Olimpik Sarajevo

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 27 maj 2017, 13:01

avenija je napisao/la:Sretno danas pokazite da ste profesionalci i pobjedom se oprostite od Premijer lige ! :salut:
Kao i prošlo kolo!? :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 27 maj 2017, 20:16

Radović je bivši trener Olimpica. Dobio otkaz.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 27 maj 2017, 21:43

Olaksat ce nam situaciju to sto je GOSK usao u ligu, i to sto Celik nije ispao.
Bice najjaci protivnici dole Sloga i Velez ja mislim, i eventualno Orasje, Metalleghe i Jedinstvo. Nekako sumnjam da ce Travnik ponovo jurisati, ko god je ulozio pare ove godine da upadne u PLBiH i nije uspio, to ih je skupo kostalo bukvalno, pa zato.
Steta sto je Sema ispala, bilo bi bolje da su i dalje u ligi, hem je blize, hem igraju na Kosevu.

Ne mislim da je Radovic bio katastrofalan, imao je dobrih rezultata ali nije bilo dovoljno. Njemu zelim svu srecu u nastavku i hvala mu za sav trud i rad.
Nego ko ce sad biti novi trener, spominju li se neka nova imena?
Imam dojam da ljudi kojima klub mnogo znaci i koji imaju zara uglavnom dolaze do dobrih rezultata. Na primjer Janjos u FKS-u, Pavic u Celiku, Rahimic u Velezu, Trivunovic u Borcu. Mi i nemamo neku veliku bazu veterana u toj struci medju kojih mozemo birati, mozda Jusufbegovic ili Mirza mogu biti takvi, treba se raspitati. Inace treba neko kome je bas stalo do napretka i ko hoce sve pobjediti pa makar naglavacke. Ili ako dovedemo Trivunovica, mozda zna koje igrace se moze i treba dovesti iz Borca. Zavisi je li motivisan i hoce li, ko god da bude nasljednik.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la gorazdak » 29 maj 2017, 14:53

Mokroguz je napisao/la:Olaksat ce nam situaciju to sto je GOSK usao u ligu, i to sto Celik nije ispao.
Bice najjaci protivnici dole Sloga i Velez ja mislim, i eventualno Orasje, Metalleghe i Jedinstvo. Nekako sumnjam da ce Travnik ponovo jurisati, ko god je ulozio pare ove godine da upadne u PLBiH i nije uspio, to ih je skupo kostalo bukvalno, pa zato.
Steta sto je Sema ispala, bilo bi bolje da su i dalje u ligi, hem je blize, hem igraju na Kosevu.

Ne mislim da je Radovic bio katastrofalan, imao je dobrih rezultata ali nije bilo dovoljno. Njemu zelim svu srecu u nastavku i hvala mu za sav trud i rad.
Nego ko ce sad biti novi trener, spominju li se neka nova imena?
Imam dojam da ljudi kojima klub mnogo znaci i koji imaju zara uglavnom dolaze do dobrih rezultata. Na primjer Janjos u FKS-u, Pavic u Celiku, Rahimic u Velezu, Trivunovic u Borcu. Mi i nemamo neku veliku bazu veterana u toj struci medju kojih mozemo birati, mozda Jusufbegovic ili Mirza mogu biti takvi, treba se raspitati. Inace treba neko kome je bas stalo do napretka i ko hoce sve pobjediti pa makar naglavacke. Ili ako dovedemo Trivunovica, mozda zna koje igrace se moze i treba dovesti iz Borca. Zavisi je li motivisan i hoce li, ko god da bude nasljednik.


Ispade mi Gorazde neocekivano. Naredne sezone sam se ponadao da cu moci gledati Olimpic ali nista.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 30 maj 2017, 13:44

gorazdak je napisao/la:Ispade mi Gorazde neocekivano. Naredne sezone sam se ponadao da cu moci gledati Olimpic ali nista.
Nije jos gotovo, moze se svasta desiti u zadnjem kolu.
Stvarno u 1.FBiH 7 bodova dijeli klubove od opstanka do borbe za ulazak u PLBiH, skoro pa nevjerovatno.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 31 maj 2017, 17:44

Moguće je da Jusufbegović bude novi trener Olimpica.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la FliX » 31 maj 2017, 22:48

