NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Moderatori/ce: Monolog,insider,KK_Bosna,CashMan,Puma,bodi123,gaston,Devil

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Wandelanoite » 12 dec 2016, 17:35

M. Plumlee 9,5 UNDER @ 1,85

Moj prvi par je centar Portlanda Mason Plumlee kojeg ganjam under. Prvi razlog mog tipa je ono sto najvise volim kada odigram UNDER, a to su dvije stvari odlična odbrana protivničkog tima i težak match-up za igrača na kojeg tipujem. E pa obje ove stavke ispunjava moj tip. Klipersi su druga najbolja odbrana lige, a covjek s
kojim ce se Plumlee nositi je DeAndre Jordan ne moze bolje. Klipersi dobro brane poziciju centra i dopuštaju veoma malo suteva s te pozicije sto mi itekako ide u prilog i to je sigurno drugi razlog ovog tipa. Treći razlog mog tipa je odmor Portlanda od 3 dana i punjenje baterija Lillarda i McColluma iako mnogi tipseri očekuju oba ova igrača u UNDERU treba napomenuti da Klipersi ove sezone najlošije brane poziciju SG i PG. Za razliku od prošlog meča vraća se i Harkless koji ce sigurno uzeti par suteva vise od Plumleeja. Treba napomenuti i to da protiv dobrih defendera Plumlee igra očajno i jos jedna stvar koja i nije neki razlog, ali eto da napomenem Plumlee je u nekoliko kladionica na margini 8,5.

T. Ariza 12,5 OVER @ 1,85

Moj drugi par je nisko krilo Houstona Trevor Ariza kojeg cu igrati OVER. Moj glavni razlog ovog tipa jeste Bruklinovo očajno branjenje pozicije SF, brojke govore da Netsi najgore u ligi brane ovu poziciju i tim su koji dopusta najvise suteva u ligi s ove pozicije. Ono sto je po meni važan faktor jeste da se očekuje utakmica na veliki broj poena. Brooklyn je ekipa koja igra najbržu kosarku u ligi, a Houston s druge strane četvrti napad lige. Ariza voli ove slabije timove i protiv takvih je redovno na 15,16,17 poena. Ja ga moram uzeti najvise zbog odbrane Brooklyna i mislim da ce sigurno biti barem na 13.

Dodatni par:
D. Cousins 29,5 OVER @ 1,85
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Stone Island » 12 dec 2016, 17:36

Sean Killpatrick ( -15,5+) Više 1.85 @wwin.

Nije da je moj prvi pick za večeras ali evo u moru istih parova, pokušat ću sa njim. Gledajući njegovu statistiku nekako mi je vrlo realno da prebaci ovu granicu. U prosjeku igru 27.5 minuta i ubacuje 16.1 poen po utakmici. Nije sad da mu prosjek puno odskače od njegove granice ali uzimajući u obzir da idu na megdan Rocketsima ne vidim zašto ne bi mogao ubaciti koji poen više od svog prosjeka. Svakako se očekuje dosta koševa na ovoj utakmici a sigurno da će i on u toj bržoj košarci i uzeti koji šut više.

Dodatni par:
Kemba Walker ( -23,5+) Manje.

Avatar
arelinho
Postovi: 16415
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la arelinho » 12 dec 2016, 17:52

Julius Randle (12,5) Over @1,85

U ovom mjesecu na šest utakmica je imao 3 over i 3 undera na ovu granicu. Na tom jednom meču kada je ostao under je bio blizu granice(11p). Već jednom ove sezone su igrali LAL i Sacramento, a tada je on ubacio 15p. Imao je 50% procenat šuta na tom meču (4/10 FG). U tom meču je izveo čak sedam slobodnih bacanja i ubacio je svih sedam. Uzima u prosjeku deset šuteva po utakmici i da bi prebacio mora biti na makar 50% FG ako računamo da će izvesti određeni broj slobodnjih bacanja. Kingsi sa njegove pozicije u prosjeku primaju 22p po meču. Drugi razlog za over je njegova forma u posljednja 3 meča. Na tim mečevima je uzeo u prosjeku 14 šuteva i ubacivao je prosječno 17p. Igrao sam ga svaki put u ova posljednja tri meča i zbog toga ga moram opet odigrati.
slika
Nikola Jokić (10,5) Over @1,85

