RIO 2016 - Vaterpolo

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la ASD » 19 avg 2016, 00:05

branimir85 je napisao/la:ali mene sveukupno zabrinjava da se karta vaterpola smanjuje-jedni momčadski sport koji propada,konkrencija sve tanja i tanja,u europi ima samo par ozbiljni repki + USa i Aus gdje se nešto radi ,a sve ostalo za khurac ,šta je s Rusima :?: igraju li oni još ozbiljno ovaj sport
Da, ne znam kako Turaka nema ni na mapi, vec nekoliko godina za vaterpolo pojmove puno ulazu u ovaj sport, a barem akda je vaterpolo u pitanju ne treba puno da se neka repka digne.

Spanci se mogu vratiti samo ako im se vrate Garcia i Perrone.
Rusi su nestali, ne idu vise zvucni igraci tamo.
Grci se nesto digli u zadnje vrijeme ali nece oni visoko.
Od Brazila ocekujem raspad u skorije vrijeme.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Texi » 19 avg 2016, 11:57

Kako mi je drago kad pogrešim u proceni i kad očekujem napet meč, a oni me demantuju. Niko ne može da mi nabaci osmeh na lice kao vaterpolisti. Kakvo gaženje prgavih i prljavih Italijana. :thumbup: Kakvo smeće je golman Del Lungo, nadmašio je saigrače. :tokralju:

Kad se samo setim pod kakvom paljbom je bio Savić posle poraza u Barseloni od Crne Gore... :lol: Ove dve utakmice sa Španijom i Italijom, kao i nikad lošija grupna faza, predstavljaju nove dokaze da je Dejan Savić naučio lekciju. :clap:

Nakon odlično odigrane grupne faze u Barseloni i lakih pobeda protiv Mađarske i Australije, usledio je šamar od Crne Gore, a Mađari koji su pored poraza od nas imali i remi sa AUS, osvojiše na kraju zlato. Drugi finalista Crna Gora je tada razbijena od Grčke na startu turnira.

Sledi EP u Budimpešti gde gubimo od Mađara, nerešeno sa Hrvatima, pa igramo sa Špancima za prolaz dalje. Prolazimo dalje, lako rešavamo Grke, kao po nepisanom pravilu mučimo se sa CG, da bi na kraju osramotili Mađare.

U Kazanju ponovo nije baš sve kako treba, jer smo savladali Australiju tek posle velikog preokreta. A onda u eliminacijama gazimo redom SAD, Italiju i Hrvatsku. Igramo sve bolje iz meča u meč.

Početkom godine u Beogradu smo igrali maksimalno od starta, a sve zbog navijača, ponovo pregazili Hrvate, da bi se onda namučili u finalu sa Crnogorcima. Pošteno namučili. Ovo sad u Riju toliko podseća na Kazanj, maltene preslikano. Samo je Španija zamenila SAD u 1/4 finalu.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Mokes
Postovi: 14830
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Mokes » 19 avg 2016, 12:24

Kad je finale ?
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la SiamoNoi » 19 avg 2016, 13:03

DANTES je napisao/la:
andro234 je napisao/la:Nemamo promila sanse...
naravno da imate najviše zbog onog dečka na golu. oduševio me
Beeyatch please.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la DANTES » 19 avg 2016, 13:17

SiamoNoi je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
andro234 je napisao/la:Nemamo promila sanse...
naravno da imate najviše zbog onog dečka na golu. oduševio me
Beeyatch please.
brani dečko ko lud. još samo da nešto i qrcom odbrani jer ostale dijelove tijela koristi :mrgreen:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la alan_kardec » 19 avg 2016, 18:11

Sinoć protiv Talijana prava demonstracija sile. Ko i prošle godine u polufinalu sp, sve je bilo gotovo još do poluvremena. Ja gledao Zvezdu, ali sam pratio preko neta, poveli 6:0, ali već na 3:0 bilo mi je jasno da Talijane samo čudo može da spasi.
Mitrović vrhunski branio, odbrana sa igračem manjem pa čak i sa dva igrača manje, fenomenalna, napad raznovrstan. Talijančići prljavi ko i uvijek.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la djoleprijedor » 20 avg 2016, 11:36

Jutros nas obradovali košarkaši,večeras je vrijeme za vaterpoliste.

