Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 10 jan 2018, 23:11

Kajzer10 je napisao/la:Ko je ba Omerhodzic?
Svedzo
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 11 jan 2018, 06:20

filip13 je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Ko je ba Omerhodzic?
niko,neko ko se nekad davno tako prezivao,a vec odavno ima svima koji prate kosarku poznato prezime markota

ma on je sve promijenio :mrgreen: prvo prezime ,pa onda frizuru :geek: ja ga se sjecam sa dosta manje kose na glavi..

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 11 jan 2018, 09:27

Gledajući Cedevitu, najveće zlo u ekipi je carinik lopte Ukić. Upoređujući igru Gordića i Ukića, to su 2 svijeta različita. Cedevita je u drugo poluvrijeme izašla u kontraritmu i to im nije prvi put. Bilo šta prigovoriti Musi je bespotrebno. Dečko ima 18 godina, ne bježi od lopte i odgovornosti, ali isto tako ima nevjerovatnu želju i volju, a nekad od silne želje se naprave i greške. Ovakve utakmice i služe za mentalno čeličenje i daljni razvoj. Treba naučiti i gubiti i pogriješiti, ali i pouke izvlačiti. Igra Cedevite se raspadne ulaskom Ukića, jer protok lopte je očajan i uopšte ne diktira tempo igre, čak naprotiv - kontinuirano guši ili oscilira tempo igre kao plej i dovodi ekipu u kontraritam. Ovo se dešava kada kao trener ne proračunaš dobro formu u odnosu na broj očekivanih utakmica. Cedevita je već odigrala preko 45 utakmica (12 ABA, 10 Liga, 1 Kup, 13 Eurocup), a tek je pola sezone prošlo. Problem Cedevite je što previše igru zasniva na igri 1 na 1 i šutu za 3pts. Nema tu nekih kontri, proturanja lopte pod koš, rotiranja i sl., a razlog tome je i velik broj stranaca u ekipi koji su soleri i mrtvi individualci. Po meni se Musa i odlično snalazi u ovakvom timu i odličnu statistiku pravi.
Po meni je i bolje da ispadnu iz ovog Eurocupa, pa da smirom igraju ABA ligu i da se Musi reduciraju minute u hrvatskoj ligi i kupu, barem do završnice.
30min ABA, 10min HKS i to 2x sedmicno je taman.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 11 jan 2018, 19:40

Bas kratka rotacija, 36 minuta protiv Sibenika igra. :roll:
Pa ovom Nicholsu ne bi bila najgora stvar na svijetu da se pojavi na ovakvim utakmicama kad nema ko igrati, da se rastereti ekipa. Nikad ne igra ovo, a i kad igra uvijek nesto sitno. Isto ovaj Murphy uvijek vise odmori od Balkanaca.
Kakav je to status i jos bitnije, na osnovu cega? Bog zna.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 11 jan 2018, 20:32

Kajzer10 je napisao/la:Bas kratka rotacija, 36 minuta protiv Sibenika igra. :roll:
Pa ovom Nicholsu ne bi bila najgora stvar na svijetu da se pojavi na ovakvim utakmicama kad nema ko igrati, da se rastereti ekipa. Nikad ne igra ovo, a i kad igra uvijek nesto sitno. Isto ovaj Murphy uvijek vise odmori od Balkanaca.
Kakav je to status i jos bitnije, na osnovu cega? Bog zna.
Toliko ga platili i da rizikuju da se povrijeid protiv recimo Alkara
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ziggs » 12 jan 2018, 03:45

Gledao ga je Schmitz sa ESPN(DraftExpress), nadam se da se fino pokazao. Ovaj lik ima jedan veliki uticaj na to kako se draft odvija i ko se gdje bira.

BlackMambaGoku
Postovi: 54
Pridružen/a: 27 avg 2017, 14:24
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BlackMambaGoku » 12 jan 2018, 11:36

Ziggs je napisao/la:Gledao ga je Schmitz sa ESPN(DraftExpress), nadam se da se fino pokazao. Ovaj lik ima jedan veliki uticaj na to kako se draft odvija i ko se gdje bira.
Na kojoj utakmici ga je gledao?

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guillermo » 12 jan 2018, 13:37

BlackMambaGoku je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Gledao ga je Schmitz sa ESPN(DraftExpress), nadam se da se fino pokazao. Ovaj lik ima jedan veliki uticaj na to kako se draft odvija i ko se gdje bira.
Na kojoj utakmici ga je gledao?
Protiv Sibenika objavio video gdje pogadja trojke u serijama na zagrijavanju.Ocito da su svjesno igrali na njega tokom utakmice :D

Avatar
0oo0
Postovi: 1161
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 0oo0 » 12 jan 2018, 13:46

🔵⚪


Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 14 jan 2018, 19:52

Ne kontam ovog covjeka nekad. Kao najbolji strijelac ekipe, ulazi u igru kad niko ne moze nista pogoditi i on za desetak minuta uzme jedan sut. Dobije loptu, odmah ide pass suigracu. Daj malo sebicnosti, idi u prodor, opali tricu. Jebote, ne cekas valjda da te nadju samog na trici pa da onda sutas. Pa nisi Toni Katic covjece.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 14 jan 2018, 20:15

Hoce ljudi 3 titule, a svaki igrac Zvijezde (njih 12, plus Dobric, Keselj) je duplo bolji od svakog Cedevitinog (da ne uzimamo Musu u obzir, jer je jos dijete). Ljudi dovode provjerene igrace, a jok neke Dzonsone, Marfije, Markotu, Cerija. Ukic nije sposoban predriblati djeda od 70 godina.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 14 jan 2018, 20:46

