Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan


Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 12 jun 2017, 13:10

Draftexpress ga stavlja na 17 mjesto na draftu 2018.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sajo10 » 12 jun 2017, 13:18

Tracy3McGrady je napisao/la:Draftexpress ga stavlja na 17 mjesto na draftu 2018.
Eh yebiga, ako Juka ode ispred njega onda stvarno..
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guillermo » 12 jun 2017, 13:22

Tracy3McGrady je napisao/la:Draftexpress ga stavlja na 17 mjesto na draftu 2018.
Sigurno ce vremenom biti medju top10.Proslih godina u ovo doba vodeci na listama su bili:Skal Labissiere,Harry Giles,Tatum...
Uglavnom sve zavisi od sljedece sezone u Cedeviti kakav ce biti.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 12 jun 2017, 13:25

guillermo je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Draftexpress ga stavlja na 17 mjesto na draftu 2018.
Sigurno ce vremenom biti medju top10.Proslih godina u ovo doba vodeci na listama su bili:Skal Labissiere,Harry Giles,Tatum...
Uglavnom sve zavisi od sljedece sezone u Cedeviti kakav ce biti.
Opet na drugoj stranici ga porede sa Gordon Hayward, mislim da su baš uboli sa tim poredjenjem. Baš liči na njega i njegov stil igre.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: RE: Re: Džanan Musa

Post Postao/la guillermo » 12 jun 2017, 13:28

Opet na drugoj stranici ga porede sa Gordon Hayward, mislim da su baš uboli sa tim poredjenjem. Baš liči na njega i njegov stil igre.
I ja sam bas razmisljao neki dan i zakljucio isto :thumbup:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 12 jun 2017, 13:39

sajo10 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Draftexpress ga stavlja na 17 mjesto na draftu 2018.
Eh yebiga, ako Juka ode ispred njega onda stvarno..
Juka je sada blizu da uđe u 10 najboljih centara lige, a Džanan je koji bek/krilo u Europi?!
Inače kvalitetnih centra u cjelom svjetu ima vrlo malo, a niskih igrača pogotovo u USA daleko više
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Tarik91
Postovi: 185
Pridružen/a: 26 dec 2012, 21:51
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tarik91 » 12 jun 2017, 15:11

Kakvi top 10..!?Nurkic je "emerging star" kakvo amerikanci kazu. Ocekivase veliki stvari od njega nije se dugo vidilo igraca koji mjenja tolikvo momentuma u igri.


Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la MElloo » 12 jun 2017, 15:19

Tracy3McGrady je napisao/la:Draftexpress ga stavlja na 17 mjesto na draftu 2018.
bio je i 10. jedno vrijeme
Promjenit ce se ove liste jos par puta do drafta sljedece godine naravno

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 12 jun 2017, 15:55

nerminh74 je napisao/la: Juka je sada blizu da uđe u 10 najboljih centara lige, a Džanan je koji bek/krilo u Europi?!
Inače kvalitetnih centra u cjelom svjetu ima vrlo malo, a niskih igrača pogotovo u USA daleko više
Kakve veze ovo ima sa bilo cim? Prije svega, treba reci da Jusuf ima 23 godine i da je trenutno otprilike medju top5 centara Evrope, a vidjecemo da li ce Dzanan za pet godina biti medju top5 SG u Evropi (ili top10 SG/SF, jer su to ipak dvije pozicije i duplo vise igraca). Bezveze je sad uporedjivati ih na nacin na koji si ti to uradio, jer ni Nurkic sa 18 godina nije bio ni medju 30 najboljih petica Evrope. Jusuf ima velike sanse da bude medju top10 centara nba lige, a Dzanan nece nikad biti medju top10 u nba (sto se tice tih pozicija 2 i 3). Smijesno je to i uporedjivati i uzimati kao nekakav argument, valjda je jasno iz kojih sve razloga.
Za mene licno, Dzanan je veci talenat i da su obojica ostali u Evropi, Musa bi vjerovatno bio veca zvijezda. U nba je vec totalno druga prica, upravo zbog cinjenice koju si i ti naveo - Amerika je puna kvalitetnih niskih igraca, a od Evropljana najprije uzimaju kvalitetne i snazne centre. Isto tako, vrlo rijetko su niski igraci iz Evrope birani na pocetku drafta. Najsvjeziji primjer je Hezonja, koji za dvije godine nije apsolutno nista pokazao. Sigurno ce i on biti dodatni razlog da nba ekipe dobro razmisle prije nego izaberu nekog 'niskog' kosarkasa iz Evrope. Doncic se sad 99% posto biti biran medju prvih deset pikova (da ne kazem medju pet), a Musi ce mnogo toga zavisiti od predstojece sezone. Ako npr. bude na brojkama 13ppg, 4rpg, 3apg, onda nema razloga da ne ocekujemo i njega medju top10 pikova (u najgorem slucaju medju top15). Ja i dalje vjerujem i potajno se nadam da ce on uz 7-8kg misica biti veci potencijal i, na kraju krajeva, bolji igrac od Doncica. Ne mislim na narednu godinu, vec nekad za 2-3 sezone. Luku sam malo pomnije pratio u zadnjih nekoliko meceva, sve ekipe su ga vec odavno ozbiljno shvatile i sad puno teze dolazi do poena. Njegov najveci nedostatak je brzina i tu je Musa sigurno neuporedivo bolji. S druge strane, on ima nevjerovatnu konstituciju i prakticno moze braniti tri pozicije. Osim toga, nevjerovatno je inteligentan i vec sad gotovo zreo igrac. Opet kazem, ja se nadam da bi Dzanan uz ozbiljan rad na svom tijelu za 2-3 godine mogao biti bolji kosarkas od Slovenca.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Pelo
Postovi: 120
Pridružen/a: 06 maj 2014, 22:35
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pelo » 12 jun 2017, 16:27