Nakon manje povrede zbog koje je propustio prva tri meča u ovom mjesecu se vratio u dobrom stilu. Redom je ubacivao 14 poena Netsima,17p Wizardsima i 14p Magicu. To nam govori da je na 15p u prosjeku posljednja tri meča. Iako mečeve počinje sa klupe igra dovoljan broj minuta da bi prebacio ovu granicu. U ta tri meča je u prosjeku uzimao 9 šuteva,a izvodio 4 slobodnja bacanja u prosjeku. Na 85% je što se tiče slobodnih bacanja. što se tiče čitave sezone on je na prosjeku 10p po meču. Dallas u prosjeku prima 18 poena sa njegove pozicije, a to je ipak velika razlika u odnosu na njegovu granicu. Igram ga zbog dobre forme i zbog toga što ipak igra protiv trenutno najlošije ekipe lige.
slika
Bonus par:

Mirza Teletović (9,5) Over @1,85


0/0

admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la admir12345 » 12 dec 2016, 18:04

Houston-Brooklyn -226.5+ OVER @ 1,70

Moj prvi par je ova ovaj mec na koseve.Na prvi izgled izgleda prevelika margina al veceras ocekivam utakmicu sa 240+ koseva.Sastaju se drugi najbolji napad u ligi odma iza Golden State i najgora odbrana u ligi.Houston u prosjeku daje
112 koseva a prima 105,a sa druge strane Brooklyn daje 106 a prima 115 .Houston kuci samo jednom je ostao ispod 100 poena ,dok Brooklyn samo jednom primio ispod 110 koseva i to na utakmici protiv Phonixa gdje je primio 104.Treba napomenuti da obje ekipe gaje brzu kosarku,sa dosta kontri i lahkih poena.Odbrana i jednima i drugima nije jaca strana.Vjerujem nocas da ako ih i malo bude isao sut da bi lagano trebali debelo preko ove granice.

Bonus par: N.JOKIC 10,5 OVER @ 1,85

Omjer 0/0
Zadnja izmjena: admir12345, dana/u 12 dec 2016, 22:29, ukupno mijenjano 1 put.

bart
Postovi: 983
Pridružen/a: 10 dec 2011, 15:42
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la bart » 12 dec 2016, 18:11

Julius Randle ( L.A. Lakers ) 12,5 over 1.85

Lakersi gostuju kod Sacramenta s kojim če se vjerovatno boriti za play off, a nakon serije poraza, hitno im treba neki pozitivan rezultat a za takvo nešto Randle če sigurno morati biti ponovo na nivou. Krilni centar Lakersa je trenutno na prosjeku od 13,1 poen u prosjeku i 28,3 minuta u igri a prosjeku uzima nekih 10-12 šuteva. Zadnja 3 meča Randle je prelazio ovu granicu ubacivši 17,13 i 21 poen. Što se tiče Sacramenta oni sa ove pozicije primaju u prosjeku 20 poena a u zadnjem meču ove dvije ekipe Randle je ubacio 15 poena. U zadnjih nekoliko mečeva ( kao i protiv Sacramenta u posljednjem njihovom međusobnom meču ) nije ulazio u probleme sa ličnim greškama, što je svakako dobro. Trenutno je Randle jedan od boljih igrača Lakersa. s večeras se očekuje meč sa preko 200 poena tako da očekujem da Randle može prebaciti ovih 12,5 poena.

Wesley Matthews ( Dallas ) 16,5 over 1.85

Matthews je igrač za kojeg su neki dan saigrači i uprava kluba izjavili da je novi lider ekipe a to mu je i omogućilo dosta slobode u igri. Matthews igra na poziciji beka šutera a trenutni prosjek mu je 16.1 poen uz 36 minuta provedenih na parketu u prosjeku. Ono što ga posebno krasi je da je igrač koji ispali največi broj trojki. Denver sa ove pozicije trenutno prima velikih 25,2 poena po meču a dijelom je to i zbog neigranja inače standardnog igrača na toj poziciji Harrisa. Na zadnjih 5 mečeva Matthews je ubacivao: 26,26,16, 16,26 poena. U prosjeku ispali nekih 15 šuteva a s obzirom na trenutnu sjajnu formu vjerujem da če i večeras lagano preko ove granice. Večeras u timu Dallasa ponovo neče biti Baree i Nowitzkog.

