RIO 2016 - Odbojka

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la marconato » 18 avg 2016, 20:28

Tooooo kraljice nase!!!

Nemam rijeci kakve fajterke i pobjednice :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DragonReborn
Postovi: 1151
Pridružen/a: 18 mar 2013, 01:06
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la DragonReborn » 18 avg 2016, 20:28

Rašićeva i Boškovićeva ko Šeringem i Solsker '99. :mrgreen:
Nijedan Meksiko nije konačan. Svaki Meksiko u sebi krije Novi Meksiko.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la NeshaFCB » 18 avg 2016, 20:51

akisarajevo92 je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la: Nadam se dobrom otporu u finalu.
Pruzit ce one mnogo vise od "dobrog otpora" u finalu. :kafa:
Žene su to, a mentalitet je mentalitet. Iskreno Holandjanke su slabije od nas, a opet Kineskinje bi bile favorit. Vidjećemo. Ovo je ogroman uspjeh, ali pobjednika svi pamte.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la uNbx » 18 avg 2016, 20:56

Bra'o kone! :tokralju:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la DANTES » 18 avg 2016, 21:14

rio_Ferdy88 je napisao/la:Kako protiv Kine ne, ako ste ih dobili nedavno i to sa 3-0.
prvo kina nam baš ne leži, drugo teško je dobiti jednu ekipu 2 puta na jednom takmičenju. treće digle su one formu
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Otelo
Postovi: 33477
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la Otelo » 19 avg 2016, 00:14

DragonReborn je napisao/la:Rašićeva i Boškovićeva ko Šeringem i Solsker '99. :mrgreen:
Reakcija Boškovićeve, joj jest mi čudno prezime :rol: :rol: , nakon pobjede je neprocjenjiva. Ne znam gdje da trči :lol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la DANTES » 19 avg 2016, 00:18

Otelo je napisao/la:
DragonReborn je napisao/la:Rašićeva i Boškovićeva ko Šeringem i Solsker '99. :mrgreen:
Reakcija Boškovićeve, joj jest mi čudno prezime :rol: :rol: , nakon pobjede je neprocjenjiva. Ne znam gdje da trči :lol:
rođaci :mrgreen:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Otelo
Postovi: 33477
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la Otelo » 19 avg 2016, 00:21

DANTES je napisao/la:
Otelo je napisao/la:
DragonReborn je napisao/la:Rašićeva i Boškovićeva ko Šeringem i Solsker '99. :mrgreen:
Reakcija Boškovićeve, joj jest mi čudno prezime :rol: :rol: , nakon pobjede je neprocjenjiva. Ne znam gdje da trči :lol:
rođaci :mrgreen:
Radije bih da nismo, ne moramo u opštini mijenjat prezimena :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
bojler
Postovi: 2704
Pridružen/a: 01 dec 2014, 15:09
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la bojler » 19 avg 2016, 00:21

Ova zadnja sto ovako servira muda ispod zemlje upala u bunar vodu izvlace

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la DANTES » 19 avg 2016, 00:24

Otelo je napisao/la: Radije bih da nismo, ne moramo u opštini mijenjat prezimena :D
meni nije nešto. ne kao mala bjanka buša ona je med

@bojler zadnja servirala tijana bošković
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Otelo
Postovi: 33477
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la Otelo » 19 avg 2016, 00:27

DANTES je napisao/la:
Otelo je napisao/la: Radije bih da nismo, ne moramo u opštini mijenjat prezimena :D
meni nije nešto. ne kao mala bjanka buša ona je med

@bojler zadnja servirala tijana bošković
Ljepša je u pokretu, nije fotogenična iz profila :D

A ni Bianca :mrgreen: mi nije nešto :hmmmmm:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 19 avg 2016, 01:20