Nedostaje to olimpijsko zlato,da se i zvanično okruni strašna generacija srpskih vaterpolista i proglasi Trijumvirat(EP,SP i OI).
Đe ćeš slađe,neg protiv "susjeda" :mrgreen:
Mens sana in corpore sano.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la jestamaji » 20 avg 2016, 12:03

vidjećemo, mogla bi biti odlična utakmica. za mene su hrvati favoriti, pokazali su do sada najviše ali bilo bi cool da se zakuha :mrgreen:

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Texi » 20 avg 2016, 12:25

jestamaji je napisao/la:vidjećemo, mogla bi biti odlična utakmica. za mene su hrvati favoriti, pokazali su do sada najviše ali bilo bi cool da se zakuha :mrgreen:
Pokazali su da se boje, utakmicom protiv Francuza. Ali ih razumem, jer svi znamo kako su prošli u Kazanju i Beogradu. Ovako imaju još jednu medalju.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Nail for Real » 20 avg 2016, 14:08

Vrijeme je za prvu medalju za CG na Olimpijskim :kafa: . Ocekujem Scepanovica da poludi, los je bio protiv Kroatica :kafa: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

vedoz
Postovi: 1335
Pridružen/a: 25 jun 2014, 23:16
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la vedoz » 20 avg 2016, 14:15

Bilo bi extra da CG uzme medalju danas, a večeras komšije i susjedi nek se potuku pa ko više zasluži... za mene i nema nekog favorita, zasluženo su u finalu i jedni i drugi.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Texi » 20 avg 2016, 16:49

Crna Gora - Italija

10-8 u međusobnim duelima za Crnogorce. Uglavnom se radi o mečevima Svetske lige. Italijani su dobili meč za bronzu na EP u Budimpešti pre dve godine i to je njihova poslednja medalja. Bilo je 11-9 u tom meču. Nakon toga su doživeli debakl kao domaćin F8 SL u Bergamu, a potom ostali bez medalje na SP u Kazanju. Ove godine su ponovo doživeli debakl u SL, jer su prvo ''potopljeni'' od Grka sa 15-4, a zatim su od iste ekipe izgubili i meč za bronzu. Grci su ih savladali i u Kazanju za bronzu. Revanširali su se Grcima pobedom na ovim igrama, videćemo da li mogu i Crnogorcima za ubedljiv poraz u 1/4 finalu EP u Beogradu početkom ove godine. Bilo je 10-7 za Crnogorce, ali krajnji rezultat ne oslikava na pravi način dominaciju Crnogoraca u tom meču. Ipak, bili su jači za Janovića i Vukčevića i igrali mnogo bolji vaterpolo. Dva puta su ostali bez medalje na OI, oba puta posle poraza od Srbije. Treći put uzastopno igraju za bronzu i bilo bi lepo da konačno osvoje i olimpijsku medalju. Italija je dobila meč grupne faze sa 6-5 i sigurno i oni žele medalju, nakon 4 uzastopna takmičenja bez medalje.

Srbija - Hrvatska

Repriza finala SP u Kazanju prošle godine. Evropski i svetski protiv olimpijskog prvaka. 9-5 u međusobnim duelima za Srbiju (20-9 za SRJ/SCG/Srbiju), uz 3-0 u finalima i napomenu da je bilo 3-0 za Hrvatsku, nakon meča grupne faze na OI u Pekingu 2008. godine. Zatim je došlo do smene generacija na obe strane i posle toga je 9-2 za Srbiju. Poslednji meč Hrvatska je dobila u 1/2 finalu EP u Zagrebu 2010. godine, nakon čega je Srbija vezala 5 pobeda uz remi u Budimpešti. Poslednja 3 meča Srbija je dobila neočekivano lako. Ubedljive pobede u finalu SP i grupnoj fazi EP, a isto tako i pobeda +3 u Bergamu posle -3 i velikog preokreta.

Sve do prošle godine, Srbija i Hrvatska su odigrale samo jedno (1) finale, da bi u poslednjih 12 meseci igrale 3 puta u finalu (računajući i večerašnje u Riju). Sva finala je dobila Srbija, 13-7 u Oradei, 9-6 u Bergamu i 11-4 u Kazanju. Još jedno finale je dobila SCG u Kranju 2003. godine.