DeAndre Jordan ( L.A. Clippers ) 11,5 over 1.85

Clippersi večeras igraju protiv ekipe koja najlošije brani centarsku poziciju, s ove pozicije Portland u prosjeku prima 25,6 poena i po tom segmentu su najlošiji u ligi. Na centru kod Portlanda igra Mason Plumlee koji jednostavno atletikom nije dorastao Jordanu i sigurno da če Jordan dominirati, posebno u skok igri gdje če sigurno izboriti dosta slobodnih bacanja. Jordan je trenutno na prosjeku od 11.3 poena uz 31.3 minute provedene na parketu. u zadnjem meču ovih ekipa odigranom prije mjesec dana, Jordan je preko Plumleeja ubacio 16 poena i očekujem da mu ni danas Plumlee neče predstavljati prevelik problem. Zadnja 4 meča Jordan je ubacivao 6,9, 10 i 10 poena, vidljivo je da je broj poena u porastu, a dobra stvar je što je dosta popravio i slobodna bacanja a u več spomenutom zadnjem meču ove dvije ekipe Jordan je 8 puta šutirao sa slobodnih bacanja i vjerujem da če opet imati sličan broj slobodnih bacanja.

0/0
naše malo je mnogo onima koji nemaju nimalo

Avatar
Ljiljan00
Postovi: 57
Pridružen/a: 17 okt 2016, 10:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Ljiljan00 » 12 dec 2016, 18:15

W.Matthews 16,5 VIŠE @ 1,85

U zadnjih 5 utakmica na prosjeku je od 22.0 poena.Uzima dosta suteva za tri poena i sa tim moze lako preko granice.Denver prima u prosjeku 25.2 poena sa pozicije bek sutera, te ih to svrstava na 29. poziciju u ligi.Cudi me sto ova granica nije jos porasla za poen dva, jer pruza sjajne partije u zadnje vrijeme.

Bonus par: Goran Dragić ( 18,5 ) OVER @ 1,85

0/0

Momciluk
Postovi: 3855
Pridružen/a: 25 jun 2015, 22:12
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Momciluk » 12 dec 2016, 18:24

slika
1. Par
slika
slika

Prvo sam trazio da igram zbroj koseva u prvoj cetvrtini ali posto nema u ponudi odlucio sam se za ovaj tip. Houston u odlicnoj seriji od sest vezanih pobijeda i sigurno da ce i ovdje krenuti odlucno da nastave seriju. Na pocetku utakmica krecu silovito i najefikasnija su ekipa u prvoj cetvrtini sa prosjekom 31,5 i bas zbog toga sam uzeo ovaj tip. Brooklyn prima mnogo koseva i uvjeren sam da ce najvise primiti u 1. cetvrtini a kasnije ce Houston ipak smanjiti gas.

2. Par
slika
slika

Drugi par takodje sa iste utakmice. Ovo igram protivno zdravom razumu ali ipak mislim da ce proci. Najvise iz razloga sto ocekujem BO vec u prvom poluvremenu, manji gas u drugom i odmaranje igraca. Takodje zato sto ce vecina igrati Hardena over a ako dodje do granice vjerujem da ce ipak ici na ruku kladionicama i ostati ispod makar za jedan poen. U ovoj seriji od 6 pobjeda Houstona Harden je na prosjeku 25 sto je debelo ispod ove granice, takodje ukupni prosjek mu je veci u utakmicama koje njegova ekipa gubi(28,3) naspram (27,6) kada pobjedjuju a s obzirom da se veceras ocekuje lagana pobjeda Houstona i ovo mi je neki mali znak da ga stavim under.

Bonus:
slika
slika
This time next year we'll be millionaires.

Avatar
iNFY
Postovi: 713
Pridružen/a: 14 feb 2016, 18:08
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la iNFY » 12 dec 2016, 18:27

Toronto (108.5) - Milwaukee domacin preko koseva 1.65

Zadnjih 8 utakmica kod kuce prebacuju ovu granicu i po 10 poena preko. Milwaukee nije odavno primio preko 108 poena ali i nisu igrali sa nesta ofanzivnim ekipama od pocetka sezone u gostima. Ja uzimam Toronto redovno ovu manju granicu kad igraju kuci pa eto 3 sedmice mi je prolazilo :D

0/0

Torres_9
Postovi: 13452
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Torres_9 » 12 dec 2016, 19:31

Lillard 27,5 UNDER @ 1,6

Dame se nikad ne naigra protiv cp3.Jednom je u karijeri presao ovu granicu protiv lac-a i to 29 poena.CP3 je vjerovatno najbolji defanzivni pg a i sama ekipa lac-a je u vrhu sto se tice defanzivne statistike.Klipe vecinu utakmica kuci zavrsavaju blowoutom,to je jos jedan fkt koji ide u prilog ovom paru.

