NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Moderatori/ce: Monolog,insider,KK_Bosna,CashMan,Puma,bodi123,gaston,Devil

Avatar
samirr
Postovi: 8833
Pridružen/a: 26 avg 2013, 00:02
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la samirr » 24 mar 2017, 09:53

Barcelona - C.Zvezda
Konačni pobjednik, uključujući produžetke
Tip:1 2,07


Ovaj mec moram uzeti po ovoj kvoti, Tomic nece igrati kod Barse zbog suspenzije.. Zvezdi vrlo vjerovatno nece moci pomoci Jovic koji je njihov glavni igrač. Barsa je bez izgleda za prolaz i upravo tu vidim njihovu šansu u ovom duelu.. Zvezda ce igrati pod pritiskom a takve situacije u vecini znaju biti mač sa dvije oštrice i cesto ekipe padnu bez ispaljenog metka. Barsa ce pred svojim navijacima pokušati da se iskupi koliko-toliko za ovu veoma lošu sezonu u EL i vjerujem da ce Bartzokas ovdje traziti pobjedu bez obzira što im ona nece donijeti ništa novo.
slika
Zukanović, kralj cijena za PL BiH na TM!

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jopaa7 » 24 mar 2017, 14:14

B.Bogdanović (14.5) više 1.85
Bojan kako je stigao u Wizardse igra odlicno i za svojih 25 minuta prosjecno postize 14-15 poena. Odigrao je 16 utakmica u dresu Wizardsa i 7 puta isao preko ove granica a 9 puta ispod, sto bas i nije primamljivo za odigrati ga over.
Veceras njegovi Wizardsi igraju protiv Brooklyna koji su Bojanov bivsi klub i vjerujem da ce Babo imati jednu dodatnu motivaciju veceras, pa bi tako mogao mozda uzeti koji sut vise nego inace, a inace ih uzima oko 10. Ukoliko uspije namjestiti ruku i pogodi barem 3 trojke, vjerujem da bi onda bez problema trebao prebaciti granicu. Ubacivao je vec po 6 ili 8 trica od kako je stigao pa vjerujem da bi veceras bivsem klubu mogao ubaciti 15 ili vise poena.
D.Cousins (23.5) više 1.85
Veceras nas ocekuje dvoboj Houstona i Pelikansa i tu odmah pomislimo na dvoboj sa puno koseva. U zadnjih mjesec dana ove ekipe su vec igrale dva puta i rezultati su bili 129-99 za Houston i 128-112 za Pelikanse. Obje ekipe su pobjedile na svom terenu i vidimo da su na obje te utakmice isli na 225+ poena, tocnije 228 i 240. Vecerasnja granica je 228.5 i takoder se ocekuje jedna utakmca na veliki broj poena pa sam se ja odlucio za Cousinsa.
Na njega je granica dosta manja nego na Davisa i obzirom da je Cousins proslu utakmicu Memphisu ubacio cak 41 poen iz 27 suteva, onda mislim da moze i Houstonu ubaciti barem 24 jer ce tu biti zasigurno puno vise koseva nego u toj utakmici sa Memphisom. Cini mi se da je Cousins upravo protiv Houstona odigrao svoju prvu utakmicu u dresu Pelikansa i u porazu im je ubacio 27 poena pa vjerujem da moze slicnu partiju ponoviti i veceras. Obzirom da ce Holidaya ganjati uvijek dosadni Beverley, upravo ce vecina napada ici na Davisa i Cousinsa.
E.Gordon (13.5) više 1.85
Jos jedan par s te iste utakmice je pobjednik ovogodisnjeg natjecanja u tricama Eric Gordon. On ulazi s klupe i igra prosjecno nekih 30 minuta sto bi trebala biti dovoljno da u jednoj ovakvoj utakmici na 220-230 poena prebaci ovu malu granicu od 13 poena.
U zadnjih 10 utakmica prosjecno biljezi bas 13 poena a u te zadnje dvije utakmice protiv Pelikansa je zabio 19 i 12 ali je u obje tekme imao jako los postotak suta, svega 30%. On ce sigurno imati nekih 28-30 minuta i uzeti ce svojih 10ak suteva od cega sigurno 5-6 za tri poena i ako ga malo krene sut vjerujem da ce prebaciti ovo. Dvoumio sam se izmedu njega i Williamsa ali obzirom da on ima nesto vecu minutazu i igra nesto malo bolje, odlucio sam se ipak za njega.
K.A.Towns (25.5) više 1.85
Zadnji par za veceras je KAT koji igra protiv Lakersa u Staples Centru. To je takoder utakmica u kojoj se ocekuje velik broj poena a Towns je uz Wigginsa glavni igrac Minnesote i uzima po 20 suteva na utakmicama. U zadnjih 10 utakmica on biljezi po 27.7 poena, dok u zadnjih 5 utakmica prosjecno biljezi 29 poena. Ove sezone je Lakersima ubacio "samo" 22 poena uz los sut 7-22, dok je tada Wiggins ubacio 47 poena a Bjelica 24. Cisto sumnjam da mu se veceras moze ponoviti tako losa suterska noc pa ga uzimam ispred Wigginsa. Inace u tih zadnjih 10 utakmica je na 58% suta sto je po meni odlicno.
Bonus: D.Schroder (17.5) manje 1.85
slika
Omjer 3/4
Bonus 0/0