Hrvatska po treći put igra finale OI, a drugi put uzastopno. Nakon finala SP prošle godine, ponovo igraju sa istim protivnikom. Još jednom se pokazalo, da Hrvatska igra mnogo bolje na SP i OI nego li na EP. Odnosno, da su konstantniji na pomenutim takmičenjima. Pored dva uzastopna finala OI, Hrvatska je i jedina selekcija koja je osvajala medalje na poslednjih 5 svetskih prvenstava, a čak 6 puta uzastopno igrala u polufinalu. Na EP je sasvim drugačija situacija, pa je tako Hrvatska ostajala bez medalje u Beogradu, Malagi, Ajndhovenu, Budimpešti i ponovo Beogradu. Da nije bilo zlata u Zagrebu, to bi značilo 6 uzastopnih EP bez medalje. Stoga, ne treba da čudi što je Hrvatska nakon jako lošeg nastupa u Beogradu pre 6 meseci, ponovo u finalu OI.

Večeras će se u bazenu naći Slobodan Nikić i Damir Burić, koji su igrali pre 13 godina u finalu EP u Kranju, kada je SCG slavila sa 9-8. Junak meča bio je Šapić sa 4 gola, po 2 su postigli Vujasinović, Barać i Hinić. Selektori su bili Manojlović i Roje, za SCG su još igrali i selektor Savić, Udovičić, Ikodinović, selektor Crne Gore - Gojković, Zloković, Šefik... Za Hrvatsku Šimenc, Vićan, Đogaš, Smodlaka, Fatović...

Srbima ide u prilog što su dobili poslednja 3 meča ubedljivo, što nikada nisu izgubili finale od Hrvatske i što uglavnom pobednik SL u olimpijskoj godini osvaja i olimpijsko zlato. Odnosno, ekipe koje igraju dobro u SL uglavnom održe dobru formu i na OI. Tako je bilo 2004. godine kada su Mađari na oba takmičenja savladali SCG u finalu. Tako je bilo i 2012. godine, kada je Hrvatska doživela potop na EP, a potom osvojila i SL i OI. Srbi, Crnogorci i Mađari su odlučili da propuste SL, medalje su osvojile Hrvatska, Španija i Italija, a zatim su Hrvatska i Italija igrale i u finalu Londona.

Tako nije bilo jedino u Pekingu, kada je Srbija osvojila te godine SL u Đenovi savladavši SAD, a zatim osvojila bronzu na OI. To je ono što ne ide u prilog Srbima, a ide Hrvatima. Mada, i tad su Ameri održali formu, pa su igrali dva finala. Još jedna stvar koja ne ide u prilog Srbiji, jeste činjenica da Srbija ima 5 uzastopnih pobeda i da Hrvatska 6 godina nije savladala Srbiju. Slična situacija je bila pre par godina sa Crnogorcima, kada su slavili u 1/4 finalu Barselone nakon 6-7 uzastopnih poraza.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Lillard
Postovi: 26267
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Lillard » 20 avg 2016, 19:09

Da te čujem sad Brguljan :lol:

Luzeri bili i ostali :kafa:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la branimir85 » 20 avg 2016, 19:14

Lillard je napisao/la:Da te čujem sad Brguljan :lol:

Luzeri bili i ostali :kafa:
e sad nek nas Srbi razvale 5 razlike,neće mi biti uopće teško :)
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Lillard
Postovi: 26267
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Lillard » 20 avg 2016, 19:16

Šuti jbemti ko će ostat od njih, barem da uzvratimo malo :stop:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Rigoletto
Postovi: 7941
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Rigoletto » 20 avg 2016, 20:06

ajmo uzet ovo danas!
goveđigulašmajka

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la jestamaji » 20 avg 2016, 20:08

crnogorci treći put zaredom četvrti :shock: :crazy:

Avatar
Prijedor
Postovi: 1478
Pridružen/a: 20 nov 2010, 16:57
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Prijedor » 20 avg 2016, 22:29

Opasna atmosfera sve prepuno i spremno nadam se da nam decki nece pokvariti slavlje :D
? &

ŠTA JE TO KAVIJAR MOŽE U LEPINJIIIII

Bosnian_Serb
Postovi: 145
Pridružen/a: 01 jul 2010, 20:54
Lokacija: Banja Luka
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la Bosnian_Serb » 20 avg 2016, 23:24

Srbija :tokralju: :bow: :tokralju:
Vaterpolo dream team ide po jefino zlato koje mu nedostaje :opaopa:
Neka me biju,neka me tuku
Ja volim Borac i Banja Luku

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Vaterpolo

Post Postao/la NeshaFCB » 20 avg 2016, 23:26

Kontrolišemo za sada igru. Tucak bespotrebno iritira i nzm šta očekuje da se svira 16 isključenja, pa ionako je dobio duplo više za sada.

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.