Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sajo10 » 14 nov 2017, 23:20

Doncic (2nd pick) i Musa (16th pick) u Hawksima - Sports Illustrated

:mrgreen:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

badboy
Postovi: 792
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la badboy » 15 nov 2017, 21:20

Dosta lose veceras iako Cedevita dominira. Kraj prvog poluvremena.

Avatar
Yucca
Postovi: 4004
Pridružen/a: 30 okt 2012, 21:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Yucca » 15 nov 2017, 21:23

badboy je napisao/la:Dosta lose veceras iako Cedevita dominira. Kraj prvog poluvremena.


Odigrao je cak 3 minute u prvom poluveremenu :?
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 21:24

Igrao lik 3 minute. :tokralju:

Avatar
L-Train
Postovi: 18154
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 15 nov 2017, 21:31

Sve po zaslugama,Ameri kada sutiraju 1 od 12 sl. Utakmicu igraju 20+ minuta,Dzanan proslu 1 od 4 jbga dosta mu je tri minute veceras,ali Cedevita veceras dominira pa koga briga sem nas ovdje sto se Musi zbog jedne slabije partije zaboravljaju dvocifreni ucinci u oba takmicenja.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

badboy
Postovi: 792
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la badboy » 15 nov 2017, 21:34

I te tri kakav je bio su puno. Nista uradio nije osim totalno bezveznog turovera. Krece se bezvoljno. Stoji u cosku na jednom mjestu po 10 sekundi. Gledam in ne mogu da se nacudum.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 21:40

badboy je napisao/la:I te tri kakav je bio su puno. Nista uradio nije osim totalno bezveznog turovera. Krece se bezvoljno. Stoji u cosku na jednom mjestu po 10 sekundi. Gledam in ne mogu da se nacudum.
Musa je ponajbolji a po najbitnijoj statistici indexa korisnosti i najbolji igrac Cedevite ove sezone. I kakva je logika izbaciti ga nakon tri minute zbog izgubljene lopte i bez suta kosa?
Nije Musa Darko Bajo da ga ubacis tu i tamo pa ako ga ne ide vadis vani.

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la cavendish » 15 nov 2017, 21:45

uh dobro je. Kad sam vidio u statistici da je igrao samo dvije minute, rekoh povreda 100%.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Unofficialpage » 15 nov 2017, 21:47

A šta to može pokazati za tri minute? Pa LeBron, Curry i ostale velike zvijezde budu loši ali im se da da igraju a ne vadi odmah a da Musa ne može tri minute loše igrati.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

badboy
Postovi: 792
Pridružen/a: 03 apr 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la badboy » 15 nov 2017, 21:55

Neznam cemu tenzije. Evo i sad u ove 3-4 min opet nista. Ekipa igra odlicno, njega ne ide a ne pokazuje da mu se igra veceras. Treba samo na sve realno i objektivno gledat. Evo prvi sut veceras sa linije.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 22:05

Zato sto lupas gluposti. Nemoguce je zakljuciti da nekog ne ide nakon tri minute igre bez da je igrac sutno loptu, osim u slucaju kad za te tri minute izgubi 5 lopti.
Uostalom, sta vrijedi i da u zadnjoj cetvrtini zabije 20 poena? Nista, kad uzmes u obzir da je ovo bila tijesna utakmica, on kao (po)najbolji igrac kluba ne bi odigrao 5 minuta.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 15 nov 2017, 22:15

I protiv Budućnosti se loše kretao , i večeras isto...Stoji u ćošku najčešće...Možda je bolestan...Ali uglavnom nešto mu se dešava...Možda ga mlada zajebava :-)
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

nobodyD
Postovi: 108
Pridružen/a: 05 avg 2016, 20:22
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nobodyD » 15 nov 2017, 22:51

bombaysaphire je napisao/la:I protiv Budućnosti se loše kretao , i večeras isto...Stoji u ćošku najčešće...Možda je bolestan...Ali uglavnom nešto mu se dešava...Možda ga mlada zajebava :-)

Mislim da je temperatura bila u pitanju prije prosle tekme, a do veceras je vjerovatno post temperaturna faza :D

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 15 nov 2017, 23:15

nobodyD je napisao/la:
bombaysaphire je napisao/la:I protiv Budućnosti se loše kretao , i večeras isto...Stoji u ćošku najčešće...Možda je bolestan...Ali uglavnom nešto mu se dešava...Možda ga mlada zajebava :-)

Mislim da je temperatura bila u pitanju prije prosle tekme, a do veceras je vjerovatno post temperaturna faza :D

Ma vidjelo se da igra zato što mora , bez ikakve specijalne želje....Možda je to zbog nuspojava Voltarena :geek: :crazy: :geek: :crazy:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 16 nov 2017, 16:12

Musa: Prijavit ću se na prvi NBA Draft, navijam za FK Sarajevo

U razgovoru za zvaničnu stranicu ABA lige, bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa je istakao da mu je san da zaigra u NBA ligi.

slika

Musa je odgovarao na pitanja novinara i dao nekoliko vrlo interesantnih odgovora. Istakao je da je navijač Fudbalskog kluba Sarajevo, kao i Los Angeles Lakersa u košarci.

Kakvo je vaše mišljenje o crnogorskoj reprezentaciji?