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la dnalydal » 24 mar 2017, 20:57

10.par

Karl-Anthony Towns (25,5) - VIŠE - 1,85

E ako Towns večeras ne zabije Lakersima ovaj "over" ja ću se okanuti prognoziranja ove sedmice. Zubac mu nije ni po kojem aršinu ni do koljena. Cijela centarska linija Lakersa je vjerovatno najlošija u cijeloj ligi i ovdje zaista, ali zaista ne treba puno razmišljati. Ove sedmice je, bilo kako bilo, sve otišlo suprprotno od bilo koje logike pa me ne bi čudilo ni da večeras Zubac ubaci 26, a Towns 7.... Šalu na stranu, zaista.... Karl će ovo da prebaci. Njegovi prosjeci su fantastični i neću pretjerati ako kažem da je možda i najdominantniji centar u cijeloj ligi.

slika

Omjer: 1/9
Bonus: 0/2

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la KK_Bosna » 24 mar 2017, 22:22

Charlotte - Cleveland 2 @1,62
Cleveland/L.James (27.5) OVER @1,85


Nema puno sta da se pise. Cavsi u posljednje vrijeme gube ono sto ni u ludilu ne smiju i moraju se vaditi. Nebitno ko je u pitanju. Da citiram recenicu iz popularnog filma: "veceras Charlotte mora pasti". A da bi pao mora James odigrati jednu monstruzno partiju sa 30+ poena.

Boston/I.Thomas (27.5) OVER @1,85

Odavno nije bila granica manja na Thomasa jer je dva puta zaredom nakon oporavka od povrede zabio po 25 poena, ali je to cinio protiv ekipa koje odlicno brane PG poziciju - Washington sa Wallom i Indiana sa Teagueom. Veceras igra protiv ekipe koja je odron odrona defanzivno i ocekujem 30+ poena cak i uz blowout.

New Orleans Pelicans/D.Cousins (23.5) OVER @1,85

Iako me oborio ranije u kljucnim trenucima , opet ga igram. Razlog je jasan: Houston je rupetina pod kosem. U prosloj tekmi protiv Memphisa je Gasolu zabio 41 poen i ocekujem dominaciju i veceras. Protiv Houstona je igrao 3 puta u dresu Kingsa i ima 25 poena prosjecno. Prosli susret izmedju Pelicansa i Houstona nekidan je propustio zbog suspenzije.

Bonus: Houston/E.Gordon (13.5) OVER @1,85

http://imgur.com/a/iKZVt

Omjer: 3/8
Bonus: 0/1
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la dnalydal » 25 mar 2017, 07:06

11.par

Portland - Minnesota - zbir koševa, uključujući produžetke (211,5) - VIŠE - 1,60

Utakmice i jednih i drugih u posljednje vrijeme obiluju koševima. Blazersi su poslovično efikasni i oni će sigurno utrpati svoju kvotu poena protiv Wolvesa koji su i sami u posljednjih nekoliko utakmica iznevjerili ono što ih je krasilo cijeli prethodni mejsec, kada su bili jedna od najboljih odbrana lige. Zaista primaju mnogo poena u prosjeku, s time što uspiju poprilično mnogo i da utrpaju, baš kao sinoć protiv Lakersa, u meču oji su iznenađujuće izgubili u produžetku. Očekujem da se tako efikasna utakmica ponovii večeras te mi ovih 212 poena djeluje psolutno dostižno...

