Portland Trail Blazers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la BernardBarnjak » 15 jul 2017, 15:20

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Chinaglia » 02 okt 2017, 22:18

The surprise

The biggest surprise Sunday was the play of guard Isaiah Briscoe, the rookie from Kentucky who is one of three players trying to win the 15th and final roster spot.

Briscoe scored 14 points and hit 6-of-7 shots while adding six rebounds, five assists and two steals.

After the game, coach Terry Stotts shrugged and said that’s what the staff has been seeing all training camp out of Briscoe. He is in competition with NBA veteran sharpshooter Anthony Morrow and guard Archie Goodwin, a 2013 first round pick – a spot I think many figure will go to Morrow – but after seeing Briscoe on Sunday that might be more of a battle than we think.

Solid Swanigan

Caleb Swanigan had 13 points and four rebounds, and what I liked best was his no-hesitation three-point attempt, which he made.

His ability to be a spacing power forward will only help him get on the floor in what figures to be the most heated position battle of the preseason. Between Swanigan, Al-Farouq Aminu, Ed Davis, Maurice Harkless, and eventually Noah Vonleh when his shoulder heals, coach Stotts will have many options.

I’ve been curious this training camp how Stotts and the players view Swanigan from a spacing standpoint, and all have had basically the same response: He hasn’t shot it well the first week, but they know he can. If he can consistently hit the jumper, that will give him a better chance to be on the floor with Lillard and McCollum.

Of course, the bread-and-butter for Swanigan is his nose for the ball, and that was on display Sunday. He is not afraid to bang inside and he is one of those guys who is constantly in motion.

“What saw from Caleb is what we’ve seen for the last month: Effective scorer, tough, feels very confident on the block,’’ Stotts said.

Odds & Ends

While Swanigan has earned much of the attention and figures to be more game ready, don’t sleep on fellow rookie Zach Collins. On Sunday, Collins had a nice block on Swanigan at the rim, and word out of practices is that Collins has emerged as the team’s best rim protector

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 22 okt 2017, 01:14



Bolesno dobar. Ne znam kako kod drugih kotira na svojoj poziciji, ali za mene je top 5 sigurno.

Raduje nova sezona. Jest da smo igrali protiv lošijih ekipa, al svejedno.
Turner izgleda najbolje otkad je došao, ove sezone očekujem da bude makar dvocifren, vrijeme bi bilo da vrati uloženo.

S druge strane Nurkić je ušao loše u sezonu, izgubio dosta kila, brži je na nogama i još nonšalantniji nego prije. Preko ljeta su valjda trebali radit na njegovoj post igri, al ja tu ne vidim nikakvo poboljšanje zasad. Najgori od svega mi je govor tijela, isti ko onaj iz Denvera, njegova psiha je drama loša. Ima sreće što je Davis krampa u napadu, pa će i kad igra loše dobijat puno više šanse.

Od rukija, jasno je bilo i od ljetne lige da će Caleb dobijat više minuta, radi agresivnosti i obrane. Collins tu i tamo, ali to je realnost, ne razlikuje mi se puno od Leonarda koji je potpuno izbačen iz rotacije, hvala qurcu.

Connaughton dobio svoju šansu, iako je u ljetnoj ligi bio užasan i mnogi mu savjetovali da pređe na bejzbol. I dan danas vjerujem da bi tamo bio puno bolji igrač. Zasad je bio dobar, neće moć zamijenit Crabbea sigurno, al daj šta daš.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 14 nov 2017, 11:36

''odlicna partija visokih igraca i klupe'' je nesto sto se defnitivno ne pise, ne vidja i ne hvali svaki dan kada je u pitanju portland, ali jutros je fakat bilo tako. eh kada bi samo turner, davis, vonleh, pat i šahbaz uhvatili neki kontinuitet :pray:

CJ je prelomio tekmu u trecoj cetvrtini sa par vezanih trica i par onih ulaza pod kos pored bartona i chandlera (strasna brzina i ball handling), a kada je i lillard poceo pogadjati nagazili smo na gas i nismo gledali u retrovizor :salut: juka odigrao solidno tj iznenadjujuce dobro nakon onoga sto se desilo zadnji put. doduse, ostaje zal za onom letargijom u zadnjoj cetvrtini jer je prva petorka odigrala preko qrca, ali eto moze im se.

ono sto me jos smeta je stotts i njegov nedostatak povjerenja u rookije i generalno ove mladje igrace. kada se sjetim nama je jedan CJ bio vodonosa dok mu matthewsova povreda nije otvorila prostor za dokazivanje, a kao sto gledam slicno ce se desiti i jos nekima. mada, mora se priznati da je prijatno iznenadio sa biggijem u prvoj petorci jutros, ali generalno se ista prica ponavlja iz sezone u sezonu.