Čisto sumnjam da on sa ovakvom gradjom može nešto napravit u NBA, a upitno je koliko može napredovat fizički za godinu dana

Sent from my HTC One using Tapatalk
x

Avatar
0oo0
Postovi: 1168
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 0oo0 » 12 jun 2017, 16:57

kobe24 je napisao/la: a Dzanan nece nikad biti medju top10 u nba (sto se tice tih pozicija 2 i 3). .
Zasto ovo mislis? Nikad se ne zna, a Dzanan ima takvu volju da je po meni vrlo moguce da bude u top10 u nba na 2 i 3.
🔵⚪

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Epidaurus » 12 jun 2017, 17:06

0oo0 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: a Dzanan nece nikad biti medju top10 u nba (sto se tice tih pozicija 2 i 3). .
Zasto ovo mislis? Nikad se ne zna, a Dzanan ima takvu volju da je po meni vrlo moguce da bude u top10 u nba na 2 i 3.
Zato sto na tim bocnim pozicijama u NBA imas nenormalne igrace koji su fizicki strasni i jos imaju kosarku u malom prstu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 12 jun 2017, 17:13

0oo0 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: a Dzanan nece nikad biti medju top10 u nba (sto se tice tih pozicija 2 i 3). .
Zasto ovo mislis? Nikad se ne zna, a Dzanan ima takvu volju da je po meni vrlo moguce da bude u top10 u nba na 2 i 3.
Zato sto gotovo svaka nba ekipa na jednoj od te dvije pozicije ima bar jednog vrsnog kosarkasa, koji zabija po 20-25 poena u prosjeku. Svaki od njih je prakticno bez ijednog kosarkaskog nedostatka, plus sto su fizicki daleko superiorniji od Muse. Svi mi bi sad potpisali da on bude na nivou Galinarija i to su neka realna ocekivanja. Samo da ga aBd povrede ne prate kao Italijana.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la mercurial » 12 jun 2017, 19:49

kobe24 je napisao/la: Doncic se sad 99% posto biti biran medju prvih deset pikova (da ne kazem medju pet), a Musi ce mnogo toga zavisiti od predstojece sezone. Ako npr. bude na brojkama 13ppg, 4rpg, 3apg, onda nema razloga da ne ocekujemo i njega medju top10 pikova (u najgorem slucaju medju top15). Ja i dalje vjerujem i potajno se nadam da ce on uz 7-8kg misica biti veci potencijal i, na kraju krajeva, bolji igrac od Doncica. Ne mislim na narednu godinu, vec nekad za 2-3 sezone. Luku sam malo pomnije pratio u zadnjih nekoliko meceva, sve ekipe su ga vec odavno ozbiljno shvatile i sad puno teze dolazi do poena. Njegov najveci nedostatak je brzina i tu je Musa sigurno neuporedivo bolji. S druge strane, on ima nevjerovatnu konstituciju i prakticno moze braniti tri pozicije. Osim toga, nevjerovatno je inteligentan i vec sad gotovo zreo igrac. Opet kazem, ja se nadam da bi Dzanan uz ozbiljan rad na svom tijelu za 2-3 godine mogao biti bolji kosarkas od Slovenca.
Gdje ces to reci, da Musa ima veci plafon od Luke na ovom forumu.

lumani
Postovi: 14873
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 12 jun 2017, 21:09

0oo0 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: a Dzanan nece nikad biti medju top10 u nba (sto se tice tih pozicija 2 i 3). .
Zasto ovo mislis? Nikad se ne zna, a Dzanan ima takvu volju da je po meni vrlo moguce da bude u top10 u nba na 2 i 3.

Kad bi bio top 20 bilo bi super..