J. Crawford 13,5 OVER @ 1,6

Igram jamala iz razloga sto je portland druga najlosija ekipa lige.U gostima primaju 115 ppg prosjecno.Jamal je u 14 meceva protiv portlanda 10 puta prebacio ovu granicu.Od posljednje tri utakmice ove godine,dva puta je isao preko ove granice.Zadnjih 6 meceva protiv portlanda uzima prosjecno 13 suteva.Kad dodamo da je veliki majstor za iznudivanje slobodnih bacanja ne bi trebao zaista imati problema da prebaci ovu granicu bez obzira bio blowout na utakmici ili ne,on ce odigrati svojih 25 min

0/0


Sent from my iPhone using Tapatalk

jajce123
Postovi: 365
Pridružen/a: 06 avg 2014, 20:04

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jajce123 » 12 dec 2016, 19:40

Broj koševa Houston (123.5), uključujući produžetke
Tip:Manje 1,64

Houston iako je u odličnoj formi ne može dati više od 124 koša ekipi kao što su Netsi,nikad im u povijesti nisu dali pa neće ni večeras jer Netsi su ih zadnji put dobili tako da sigurno ne leže Houstonu kojemu se igra zasniva na pick and rollu i šutu za 3 poena,a Netsi to solidno brane.

Broj koševa Denver/D.Gallinari (17.5), uključujući produžetke
Tip: Manje 1,85

Razmišljao sam između njega ili Ante ali sam se odlučio za Galinarija jer očekujem malo koševa,Galinari je u padu forme,ne ide ga sut za 3 poena,protiv Dallasa ga nikad nije išlo,zadnje dvije protiv njih je u prosjeku od 12 poena,minutaža mu je u zadnjih utakmicama manja.

Bonus:
Indiana - Charlotte
Konačni pobjednik, uključujući produžetke
Tip:2 1,89

0/0
"I want to build a team that’s invincible, so that they have to send a team from bloody Mars to beat us!" -Bill Shankly

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Evolution87 » 12 dec 2016, 20:21

W.Matthews 16.5 OVER 1.85

Matthews igra odlicno u zadnje vrijeme te biljezi veoma dobre brojke. U zadnjih 10 utakmica on je na prosjeku od 19.5 poena, jedan od razloga je taj sto je u Dallasu prava ''bolnica''. Povratkom D. Williamsa ocekivalo se da njegove brojke spadnu, medjutim on i dalje trpe. U zadnjih 11 utakmica na ovu granicu ima 4 undera (dva puta po 16, jednom 14, te protiv Cavsa kada je bio BO svega 8 poena). Protiv Denver sumnjam da ce biti BO i vjerujem da nas ocekuje utakmica sa velikim brojem poena, te njega vidim na bar nekih 18 poena. Treba napomenuti i da Denver veoma lose brani njegovu poziciju gdje primaju 25.2 poena po utakmici.

G.Dragić 18.5 OVER 1.85

Jednostavno voli da igra protiv Walla, zadnjih 5 utakmica protiv njega ubacije 20,18,20,18,24, a u zadnjoj ove sezone ubacio im je 22 poena. Miami veoma los ove sezone i zajedno sa Whitesideom vuce ekipu koliko toliko. i nace Wizardsi lose brane PG poziciju gdje primaju po mecu 23.1 poen. Veceras ocekujem da Dragic nastavi u istom ritmu i ubaci barem 19.