Kakvi retardi vode ovu stranicu Aba lige, tacnije statistiku na istoj. Svaki put kad gledam utakmicu vidim da cesto zaborave nekom upisati skok, asistenciju ili ukradenu loptu al da covjeku poene ne pisu :bow:

Avatar
kupus army
Postovi: 1525
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kupus army » 14 jan 2018, 21:42

Kajzer10 je napisao/la:Kakvi retardi vode ovu stranicu Aba lige, tacnije statistiku na istoj. Svaki put kad gledam utakmicu vidim da cesto zaborave nekom upisati skok, asistenciju ili ukradenu loptu al da covjeku poene ne pisu :bow:
Ja se citavo vrijeme pitam jesam li ja lud ili su ovi sa portala pogrijesili.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 15 jan 2018, 09:07

Federer17 je napisao/la:Hoce ljudi 3 titule, a svaki igrac Zvijezde (njih 12, plus Dobric, Keselj) je duplo bolji od svakog Cedevitinog (da ne uzimamo Musu u obzir, jer je jos dijete). Ljudi dovode provjerene igrace, a jok neke Dzonsone, Marfije, Markotu, Cerija. Ukic nije sposoban predriblati djeda od 70 godina.
jaka je cedevita. ima tu kvalitetnih igraca. ali je cedevita u totalnom rasulu. zdovc je pogubio konce. napadi traju po 10sec i cilj je sto prije tricu sutnuti. ko se snadje da ima prostora da opali, on je i opali bez oklijevanja. ne postoji izmjena blokova, igra 2 na 2, pravljenje viska pasovima. igra im je ona klasicna indijanska. onda nalete na zvijezdu i slicne ekipe koje ih demoliraju igrom visokopostavljenom obranom na 7m i iskljuce im lake suteve za 3pts i hvala lijepo dovidjenja. musa 90% napada odstoji na jednom mjestu, hebo ti tu taktiku. a poene daje kad uzme loptu.

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la babino » 15 jan 2018, 11:41

sve to zdovc tempira i dozira...kako igru cijele ekipe, tako i dzanana, te njegove minute, ulogu i razvoj:-)

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 16 jan 2018, 18:58

Musa postaje toliko jednolican i predvidljiv da ce ga jos i igraci Kvarnera poceti ustopavati kao od sale. Imam osjecaj da bih ga ja 5/10 napada zaustavio 1na1. O odbrani nema potrebe trositi rijeci.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 16 jan 2018, 19:20

Ma da, ta prica se vuce godinama.
Uostalom, nije to problem vec ista stvar sto sam napisao proslu utakmicu. Covjek treba skontati da u ovoj ekipi nema sistema a pogotovo nema hijerarhije. Meni je neshvatljivo da se nanizu utakmicu gdje on glumi vodonosu na terenu i nije to problem. Problem je sto to njemu ne smeta. Opet utakmica, on sutne jednom za poluvrijeme.
Daj covjece trgni se, uzmi loptu i sutaj. Ne kazem sad da treba covjek biti indijanac kao vecina suigraca al de malo aktivniji budi. On primi loptu, odmah je proslijedi suigracima. Pa nisu ovo Spursi. Dakle, problem je sto se u zadnje vrijeme covjek na terenu ponasa kao da je onaj igrac od 16 godina koji suta samo otvorene suteve a ne kao da je najbolji strijelac ekipe i to je sustina.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8192
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la chily-rz » 16 jan 2018, 19:25

Pa kako se neče ponašati kad ovaj Zdovc jedino na njemu trenira strogocu,.Koliko puta ste vidjeli situaciju da ga Zdovc vadi nakon izgubljene lopte ?

Razumijem da ima malu minutažu kad ga ne ide ili kad nadje idealnu petorku u nekoj utakmici ali on je znao imati odlicne utakmice a provede 15-ak minuta na terenu,.

Očigledno je samopouzdanje izgubio a uz to i sama igra Cedevite je odron gdje se pojedinci po pravili ispucavaju,.

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 16 jan 2018, 19:34

Apsolutno se slazem, samo sto ja idalje smatram da mu je napredak u igri prema kosu neznatan (mislim na zadnje dvije godine). Ok, odlican prvi korak lijevom, za koji treba sekunda nepaznje protivnika da bi primio poen. Ali sta ima jos pored toga? Poneki flouter tu i tamo uleti, ali je u sustini sve to sto od njega imamo priliku vidjeti. Lahko to zatvaraju iole ozbiljniji protivnici. Suta iz driblinga sa poludistance nema, step bek ne znam je li imao 3 takva suta u karijeri, prodori desnom rukom :crazy: ... pa, protiv Zvijezde ne smije da prebaci na desnu ruku. Sut za tri poena svako moze imati, samo je fazon da li ce pogadjati. Musu ni to ne ide u zadnje vrijeme.

Takodjer smatram da MORA vise forsirati i gledati na sebe, daj odhebi te trenere koji na tebi glume neke diktatora, a talentovaniji i bolji si 5x od svih igraca Cedevite. Za Cedevitu se nema sta za reci, a gledao sam vjerovatno 90% utakmica ove sezone (ne racunajuci A1 ligu), tako da odlicno znam o cemu pricam. Onaj ko ih smatra ozbiljnom ekipom, ili nema blage veze, ili ih je gledao protiv Zaboka i slicnih ekipa. Ozbiljni su jedino za ozbiljan poraz protiv iole kvalitetnije ekipe.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.