slika

Omjer: 1/10
Bonus: 0/2

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jopaa7 » 25 mar 2017, 14:50

Portland - Minnesota
Broj koševa Portland (108.5), uključujući produžetke više 1.65

Portland u zadnjih 5 domacih utakmica prosjecno zabija 113 poena dok Minnesota u zadnjih 5 gostujucih utakmica prosjecno prima 119. Portland je u dobroj formi i u borbi za 8. mjesto koje vodi u playoff pa s toga mislim da ce ovdje ici na pobjedu i da ce na krilima Lillarda, McColluma i Nurkica prebaciti ovih 108 poena.
J.Nurkić (14.5) više 1.85
Jedan igrac s ove spomenute utakmice a to je Nurkic. Njega sam igrao i proslu utakmica i tada je zabio 16 poena New Yorku. On je na prosjeku od 15 poena u zadnjih 12 utakmica i vjerujem da taj prosjek moze ponoviti i veceras protiv lose Minnesotine obrane. Treca je napadacka opcija u petorci Portlanda odmah iza Lillarda i McColluma i prosjecno uzima po 11-12 suteva uz prosjecno 5 iznudenih slobodnih bacanja. Obrana Minnesota je dosta losa i zadnju utakmicu su primili 130 poena od Lakersa i zato mislim da Portland i Nurkic to mogu jako dobro iskoristiti.
L.Aldridge (17.5) više 1.85
Njegov San Antonio veceras docekuje New Yorka i ovo bi po svemu trebala biti jedna jak lagana utakmica za Spurse. Granica mi se cini dosta niska pa cu ja njega probati odigrati iz razloga sto je New York jako los obrambeno i sto je Aldridge u dobroj formi. Da bi doslo do BO netko mora i zabijati poene za San Antonio, a glavne napadacke snage su Leonard i Aldridge koji uzimaju najvise suteva. LaMarcus u zadnjih 5 utakmica prosjecno zabija 21.4 poen i uzima 19 suteva. U tih zadnjih 5 utakmica je dvaput protiv Memphisa prelazio ovu granicu i zabijao 21 i 23 te imao preko 50% postotak suta. U dobroj je formi i u svih zadnjih 5 utakmica je prelazio ovu granicu pa obzirom da mu je granica nesto manja ja cu ga veceras svakako probati.
C.Anthony (20.5) manje 1.70
Melo je zadnju utakmicu protiv Portlanda propustio zbog nekakvih problema s koljenom a veceras ako zaigra ide na Leonarda koji je najbolji defanzivac lige na svojoj poziciji. Prosjek poena u zadnjih 10 utakmica mu je 17.7 i samo je dvaput prelazio ovu granicu, protiv Indiane 22 poena i protiv Brooklyna 27. U ostalim utakmicama je zabijao: 17 Orlando, 18 Phila, 15 Golden State, 16 Milwaukee, 13 Detroit, 17 Brooklyn, 16 Clipersi i 16 Utah. Znaci od zadnjih 10 utakmica on ima samo 2 overa na ovu granicu i u prilicno je losoj formi pa kad na to dodamo da ce ga s druge strane cekati Leonard i probleme s koljenom, ja ga ponovo vidim u jednom underu. Jos jedan podatak vrijedan spomena, u tih zadnjih 10 utakmica njegov postotak suta je samo 38%
Bonus: L.A. Clippers - Utah
Zbroj koševa (205.5), uključujući produžetke manje 1.62
slika
Omjer 6/8
Bonus 0/1

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la dnalydal » 25 mar 2017, 19:58

12.par

Seth Curry (15,5) - VIŠE - 1,85

Najmlađi Curry se nakon deseta dana krize sinoć vratiou formu protiv jedne od najboljih odbrambenih ekipa lige na bekovskim pozicijama - Clippersa, kojima je ubacio 23 poena. Vjerujem da može da nastavi u tom rotmu i večeras protiv Raptorsa. U okviru spomenute pucačke krize u koju je zapao odigrana je već utakmica između ečerašnja dva protivnika i tada je ostao na katastrofalno loših 5 postignutih poema. On večeras mora bolje i vjerujem da će to i da se desi. DeRozan koji će ga vjerovatno čuvati je sve samo ne posebno vičan odbrani i pored nejga bi sigurno trebalo da proleti priličan broj ispucanih trica, a kada bilo koga iz porodice Curry pustite da šutne, manje-više se zna kako ćete se provesti...