Mokroguz je napisao/la:
gorazdak je napisao/la:Ispade mi Gorazde neocekivano. Naredne sezone sam se ponadao da cu moci gledati Olimpic ali nista.
Nije jos gotovo, moze se svasta desiti u zadnjem kolu.
Stvarno u 1.FBiH 7 bodova dijeli klubove od opstanka do borbe za ulazak u PLBiH, skoro pa nevjerovatno.
Jedno OFF pitanje, kad vec spominjes Gorazde i ispadanje.. koliko ove godine ispada klubova iz federalke, obzirom da se zna da iz premijerke dolaze dva u federalku ? :roll:

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 31 maj 2017, 23:37

FliX je napisao/la:Jedno OFF pitanje, kad vec spominjes Gorazde i ispadanje.. koliko ove godine ispada klubova iz federalke, obzirom da se zna da iz premijerke dolaze dva u federalku ? :roll:
5. I?
Gorazde i sa remijem ima sansu za opstanak, zavisi ko ce(i hoce li iko) kiksati iznad njih. Uglavnom ce biti medju njih, Jedinstva, Bratsva i Zvijezde.
A sad ko ce pustati koga jer je protivnicima gotovo vec - GOSK je vec usao u PLBiH pa nije ni Visokom neki imperativ.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 31 maj 2017, 23:46

Mancini je napisao/la:Moguće je da Jusufbegović bude novi trener Olimpica.
:thumbup:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 31 maj 2017, 23:48

Mokroguz je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Moguće je da Jusufbegović bude novi trener Olimpica.
:thumbup:
Nije još sigurno.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la FliX » 01 jun 2017, 00:04

Mancini je napisao/la:
Mokroguz je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Moguće je da Jusufbegović bude novi trener Olimpica.
:thumbup:
Nije još sigurno.
On je po mom misljenju los trener. Igra previse defanzivno. Ima CV da je s njim na celu u federalku otputovo Velez i Zvijezda. Blizu je bilo da i Celik bude jer nas je vodio (neucinkovito) u startu proljetnog dijela. Mozda se vama posreci pa vas vrati u premijerku, ali za takve podvige moras pobjedjivat u gostima, a on bas suprotno tome, voli se zatvorit.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 01 jun 2017, 01:26

FliX je napisao/la: On je po mom misljenju los trener. Igra previse defanzivno. Ima CV da je s njim na celu u federalku otputovo Velez i Zvijezda. Blizu je bilo da i Celik bude jer nas je vodio (neucinkovito) u startu proljetnog dijela. Mozda se vama posreci pa vas vrati u premijerku, ali za takve podvige moras pobjedjivat u gostima, a on bas suprotno tome, voli se zatvorit.
Nije to još sigurno. On nije izbacio Velež i Zvijezdu iz Premijer lige BiH. Drugi su treneri bili u tim klubovima u to vrijeme.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la gorazdak » 01 jun 2017, 16:16

Mokroguz je napisao/la:
FliX je napisao/la:Jedno OFF pitanje, kad vec spominjes Gorazde i ispadanje.. koliko ove godine ispada klubova iz federalke, obzirom da se zna da iz premijerke dolaze dva u federalku ? :roll:
5. I?
Gorazde i sa remijem ima sansu za opstanak, zavisi ko ce(i hoce li iko) kiksati iznad njih. Uglavnom ce biti medju njih, Jedinstva, Bratsva i Zvijezde.
A sad ko ce pustati koga jer je protivnicima gotovo vec - GOSK je vec usao u PLBiH pa nije ni Visokom neki imperativ.


Ne moze sa remijem vec samo da pobjedi ali pod uslovom da se ostali rezultati poklope sto je naprosto nemoguce u ovoj ligi. Sve je u zadnji nekoliko kola montirano.
Ispada pet ekipa

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 01 jun 2017, 21:13

Ljudi u klubu sigurno znaju bolje od mene ko je najbolji kandidat, ja samo sugerisem sta ja mislim od toga sto znam.
A znam da je preuzeo Velez 03.10.2013, a napustio 18.03.2015. Znaci bio je tu za sezone 13/14 i 14/15.

