F1 Superliga

Moderatori/ce: bodi123,Donnie Darko,Padovan

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 15 apr 2017, 15:20

Zalimo se na taticu jer na nekim stazama nije jos uvijek naucio kad treba kociti ni sa linijama, jos trebamo sad ukinuti mu i to. :P
Samo Saraj'vo, samo Koševo, grmi stadion, ti si šampion!

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 74 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 15 apr 2017, 15:26

bodi123 WroteColonPa slazem se, vec sam ponovio ako je cilj da napravimo zanimljiviju i vise egzibicionu Superligu onda sam apsolutno za, linije na OFF nikoga nece uciniti brzim i boljim vozacem, valjda je to jasno. :thumbup:

naravno. a superliga i jeste mjesavina tog neceg takmicarskog i zabavnog. i ja bih se mogao pravo osramotiti bez linija :think: haj suzuku spa silverstone otprilike znamo svi napamet. al mogu mislit koji ce haos da bude u singapuru :njanjanja: :opaopa: posebno kad se bude na istrosenim gumama, bice prolijetanja, a sigurno i poneko odustajanje tebe i jefthe.
sad smo prilagodili pravila superlige, kako bi prekinuli vasu dominaciju. isto kao sto je prava F1 svojevremeno mijenjala pravila kako bi prekinula dominaciju schumija i vettela :mrgreen:

sto se tice sprint kupa, to je dobra ideja. da bude ozbiljno takmicenje i da ima takmicarski karakter. ja bih to ovako uradio:
- vozi se jednom sedmicno
- to isto vece napravimo izvlacenje 10 staza koje ce se voziti (vise od 10 staza bi bilo previse ako cemo realno).
- ko u tih 10 utrka po 3 kruga osvoji najvise bodova, taj nek bude zvanicni sprint kup prvak (do iduce sedmice). sad da pravimo sprint kup ligu koja ce trajati mjesecima, nema smisla. ovako jednom sedmicno odredimo ko je najbolji sprinter i gotovo.

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 15 apr 2017, 15:27

Lijepo objasnio slika

BigDaddy WroteColonsto se tice sprint kupa, to je dobra ideja. da bude ozbiljno takmicenje i da ima takmicarski karakter. ja bih to ovako uradio:
- vozi se jednom sedmicno
- to isto vece napravimo izvlacenje 10 staza koje ce se voziti (vise od 10 staza bi bilo previse ako cemo realno).
- ko u tih 10 utrka po 3 kruga osvoji najvise bodova, taj nek bude zvanicni sprint kup prvak (do iduce sedmice). sad da pravimo sprint kup ligu koja ce trajati mjesecima, nema smisla. ovako jednom sedmicno odredimo ko je najbolji sprinter i gotovo.

I ja bih da se vozi jednom sedmično, mada i ovo ostalo nije loša ideja. Mada, mislim da je bolje recimo svake dvije sedmice neko bude prvak, jedna sedmica izvučemo random 11 staza, sljedeće sedmice ostalih 12? Da se voze sve staze, a 11 ili 12 nije toliko mnovo veće od 10 :mrgreen:

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 15 apr 2017, 15:32

Donnie Darko WroteColonI ja bih da se vozi jednom sedmično, mada i ovo ostalo nije loša ideja. Mada, mislim da je bolje recimo svake dvije sedmice neko bude prvak, jedna sedmica izvučemo random 11 staza, sljedeće sedmice ostalih 12? Da se voze sve staze, a 11 ili 12 nije toliko mnovo veće od 10 :mrgreen:

mozda je bolje da uvijek nanovo izvlacimo staze, da nikad ne znas koje ce staze biti. ono cista sreca hoce li nas zapasti spa ili monaco :mrgreen:
mada ne znam kojim bi danom vozili sprint kup? sta mislite nedjeljom po danu?

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 15 apr 2017, 15:36

ustvari utorak vece nam je svakako slobodan :mrgreen: pa moglo bi se tamo oko 22:30

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 15 apr 2017, 15:56

Kao što sam i rekao potpuno igra bez linija. Bez vježbe pred svaku utrku ne treba ni voziti ako želiš biti iole dobar. Ali sad da ja želim biti bolji vozač i ne želim, to ću željeti onda kad budem zarađivao od ovog. Ali definitvno nemam vremena da učim tačke kočenja, imam pametnijeg posla nego učiti tačke kočenja. Za jednu egzibicionu ligu jesam, gdje ćemo sve isključiti, svaki assist možda osim ABS-a i TC-a a možemo i TC staviti na medium jer nema neke velike razlike između full i medium.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 15 apr 2017, 16:03

Unofficialpage WroteColonKao što sam i rekao potpuno igra bez linija. Bez vježbe pred svaku utrku ne treba ni voziti ako želiš biti iole dobar. Ali sad da ja želim biti bolji vozač i ne želim, to ću željeti onda kad budem zarađivao od ovog. Ali definitvno nemam vremena da učim tačke kočenja, imam pametnijeg posla nego učiti tačke kočenja. Za jednu egzibicionu ligu jesam, gdje ćemo sve isključiti, svaki assist možda osim ABS-a i TC-a a možemo i TC staviti na medium jer nema neke velike razlike između full i medium.

dovoljno je odvozit par krugova prije utrke, da se podsjetis svih krivina. jer svaka staza ima 2-3 krivine koje su kriticne, gdje treba na vrijeme zakociti. prije svake utrke odvozit 3 kruga za zagrijavanje i rijesen problem.
kad cemo odvozit jednu probnu bez linija?

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 15 apr 2017, 16:06

BigDaddy WroteColon
Unofficialpage WroteColonKao što sam i rekao potpuno igra bez linija. Bez vježbe pred svaku utrku ne treba ni voziti ako želiš biti iole dobar. Ali sad da ja želim biti bolji vozač i ne želim, to ću željeti onda kad budem zarađivao od ovog. Ali definitvno nemam vremena da učim tačke kočenja, imam pametnijeg posla nego učiti tačke kočenja. Za jednu egzibicionu ligu jesam, gdje ćemo sve isključiti, svaki assist možda osim ABS-a i TC-a a možemo i TC staviti na medium jer nema neke velike razlike između full i medium.

dovoljno je odvozit par krugova prije utrke, da se podsjetis svih krivina. jer svaka staza ima 2-3 krivine koje su kriticne, gdje treba na vrijeme zakociti. prije svake utrke odvozit 3 kruga za zagrijavanje i rijesen problem.
kad cemo odvozit jednu probnu bez linija?

Jest dovoljno za utrke od 3 ili 5 krugova ali ove od 30+ nije, mora preći u rutinu kočenje. Bez linija nećeš biti bolji jer linija ne koči već ti. Za prave utrke nisam, za egzibicione jesam.

Ali bi tad bilo makljaže u Italiji u prvoj krivini. :rol: :rol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 15 apr 2017, 16:11

Prva krivina u Italiji je krivina na kojoj je linija najbeskorisnija na kalendaru :mrgreen: Kočiš na 150 metara, poprilično sam siguran da nas više od pola ionako koristi tu znak umjesto linije.

Quinlan
Kontakt:

PostPostao/la Quinlan » 15 apr 2017, 16:19

BigDaddy WroteColonustvari utorak vece nam je svakako slobodan :mrgreen: pa moglo bi se tamo oko 22:30

Bolje petak

Natrag na “Formula 1 SS.BA Liga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.