Portland Trail Blazers

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Torres_9
Postovi: 13426
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Portland Trail Blazers

Post Postao/la Torres_9 » 12 maj 2016, 22:20

svaka cast, nadam se da ce u buducnosti ovu ekipu zaobici silni pehovi i da ce doci do toga da se bore za prsten

zasluzili su min 2 pobjede protiv najbolje ekipe lige ali jbg
Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 25 maj 2016, 11:33

Ajde sad jbem vam aktivnost :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Chinaglia » 25 maj 2016, 11:34

drugari, izborio sam se za nas podforum, kada vec vi niste :mrgreen:
neka nam je sretno :kafa:

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 25 maj 2016, 20:18

aferim, chini majstore svog zanata :salut: valjda nam tema bude koliko toliko aktivna.

evo cisto da upisem da je produzenje ugovora stottsa odlican posao. nas je trener do 2020. godine i mislim da smo ovim potezom i prethodnim kada je u pitanju gradjenje rostera postavili solidne temelje. imao je stotts svoje musice o kojima smo cesto pisali prethodnih sezona ali rekao bih da je ocekivano rastao zajedno sa ekipom i sada je jedan od boljih trenera u nba, a meni je drago sto je upravo na nasoj klupi.

RipCity
Postovi: 24
Pridružen/a: 13 dec 2015, 20:19
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la RipCity » 05 jul 2016, 08:28

ma daj ovo stvarno nije mi jasno zasto slobodni igraci izbjegavaju Portland.. svi centri nisu nam ni dali sanse da pricamo s njima a kamoli sta drugo...svi redom otisli ko merhamet ..zalost..poz drug zlocesti genije , roba uskoro stize ako Bog da :D


Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la BernardBarnjak » 26 jul 2016, 15:58

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la BernardBarnjak » 16 sep 2016, 19:21

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la BernardBarnjak » 25 okt 2016, 19:58

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 26 okt 2016, 06:25

DAMIAN LILLARD :tokralju:

Kakva igračina dantejebo. Utah pomela treću četvrtinu i drže ritam i u četvrtoj sve dok on nije ušao. Trojke, ulazi, sve je danas bilo savršeno.
C.J jako dobra utakmica, drugi play, povukao kad nije bilo Lillarda, mid-range šutevi perfekcija. Turner razočarao, 1/6 čini mi se cijelu večer, znam da je njegov ugovor daleko od dobrog, ali valjda vrati barem nešto od toga. Al s druge strane Crabbe nastavlja partije iz prošle sezone, s novim ugovorom će bit još bolji.

16 otvaranja sezone doma i 16 pobjeda, rekord NBA. Ova momčad je "mlada", ali kako su zatvorili tekmu u zadnje 2 minute, veteranski.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 26 okt 2016, 11:52

osim defanzivnog raspada u trecoj cetvrtini, ostatak utakmice je odigran jako. drzali smo utah na 60+ koseva u ostale tri cetvrtine, sto je ne samo za nasu odbranu nego generalno gledano odlican podatak. protok lopte je uzitak za gledati, medjutim, bilo je previse bezveznih turnovera za moj ukus, ali valjda taj flow nase igre i nosi ove greskice sa sobom.

sto se igraca tice potpisujem napisano s tim sto treba spomenuti i vonleha koji je marljivo radio cijelo ljeto i odradio odlicnu predsezonu, a kao rezultat svega sinoc je bio dvocifren u 15ak minuta koje je odigrao. strasno je popravio sut, a i radio je na masi pa smo ga mogli vidjeti kako se par puta pogurao sa jazzerima. naizgled nebitna situacija, ali za njegovo samopouzdanje ce cuda ciniti. plus ona blokada :salut:

takodje, iako je turner razocarao poenima tj nedostatkom istih, uspio je doprinijeti pobjedi sa 5 skokova i 5 asistencija sto je super stvar jer to znaci da zna naci nacin kako da utice na igru i kada ga sut ne ide, sto se nazalost ne moze reci za harklessa i leonarda koji su bili ocajni.

eh da, umalo da zaboravim odati respekt buducem MVP-u lige - dame SUPERNOVA :bow:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 30 okt 2016, 08:51

Zaspao sam kad je struje u dvorani nestalo, jesam levat :roll:

Lillard je brutalan, stvarno je užitak gledat njega i ovu momčad većinu vremena. U trećoj četvrtini opet kolektivni raspad, mislim da je bila 17-0 serija Denvera do Lillardovih bacanja. Ne znam šta se to događa tada, ali mora se popravit. I u prvom smo imali +12 pa nikako nisu mogli prelomit utakmicu. C.J je fino povukao u zadnjoj i OT-u, a Lillard završio stvar ko i obično.
Turner počeo pokazivat šta zna, samo više malo samopouzdanja, mora opravdat ugovor barem donekle.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 30 okt 2016, 10:31

svaki nas pad se po defaultu desi kada je turner primarni ili sekundarni ball handler sto znaci da jos uvijek nije u potpunosti integrisan u ekipu. dakle, pitanje je samo koliko brzo ce 'kliknuti' sa ostatkom i onda bi trebali kao gledati nesto bolju kosarku u trenucima kada je lillardu i/ili CJ-u potreban predah.