Ja se sjecam da su sa Jusufbegovicem prve godine kad ih je vodio, stigli do petog mjesta:
http://www.sportsport.ba/tabela/Premije ... 3-2014/637

Od 11-og kola pa dalje je, ako se dobro sjecam, Jusufbegovic bio trener Veleza sezone 13/14.
http://www.sportsport.ba/tabela/Premije ... ez/14/info

A u sezoni 14/15 je napustio poslije 17 kola, tada je ovako izgledalo na tabeli:
http://www.sportsport.ba/tabela/Premije ... e-utakmice

Nije im se pridruzio kao nezaposlen, nego je otisao kod njih od nas, kako je rekao; zato sto ima zelju da ih vodi. I to opet se uveze sa onim sto sam govorio da ako trener(a i igraci naravno) vole klub, imaju zar za klub, onda ce i postizati dobre rezultate.
Vjerujem da je i zato Fajo prosle godine sa nama izborio opstanak.
Ja se sjecam kad smo igrali protiv Mladosti iz Velike Obarske prije nekoliko godina kad je Nedim vodio ekipu, i kad je Kokot dao gol u zadnjoj minuti, utrca covjek i skoci na Zorana od radosti. :D Rekoh nije ni njemu to samo posao, pa zato bi on mogao biti dobar kandidat.

A u Zvijezdi je Jusufbegovic dosao u 24-om kolu ako se dobro sjecam, mada je tu bilo sanse za opstanak. Ne znam, ima ljudi u klubu koji ga bolje poznaju, i smatram da se treba popricati i vidjeti kako su kandidati raspolozeni.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 01 jun 2017, 23:29

Trebat ce nam jaka odbrana, vidim da i Borac i GOSK imaju vrlo dobru odbrambenu liniju kad se uzme u obzir o kojoj se ligi radi. Plus su ulozili u jednog krilnog i jednog veznog igraca izgleda. I Borac i GOSK imaju mal kadar, to im valjda omogucava da dovedu potrebna pojacanja.
Ja mislim da imamo vrlo dobre igrace u Osmanovica i Mahovica i da ce oni napredovati jos, trebamo ih zadrzati.
A za odbranu, cekam da vidim ko ce sve otici prije nego sto analiziram.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 02 jun 2017, 02:25

A ja sam mislio da je Šegrt vodio Zvijezdu do kraja te sezone.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 02 jun 2017, 13:24

Dobio je tezak posao, Zvijezda je prije njega grcala u relegaciju, sjecam se da su imali problema sa dugovima pa je Segrt licno isplatio neki dug da bi mogli nastaviti, ali uzalud. Onda cim je Nedim dosao na kormilu, prva utakmica bila protiv Zeljeznicara, tu su izgubili 1-0.

Ali su mu bili produzili ugovor na godinu cini mi se, vodio ih je iz pocetka u 1.FBiH, i napustio ih je nakon 26-og kola kad su porazeni od Orasja u gostima 2-0:
http://sportsport.ba/tabela/1.-liga-FBi ... e-utakmice
Dosao je u Zvijezdi 19.04.15., a otisao je 15.05.16.

Tu je uticalo vise faktora na kraju krajeva, Metalleghe su usli te godine u PL, tako da i pored dobre organizacije Zvijezde trebalo je "srece"(odnosno lopovluk) donekle, kako vec znamo od njih u zadnjih mjesec dana ili vise.

Zato kako neko rece, treba spremiti kesu para pojedincima, a pored toga motivisan trener, i igraci koji bi ljencarili po terenu trebaju otici da dadnu mjesto onima koji bi se borili. I onda ce se desiti potrebni podvig.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la drakensang » 05 jun 2017, 21:37

Pozz može samo pitanje, kakav je po vama igrač Zulcic Sandi, ako moze malo informacija sta igra i takve stvari. Pozz

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la gorazdak » 06 jun 2017, 14:04

drakensang je napisao/la:Pozz može samo pitanje, kakav je po vama igrač Zulcic Sandi, ako moze malo informacija sta igra i takve stvari. Pozz

Mozda je momak naparedovao ali dok je bio u Gorazdu nije ostavio nikakav trag...

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 06 jun 2017, 23:25

Saznao sam da je Mirza novi trener Olimpika. :D
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Zaključano

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.