Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Slatinash_7 » 04 jan 2018, 11:11

Ma sad da li bi se povrijedio ili ne,to je prica sta bi bilo kad bi bilo..Ono sto je meni jako pozitivno u ovoj ulozi koju on ima jeste to da ga se sprema na ono sto ce prvih sezona biti u NBA,neki instant napad sa klupe,solidne ovlasti onih malo minuta sto igra,pa ako ga krene dobro i jeste,ako ne krene,nema veze,ima ko drugi uskociti..Ono sto mene brine za njegovu NBA karijeru jeste sto ga bukvalno jedu fizicki jaci igraci,ne moze im skoro pa nista,a takvih je u NBA jedna velika vecina i sad kako ce to iici ko zna..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 04 jan 2018, 11:18

Slatinash_7 je napisao/la:Ma sad da li bi se povrijedio ili ne,to je prica sta bi bilo kad bi bilo..Ono sto je meni jako pozitivno u ovoj ulozi koju on ima jeste to da ga se sprema na ono sto ce prvih sezona biti u NBA,neki instant napad sa klupe,solidne ovlasti onih malo minuta sto igra,pa ako ga krene dobro i jeste,ako ne krene,nema veze,ima ko drugi uskociti..Ono sto mene brine za njegovu NBA karijeru jeste sto ga bukvalno jedu fizicki jaci igraci,ne moze im skoro pa nista,a takvih je u NBA jedna velika vecina i sad kako ce to iici ko zna..
Prošlo je vrijeme šta bi bilo kad bi bilo. Danas se tačno zna, samo je pitanje da li poslušati ili rizikovati. Mnogim su karijere propale zbog toga šta bi bilo kad bi bilo. Danas se znaju tačno znakovi kada tijelo ukazuje da ga treba odmoriti. To vezano za NBA, ja ne bih pretjerano razmišljao. Za mene je logičan slijed da Musa naredne sezone 18/19 dobija 30-tak minuta sa svim ovlastima u Cedeviti, a onda još jednu sezonu 19/20 da odradi u TOP 8 euroligašu sa sličnim ovlastima i onda pravac NBA u sezoni 2020/21 kada ce se fizicki oblikovati i igrački nadograditi sa svojih 21-22 godine i adaptirati na NBA sistem, a u 2021/22 ući u taj ritam i početi pružati ozbiljnije partije. Sve prije toga je rizik i pogrešan korak.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Slatinash_7 » 04 jan 2018, 11:20

Mislim da je ispravnije reci to je moje misljenje nego da se to zna ali hajde..sto se tice ovog NBA i njegovog puta i razvoja do iste,ranije otici gore jeste riziki,pogresan korak svakako ne,ali kad skontas da su i mnogi drugi bili kao i on nerazvijeni fizicki pa danas dobro guraju cisto na racun trening kampa i svega sto ti NBA nudi mislim da se taj rizik vrijedi preuzeti..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 04 jan 2018, 11:24

Slatinash_7 je napisao/la:Mislim da je ispravnije reci to je moje misljenje nego da se to zna ali hajde..sto se tice ovog NBA i njegovog puta i razvoja do iste,ranije otici gore jeste riziki,pogresan korak svakako ne,ali kad skontas da su i mnogi drugi bili kao i on nerazvijeni fizicki pa danas dobro guraju cisto na racun trening kampa i svega sto ti NBA nudi mislim da se taj rizik vrijedi preuzeti..
Ne bih se složio s tobom. Moje mišljenje jeste, ali na temelju iskustva i medicinskih parametara. Po meni je put Šarića ispravniji nego put Hezonje do NBA.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Slatinash_7 » 04 jan 2018, 12:09

