F1 SS.ba Liga - Sezona 3

Moderatori/ce: bodi123,Donnie Darko,Padovan

Vozač dana (Bahrein)?

IceWinters (prva pobjeda)
6
35%
Quinlan (odlično drugo mjesto iako je startao osmi)
3
18%
Suarez (top3 u kvalifikacijama i u utrci)
8
47%

Ukupno glasova: 17

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 16 sep 2017, 09:19

Evo nam i zvanične teme za 3. sezonu F1 lige.

Generalna pravila lige:

Participation level: Short Qualifying
Race distance: 50%
Safety Car: On
Weather Setting: Dynamic
Rules and flags: Realistic
Parc Ferme: ON
Car Damage Simulation: Full
Car Performance: Equal
Collisions: Full
Braking Assist: OFF

Bodovanje:

1. - 25 bodova
    2. - 18 bodova
    3. - 15 bodova
    4. - 12 bodova
    5. - 10 bodova
    6. - 8 bodova
    7. - 6 bodova
    8. - 4 boda
    9. - 2 boda
    10. - 1 bod

Utrke ćemo voziti 2 puta sedmično, četvrtkom i nedjeljom, od 22h.

- Imat ćemo i evidenciju aktivnosti redovnih vozača, oni koji budu učestalo izostajali bit će prebačeni u rezervni tim, a najaktivniji rezervni će dobiti mjesto u redovnim vozačima.

- Prije svake utrke u toku dana svi vozači će biti citirani na ovoj temi a njihova obaveza je da napišu da li će biti prisutni na večernjoj utrci, u svrhu jednostavnijeg rasporedjivanja rezervnih vozača na utrku.

Zvanični kalendar, poredak i rezultati utrka:

viewtopic.php?f=136&t=12661

Timovi i raspored vozača:

Mercedes AMG Petronas:
bodi123 WroteColonMercedes AMG Petronas

jopaa7 WroteColonMercedes AMG Petronas

Scuderia Ferrari:
CROtorious WroteColonScuderia Ferrari

MElloo WroteColonScuderia Ferrari

Red Bull Racing:
Donnie Darko WroteColonRed Bull Racing

Quinlan WroteColonRed Bull Racing

Vodafone McLaren Mercedes:
IceWinters WroteColonVodafone McLaren Mercedes

Forster WroteColonVodafone McLaren Mercedes

Williams F1 team:
Evolution87 WroteColonWilliams F1 team

moke156 WroteColonWilliams F1 team

Sahara Force India:
Jakobsen91 WroteColonSahara Force India

suarez7 WroteColonSahara Force India

Renault Lotus F1 team:
Unofficialpage WroteColonRenault Lotus F1 team

KK_Bosna WroteColonRenault Lotus F1 team

Scuderia Toro Rosso:
Ramsey16 WroteColonScuderia Toro Rosso

toxic_alien WroteColonScuderia Toro Rosso

Caterham F1 team:
chelsea358 WroteColonCaterhman F1 team

Mokes WroteColonCaterham F1 team

Marussia F1 team:
darker10 WroteColonMarussia F1 team

Jericho WroteColonMarussia F1 team

dundee WroteColonMarussia F1 team

Sauber F1 team:
bvb WroteColonSauber F1 team

reeds WroteColonSauber F1 team

kenante WroteColonSauber F1 team

Posljednja 3 tima su rezervna.

Ukoliko bilo koji od 16 redovnih vozača otkaže večernju utrku, na nju upada prvi dostupni rezervni vozač koji je najavio dolazak na utrku i tako redom dalje. Iskustva nam govore da prosječno na svakoj utrci ne prisustvuju 3 ili 4 redovna vozača, tako da ne bi trebalo biti problema za rezervne ni ove sezone, vježbajte, budite aktivni i izborite se za mjesto redovnog vozača jer će promjena u sezoni itekako biti.

Izrada sezonskog kalendara je u toku i bit će što prije postavljen na ovu temu. Još jednom, da ponovim ono što je sigurno, a to je da sezona počinje 1. oktobra utrkom u Albert Parku, VN Australije.

Toliko od mene, sretno svim vozačima u novoj sezoni, i vidimo se na stazi.

Za kraj, jedna od legendarnog Senne:

Being second is to be the first of the ones who lose.

:salut:

* UPDATE *

@BigDaddy je izbačen iz lige poslije Velike Nagrade Kine uslijed korištenja nedozvoljenih sredstava.
Samo Saraj'vo, samo Koševo, grmi stadion, ti si šampion!

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 74 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 16 sep 2017, 09:51

@Bodi Nemoj zaboraviti na jednu od bezbroj mojih genijalnih ideja. U ovom slucaju mislim na kategoriju Vozac dana.
A onu anketu zaboravi :plac:

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 16 sep 2017, 09:54

Ramsey16 WroteColon@Bodi Nemoj zaboraviti na jednu od bezbroj mojih genijalnih ideja. U ovom slucaju mislim na kategoriju Vozac dana.