Nestvarna utakmica, zaista. Čak i kad bi hteo, jednostavno je nemoguće bilo koga izdvojiti. Dobili smo svetskog prvaka i jednu od najboljih svetskih selekcija, bez Ognjenović i Stevanović. Jako skroman učinak i jedne i druge. Ognjenović je najbolja tehničarka na svetu, a danas je igrala jednu od svojih najlošijih utakmica. Em je donosila loše odluke u pojedinim momentima, em je na idealan prijem dizala neshvatljivo loše lopte. Stevanović takođe skromna, bez zapaženog učinka u oba pravca, posebno u bloku. Devojka pruža neverovatne partije u poslednje dve sezone, mogu slobodno reći da je najzaslužnija za titule prvaka Italije i Evrope za Pomi. Ako se ne varam, dva puta uzastopno je proglašena za najbolju blokerku u Italiji potpuno zasluženo. Prava blok mašina - robot jebote. I bez njenog učinka smo dobili meč. :tokralju:

Ne znam da li je ko primetio, ali neverovatno bitnu ulogu su imale dve devojke - Silvija Popović i Tijana Malešević. Pa ljudi moji, ovo je prvi meč posle dugo, dugo vremena gde nije bilo tako tipičnog raspada i crnih rupa na prijemu. A znamo kakav nam je prijem godinama unazad. Amerikanke su na Malešević servirale neverovatnih 60 puta. Možda je imala 2 greške, ali kažem možda, jer stvarno ne mogu da se setim. Zapravo, ona je ''pokupila'' sve te lopte i sve vreme ''krila'' Brankicu. :tokralju:

Silvija je pohvatala dosta teških lopti i koliko god je nas (mene) nerviralo što su one na svakoj lopti i što devojke moraju da se pomuče za svaki poen, toliko nam je Popovićka pomogla da im koliko-toliko pariramo i u tom segmentu.

Pored već standardnih Mihajlović sa 22 poena (5 blokom, koliko se sećam od toga tri 1 na 1) i Bošković sa 20, Milena Rašić 18 poena, 7 blokova i 4 asa. :tokralju:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

8-2 u as servisima, još jedna bitna stavka pored odličnog prijema. Generalno, naši odbojkaši i odbojkašice kao da su tokom leta trenirali samo servis. Bolestan napredak ''preko noći'' u tom segmentu. Kakva bi to godina bila ako osvojimo zlato, jeza me hvata. Odbojkaši Svetsku ligu koja im je toliko izmicala, a odbojkašice prvu medalju na OI pa još zlato. Otišla bi u zaborav 2011. kada smo bili prvaci Evrope u obe konkurencije. A odbojka bi postala jedini timski sport u kojem imamo olimpijsko zlato u obe konkurencije. Zapravo, još uvek je jedini u kojem uopšte imamo zlato (valjda će se vaterpolisti pridružiti u subotu).

Maja, Milena, Tijana, Brankica imaju priliku da ponove ono što su uradili Nikola, Vanja, Kvisko, Andrija, Ivan... Pa ko bi se normalan tome nadao, u konkurenciji Brazila, SAD, Kine, Rusije... :tokralju:
I think I'm a pussy one.

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la branimir85 » 19 avg 2016, 04:49

sjajna tekma kineskinja i nizozemki :tokralju: :tokralju:
Kina u finalu :clap: :clap: a sad idemo pogledati i muško finale na copacabani :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14875
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la branimir85 » 19 avg 2016, 05:49

zlato za Brazilce :tokralju: baš nekako filmski-copacabana,ludilo na tribinama,kiša :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

BIHpatriota
Postovi: 2536
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la BIHpatriota » 19 avg 2016, 07:32

Kos Srba je odbojka na jako visokom nivou organozivana i dosta talenta izbacuju, ipak srce i dusa u zadnjih 10 godina reprezentacije je velika tehnicarka Maja Ognjenovic. Ona je najzasluznija i za titulu prvaka Evrope iz 2011 godine.
Vrhunski dizac se najteze parvi,mnogo teze nego korektor i smecer, i tu treba imati ogroman talenat i osjecaj za igru!
Dobar smečer ako ima loše dizaca se pretvara u lošeg smečera, dobar dizac prosjecne smečere pretvara u odlicne.

Pitanje za Srbe, imate li na vidiku u mladjim kategorijama, nekog bar blizu Ogenjenovicevoj po talentu da je nasljedi, znam da ste osvajali neke medalje u tim kategorijama, pa zato pitam?