0/0
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la jopaa7 » 12 dec 2016, 20:23

Toronto (-5.5) - Milwaukee 1 @1,61
Pobjeda Toronta 6 ili vise razlike.
Toronto na omjeru 16:7, dok su Bucksi na omjeru 11:11 ali u gostima imaju velikih problema. Dobili su tek 3 gostujuce tekme i to sve protiv losijih ekipa. Brooklyn 93:111, Orlando 96:104 i Pelikansi 113:117. Ostale gostujuce su izgubili od Washingtona 5 razlike, Atlante 7 razlike, Miamija 23 razlike, Dallasa na produzetke i Detroita 15 razlike. Ni jedna od ovih ekipa nije dobra kao sto je Toronto.
S druge strane Toronto igra odlicno na domacem terenu i 8/9 pobjeda su isli preko ovog hendikepa. Minnesota 14 razlike, Atlanta 44 razlike, Lakersi 33 razlike, Memphis 15 razlike, Philadelphia 17 razlike, New York 11 razlike, Miami 9 razlike, Denver 3 razlike (jedina gdje ovaj hendi nije prosao) i Detroit 18 razlike.
Imaju poraze od Clevelanda, Warriorsa i Sacramenta. Svi ti porazi su bili jako tijesni, samo 4 razlike protiv Clevelanda, 6 razlike protiv Warriorsa i 5 razlike protiv Sacramenta.
Znaci ni dvije najjace ekipe lige ih nisu nadigrale na njihovom terenu nego su ih dobili za 2-3 poena.
Prije manje od mjesec dana ove dvije ekipe su igrali ali je tad Milwaukee bio domacin i Toronto ih je dobio tocno 6 razlike, dok ih je u zadnje dvije domace tekme dobio u ovom hendikepu. Vjerujem da to mogu ponoviti i danas jer su po meni dosta kvalitetnija ekipa od Bucksa.
U slikama ispod je forma od zadnjih 10 tekmi - Toronta doma, Milwaukee u gostima i zadnjih 5 kad je Toronto domacin.
slika
slika
slika
0/0

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la UserNAME2 » 12 dec 2016, 20:24

INDIANA - CHARLOTTE ZBROJ KOSEVA UKLJ. PROD. (212,5) MANJE 1,69

Ovdje ne ocekujem veliki broj poena, vjerujem da ce biti vrlo tvrda i neizvjesna utakmica.
Indiana ce docekati charlotte koji su ih deklasirali zadnju put kada su igrali 122:100, no tesko da ce se ponoviti neki blowout vcrs, vjerujem da ce odlucivati jjedna, dvije lopte. Indijana igra vrlo losu odbranu dok su hornestsi s druge strane pri vrhu lige u tom segmentu, sto se tice napada tu je obrnuta situacija, ali sve u svemu po meni ove nece biti run and gun utakmica.

DeANDRE JORDAN (11,5) VISE 1,70

Portland je rupa u odbrani sto se tice visokih igraca, ocekujem bar 8,10 slobodnih bacanja od kojih bi trebao 4 pogoditi, i jos nam trebaju 4 zakucavanja, to za njeg nece biti problem jer ima playa koji vise gleda druge nego sebe. Jordan im je u prvom mecu ove sezone dao 16 poena za samo 24 minute, a u drugom je zakazao sa 6 poena za 28 minuta. Veceras ocekujem dosta bolji ucinak. Mason Plumlee je dosta tanak u defanzivi tesko ce zaustaviti ovog monstruma

BONUS PAR: KEMBA WALKER (23,5) MANJE 1,85

Omjer 0/0
Zadnja izmjena: UserNAME2, dana/u 12 dec 2016, 21:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
96BadBoy
Postovi: 3448
Pridružen/a: 27 sep 2016, 14:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la 96BadBoy » 12 dec 2016, 20:27

D.Cousins over 29.5 (1.85)

Sacramento pod hitno treba pocet pobjeđivat ekipe koje su im konkurenti,a to je ekipa Lakersa koja im dolazi veceras,koja je nakon odlicnog starta uvezala 6 poraza prije svega zbog ozljeda nekih kljucnih igraca,koji bi veceras trebali zaigrati,pa makar uz ogranicenu minutazu sto je dovoljno da se utakmic odvede u neizvjesnost.Bez obzira sto je Lakersima b2b utakmica ni Sacramentu ne cvjetaju ruze koji je upisao tek 1 pobjedu na posljednih 6 meceva,a Cousins je imao 3 overa i 3 undera.Upravo je na zadnje 3 utakmice imao 3 undera protiv Utaha ocekivano,a protiv Dalasa i NY zavrsio je sa 24 i 28 pts.Lakersi su 26. najgori u ligi u branjenju protivnickog centra u prosjeku primaju 23.1 poena,a u gostima 25.5.I jedni i drugi vole brzu kosarku,sa kratkim napadima pa se ocekuje velik broj poena sto ide u prilog ovom tipu.