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 12 jun 2017, 21:13

Epidaurus je napisao/la:
0oo0 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la: a Dzanan nece nikad biti medju top10 u nba (sto se tice tih pozicija 2 i 3). .
Zasto ovo mislis? Nikad se ne zna, a Dzanan ima takvu volju da je po meni vrlo moguce da bude u top10 u nba na 2 i 3.
Zato sto na tim bocnim pozicijama u NBA imas nenormalne igrace koji su fizicki strasni i jos imaju kosarku u malom prstu.
Znamo se sa drugog pdf-a, i znam koliko pratiš košarku. Ali zar fakat misliš da svaka ekipa ima boljeg igrača od Muse na poziciji 2/3?

Naravno njihov sadašnji kvalitet da poredimo sa Musinim mogućim uspjehom koji se otprilike od njega očekuje.

Evo uzet ću samo Orlando za primjer, zar ne misliš da Musa ima veći plafon, bb-iq i veći je talenat od Fournier-a npr.? Eto ti je već jedna ekipa kojoj Musa može pomoći, a takvih ima sigurno još.

Precjenjuju se ti američki fizikalci koji postižu 20-25 poena, kod kojih ne postoji IQ. Npr. Ja sam ubijeđen da će Musa imati bolju karijeru od jednog Gaya, a znaš dobro oo je Gay.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Monolog » 12 jun 2017, 21:19

Tracy3McGrady je napisao/la:Ali zar fakat misliš da svaka ekipa ima boljeg igrača od Muse na poziciji 2/3?
Nisi meni postavio pitanje, al' nažalost - tako je. Svaka NBA ekipa ima boljeg igrača od Muse na ovim pozicijama. Eh, da l' će to biti slučaj naredne sezone, to je već u domenu predviđanja. No, trenutno, Musa bi, ma koliko to nama teško padalo, mahao peškirom u bilo kojoj NBA ekipi, čak i u Brooklynu.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: RE: Re: Džanan Musa

Post Postao/la Epidaurus » 12 jun 2017, 21:22

Tracy3McGrady je napisao/la: Znamo se sa drugog pdf-a, i znam koliko pratiš košarku. Ali zar fakat misliš da svaka ekipa ima boljeg igrača od Muse na poziciji 2/3?

Naravno njihov sadašnji kvalitet da poredimo sa Musinim mogućim uspjehom koji se otprilike od njega očekuje.

Evo uzet ću samo Orlando za primjer, zar ne misliš da Musa ima veći plafon, bb-iq i veći je talenat od Fournier-a npr.? Eto ti je već jedna ekipa kojoj Musa može pomoći, a takvih ima sigurno još.

Precjenjuju se ti američki fizikalci koji postižu 20-25 poena, kod kojih ne postoji IQ. Npr. Ja sam ubijeđen da će Musa imati bolju karijeru od jednog Gaya, a znaš dobro oo je Gay.

Penny Hardaway #1
Cini mi se da si me greskom citirao i da si htio @kobe24 citirat :mrgreen:

Ja mislim svakako da Musa nema neke ozbiljne sanse da bude medju 10 najboljih sg-sf igraca u ligi, mada je po meni njega grijeh na 3 gurat, momak je cista dvojka.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 12 jun 2017, 21:31

Uhhh sto me napadoste radi juke
Ja sam odgovorio na post sajo10 koji je rekao da nece valjda biti losiji od juke, a cinjenica je da ce dzanan i ako mozda za mrvu bolji kosarkas od juke tesko to moze biti i fino sam objasnio da profesionalnih bekova krila bukvalno ima na hiljade, a profesionalnih centara (u pravom smislu rjeci) ima stotinjak zato ce jusuf navjerovatnije cjelu karijeru biti bolje kotiran od dzanana
Ponavljam juka ima sansu da neko vrjeme bude medzu 10 najboljih centara svjeta, dzanan koliko god bi to zelio tesko i u nba i u europi (sto vise u europi bi jusuf bio brutalan jer tu nebi imao skoro nikakvu konkurenciju)
Suma sumare i ako su tu negdje kosarkaski radi pozicije juka je puno bolji

Mercurial, ne smatram musu boljim od doncica (ali niti puno losijim), ali ne smatram da ce doncic biti nivo parkera, ginobilia, petrovica, ... Bce on vrhunska klasa ali ne legenda
Do sada su mu cvjetale ruze i bio je leprsav, cim je udario zid poceo je plakati ili na sta je licio kada ga je lull oprao sto je izgubio zadnju loptu protiv valencie, eeeee to nije to, ko je gledao drazena zna kako je on kidao a kritiku je trpio ko musko

A na stranu sve dzanan ce biti odlican igrac, samo ne moj mo opet postavljati visoku ljestvicu, pa ga onda proglasavati neuspjehom kada opet to ne dosegne bez obzira koliko u stvari bude uspio
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: hurem i 19 gostiju.