sto se odbrane tice, interior defense je kao i prosle godine najveca mana i tesko da to s ovim rosterom mozemo zakrpiti bez obzira na rokade.

u svakom slucaju, zanimljive su nam utakmice i uzivancija je gledati kako se lillard igra :salut:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 30 okt 2016, 14:26

Aminu teško brani četvorke, a Leonard jednostavno nije dovoljno dobar, barem ne za više minuta. Takva je situacija jbga, kad se vrati Ezeli valjda bude dobar, Plumlee je više nego dobar, bolji nego što sam očekivao da će bit.
Ekipa je ovisna o šutu, ali je odlično što svatko može pogodit trojku, dobro izuzev Plumleeja al svejedno. Svaki igrač se poboljšao u tom segmentu prošle sezone, a ove može bit samo bolje (valjda) :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 05 nov 2016, 03:34

Bez Lillarda na terenu ova ekipa se još traži, ofenzivno dakako.Opet čunda treća četvrtina, +15 s Lillardom, on izađe Mavsi se vrate na -3 i on opet mora uć da povuče. Protiv Sunsa je glupo izgubljena tekma, ovo večeras mora bit pobjeda.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 05 nov 2016, 18:43

slika

:salut:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 08 nov 2016, 11:50

puno se preko ljeta pricalo o dubini, o sirini, o rijetko kad kvalitetnijoj klupi i sta sve ne, a statisticki gledano nasa klupa malo sta radi da bi opravdala ove epitete tako da i ne cudi da smo mrtvi prosjek (i gore) bez lillarda.
Basically, this team is not very good when Lillard is on the bench. McCollum will of course do his thing, and pretty much won the Memphis game on his own with a 16-point 4th quarter, but Portland is desperate for a second scorer when Lillard sits. The obvious change in the second unit is the addition of Evan Turner.

It’s still a bit too early to see how he will ultimately end up fitting with the second unit, but even as he adjusts to his new team, Turner has never really been a big-time scorer, and hanging your hopes on a career 43 percent shooter may not be advisable. Turner has done some nice things with the ball in his hands, finding open shooters and starting to cut down on careless passes, but he’s never going to be the type to consistently get 14 or 15 points per game off the bench.

Crabbe is doing a better job of putting the ball on the floor this season, but so far has seen his 3-point shooting fall to below just over 31 percent, after shooting a robust 39 percent last year. Leonard is shooting in the low thirties from beyond the arc and from the floor overall. Noah Vonleh has surprised so far this season, especially considering all indicators were that he was odd man out before the year started. Despite his encouraging play, and demonstration of the shooting ability he was touted as having when he arrived in Portland, it’s clear that coach Terry Stotts doesn’t trust Vonleh to play big minutes at this point in the season.

So while Lillard and McCollum may be able to carry the team, especially if they continue to average over 50 combined points per game, if either one of them goes down for any period of time the Blazers will be hard-pressed to generate offense. Raise your hand if you held your breath when Lillard landed on his hand or tweaked his ankle against Memphis on Sunday night (I know I did).

It’s possible that, at this early point in the season, scouting reports have caught up to Portland’s bench. Leonard doesn’t get nearly the open looks from behind the 3-point line that he saw two seasons ago, for example. He can still get a good shot if the ball whips around the perimeter and ends up in his hands, but in a basic pick-and-pop, teams know to defend against the long ball and that he requires an extra tick to get his shot off.

It will be up to him, and other relied-upon bench scorers like Crabbe, to adjust and still find ways to be productive. Of course, it’s possible that Aminu and/or Harkless find their groove and this becomes less of an issue, but if Harkless continues his up-and-down play or Aminu struggles with his jumper, things don’t bode well for Portland. Lillard may need to continue averaging 30 points per game - which is quite possible - or the Blazers are going to feel the pain from their lack of bench production over the long haul.
sljedeci opet sunsi :problem:

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la BernardBarnjak » 09 nov 2016, 08:03

:cool:

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Lillard » 09 nov 2016, 11:03

BernardBarnjak je napisao/la::cool:

Definicija clutch igrača!
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Evil Genius II
Postovi: 5495
Pridružen/a: 29 mar 2011, 07:12

Re: Portland Trail Blazers

Post Postao/la Evil Genius II » 09 nov 2016, 11:12

y'all know what time it is

slika

Odgovori

Natrag na “Portland Trail Blazers”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.