KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 22 apr 2017, 10:52

fico je napisao/la:Ako imaš NAVIJAČE, imaš i SPONZORE, onda imaš i NOVAC da kupiš dobre, ali i privučeš mlade IGRAČE, onda slijedi dugoročni USPJEH.

Već smo pisali da u Sarajevu vlada "IDJvideos" mentalitet, mada slično je i u drugim gradovima. Kod nas ljudi žele spektakl, a ne da se sav marketing svodi na cmizdrenje i traženje sadake. Ovima u Upravi je vrhunac marketinga kad puste besplatan ulaz.

Evo par primjera kako da povećaš publiku:
1. Napravi nagradne igre na poluvremenu u slobodnim bacanjima, pobjednik dobije npr. vaučer od 100 KM za Pivnicu. To kasnije objaviš na FB, pa taj lik koji je pobjedio to podjeli na svom profilu, pa ljudi vide to pa onda možda dođu na narednu tekmu.
2. Neka naprave po uzoru na FK Željezničar članske karte. Svake sezone, odnosno od svakog 1. januara neka počne učlanjivanje i da ljudi imaju neke koristi od te članske karte u pojedinim firmama. Onda npr. neka naprave nagradnu igru, ko se učlani u martu mjesecu ulazi u nagradnu igru za putovanje sa nekom turističkom agencijom koja im je sponzor. Pa bi raja masovnije se učlanjivala u martu mjesecu. Pa tako napraviš svaki drugi mjesec sa različitom firmom. Onda pozoveš poznate ličnosti da se slikaju sa članskom kartom, pa će se to provući kroz medije, npr. "Enis Bešlagiće postao član sarajevskih Studenata", pa bi raja vidjela da se oko Bosne nešto dešava.
3. Ako im je Sarajevska pivara sponzor, neka toče sokove u hodniku dvorane, neka dovedu one što prodaju kokice, neka dovedu maskotu, npr. Vučka koji je na utakmicama Sarajeva, on neka se slika sa djecom...
4. Ako već imaju prijateljske klubove, onda neka dovedu npr. jednu utakmicu igrače Sarajeva, drugu utakmicu košarkašice Play-offa, treću tekmu igrače KK Burcha... Svi ti klubovi će na svojim FB stranicama objaviti da su bili na utakmici Bosne pa će raja vidjeti da se oko Bosne nešto dešava.
5. Neka na utakmice dovedu djecu koja treniraju u Bosni, bolje je što više da ljudi ima na utakmici, nek ulaze sa gratis ulaznicama, svakako ni jedan klub ne živi od karata. Sponzori će vidjeti da ima ljudi pa će ulagati u Bosnu.
6. Neka prekinu ovo sranje sa ovakvim ulaznicama putem članske karte, neka vrate papirnate ulaznice, ako već prave članske onda neka to bude kako radi FKŽ pa će raja morati svake godine obnavljati članarinu ako hoće da bude član.
7. Neka RK Bosna i FK Sarajevo na svojim FB stranicma djele događaj utakmice Bosne, neka po gradu umjesto onih plakata "Mi smo Bosna" lijepe plakate koji će biti najava utakmica...

Ja nisam nikakav stručnjak, ovo nije izmišljanje tople vode već samo kopiranje onog što su drugi već uradili.
:salut: :thumbup:
Ovo treba screenshot i poslati im na FB, na mail, sve živo, da konačno shvate problematiku.

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 22 apr 2017, 12:06

fico je napisao/la:Ako imaš NAVIJAČE, imaš i SPONZORE, onda imaš i NOVAC da kupiš dobre, ali i privučeš mlade IGRAČE, onda slijedi dugoročni USPJEH.

Već smo pisali da u Sarajevu vlada "IDJvideos" mentalitet, mada slično je i u drugim gradovima. Kod nas ljudi žele spektakl, a ne da se sav marketing svodi na cmizdrenje i traženje sadake. Ovima u Upravi je vrhunac marketinga kad puste besplatan ulaz.