13.par

Karl-Anthony Towns (25,5) - VIŠE - 1,85

E kada nije htio sinoć da prebaci ovu granicu protiv Lakersa, već se naravno zaustavio na tačno 25, onda će večeras jednostavno morati protiv Blazersa da napuni do vrha Juku Nurkića koji mu odbrambeno ne može parirati da još sto godina vježba odbranu, kojoj svakako nije posvećen, uslijed neodgovornosti o kojoj sam ranije mnogo već pisao. Kao i u prethodnom tipu imamo sličan slučaj, tj to da je Karl u prvoj utakmici ove sezone protiv Blazersa ostao na mršavih 11 poena, bez da se tome može naći neki pretjerano suvisao razlog osim tog da ga jednostavno nije išlo. Tada se pod košem Blazersa s njim hrvao Plumlee koji je, kakav god da je, ipak dosta bolji defanzvac od Nurkića, tako da bi večeras ipak trebalo da gledamo drugu priču čiji će završetak, nadam se, biti sretan po Townsa i ovaj tip.

14.par

Kyrie Irving (25,5) - VIŠE

Kyrie je u sjajnoj formi i on će u svakoj kombinaciji večeras da uzme 25 šuteva, što znači da će mu biti potrebno nekih 50% šuta da prebaci ovu granicu. U posljednje vrijeme je ubjedljivo prva napadačka opcija svojih Cavsa, a bekovska linija Wizardsa koliko god napadački bila svemoguća, odbrambeno nema nikakve šanse da mu parira. Wall je vjerovatno i daleko najgori defanzivac u timu Washingtona, a upravo će se od nejga očekivati da se suprotstavi Kyrieu, što se ove sezone i u praksi pokazalo kao nerealno. Ne znam baš ni koliko su Jennings, Burke, odnosno Satoransky u stanju da mu uopšte primirišu. U posljednjih 10 utakmica Irving je na prosjeku od 29 poena...

slika

Omjer: 1/10
Bonus: 0/2

Torres_9
Postovi: 13423
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Torres_9 » 25 mar 2017, 20:44

K.Love 16,5 vise @1,85
B.Beal 24,5 vise @1,85


Oba tipa s iste utakmice.
Prosli mjesec su oba igraca bila fenomalna u utakmici u kojoj su wizardsi slavili poslije produzetka.Beal je ubacio 41 poen a Love 39.
Kod cavsa je upitan lebron i ako ne nastupi love ce biti 2 opcija u napadu sto znaci veliki broj suteva.S druge strane Beal ima odlican matchup posto su cavsi ove godine operisane od odbrane.Wizardsi jako lose brane poziciju PF i primaju 21,7 poena s te pozicije i drugi su najgori u ligi sto se tice tog segmenta.Cavsi primaju 22 poena s pozicije SG i to je pri dnu lige sto se tice branjenja ove pozicije.Utakmica u kojoj se ocekuje veliki broj poena i uzimam ovu dvojicu.

San Antonio - New York broj koseva New York 96,5 manje @1,62

Kod niksa su upitni rose,melo,out je lance thomas i noah.Racunica je jasna i sasvim je realno da barem jedan ova dva igraca ne nastupi i time niksi ostaju jako kratki sto se tice ofanzive.Spursi su tradicionalno jedna od najboljih odbrana lige.Mozda pop odmor nekog od startera ali opet idem na ovaj tip.
Kod kuce spursi primaju 97,7 poena po utakmici sto je samo 1 poen vise od ove granice.