za ekipu koja ima GM-a koji voli mladje igrace i one koji prolaze ispod radara, stotts kao neko ko igra siguricu i nije bas najbolji fit kao coach ali eto imaju pametniji i bogatiji ljudi od mene koji se bave tim problemima.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la branimir85 » 16 nov 2017, 19:29

http://hoopster.hr/damian-lillard-all-s ... r-statusa/
lillard ispod obruča :mrgreen: stvarno čovjeka svaki put ne zasluženo zaobilaze,šta medijska mašinerija zna uraditi
"Prema podacima s Basketball Referencea, igrači u povijesti NBA lige koji su u prosjeku imali 25 ili više poena, 6 ili više asistencija i PER veći od 20 a da nisu bili izabrani na All-Star jedino su Tiny Archibald 1971./1972., Michael Adams 1990./1991. i Damian Lillard – i to dva puta – sezone 2015./2016. i 2016./2017" :evil:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 16 nov 2017, 20:09

Ove sezone je malo i promijenio igru pošto ga ne ide šut na početku toliko, pa radi na tome da razigra ekipu prije svega. Mislim, 6 asista u prosjeku je dobro, ali ove sezone se čini kao da je na tom planu još bolji, što je fino vidjet.

A da ga zaobilaze, jbga, malo tržište, pojedini iskaču iz paštete svaki dan, a neki slabo ikad. Al nema veze. :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 17 nov 2017, 10:35

vjerovatno sam subjektivan kada ovo kazem, ali po meni je jedan od najpodcjenjenijih (ako ne i naj) igrac lige trenutno. cak i kod sudija nema neku pretjerano primjetnu protekciju za razliku od pojedinih vrsnjaka tj kolega. dosta ulaza koje radi na visoke igrace radi pod faulom, ali vecina toga se ne svira lillardu dok se isti sviraju drugim igracima, no to je tema neke druge emisije.

doduse, svako zasto ima svoje zato odnosno kakvo trziste, kakav grad, kakva fransiza, takva ti je i popularnost. medjutim, dobra stvar je sto momak cvrsto stoji na zemlji i svaki all star snub iskoristi kao motivaciju i skoro po defaultu u tom periodu sezone obicno poludi i pocne trpati neke nenormalne cifre.


Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 19 nov 2017, 00:04

@evil u kojem si ti taboru, otkaz Stottsu ili ga ostavit još? Koliko čitam, većina navijača se okrenula protiv njega, a on čini se kao da misli da je blizu otkazu pa je počeo lupat sa rotacijama, šta je ono sinoć bilo :crazy:

I iskreno, ekipu je jako teško gledat ove sezone, napad nam je spor i bezidejan, vučemo 2-3 iste akcije i izolacije. Obrana čak i korektna, ali bogami, volim uživat kad ostanem do 4h budan, a ne da se patimo Kingsima zabit 90 poena.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 20 nov 2017, 09:36

Lillard je napisao/la:@evil u kojem si ti taboru, otkaz Stottsu ili ga ostavit još?
znas kako, uvijek sam za kontinuitet i podrsku onoga sto trenutno imamo tako da ako bih vec birao nasao bih se u ovom drugom taboru. uostalom, nije bas da trziste nudi neke pretjerano bolje opcije, a i pogled na zapad ove godine pokazuje da je jednostavno konferencija dosta ujednacena ispod te top 2, eventualno 3 pozicije sto znaci da nismo jedina ekipa koja prolazi ovo sto prolazi. svaku noc idemo na megdan nekome koga mozemo dobiti i od koga jos lakse mozemo izgubiti pa me ovaj omjer trenutno i ne cudi toliko.

fino je to dame napisao: 'Because people think they know more about what it takes to get things done at this level for our team than they actually do," said Lillard on why he took to the comments section to defend his head coach. "We in this position for a reason. Coach Stotts has had two 50-win seasons here, four straight years in the playoffs for a reason: because he knows what he's doing. They mention about our record is 8-7 and we having breakdowns late in the games, but those breakdowns are a missed shot here, a turnover there, defensive breakdown here, giving up extra possessions, missed free throws. It's things that players control."

eh sad, naravno da stotts kao i cijela ekipa ima dosta stvari koje bi mogao raditi bolje kao sto je npr ta rotacija koju si spomenuo (jos uvijek ne shvatam sta je htio postici u sacramentu) ili recimo cinjenica da nam je dragulj kakav je CJ bio tek vodonosa dok ga sila prilika nije prinudila da mu da sansu, a evo isto se ponavlja i sa drugim igracima. mislim, budimo realni - trenutni roster nije sampionski kalibar. zasto onda ne dati priliku svima da pokazu sta (ne) mogu?