Evo par primjera kako da povećaš publiku:
1. Napravi nagradne igre na poluvremenu u slobodnim bacanjima, pobjednik dobije npr. vaučer od 100 KM za Pivnicu. To kasnije objaviš na FB, pa taj lik koji je pobjedio to podjeli na svom profilu, pa ljudi vide to pa onda možda dođu na narednu tekmu.
2. Neka naprave po uzoru na FK Željezničar članske karte. Svake sezone, odnosno od svakog 1. januara neka počne učlanjivanje i da ljudi imaju neke koristi od te članske karte u pojedinim firmama. Onda npr. neka naprave nagradnu igru, ko se učlani u martu mjesecu ulazi u nagradnu igru za putovanje sa nekom turističkom agencijom koja im je sponzor. Pa bi raja masovnije se učlanjivala u martu mjesecu. Pa tako napraviš svaki drugi mjesec sa različitom firmom. Onda pozoveš poznate ličnosti da se slikaju sa članskom kartom, pa će se to provući kroz medije, npr. "Enis Bešlagiće postao član sarajevskih Studenata", pa bi raja vidjela da se oko Bosne nešto dešava.
3. Ako im je Sarajevska pivara sponzor, neka toče sokove u hodniku dvorane, neka dovedu one što prodaju kokice, neka dovedu maskotu, npr. Vučka koji je na utakmicama Sarajeva, on neka se slika sa djecom...
4. Ako već imaju prijateljske klubove, onda neka dovedu npr. jednu utakmicu igrače Sarajeva, drugu utakmicu košarkašice Play-offa, treću tekmu igrače KK Burcha... Svi ti klubovi će na svojim FB stranicama objaviti da su bili na utakmici Bosne pa će raja vidjeti da se oko Bosne nešto dešava.
5. Neka na utakmice dovedu djecu koja treniraju u Bosni, bolje je što više da ljudi ima na utakmici, nek ulaze sa gratis ulaznicama, svakako ni jedan klub ne živi od karata. Sponzori će vidjeti da ima ljudi pa će ulagati u Bosnu.
6. Neka prekinu ovo sranje sa ovakvim ulaznicama putem članske karte, neka vrate papirnate ulaznice, ako već prave članske onda neka to bude kako radi FKŽ pa će raja morati svake godine obnavljati članarinu ako hoće da bude član.
7. Neka RK Bosna i FK Sarajevo na svojim FB stranicma djele događaj utakmice Bosne, neka po gradu umjesto onih plakata "Mi smo Bosna" lijepe plakate koji će biti najava utakmica...

Ja nisam nikakav stručnjak, ovo nije izmišljanje tople vode već samo kopiranje onog što su drugi već uradili.
E to! :tokralju:

Slati im ovo, obavezno!

Realno, ako im je to u interesu, uz sve ovo, pravu malu euforiju bi mogli napraviti za finale sa dodikovcima. Eh sad, ja opet mislim da su se ovakve stvari trebale raditi tokom cijele sezone, a ne sad na kraju da napumpamo atmosferu, pa da dođe Igokea, nabije nas 30 razlike i ohladi ljude za hoj hoj vremena...
1946

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la KK_Bosna » 22 apr 2017, 12:49

fico je napisao/la:7. Neka RK Bosna i FK Sarajevo na svojim FB stranicma djele događaj utakmice Bosne
ovo je jedan od razloga propasti bosne. i to itekako bitan.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 22 apr 2017, 12:54

a krupalija u željinom UO :mrgreen:

da je otjeralo određen broj ljudi, sigurno, ali neko zvanično povezivanje KKB i FKS poslije rata je bilo tek u bukvinom mandatu, a tad smo već bili pali qrcu za uši, pa ne znam da je baš neki bitan faktor
1946

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la KK_Bosna » 22 apr 2017, 13:58

BitiSrcemVezan je napisao/la:a krupalija u željinom UO :mrgreen:

da je otjeralo određen broj ljudi, sigurno, ali neko zvanično povezivanje KKB i FKS poslije rata je bilo tek u bukvinom mandatu, a tad smo već bili pali qrcu za uši, pa ne znam da je baš neki bitan faktor
i ranije je dino zvao samo horde zla u dvoranu...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
fico
Postovi: 1286
Pridružen/a: 25 dec 2015, 17:33
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fico » 22 apr 2017, 14:19

KK_Bosna je napisao/la:
BitiSrcemVezan je napisao/la:a krupalija u željinom UO :mrgreen:

da je otjeralo određen broj ljudi, sigurno, ali neko zvanično povezivanje KKB i FKS poslije rata je bilo tek u bukvinom mandatu, a tad smo već bili pali qrcu za uši, pa ne znam da je baš neki bitan faktor
i ranije je dino zvao samo horde zla u dvoranu...
@KK Bosna naveo sam Sarajevo jer su prosle, mislim i ove sezone znali nekad podjeliti događaj kao najavu utakmica Bosne. Neka podjeli i FKŽ nije nikakav problem, poenta je da se bukvalno izlazi iz paštete konstantno.