J.Nurkic 14,5 vise @1,85

Juka je preporodjen otako je dosao u portland.Biljezi gotovo 15 ppg po utakmici i minutaza mu je narasla na 30 minuta.
Danasnji protivnici su mu operisani u defanzivni i ne igraju je gotovo nikako.Minesota prima 21,5 ppg s pozicije centra tokom sezone i medju najgorim su u ligi sto se tice tog segmenta.
Jedini upitnik je da li ce uci u probleme s licnim cuvajuci townsa ali ako se tu iskontrolise ide na jos jednu 15+ poena utakmicu.
slika

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jopaa7 » 26 mar 2017, 12:28

D.Booker (25.5) više 1.85
Veceras Phoenix gostuje kod Charlotte i ovdje se ocekuje jadna laksa pobjeda za domace. Za Phoenix ne igraju Bledsoe i Knight koji su odavno out a TJ Warren je takoder upitan, a tu su jos Bender i Chandler koji ne igraju pa su tako proslu utakmicu igrali sa samo 8 igraca. U toj utakmici je Booker odigrao 45 minuta i zabio povijesnih 70 poena, a misljenja sam da ce i veceras imati veliku minutazu i s toga mi ova granica ne predstavlja nikakav problema za igraca s ovakvim potencijalom, pogotovo ukoliko uzme minimalno 25 suteva.
Zadnje dvije utakmice:
45 min - sut iz igre 21-40 - 70 poena uz slobodna 24.26
40 min - sut iz igre 9-26 - 28 poena uz slobodna 7-8
Denver - New Orleans
Zbroj koševa (222.5), uključujući produžetke više 1.61

Denver je zadnjih 5 od 6 utakmica isao preko ove granice dok su igraci Pelikansa na svojih 4 od 6 zadnjih utakmica prebacivali ovu granicu. Obje ekipa igraju na velik broj poena, pogotovo Denver i ovdje ponovo ocekujem da se raspucaju i prebace ovu granicu. Kad Denver igra, u ovih zadnjih 6 utakmica to cesto bude i preko 130-135 poena pa mi je ova granica jako primamljiva. Ekipa Denvera je kompletna, svi su tu: Jokic, Galinari, Chandler, Haris, Barton, a s druge strane ih cekaju Davis, Cousins i Holiday. Nacin igre ove dvije ekipe i igraci koji su im na raspolaganju sigurno obecavaju jako puno poena.
slika
Omjer 8/11
Bonus 1/2

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la dnalydal » 26 mar 2017, 17:26

15.par

Devin Booker (25,5) - VIŠE - 1,60

Postoji li iko na svijetu da ne bi odigrao da čovjek koji je prije dvije noći zabio 70 poena, večeras neće uspjeti da ubaci "mršavih" 26, a kada se uz to i zna da odbrana Hornetsa, sve samo ne brani dobro protivničke bekove. Neko je gore već objasnio da je u timu Sunsa prava havarija što se tiče povreda i praktično će Devin ponovo sam samcat morati da povuče, ako misle da ostanu u igri bar do završne faze utakmice. Dodatnu analizu neću pisati, jer sve što sam ove sedmice napisao, ispalo je potpuno suprotno, pa da ne pehiram ljude koji će također odabrati ovaj logični tip. Ne znam je li ikada ikome uspjelo da na kraju sedmice ima samo 2 pogođena para, ali eto neka ja budem pionir. da je bar doći do 3 :D Nekada jednostavno ne ide i sve bude suprotno od razumnog. Vidimo se iduće sedmice. Čestitke pobjednicima...

Bonus par #3

Jordan Clarkson (18,5) - VIŠE - 1,85

slika

Omjer: 2/14
Bonus: 0/2

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la KK_Bosna » 26 mar 2017, 17:39

Atlanta (-6.5) - Brooklyn 1 @1,84

Atlanta je daleko od 4. mjeta na Istoku, ali je veoma blizu toga da ni ne udje u playoff. To znaci da su pobjede kod kuce protiv najjadnijih ekipa pod moranjem, a jedna takva veceras im dolazi u goste. Netsi su ocani, Hawksima fali Millsap ali i bez njega bi trebali pokriti ovaj hendikep.

http://imgur.com/a/4U7vF

Omjer: 7/12
Bonus: 1/2
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la KK_Bosna » 26 mar 2017, 18:21

Houston/L.Williams (13.5) OVER @1,85
Houston/E.Gordon (14.5) OVER @1,85


Veceras Houston docekuje Oklahomu u utakmici koja se ocekuje da ode na 230+ poena. Sigurno je da ce svoj show imati Harden i Westbrook, ali mislim da ce susret odluciti ova dvojica jer ako oni zabiju svojih 20-ak poena Houston bi trebao doci do pobjede. Gordon je u dosadasnja tri susreta u dva bez problema prebacio granicu, dok je u jednom stao na 13 poena. Williams je u losijioj formi, tri meca zaredom je bio jednocifren, a veceras je 2nd unit Thundera prava rilika da se vrati na svoj ubitacni nivo sa 15+ poena.