Da, bit će i kategorija vozač dana, hvala što si me podsjetio. Samo ne znam kako ćemo ga birati, da li anketom poslije utrke, ili da to prepustimo užem krugu ljudi, ideja ionako mora biti ispraćena i sadržajem na web-siteu.

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 74 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 16 sep 2017, 10:01

bodi123 WroteColon
Ramsey16 WroteColon@Bodi Nemoj zaboraviti na jednu od bezbroj mojih genijalnih ideja. U ovom slucaju mislim na kategoriju Vozac dana.

Da, bit će i kategorija vozač dana, hvala što si me podsjetio. Samo ne znam kako ćemo ga birati, da li anketom poslije utrke, ili da to prepustimo užem krugu ljudi, ideja ionako mora biti ispraćena i sadržajem na web-siteu.

Ma anketu na forumu staviti ili da se nakon utrke izjasnimo ko je po nama vozac dana i to je to.
Nije valjda problem svima napisati ime nakon sto se utrka zavrsi.

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 16 sep 2017, 10:16

bodi123 WroteColon

Vozača dana ćemo izglasati anketom na web-siteu

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 16 sep 2017, 10:51

bodi123 WroteColon

Fali mi ovdje još pravilo u vezi namjernog udaranja, sačekuša itd, jer smo imali takve slučajeve u prethodnim sezonama.
Predlažem da se neko ko namjerno odgurne drugog vozača sa staze, gurne ga u zid, glumi mangupa pod plavom zastavom itd, bude sankcionisan zabranom vožnje iduće utrke.
Ako neko nekom napravi sačekušu, da bude trajno izbačen iz lige.
Naravno, sve ovo pod uslovom da se može dokazati videosnimkom.

IceWinters
Kontakt:

PostPostao/la IceWinters » 16 sep 2017, 16:02

BigDaddy WroteColon
bodi123 WroteColon

Vozača dana ćemo izglasati anketom na web-siteu

Za to bi svi trebali imati kompletan uvid u događanja na utrci, ako ce netko napravit sazetke utrke da uhvati apsolutno najzanimljivije sto se desavalo pa da to kasnije svi pogledaju, da se ima na osnovu cega glasat..

Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 16 sep 2017, 16:06

Pa imas startna pozicija i na kraju kako se zavrsi i imas uvid otrpilike kakve je ko kvalitete i ko je probio svoj limit taj dan.
Moze se npr probrati 3 ili 5 vozaca i onda da se glasa za tih 3/5

IceWinters
Kontakt:

PostPostao/la IceWinters » 16 sep 2017, 16:22

Moze se i tako jednostavno da, samo sto ima tu dosta stvari koje se nece pokrit, npr. netko starta sa 3. mjesta i ima nemile borbe kroz cijelu utrku i nakraju pobjedi.. i netko sa 10.-12...(kojeg god) mjesta zavrsi na 3. sto je odlican posao odrađen, kroz borbe boksove, sto god.. tesko je procjenjivati samo na osnovu pocetnih i zavrsnih pozicija.. po meni je bitnije ono sto se desava u toku same utrke između vozaca sto utjece na taj krajnji rezultat..
Meni se ideja sviđa kao takva, samo je tesko nekako realizirat na pravi nacin

Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 16 sep 2017, 16:32

IceWinters WroteColonMoze se i tako jednostavno da, samo sto ima tu dosta stvari koje se nece pokrit, npr. netko starta sa 3. mjesta i ima nemile borbe kroz cijelu utrku i nakraju pobjedi.. i netko sa 10.-12...(kojeg god) mjesta zavrsi na 3. sto je odlican posao odrađen, kroz borbe boksove, sto god.. tesko je procjenjivati samo na osnovu pocetnih i zavrsnih pozicija.. po meni je bitnije ono sto se desava u toku same utrke između vozaca sto utjece na taj krajnji rezultat..
Meni se ideja sviđa kao takva, samo je tesko nekako realizirat na pravi nacin

Pa dobro realnije bi jos moglo kad bi svi opisali utrku u 3 recenice, ali ne mozemo nikako dovesti do toga da bude realno kao u pravoj f1 ali eto :D

Evolution87
Kontakt:

PostPostao/la Evolution87 » 16 sep 2017, 16:37

1.23.717 najbolje u Australiji sto sam uspio na TT, najcesce sam vrtio tu oko 1.24 i nikad nije islo iznad 1.24.5 :kafa:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 16 sep 2017, 16:40

Slika nastala prije vise od mjesec dana :D
Novi tt nije za siru javnost :mrgreen:

slika

jopaa7
Kontakt:

PostPostao/la jopaa7 » 16 sep 2017, 16:48

Evolution87 WroteColon1.23.717 najbolje u Australiji sto sam uspio na TT, najcesce sam vrtio tu oko 1.24 i nikad nije islo iznad 1.24.5 :kafa:

Pocele pripreme :mrgreen:

Uh, ovo je slabo mislim za top 5, mozda i top 7. Meni osobno najbolje 1.22.200 jos od vremena kad smo vozili aktivno 2.sezonu, sad bi to sigurno bilo nekih 1.23.000.