gazijabih je napisao/la:
Slatinash_7 je napisao/la:Mislim da je ispravnije reci to je moje misljenje nego da se to zna ali hajde..sto se tice ovog NBA i njegovog puta i razvoja do iste,ranije otici gore jeste riziki,pogresan korak svakako ne,ali kad skontas da su i mnogi drugi bili kao i on nerazvijeni fizicki pa danas dobro guraju cisto na racun trening kampa i svega sto ti NBA nudi mislim da se taj rizik vrijedi preuzeti..
Ne bih se složio s tobom. Moje mišljenje jeste, ali na temelju iskustva i medicinskih parametara. Po meni je put Šarića ispravniji nego put Hezonje do NBA.
Sa ovim se svakako slazem,ali je isto tako i put Porzingisa i Atetekumpa bolji od Saricevog..I zbog toga ti hocu reci da je to sve sta bi bilo kad bi bilo prica a ne skup nekakvih podataka i iskustava,kad ti jedna varijabla zvana glava moze promjeniti sve grafikone ili bilo sta drugo na osnovu cega si ti formirao svoje misljenje..a bas zbog te glave i zelje za uspjehom mislim da bi Musa trebao prije u NBA za napredkom i jacim treningom nego ostati u Evropi u potrazi za nekim ovlastima u klubu kakve ima u repki..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 04 jan 2018, 12:15

Slatinash_7 je napisao/la: Sa ovim se svakako slazem,ali je isto tako i put Porzingisa i Atetekumpa bolji od Saricevog. I zbog toga ti hocu reci da je to sve sta bi bilo kad bi bilo prica a ne skup nekakvih podataka i iskustava,kad ti jedna varijabla zvana glava moze promjeniti sve grafikone ili bilo sta drugo na osnovu cega si ti formirao svoje misljenje..a bas zbog te glave i zelje za uspjehom mislim da bi Musa trebao prije u NBA za napredkom i jacim treningom nego ostati u Evropi u potrazi za nekim ovlastima u klubu kakve ima u repki..
Navešću ti na ta 2 primjera (koja čine jednu lastu i proljeće) barem 40-tak propalih karijera zbog preranog odlaska u NBA.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3097
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Slatinash_7 » 04 jan 2018, 12:30

gazijabih je napisao/la:
Slatinash_7 je napisao/la: Sa ovim se svakako slazem,ali je isto tako i put Porzingisa i Atetekumpa bolji od Saricevog. I zbog toga ti hocu reci da je to sve sta bi bilo kad bi bilo prica a ne skup nekakvih podataka i iskustava,kad ti jedna varijabla zvana glava moze promjeniti sve grafikone ili bilo sta drugo na osnovu cega si ti formirao svoje misljenje..a bas zbog te glave i zelje za uspjehom mislim da bi Musa trebao prije u NBA za napredkom i jacim treningom nego ostati u Evropi u potrazi za nekim ovlastima u klubu kakve ima u repki..
Navešću ti na ta 2 primjera (koja čine jednu lastu i proljeće) barem 40-tak propalih karijera zbog preranog odlaska u NBA.
Pa mozda i jeste tako,ali eto Dirk bio MVP,Ante ce vjerovatno jednog dana biti a i da nece who cares,covjek je top 20 igrac u NBA sigurno danas,a ima jos da napreduje,dok ce Saric dogurati dokle? I jos masa tih koji nesto cekaju..I ja sam razmisljao tako kao ti,u NCAA cak da se ostane vise godina,posvecen ti trener ovo ono,pa ne vrijedi to nista,tj vrijedi ako hoces biti neki prosjek,ili ako si Duncan,Admiral i jos par nekih likova,a na svakog takvog dodje i jedan LBJ,Garrnet i sta ti ja znam..Kazem samo da je zbog Musine glave,zelje za napredkom po meni bolje da ide vec sada u NBA,da igra po njihovim pravilima,tako i da trenira i zivi i da bi mu to donijelo puno vise nego da ostane u Evropi..Slozit cemo se da se ne slazemo ja mislim ali eto :D
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 04 jan 2018, 14:09

Nikada nije bilo lakse igrati u nba nego sada,odbrane su lakse,vise se trci ,vise slobode na shutu.Musi je bolje sto prije u nba,nema on sta cekati u Europi.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ziggs » 04 jan 2018, 21:30