0/0
Igraj Široki ti si najbolji!

Avatar
AnkleBreaker
Postovi: 1291
Pridružen/a: 29 nov 2015, 15:35
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la AnkleBreaker » 12 dec 2016, 20:55

J.Teague 15,5 UNDER 1.60

Ove sezone je na prosjeku od 14,8 poena po mecu uz 11,7 suteva po mecu. Vecerasnji matchup mu je Kemba Walker. Igrali su 20 puta jedan protiv drugog i Teague je na prosjeku od 12 poena po mecu. U 20 meceva protiv Kembe samo je tri puta isao preko vecerasnje granice. Povratkom Georgea je izgubio dosta suteva pa je tako na zadnja dva meca uzima po 7 suteva (9 i 10 poena). Charlotte zadnjih 5 meceva prima samo 16,8 poena sa pozicije playa.

J.Crawford 13,5 OVER 1.6

Drugi par za nocas je iskusni Jamal Crawford koji ove sezone daje 12,8 poena na 26 minuta po mecu uz 42% suta iz igre. Clipersi nocas docekuje Portland i tu ocekujem veliki broj poena jer je Portland rupa u odbrani i svaka ozbiljnija ekipa im zabije preko 110 poena. Jamal na zadnjih 5 meceva je na prosjeku od 18 poena i moze se reci da je digao malo formu u odnosu na pocetak sezone. Zadnja cetiri meca je isao preko vecerasnje granice (21,14,21,22). Rivers nocas ne igra, a Griffin je bio upitan sto znaci jos koji sut vise za Jamala i nadam se lagani over.

L.Williams 22,5 UNDER 1.7

Mozda djeluje glupo igrati igraci koji je na zadnjih 5 meceva na prosjeku od 32,2 poena ali sve ima svoje razloge. Russell i Young su se vratili nakon ozljede i Williamsu je proslu utakmicu protiv Knicksa odmah minutaza vracena na na 25 minuta. Lakersima je nocas b2b i moguci je mali umor kod igraca. Protiv Sacramenta prosli mec je igrao 23 minuta i zabio 21 poen. Clarkson i Ingram su se vratili na klupu i sigurno ce uzeti par Louisovih suteva.

BONUS PAR D.Jordan 11,5 OVER 1.7
Take me home, United road,to a place that I belong, to Old Trafford, to see United, take me home, United road.
Sir Alex Ferguson (1986-2013)

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la bodi123 » 12 dec 2016, 21:13

M. Gortat 11,5 UNDER @ 1.85

Veceras igraju Miami i Washington. Miami je jako tvrda ekipa, kladionicarskim rijecnikom prava underaska, a poziciju centra brane izvanredno. Naravno da to proizlazi iz cinjenice da centra igra Hassan Whiteside, covjek koji ima najbolji defanzivni rejting lige, cak bolji i od jednog Kawhi Leonarda, koji je najbolji defanzivac svijeta. Ovoj okladi ide u prilog i to da Gortat nije suterski jak centar a uz to je i posljednja napadacka opcija u Wizardsima. Na posljednje 4 utakmice protiv Whiteside nije presao, debelo je ostajao u under, tako da cvrsto vjerujem da ce ga Hassan i veceras zakljucati ispod 11 poena.

D. Lillard 27,5 UNDER @ 1.60

Popularni Dame, momak kojeg izrazito postujem i cijenim, jedan od najboljih playmakera NBA lige veceras se sastaje sa slobodno to mogu reci njegovom nocnom morom Chris Paulom. CP3, koji je vjerovatno i najbolji defanzivac od svih PGova lige, je u stanju zakljucati svakog PGa, pa tako i Damea, koji je najbolji igrac svojih Blazersa. Dame nije presao protiv Paula na posljednjih 6 utakmica u Staples centru, i to brojke nisu bile ni blizu ovoj granici, u prilog ovom tipu ide i posljednji mec izmedju Clippersa i Blazersa koji je zavrsen debelom pobjedom Clippa od 30 razlike, pa zasto ne ocekivati i veceras neki brzi BO i nesto manje minuta Lillardu, svakako po meni ovo je pravi public bet veceras.

