RIO 2016 - Atletika

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Lillard
Postovi: 26267
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la Lillard » 21 avg 2016, 16:50

slika

Sad bi ja trebao vjerovat da su ovo žene :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la moustapha » 21 avg 2016, 16:52

Uh kakva borba na maratonu, uživanje za gledati. Kipchoge je tata, nedodirljiv. Rupp i Lilesa su pokušali pratiti, ali ih je to moglo i koštati plasmana. Svim silama sam navijao za Ruppa da izdrži. U jednom momentu se totalno pihički rasuo.

slika

slika
#divovi

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2016, 17:00

Lillard je napisao/la:slika

Sad bi ja trebao vjerovat da su ovo žene :mrgreen:
jedna mi liči na ženu-ova najslabija :) ,pogledaj slike Marite Koch :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 avg 2016, 17:39

Ruppu je ovo bio drugi maraton u zivotu, prvi na trialsima, drugi i odma medalja, taman spomenuh kako Ameri postadose ozbiljni na dugim prugama, reko jos da uzmu medalju na maratonu. :mrgreen

Kipchoge je masina, jos da skine Kimetta.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la moustapha » 21 avg 2016, 17:55

rio_Ferdy88 je napisao/la:
Kipchoge je masina, jos da skine Kimetta.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Kipchoge je nešto kao Farah. Trči za medalje. Nije da bi trebalo drugačije, medalje su svakako najvažnije, ali uvijek ostaje onaj upitnik koliko bi mogli da napadnu svjetski rekord.
#divovi

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2016, 19:02

moustapha je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:
Kipchoge je masina, jos da skine Kimetta.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Kipchoge je nešto kao Farah. Trči za medalje. Nije da bi trebalo drugačije, medalje su svakako najvažnije, ali uvijek ostaje onaj upitnik koliko bi mogli da napadnu svjetski rekord.
o tome sam i ja isto pisao,maraton je nešto drugo jer sve zavisi od profila staze,ali Farah jednostavno nije klasa jednog Bekela i Gebreselasia i još mnogi drugi koji su ostali u sjeni ove dvojice, a imaju bolje rezultate od Mo-a i na 5 i 10 000 m,Farahu svaka čast na double -doublu :clap: ali bez napada na WR ne može ući u priču o naljboljim na srednjim i dugim prugama :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la moustapha » 21 avg 2016, 19:22

Pa nekad ranije bih ja vrlo jednostavno napisao da Farah nije klasa Bekelea i Gebreselasia, ali danas je to nemoguće. Jednostavno gledam ih kao jednu cjelinu, ne mogu izdvojiti nikoga. Mada, jedino je Gebreseliasie imao odličnu karijeru na atletskoj stazi i produžio je na asfaltu, ali opet Bekele drži rekorde. Sljedeće godine je svjetsko prvenstvo u Londonu i tu Farah vjerovatno ponavlja ove rezultate, tako da ga je teško izostaviti u kategoriji GOAT.

Bekele još nije završio priču, tako da se nadam nekom njegovom rezultatu na maratonu.
#divovi

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2016, 19:38

moustapha je napisao/la:Pa nekad ranije bih ja vrlo jednostavno napisao da Farah nije klasa Bekelea i Gebreselasia, ali danas je to nemoguće. Jednostavno gledam ih kao jednu cjelinu, ne mogu izdvojiti nikoga. Mada, jedino je Gebreseliasie imao odličnu karijeru na atletskoj stazi i produžio je na asfaltu, ali opet Bekele drži rekorde. Sljedeće godine je svjetsko prvenstvo u Londonu i tu Farah vjerovatno ponavlja ove rezultate, tako da ga je teško izostaviti u kategoriji GOAT.

Bekele još nije završio priču, tako da se nadam nekom njegovom rezultatu na maratonu.
po medaljam da,ali opet u Atletici su jako važni WR,npr jedan od najveći atletičara Bubka ima samo jedno zlato na OI-ali kad se govori o njemu priča se o njegovim WR,tako je i sa Železnim,Sotomayorom,Štefkom itd,zato je Bolt možda najveći jer uz zlata drži WR-e
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la moustapha » 21 avg 2016, 20:03

Da, da to stoji. Jos kad skontas da je jedan Paul Tergat velikan ovog sporta ostao kratkih rukava samo zato sto mu se poklopila karijera sa Gebreselasijem. Sve u svemu fino je pratiti ovaj sport kad znas da su Farah i Bekele jos aktivni.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
#divovi

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2016, 20:26

moustapha je napisao/la:Da, da to stoji. Jos kad skontas da je jedan Paul Tergat velikan ovog sporta ostao kratkih rukava samo zato sto mu se poklopila karijera sa Gebreselasijem. Sve u svemu fino je pratiti ovaj sport kad znas da su Farah i Bekele jos aktivni.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Tergat :clap: :clap: Daniel Komen koji ima 3.rezultat svih vremena na 5000m i još par među prvi 10 ,mislim da nema nijedno odličje,pa na 800m Kipketer koji je trčao za Dansku nema zlato na OI, a vjerovatno poslije Rudishe najbolji itd.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la branimir85 » 22 avg 2016, 20:58

http://olympicmedalspredictions.com/sports.php prediction prije OI-a pa sad možemo vidjeti kolko su bili blizu
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la alan_kardec » 26 avg 2016, 00:35

Poljski olimpijac, bacač diska, Piotr Malachowski, donirao je svoju srebrnu olimpijsku medalju u humanitarne svrhe, kako bi pomogao skupiti novac potreban za liječenje trogodišnjeg dječaka sa rijetkim oblikom raka.Njegova donacija će pomoći malom Oleku Szymanskom da otputuje u New York na prijeko potrebnu operaciju. "Moja medalja sada vrijedi više nego prije tri sedmice", komentarisao je Malachowski. "Vrijedi je dati za Olekovo zdravlje. Pokazali smo da zajedno možemo učiniti čuda, to je zajednički uspjeh".
Svaka čast za ovog gospodina. :salut:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: RIO 2016 - Atletika

Post Postao/la filip13 » 15 sep 2016, 17:05

Alžirski atletičar Abdelatif Baka ostvario je nevjerovatan podvig na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru pobijedivši u disciplini 1.500 metara.

Baka je u kategoriji T13 (slabovidi sportisti) pobijedio u vremenu 3:48.29 ispred zemljaka Tamirua Demise i Kenijca Henryja Kirwe, prenosi B92.

Baka je ostvario brže vrijeme nego Amerikanac Matthew Centrowitz koji je na Igrama u Riju prije mjesec dana istu dionicu pretrčao za sekundu i po sporije i osvojio zlato.

Centrowitz je nasjajnije odličje osvojio rezultatom 3:50.00.

Ono što je zanimljivo prva četvorica paraolimpijaca u kategoriji T13 ostvarila su bolji rezultat od Centrowitza.

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.