http://imgur.com/a/7jyTF

Omjer: 7/12
Bonus: 1/2
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Torres_9
Postovi: 13423
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Torres_9 » 26 mar 2017, 23:37

A.Davis 28,5 vise @1,65
D.Cousins 25,5 vise @1,85


Igram na dvije zvjeri NOP.Igraju protiv denvera koji je operisan od odbrane i 3 su najgora odbrana lige.
Ispod kosa denvera je jokic propuh,faried nije nista bolji.Medjutim i rodjo i AD moraju pruzit dobru partiju da bi bili konkuretni na ovoj utamici s denverom.Igrali su jednu utakmicu ove sezone kad je denver slavio na gostovanju.U toj utakmici je AD ubacio 50 poena i to mu je najefikasnija partija ove sezone.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jopaa7 » 26 mar 2017, 23:39

A.Davis (28.5) više 1.65
Pelikansi idu u goste Denveru i tu se ocekuje utakmica na veliki broj poena pa ja biram glavnog igraca gostiju za jedan over. On je Denveru ove sezone zabio 50 poena a ova utakmica je vazna za obje ekipa i vjerujem da ce Davis povuci koliko god moze da pokusa donijeti pobjedu svojoj ekipi. Cousins je nesto upitan i ukoliko ne bude igrao Davis ce uzimati puno vise suteva nego inace.
C.J.McCollum (23.5) više 1.85
McCollum u zadnjih 10 utakmica prosjecno zabija 23 poena i uvijek je tu na barem 20 poena. Proslu utakmicu protiv Minnesote je zabio 32 a protiv Lakersa su vec igrali tri puta ove sezone i na prosjeku je od 25 poena protiv njih. Zabijao im je 27, 25 i 24 pa ocekujem da i veceras moze prebaciti ovu granicu.
Tu se takoder ocekuje jedna brza utakmica i puno poena sto njemu jako dobro odgovara.
Bonus: Golden State - Memphis
Hendikep koševa (Golden State -3.5) u 1. četvrtini 1 1.84
slika
Omjer 8/11
Bonus 1/2

Torres_9
Postovi: 13423
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Torres_9 » 26 mar 2017, 23:46

J.Nurkic 14,5 vise @1,85

Opet na juku,sinoc je odigrao dobru tekmu ubacio 14 poena za samo 23 min.Bio rani blowout,vcrs lakersi bi trebali pruziti malo veci otpor.
Juka je preporodjen otako je dosao u portland.Biljezi gotovo 15 ppg po utakmici i minutaza mu je narasla na 30 minuta.

Lejkersi nisu dobro defanzivni pod kosem a i uopste lose igraju odbranu pa juka bi mogao opet pruziti efikasnu partiju.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la dnalydal » 27 mar 2017, 14:44

1.par

Russell Westbrook (31,5) - VIŠE - 1,85

Ako je suditi po sinoćnjoj utakmici, Russu je dosadilo da bude fini plejmejker koncentrisan na timsku igru i razigravanje saigrača. U utakmici koja je bila već izgubljena, onako je iz inata ostao na parketu i popeo se na 39 poena i već poslovično ostvario triple-double. Večeras očekujem da u jednakom ritmu nastavi protiv Mavericksa koji, ako ćemo pravo, za njega nemaju nikakvo odbrambeno rješenje, nego da ga bez milosti tuku i šalju na liniju penala, ali ni to nije baš neko pouzdan lijek. Nadam se da ni sam Russell neće biti ekonomičan, nego da će uzeti preko 20 šuteva, što će onda u svakom slučaju biti dovoljno...