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la NeshaFCB » 19 avg 2016, 11:04

Bjanka je znatno mladja. ;) I veliki talenat. Ništa slabija od Maje u njenim godinama. Fali joj iskustva. I primač spreman u svakom trenutku da vrati idealnu loptu. A imamo talentovanih djevojaka i u mladjim kategorijama : Anu Jakšić i Anđelu Veselinović, a tu su i nade iz kadeta : Rada Perović, Anđelija Drašković i Katarina Popović, valjda će jedna od ovih 5 u naredne 2-3 godine izrasti u vrhunsku tehničarku.

Apropo Majine igre juče, nije nam prijem bio na visokom nivou, previše "laganih" servisa smo loše primili, daleko od 3 metra. To se ne smije dešavati u finalu. Maja je lutala, a previše je forsirano kroz sredinu, msm da je Amerikanke daleko lakše bilo probijati po boku. Nesumnjivo srce ekipe. Brankica je u ovom trenutku drugi igrač. Milena uvijek radilica. Jovana Brakočević daleko od prave forme, ali ne čudi imajući u vidu porodični život. Ona prava uz ovakav talenat Boškovićke je garant medalja na svakom takmičenju. Jeca je već pred penzijom, njeno samo prisustvo puno znači.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la Texi » 19 avg 2016, 11:29

Bjanka je primač servisa, a ne tehničar. A mi izgleda nismo gledali isti meč, jer je prijem za naše standarde bio fenomenalan, a Maja je previše forsirala Brankicu i Tijanu, iako je mogla da koristi srednjake više nego što jeste. I to je on što ponavljam kao papagaj, da sve više ličimo na Rusiju što nije dobro. Juče je možda bilo dobro/dovoljno, sutra će možda biti, ali nas čekaju problemi u budućnosti. Sve lakše nas je pročitati, što ranije nije bilo moguće. Tijana i Brankica još uvek nisu nivo Kosheleve i Goncharove da bi nam se igra svodila samo na njih dve. Mislim da je juče tek negde polovinom 4 seta, Malešević dobila prvu loptu od Maje, pa zatim još jednu. I to zato što joj je Terzić sugerisao na time out-u pre toga. Maja je juče odigrala baš loš meč.

Što se tiče naslednice, Radenković i Mirković su najbliže tome. Problem predstavlja to što je Živković jedna od omiljenih igračica našeg selektora (kao ranije Molnar i Nikolić), pa ne vidim veliku šansu za gore pomenute. Jedna od njih može biti druga tehničarka. Drugi problem je Antonijević i njene česte povrede, pa ne može da sastavi jednu sezonu. Ona je naša najbolja tehničarka nakon Maje, a poslednji put je igrala na EP 2011. godine kada je osvojeno zlato. Posle toga, povreda za povredom. Odsustvuje godinu dana, vrati se, pa ponovo godinu. Tuga.
I think I'm a pussy one.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la alan_kardec » 19 avg 2016, 13:31

Mene je juče nerviralo to što na naš odličan servis tj. njihov loš prijem, u više navrata nismo to usjeli da pretvorimo u naše poene.
A i Amerikanke su bile vrlo dobre u defanzivi.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la DANTES » 19 avg 2016, 13:45

alan_kardec je napisao/la:Mene je juče nerviralo to što na naš odličan servis tj. njihov loš prijem, u više navrata nismo to usjeli da pretvorimo u naše poene.
A i Amerikanke su bile vrlo dobre u defanzivi.
i mene. par servisa jovane stevanović i tijane nismo realizovali.
ali prije meča sam bio ubjeđen u trijumf, e protiv kine baš i ne. te azijske ekipe nam ne leže. to kupi sve to leti, jbt imamo poraza od tajlanda i j koreje i japana a svi su oni cice maca za kinu koja em što kupi sve yebeno i napada..
ključno je igrati brzo i jako bez plasiranja i sličnih stvar.
što kaže @Texi moramo biti raznovrsni malo na blokerke, s tim da bih gurnuo veljković jer ona igra Smeč i penal baš kao rašić što se teže čita nego koreja koju igra stevanović
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Odbojka

Post Postao/la Kawhi » 19 avg 2016, 17:08

DANTES je napisao/la:.
Jel istina da je Brankica igrala za našu repku dok nisu odlučili da im ne treba ženska odbojkaška repka? :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.