Bonus par: L.Williams 22,5 UNDER @ 1.85

0/0
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Jakobsen91 » 12 dec 2016, 21:24

Valanciunas 11.5 over 1.85

Valanciunas je startni centar Toronto Raptorsa, a u sezoni prosjecno postize 12 poena. On je treca opcija u napadu svoje ekipe, iza neprikosnovenog dvojca Lowry-DeRozan. Ovaj dvojac ce veceras imati dosta teske suparnike, jer su Ante i Dellavedova odlicni defanzivci. S druge strane Bucksi dosta losije brane reket, i to bi trebala biti dodatni bonus za Jonasa. Ove dvije ekipe imale su jedan medjusobni u sezoni i Jonas je postigao 12 poena. U prosloj sezoni za 29 minuta 19 poena.

Teletovic 9.5 under 1.85

Teletovic je kosarkas koji u okvirima ozbiljne NBA ekipe iskljucivo ovisi o sutu za tri poena, tako da je samim tim ovo jedna vrsta lutrije, medjutim, spremen sam preuzeti rizik. U prethodnoj utakmici zabio je 25 pts uz fenomenalan sut iz igre, i bas zato mislim da ce jako tesko ponoviti slicnu partiju. Prije toga je u sest od sedmica utakmica bio u ovom underu. Toronto zna igrati dobru odbranu na domacem terenu, te s toga tipujem under.

0/0

Avatar
Zodiac
Postovi: 4059
Pridružen/a: 18 dec 2012, 00:16
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Zodiac » 12 dec 2016, 21:38

M.Gortat 11.5 UNDER 1.85

Večeras protiv Whitesidea,i kontra slabijih centara Gortat teško prelazi granicu,očekujem i koju lično grešku više nego inače što bi ga moglo ostaviti i koji minut manje na terenu.U zadnjih 5 tekmi granicu prešao samo jednom ali je tada igrao 42 minute,teško će ići protiv Hassana koji je dobar defanzivac.

N.Jokić 10.5 OVER 1.85

Ne počinje ali završava tekme,zadnjih 10 utakmica je na prosjeku 26 minuta i 13p,a zadnje 3 je lagano prelazio ubacujuci 14,17,14 uz dobre procente šuta za 2 poena,zna pogoditi i trojku,ufatiti ofanzivni skok,solidno šuta slobodna i očekujem ga lagano preko ove granice.

BONUS PAR:W.Barton 15.5 UNDER 1.60

0/0

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la Evolution87 » 12 dec 2016, 21:46

D. Lillard 27,5 UNDER 1.60

Nocas ce Clippersi da docekaju Portland a moj pick ce biti play Portlanda. Ove ekipe su vec dva puta igrale ove sezone i Lillard je upisao 8 i 29 poena,ovih 8 je bilo na gostovanju gdje ga je CP3 bukvalno zakljucao.U karijeri Lillard ima 18 meceva protiv CP3i cak 16 puta je ostao ispod ove granice te je samo 2 puta isao preko. Takodjer u zadnjih par tekmi Lillard ubacuje 8, 22, 17, 21, 18, 7, 5, sto je daleko ispod ove granice.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
96BadBoy
Postovi: 3448
Pridružen/a: 27 sep 2016, 14:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - POSTAVLJANJE TIPOVA

Post Postao/la 96BadBoy » 12 dec 2016, 21:47

W.Matthews over 16.5 (1.70)

U zadnjih 5 utakmica u dobroj je formi,u prosjeku daje 22 pena.Redom je davao 26 vs Chicago,16 vs Charlote,16 vs SAC,26 vs Indiana,26 vs Houston gdje je gađao trice 5/13.Uzima dosta suteva kao sto vidimo i mogao bi i veceras preko granice.Kod kuce biljezi 17 poena u prosjeku.Minutaza nebi trebala biti problem,igra redovito 30+ minuta.Njegov match up u pocetku trebao bi biti Will Barton i s njim Matthews nebi trebao imat problema.Sa pozicije beka Denver prima 25.2 poena i po tome su 29 ekipa u ligi.

0/0
Igraj Široki ti si najbolji!

Zaključano

Natrag na “NBA/EL SS.ba takmičenje”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.