2.par

Dallas - Oklahoma - broj koševa gostujućeg tima (101,5) - VIŠE - 1,67

Jedino je na prste jedne ruke u posljednje vrijeme moguće nabrojati utakmice u kojima Thunderi nisu uspjeli da pređu večeras zadanu granicu. Odbrana Mavericksa statistički spada među najuspješnije u ligi, ali ako sam već igrao Westbrooka, onda je i ovaj "over" kompletne ekipe nešto što bi svakako trebalo da isprati spomenutu prognozu. Mavsi su znali da budu prilično propusni, pogotovo protiv ekipa koje, baš poput Thundera, igraju brzu košarku, tako da zaista vjerujem da ova granica ne može a da ne padne večeras. Nadam se i to da mi ova sedmica donosi dosta više uspjeha, što i ne bi trebalo da bude posebno teško, jelda.... Sretno svima!

slika

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16406
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la gaston » 27 mar 2017, 15:58

Rodney Hood (11.5) Over @1.85

- Vrijeme da se ponovo aktiviram u takmičenju i za prvi tip biram nekonstantnog Hooda. Jazzeri večeras igraju sa Kingsima koji su im sinoćnjom pobjedom protiv Clippersa pomogli u utrci za 4-to mjesto Zapada. Utah trenutno ima pobjedu viška u odnosu na LAC.
Biram Hooda over iz razloga što je Hayward večeras Questionable. Velika je vjerovatnoća da će ipak igrati ali ako ne bude onda ovaj tip ima value po meni. Hood ne briljira u posljednje vrijeme. Vratio se od povrede koljena i dobija sve više minuta a samim tim i šuteva. Prošli meč je šutirao 4/13 za 23m na parketu i imao je 9p. Večeras ga očekujem na 25+ minuta, pogotovo ako GH ne bude u protokolu. Mislim da bi sa nekim solidnim postotkom šuta trebao lako preko granice.

Courtney Lee (10.5) Over @1.85

- Još jedan value bet po meni. Melo je Q za i za večeras nakon što je propustio posljednje 2 tekme. Upravo je u te 2 tekme Lee igrao 41 i 40m.
Jedan je od lidera lige u šutu za 3p ali ga u posljednje vrijeme baš i ne služi. (3/17).
Uzima dovoljno šuteva da prebaci ovu granicu, a ukoliko ga krene trica ide daleko preko nje. Večeras Knicksi igraju protiv Detroita koji ganja PO i dalje dok je NY odavno prežaljen. U posljednje 2 tekme je uzimao 11 i 12 šuteva što bi uz pristojan postotak trebalo biti dovoljno za over.

Bonus Par:

LeBron James (26.5) Over @1.85

slika
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la PaskalHens » 27 mar 2017, 23:01

D.ROSE 18,5 PREKO (1.85)

Ne volim ovog crva igrati, jer zna zabiti 15-16 u prvom i onda nestati u drugom poluvremenu. Međutim, večeras je izgledan iz nekoliko razloga. Prvo ima najlakši matchup od svih svojih saigrača, drugo Melo je prošli meč out bio, možda i večeras bude, ukoliko zaigra sumnjam da će biti u stanju da bude prva opcija u napadu. I pored Mela Rose ovih 19+ može lagano pokriti. Kao što rekoh, čeka ga najlakši matchup, tj. Jackson i Smith, ko god bude počeo tekmu nema šanse da zaustavi Ružu. Detroit je u samom dnu nba lige po branjenju PG pozicije i dopuštaju 23,6 poena. S druge strane, Rose je u finoj formi u martu, zabija 19,2 poena po utakmici, kao i tokom čitave sezone tu je na 18-19 poena. Na posljednjih 5 utakmica 2 je prebacio, 2 puta je imao 17 i 18 poena, dok jednu nije ni igrao.


K.LOVE 15,5 PREKO (1.85)

Kao i za Ružu, tako i za Ljubav vrijedi, ima najlakši matchup. Lebron će imati posla sa najboljim defanzivcem u nba, Irvinga možda bude ganjao DGreen, a i margina mu je povelika protiv najbolje odbrane u ligi, tako da uzimam Lovea protiv Aldridgea. Margina je sasvim prihvatljiva, uzima dovoljno šuteva i većinom su to trice, Aldridge teško može zaustaviti i ganjati po ćoškovima. Love je u sezoni na čak 19,5 poena, međutim u posljednje vrijeme je malo lošiji iz razloga što je izašao iz povrede, očekujem da digne svoju igru maksimalno. Zašto to ne početi večeras protiv jednog od najjačih protivnika. Igrali su jednom ove sezone i Love je imao 13 poena uz katastrofalan šut 26%. Ukoliko podigne to večeras na nekih 40+% vrlo lako će zabiti 16+.