Bila bi ekstra situacija da ga uzme neko kao Van Gundy, eno Kennard igra finu minutažu. Džanan me podsjeća na ovog Kennarda, čistokrvni skoreri, dobri šuteri sa potencijalom da budu iznad prosječni, inteligentni igrači koji mogu odigrati i rolu nekog plejmejkera. Ipak je Džanan visočiji 8 cm, ali obojica imaju taj loš raspon ruku. Uglavnom, Džanan kada bi bio neki solidan ali konstantan starter u NBA mislim da većina nas koji pratimo NBA bi bili zadovoljni


filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 05 jan 2018, 09:23

Ziggs je napisao/la:Bila bi ekstra situacija da ga uzme neko kao Van Gundy, eno Kennard igra finu minutažu. Džanan me podsjeća na ovog Kennarda, čistokrvni skoreri, dobri šuteri sa potencijalom da budu iznad prosječni, inteligentni igrači koji mogu odigrati i rolu nekog plejmejkera. Ipak je Džanan visočiji 8 cm, ali obojica imaju taj loš raspon ruku. Uglavnom, Džanan kada bi bio neki solidan ali konstantan starter u NBA mislim da većina nas koji pratimo NBA bi bili zadovoljni

da,da bude nivo npr. batuma ili galinarija

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 05 jan 2018, 13:25

filip13 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Bila bi ekstra situacija da ga uzme neko kao Van Gundy, eno Kennard igra finu minutažu. Džanan me podsjeća na ovog Kennarda, čistokrvni skoreri, dobri šuteri sa potencijalom da budu iznad prosječni, inteligentni igrači koji mogu odigrati i rolu nekog plejmejkera. Ipak je Džanan visočiji 8 cm, ali obojica imaju taj loš raspon ruku. Uglavnom, Džanan kada bi bio neki solidan ali konstantan starter u NBA mislim da većina nas koji pratimo NBA bi bili zadovoljni

da,da bude nivo npr. batuma ili galinarija
gallo je njegov neki maksimalni domet, batum ipak ima mnogo, mnogo bolje fizikalije i drasticno je bolji defantivac u skladu s tim
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 05 jan 2018, 13:53

KK_Bosna je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:Bila bi ekstra situacija da ga uzme neko kao Van Gundy, eno Kennard igra finu minutažu. Džanan me podsjeća na ovog Kennarda, čistokrvni skoreri, dobri šuteri sa potencijalom da budu iznad prosječni, inteligentni igrači koji mogu odigrati i rolu nekog plejmejkera. Ipak je Džanan visočiji 8 cm, ali obojica imaju taj loš raspon ruku. Uglavnom, Džanan kada bi bio neki solidan ali konstantan starter u NBA mislim da većina nas koji pratimo NBA bi bili zadovoljni

da,da bude nivo npr. batuma ili galinarija
gallo je njegov neki maksimalni domet, batum ipak ima mnogo, mnogo bolje fizikalije i drasticno je bolji defantivac u skladu s tim

ma da,slažem se,mislio sam na nivo startera u srednje kvalitetnim ekipama u nba

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 05 jan 2018, 14:08

Meni je on najsličniji Fournieru.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 05 jan 2018, 14:09

TheChief je napisao/la:Meni je on najsličniji Fournieru.

i da bude njegov nivo bilo bi ok

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 05 jan 2018, 17:50

http://sportklub.rs/Blog/Blog-ostalo/a2 ... emlja.html

Koje glupo pitanje novinarke o promjeni nacionalnog tima ... :oops:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 06 jan 2018, 17:32

Gdje se moze gledati utakmica?!
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 06 jan 2018, 17:34

nerminh74 je napisao/la:Gdje se moze gledati utakmica?!
Arena 1 hr i arena 4.

Ako mislis na link, ima na onom sto ti je @uno dao na prethodnoj stranici.
Zadnja izmjena: Federer17, dana/u 06 jan 2018, 17:36, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
guillermo
Postovi: 2298
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guillermo » 06 jan 2018, 17:36

Evo vec treca utamica u kojoj je potpuno promjenjena koncepcija Musine minutaze i igre.
Nema vise loptu u rukama,stalno je u cosku itd.... dolaskom Markote rotacija se potpuno promjenila gdje je Nichols na trojci dok Markota i crnac sa klupe imaju oruzanu dozvolu,nimalo dobro za Musu.

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 06 jan 2018, 17:43

Jos Kruske i Rame nema u rosteru...

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.