Ramiz citer :puke:

Evolution87
Kontakt:

PostPostao/la Evolution87 » 16 sep 2017, 16:51

jopaa7 WroteColon
Evolution87 WroteColon1.23.717 najbolje u Australiji sto sam uspio na TT, najcesce sam vrtio tu oko 1.24 i nikad nije islo iznad 1.24.5 :kafa:

Pocele pripreme :mrgreen:

Uh, ovo je slabo mislim za top 5, mozda i top 7. Meni osobno najbolje 1.22.200 jos od vremena kad smo vozili aktivno 2.sezonu, sad bi to sigurno bilo nekih 1.23.000.

Ramiz citer :puke:

Mah ne sjecam se kad sam zadnji put vozio, nemam sveukupno vise od pola sata otkad smo onu sezonu zavrsili :lol:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

jopaa7
Kontakt:

PostPostao/la jopaa7 » 16 sep 2017, 17:10

Evolution87 WroteColonMah ne sjecam se kad sam zadnji put vozio, nemam sveukupno vise od pola sata otkad smo onu sezonu zavrsili :lol:

Ma ne vozim ni ja nikako, nemam volje ali mozda i bolje. Bit ce veca zelja pred pocetak lige :D

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 16 sep 2017, 18:00

jopaa7 WroteColonMa ne vozim ni ja nikako, nemam volje ali mozda i bolje. Bit ce veca zelja pred pocetak lige :D

Moraš tu formu stesati do početka lige, moramo napasti konstruktorsku. :D

Ramsey16 WroteColonSlika nastala prije vise od mjesec dana :D
Novi tt nije za siru javnost :mrgreen:

slika

Op op, svaka čast, radujem se Australiji :bih:

BigDaddy WroteColon
bodi123 WroteColon

Fali mi ovdje još pravilo u vezi namjernog udaranja, sačekuša itd, jer smo imali takve slučajeve u prethodnim sezonama.
Predlažem da se neko ko namjerno odgurne drugog vozača sa staze, gurne ga u zid, glumi mangupa pod plavom zastavom itd, bude sankcionisan zabranom vožnje iduće utrke.
Ako neko nekom napravi sačekušu, da bude trajno izbačen iz lige.
Naravno, sve ovo pod uslovom da se može dokazati videosnimkom.

To pravilo se može implementirati po potrebi uvijek, ne brini. Naravno da namjerni incidenti, glupiranja i slične stvari neće prolaziti nekažnjeno, uz videosnimak kazne će biti itekako rigorozne.

#LaDecima

jopaa7
Kontakt:

PostPostao/la jopaa7 » 16 sep 2017, 19:05

Pobjednik : Bodi
Iznenadenje: Ice Winters, iako to i nije nekakvo iznenadenje.
Razocaranje: Jopa
Najbolji novajlija: Bvb. Nemoj razocarati :mrgreen:
Konstruktori: Merc
Kazne: Da, do kraja sezone.
Parc Ferme: Ne
Kvalifikacije za rezerve: Da
BigDaddy WroteColon

Jel na kraju koristimo samo ovu tvoju stranicu?

Donnie Darko
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Donnie Darko » 16 sep 2017, 19:19

5 krugova? Kvalifikaciona utrka od 5 krugova?

Jakobsen91
Kontakt:

PostPostao/la Jakobsen91 » 16 sep 2017, 19:33

Kakvih bi to 5 krugova makljaze bilo. :urnebes: Davno sam ja predlago neposredno prije utrke kvalifikacije, dosta realnije, peglas gume koliko hoces, znaci imas prosjecno 5-6 sansi da postavis dobar krug, kvalitet bi morao doci do izrazaja, ali je odbijeno jednaglasno. :D

BigDaddy
Kontakt:

PostPostao/la BigDaddy » 16 sep 2017, 19:46

Donnie Darko WroteColon5 krugova? Kvalifikaciona utrka od 5 krugova?

Pa da. Npr budu slobodna 2 mjesta u utrci, a imamo 7 rezervi. Posteno bi bilo da onda u 22h rezerve odvoze utrku od 5 krugova i da dvojica prvoplasiranih upadaju u utrku.

Ili opcija B koja se meni licno svidja: da 12 prvoplasiranih iz prosle utrke su direkt kvalifikovani za iducu utrku. A svi ostali da voze kvale od 5 krugova za preostala 4 mjesta u utrci.

Tako bi utrke bile jos zanimljivije, vodile bi se borbe i za 12.mjesto, a ne bi ljudi izlazili iz utrke cim vide da ne mogu u bodove.

Natrag na “Formula 1 SS.BA Liga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.