OMJER:0/0
BONUS:0/0

Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Monolog » 27 mar 2017, 23:12

A. Gordon under 14.5 (1.85)

Iako je u mjesecu martu uhvatio dobru formu, mišljenja sam da je ova margina (pre)visoka za Gordona. Protiv Toronta je igrao triput ove sezone i nijednom nije bio dvocifren (1, 7, 7). Istina, tad je Ibaka igrao u Orlandu, a ne u Torontu, no to opet ne mijenja toliko stvari. Od polovine marta je opet u promjenjivoj formi (dvije utakmice odigra dobro, treću pobaci), tako da zbog te nekonzistentnosti ja moram ovdje probati sa underom. Orlando je jako nezahvalna ekipa za prognozirat nekog igrača, jer često znaju pobaciti oni od kojih se najviše očekuje, a da neko iz drugog plana postigne dobru porciju poena. Sve miriše da će onaj koji će pobaciti upravo biti Gordon. Isplativo po ovoj margini.


S. Ibaka over 16.5 (1.85)

Prvi razlog - igra protiv svog bivšeg kluba. Uvijek volim odigrati na takve igrače, jer oni obično odigraju utakmicu sa mnogo više žara nego ostali. Naravno, da uvijek prelaze, vjerovatno bi kladionice propale, ali često se dešava da igrač nafiluje svoj bivši tim. Ibaka je u posljednje vrijeme upravo oko ove granice. Na posljednje četiri utakmice je zabijao 17, 16, 16, 18 poena, tako da je ovo škakljivo. Igra nekih pola sata, no večeras očekujem par minuta više i odmah par šuteva više. Ibaka ima u svojim ogromnim šakama 20 poena protiv Orlanda, a to će, ubijeđen sam, večeras i pokazati.

slika
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
dnalydal
Postovi: 635
Pridružen/a: 16 jun 2009, 09:30
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la dnalydal » 28 mar 2017, 10:36

3.par

Portland - Denver - konačni pobjednik - 1 - 1,74

4.par

Jusuf Nurkić (14,5) - VIŠE - 1,85

Večeras će se u saveznoj državi Oregon odigrati direktan obračun za ulazak u play-off. Obje su ekipe poravnate na osmom mjestu zapada i svakako će željeti da steknu prednost pred poljednjih 7-8 utakmica sezone u kojima će nastaviti borbu za produženje svoje sezone na još nekoliko utakmica, ako pretpostavimo da će ih u prvom krugu eliminisati bilo Warriorsi, bilo Spursi. U ovako super-važnom meču ipak dajem prednost domaćima, koji mi tokom čitave sezone djeluju za nijansu uigranije, kompatnije i izbalansiranije. Kod Nuggetsa se rijetko kada zna ko kosi, a ko vodu nosi, dok Blazersi ipak posjeduju određenu hijerarhiju, gdje će bekovska linija u svakom slučaju da isporuči svojih pedesetak poena, ali će odnedavno da ostave nešto i za svoje novo napadačko oružje ispod koša - Jusufa Nurkića, koji će večeras svakako imati poseban motiv da pokaže svom bivšem timu da su rdno pogriješili ne pruživši mu ovesezone veću priliku za isticanje. Centarska linija Nuggetsa??? Hmmm, centarska linija Nuggetsa zapravo i ne postoji, izuzev Masona Plumlee-a, koji će imati gotovo identičan motiv kao Nurkić, samo su kladionice odlučile da ga njihova ponuda zaobiće. Bilo kako bilo, mislim da on nije u stanju zaustaviti Nurkića. U posljednje vrijeme zaista ne sotoji centar koj ise protiv nuggetsa niej nadavao koševa, da krenemo sa najboljima, a završimo i na imenu Clint Capela koji se u njihovom dvomeču uspio proslaviti kao nikada u karijeri... tako da mi ovih 15 poena djeluje kao broj koji bi zaista trebalo da ostane iza našeg centra. Vjerovatno će danas mnogi da tipuju na Nurkića, pa mi i to predstavlja određenu sigurnost... Ako padnem ja, isto će se desiti i konkurenciji ...

1. bonus tip

Jordan Clarkson (18,5) - VIŠE - 1,85

slika

Omjer: 1/2
Bonus: 0/0


Zaključano

Natrag na “NBA/EL SS.ba takmičenje”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.