne treba neki nivo odbrane. tad on odbranu igra napadom. sto stavis jaceg defendera, koji su po defaultu losi napadaci, na njima se i ne treba igrati neka odbrana. rijetki su koji su hebeno jaki u odbrani i pouzdani u napadu. ali da zakljucimo, daleko od toga da je musa rupa u odbrani. poredeci sa napadackim kvalitetama segment odbrane srazmjerno opada. sta sad treba, da pravimo od njega defanzivnu masinu i oborimo napadacke kvalitete. neka on trpa 30-40 koseva, meni je to bolje nego 10-15 sa vrhunskom odbranom. takvih imas na pasija preskakala. ocekivati da ce zabijati 25-30 koseva i igrati vrhunsku odbranu, ma daaaj.

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 21 sep 2017, 09:37

hz1987 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Mi ovdje pricamo o iskljucivo defanzivnim kvalitetima Muse, a ne o nekakvom nadmetanju sa protivnickim igracem koji se cuva sa njim. Iznudjeni fauli sa odbranom nemaju apsolutno nikakve veze. Ti mene zatrpas i iznudis tri faula za pet minuta i onda me zamijeni neko drugi ko tebe strpa u dzep i kakve to sad ima veze sa mojim faulima? Druga je stvar sto najbolji skoreri u ekipi uvijek imaju puno minuta, bez obzira kakvu odbranu igraju. Tako imas vec pomenutog Hardena, koji igra po 35+ minuta, a jedan je od defanzivno najlosijih bekova u ligi. Medjutim, Dzanan nije taj nivo u napadu i njegova odbrana mora biti bolja. Ako nista, bar da bude angazovaniji i da malo vise ukljuci mozak, jer niko od njega ne ocekuje da se sa 80kg gura sa protivnickim igracima.
taj koji me strpa u dzep je specijalist defanzivac koji nema ucinka u napadu i nad takvim ti i ne treba odbrana, vec samo da mu smetas. de uozbilji se, kada se prica o napadacu koji moze svakom zabiti i mozes ga cuvati jedino udvajanjem, onda tom napadacu i ne treba neki nivo odbrane. tad on odbranu igra napadom. sto stavis jaceg defendera, koji su po defaultu losi napadaci, na njima se i ne treba igrati neka odbrana. rijetki su koji su hebeno jaki u odbrani i pouzdani u napadu. ali da zakljucimo, daleko od toga da je musa rupa u odbrani, jer ipak ima i ukradenih.

ma nije rupa i potvrdio je u kvalama :!: problem je sto smo mi navikli preko ljeta na nekih 25ppg pa nam je 16p postalo malo,pa trazimo bilo kakve greske.Kada zabijes za 20 min 16 i podijelis koji ass,svaki trener je zadovoljan.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 21 sep 2017, 12:18

hz1987 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: Mi ovdje pricamo o iskljucivo defanzivnim kvalitetima Muse, a ne o nekakvom nadmetanju sa protivnickim igracem koji se cuva sa njim. Iznudjeni fauli sa odbranom nemaju apsolutno nikakve veze. Ti mene zatrpas i iznudis tri faula za pet minuta i onda me zamijeni neko drugi ko tebe strpa u dzep i kakve to sad ima veze sa mojim faulima? Druga je stvar sto najbolji skoreri u ekipi uvijek imaju puno minuta, bez obzira kakvu odbranu igraju. Tako imas vec pomenutog Hardena, koji igra po 35+ minuta, a jedan je od defanzivno najlosijih bekova u ligi. Medjutim, Dzanan nije taj nivo u napadu i njegova odbrana mora biti bolja. Ako nista, bar da bude angazovaniji i da malo vise ukljuci mozak, jer niko od njega ne ocekuje da se sa 80kg gura sa protivnickim igracima.
taj koji me strpa u dzep je specijalist defanzivac koji nema ucinka u napadu i nad takvim ti i ne treba odbrana, vec samo da mu smetas. de uozbilji se, kada se prica o napadacu koji moze svakom zabiti i mozes ga cuvati jedino udvajanjem, onda tom napadacu i ne treba neki nivo odbrane. tad on odbranu igra napadom. sto stavis jaceg defendera, koji su po defaultu losi napadaci, na njima se i ne treba igrati neka odbrana. rijetki su koji su hebeno jaki u odbrani i pouzdani u napadu. ali da zakljucimo, daleko od toga da je musa rupa u odbrani. poredeci sa napadackim kvalitetama segment odbrane srazmjerno opada. sta sad treba, da pravimo od njega defanzivnu masinu i oborimo napadacke kvalitete. neka on trpa 30-40 koseva, meni je to bolje nego 10-15 sa vrhunskom odbranom. takvih imas na pasija preskakala. ocekivati da ce zabijati 25-30 koseva i igrati vrhunsku odbranu, ma daaaj.
Potpisujem svaku napisanu rijec, ali Musa jos uvijek nije napadacka zvijer koja se mora udvajati. On i ofanzivno ima jos nekoliko segmenata koje mora poboljsati (desni ulaz, sut iz utrcavanja i bloka, sut sa poludistance nakon sto probije prvog cuvara, itd), a ja defanzivno uopste ne ocekujem da on igra neku perfektnu odbranu. Steta je da se on kao neko ko ce aBd postati vrhunski skorer previse trosi u odbrani. Medjutim, cinjenica je ono sto je neki forumas napisao, redovno kasni na preuzimanjima i nije pretjerano zainteresovan za ofanzivni skok. Da popravi to, ne treba mu uopste neka misicava konstitucija, vec samo malo vise angazovanosti i sve ce doci na svoje. On ce vremenom sigurno dobiti na masi, a sa tim ce neminovno defanzivna igra biti bolja, bez da se nesto pretjerano trudi oko toga. Medjutim, kad aBd dodje u nba, vidjet cemo koliko ce minute na parketu trpiti zbog lose odbrane. Bojan Bogdanovic je vrhunski skorer za euro okvire (a i u nba je pokazao to), ali kad dodje PO i kad se igraju najvazniji mecevi u sezoni, onda on dobije 10-15 minuta na mecu, a razlog je iskljucivo losa odbrana.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."


Avatar
StevieG8
Postovi: 13366
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la StevieG8 » 21 sep 2017, 15:54

DzoniInglis je napisao/la:Moram priznati da nisam baš pratio ABA ligu zadnje dvije godine. Može li mi neko objasniti zašto se igra ovaj super kup ?
I jel sad Zvezda opet za sebe ili su oni i dalje dio FMP-a ? I jel ovo onda neki njihov drugi tim, il zaseban za sebe. Malo mi je sve ovo konfuzno :mrgreen:

On topic, može ovo Musa dosta bolje, ali ima tu i puno novih igrača, još se to sve uigrava, mislio sam da će malo više igrati jedan na jedan, ali valjda je ovo što igra trenutno neki Cedevitin plan igre u kojem je on neki ispušni ventil.
Nisam siguran ali sto se kupa tice nema prevelik takmicarski znacaj vise je kao uvod u sezonu i dobra prilika da se timovi testiraju i uigraju, neka me neko ispravi ako grijesim jer stvarno nisam siguran.

I da Zvezda je Zvezda FMP je FMP mada sad Zvezda povremeno kupi igrace pa ih da FMPu na posudbu da se tamo razvijaju, dodje im kao neka filijala. Procitat ces svugdje kao zezanciju zbog svega sto se desilo da je to ustvari jedan tim ali nije, razdvojeni su.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.