– Mislim da je crnogorska reprezentacija jako dobra, imaju igrače u NBA, Euroligi, Eurokupu, dobro su vođeni, dobro posloženi.

Da li vam se više sviđa Partizan NIS ili Crvena zvezda mts?

– Isti odnos imam prema oba kluba, bez favorita među njima.

Koji vam je omiljeni košarkaški klub, izuzev Cedevite?

– U Evropi Fenerbahče, u NBA Lakersi.

Kakvo je vaše mišljenje o Peri Antiću?

– On je klasni igrač, stvarno mi se sviđa kako igra. Iskusan je pa može puno dati u mladoj ekipi, od njega se može puno toga naučiti. Jako ga poštujem.

Da li mislite da će Crvena zvezda mts opet osvojiti titulu šampiona ABA lige i da li bi nekad u karijeri zaigrali za Partizan NIS ili Crvenu zvezdu mts?

– Ne mislim da će osvojiti ABA ligu što je razumljivo s obzirom na to da igram za Cedevitu koja spada u jednog od favorita za osvajanje tog naslova. Što se tiče gdje bih igrao, zapravo nikad ne znaš kamo će te karijera odvesti, ali teško da ću ikada zaigrati za jedan od ta dva kluba.

S koliko godina ste počeli sa treniranjem košarke?

– Sa 6 godina.

Da li planirate u skorijoj budućnosti zaigrati u Euroligi?

– Ako mi se ostvari mogućnost igranja u NBA, što je moj san, ne, ali ako ne odem u NBA odmah, i ta je mogućnost otvorena. Najviše bih volio da Cedevita prođe u Euroligu slijedeće sezone pa da odigram sezonu sa Cedevitom u Euroligi.

Kada želite da odete u ligu NBA?

– Ići ću na prvi draft pa se nadam što prije moguće.

Koja ekipa vam je najviše problema stvarala u Ligi BH u mlađim selekcijama?

– Spars.

Da li mislite da bi u Cedeviti uskoro mogli dobiti ulogu najvažnijeg igrača, igrača bez kojeg se ne može ili prepuštate tu ulogu drugim igračima?

– Volio bih biti lider moje ekipe, igrač koji odlučuje kada je najteže, vjerujem da ću to i postići radom i zalaganjem.

Da li ste talentovaniji od Luke Dončića?

– Nemam komentar, neka drugi to procjenjuju.

Da li možete da izaberete NBA tim (trenutni roster) u kojem vidite sebe kao budućeg lidera franšize i ako može bez diplomatskog odgovora već konkretno ime ekipe.

– Lakersi su mi najdraža ekipa…

Koliko ste visoki bez patika?

– 204 cm.

Da li ćete se prijaviti na NBA Draft na kraju ove sezone i da li u tom slučaju planirate odmah otići u NBA ili planirate ostati još koju godinu u Evropi?

– Prijavit ću se na draft, a što se tiče prelaska u NBA, ovisi i o klubovima.

Šta mislite o selektoru reprezentacije BiH Dušku Vujoševiću, kao treneru i van parketa?

– Pedantan, jako dobar pedagog, želi što više izvući iz svojih igrača, da budu kulturni, obrazovani i to je njegova sjajna dimenzija.

Da li će se reprezentacija BiH plasirati na sljedeće Evropsko prvenstvo?

– To ne znam, ali dat ćemo sve da se plasiramo.

Za koji fudbalski klub navijate u BiH, a za koji u Evropi?

– FK Sarajevo i za klub u kojem igra Džeko, koji volim da pobjeđuje, trenutno za Romu.

Ko vam je bio omiljeni igrač kad ste još bili dijete?

– Kobe Bryant.

Ćevapi ili pljeskavica?

– Ćevapi.

Ko su prema vašem mišljenju najtalentovaniji igrači u ABA ligi, uz vas naravno?

– Kostja Mušidi, Goga Bitadze, Vanja Marinković, Boriša Simanić, Aleksa Radanov, ima nas…

Zašto ste prije nekoliko godina kad ste dolazili u Cedevitu izabrali baš taj klub?

– Jer sam uvjeren da je to pravi put, da ću u Cedeviti najviše i najbrže napredovati. I nisam se prevario u odluci.

Ko vam je omiljeni saigrač u Cedeviti?

– Ne mogu nikoga izdvojiti kao omiljenog jer su mi svi omiljeni, ali nekako se najviše družim i slažem sa Andrijom Stipanovićem.

Šta vam je draže – postizanje trojke ili asistencije?

– Ha ha, pa niste valjda mislili da ću reći asistencije…?

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 18 nov 2017, 21:37

Bez promasaja 15 poena jos nije poluvrijeme..

Avatar
Liverpool. YNWA
Postovi: 2170
Pridružen/a: 10 avg 2010, 09:13
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Liverpool. YNWA » 18 nov 2017, 21:37

kakva simultanka Muse, bravo mali
#Ynwa

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17730
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la akisarajevo92 » 18 nov 2017, 21:43

17 poena iz tri suta :tokralju:
Don't believe the hype.

nobodyD
Postovi: 108
Pridružen/a: 05 avg 2016, 20:22
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nobodyD » 18 nov 2017, 21:48

Tajko.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 18 nov 2017, 21:49

ma mrzi ga zdovc :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.