takodje, dobar dio krivice snosi i olshey koji je dao smijesne ugovore nekima koji svojim igrama ne zasluzuju ni duplo manje novce, ali sta je tu je. trenutno smo mediokritet jer smo daleko od ekipe u rebulidingu, a jos dalje od contedera tako da je trenutna situacija onako bas savrsen pokazatelj naseg kvaliteta i neka smjena trenera to ne bi bogzna kako promijenila.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la BernardBarnjak » 21 nov 2017, 12:18

http://www.slamonline.com/the-magazine/ ... mVERf1m.97

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 21 nov 2017, 12:22

slika

CJ ove sezone igra odlicnu kosarku. procenti suta za tri poena su pogotovo za svaku pohvalu.

.510 :salut:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 02 mar 2018, 10:47

slika

Kakav lider :tokralju:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la sajo10 » 03 mar 2018, 15:47

slika

:opaopa:

Kako bi samo valjala pobjeda protiv OKCa (veceras)!
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 10 mar 2018, 12:09

slika

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 mar 2018, 12:17

Proigrali ste definitivno i vise uopste nije mucno gledati POR.Mislim da se tajna vaseg uspjeha krije u cinjenici da je Stotts konacno prosirio svoju rotaciju i dao prostora momcima poput Napiera i Collinsa(izgleda super,usput receno) koji to znalacki koriste.Vise nije slabost ta 2.petorka i bas zbog toga POR ima sanse i u POu protiv bilo koga i uvijek imam ogroman respekt za ovu ekipu.
Nadalje,ako vas vec moj SA ne moze stici na 3.poziciji,zelim vam da tu ostanete,ali i da HOU ostane prvi,tako da bi SA polazak sa 4-5 pozicije fakticki donosilo isto sto i sa 3. prema onim predvidjanjima s pocetka sezone,a i izbjegao bi se i GS i vi koji ste bas u formi i kompletni prije eventualnog finala. :D

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 11 mar 2018, 20:56

NEZALAGANJE je napisao/la:Mislim da se tajna vaseg uspjeha krije u cinjenici da je Stotts konacno prosirio svoju rotaciju i dao prostora momcima poput Napiera i Collinsa(izgleda super,usput receno) koji to znalacki koriste.Vise nije slabost ta 2.petorka i bas zbog toga POR ima sanse i u POu protiv bilo koga i uvijek imam ogroman respekt za ovu ekipu.
sezonama unazad sam pisao, a i ostali na ovoj temi, kako nas je taj nedostatak rotacije i davanja minutaze na kapaljku pojedincima kostao utakmica, seedova, razvoja korisnih igraca i cega sve ne. konacno kada smo prosirili rotaciju, kada je stotts pogledao lica na klupi iza davisa i turnera, gle cuda, proigrali smo, ali eto - bolje ikad nego nikad.

collins je zasad odlican. doduse, morace dobro oznojiti majicu u teretani ovog ljeta, ali fundamenti su tu :thumbup:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 13 mar 2018, 11:40

slika

:ljepota:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 28 mar 2018, 09:31

Harkless said he’s heard typical recovery from the procedure can be anywhere from 10 days :thumbup: to six weeks :thumbdown:
Over his last 10 games, Harkless is averaging 10.8 points on 60 percent from the field and 56.7 percent from the 3-point line.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 28 mar 2018, 11:13

3 tjedna bi bilo poželjno. Turner mora nastavit ovako, pljujemo ga vazda radi ugovora, ali čovjek igra odličnu obranu, pogaa neke bitne šuteve od AS pauze. Da bar ima šut, bio bi drama igrač.

Connaughton je očajan ve 3 mjeseca, a Stotts ga i dalje forsira, sinoć je zamalo ekipu koštao pobjede. To je dio na kojem se ekipa mora pojačat dogodine, Hezonja bi bio idealan, ali bojim se da će druga ekipa moći ponudit više para za njega.

Aminu standardan, koliko god Juka bio dobar, Chief je i dalje najbolji obrambeni igrač u ekipi.

Dame ne igra sutra, jer :salut: :kralj:

slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la sajo10 » 28 mar 2018, 12:03

Bilo bi dobro iskoristiti ovaj raspored do utakmice u Houstonu i osigurati trece mijesto. Vrlo povoljan raspored protiv lottery timovima vecinom. Ko bi rekao jesenjas da ce ova ekipa ici ka 50 pobjeda!

Postoji li kakva realna opcija za free agenta na ljeto da se moze dovesti koji bi povecao kvalitet tima? :hmmmmm:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Odgovori

Natrag na “Portland Trail Blazers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.