@BSV Ma hebo njihov Upravni odbor, Tu Miske vodi glavnu riječ, Krupalija je bitan ko ja u Senatu Amerike. Neka se počne sljedeće sezone sa ovim marketingom, bez obzira koje takmičenje igrali, još bolje ako izborimo Abu. Hvala Vam što se slažete sa mnom.
Zadnja izmjena: fico, dana/u 22 apr 2017, 14:41, ukupno mijenjano 1 put.
SARAJEVO

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 23 apr 2017, 07:28

ma 'nako ja spomenuo

iako nam je ovo već 3. pobjeda protiv zrinjskog ove sezone, ja sam prvi put zadovoljan kako smo odigrali protiv njih
1946

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 26 apr 2017, 15:23

Večeras revanš, nadajmo se da se ovo može riješiti u dvije utakmice. Bosna je dobila 400KM kazne za onoga čovjeka što je vrijeđao sudije u prvoj utakmici. :puke:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 26 apr 2017, 20:44

Finale je tu, cilj ostvaren. Sta je sa Ikonicem? Govorili ste prije mjesec da ce biti spreman za desetak dana. Da nije nesto ozbiljnije u pitanju, mozda postoji neki problem i mimo te povrede?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Kobe Bryant » 26 apr 2017, 21:13


Avatar
VGS
Postovi: 8853
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VGS » 26 apr 2017, 21:15

Kad je finale i hocel biti u velikoj dvorani?

Avatar
fico
Postovi: 1286
Pridružen/a: 25 dec 2015, 17:33
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fico » 26 apr 2017, 23:28

VGS je napisao/la:Kad je finale i hocel biti u velikoj dvorani?
Govorili su da će se i Liga za prvaka igrati u dvorani Mirza Delibašić, pa su nas slagali. Ne bi me začudilo da nas ko stoku naguraju u malu dvoranu.
SARAJEVO

Avatar
VGS
Postovi: 8853
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VGS » 26 apr 2017, 23:51

fico je napisao/la:
VGS je napisao/la:Kad je finale i hocel biti u velikoj dvorani?
Govorili su da će se i Liga za prvaka igrati u dvorani Mirza Delibašić, pa su nas slagali. Ne bi me začudilo da nas ko stoku naguraju u malu dvoranu.
Ne znam vala ipak je finale, trebalo bi biti u velikoj. Potruditi se malo vise oko marketinga, oko te price o vracanju u regionalnu ligu i sigurno ce doci dosta raje.

Avatar
VGS
Postovi: 8853
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la VGS » 28 apr 2017, 16:08

Prva utakmica 5.maja u Laktašima, druga 10.maja u dvorani Mirze Delibasica!

:bih: :bih:

salebl
Postovi: 259
Pridružen/a: 08 jan 2009, 11:48
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la salebl » 28 apr 2017, 17:30

Hoce li Ikonic igrati ?

Avatar
remA1
Postovi: 1777
Pridružen/a: 14 jan 2015, 08:25
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la remA1 » 01 maj 2017, 11:34

Evo kaže Saša još 20 dana igra košarku i gotovo. Ikona kaže da će bit tu i sljedeće godine ako Bog da

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 05 maj 2017, 18:31

Zna li se igra li Ikonic veceras?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

FoSte95
Postovi: 12491
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FoSte95 » 05 maj 2017, 20:34

Dobro je ovo zasada
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Federer17
Postovi: 7087
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Federer17 » 05 maj 2017, 20:57

Je l' se ono finale igra na 3 dobijene?

badel62
Postovi: 1709
Pridružen/a: 07 jan 2014, 21:12
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la badel62 » 05 maj 2017, 21:00

Dobro ide za sada, kako god Skenderija će biti puna.
FK Sarajevo !

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.