KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 23 avg 2017, 06:53

FRANK RIBERY je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:Pita li se iko ovdje, zele li ti igraci doci u Bosnu? Prije bih rekao ne nego da. Vecina pobrojanih ima puno vece ambicije od igranja nase lige i ABA 2.

Zasto bi Lazic, Tomic, Atic ili Campara dosli u Bosnu kad mogu igrati u boljoj ligi za vece pare. Ovdje se pise kao da su se oni Bosni nudili pa ih Krupalija odbio.

Sacekajte sa zakljuccima, pljuvali ste Bosnu prosle sezone pa umalo titula ne dodje u Sarajevo.

Ne moze Bosna biti Mega ili FMP. Baza mladih igraca u BiH je katastrofalna, pa ovdje jedva da ima par talenata koji ce imati solidne ABA karijere. Sto prije ovo shvatite manje cete pljuvati po Bosni.
A mozda ti igraci nisu za aba lige jer nema domaceg kluba koji ce ih malon pogurati, nisu ni ikonic, pasalic, bavcic, ... bili za aba pa ih igranje u istoj ucini boljim, inace pise se da krupalija nije niti pokusao i
2 igraca ne cine fmp ili megu, ali bi cinilo bosnu simpaticnijom
Nego ko je pljuvao bosnu prosle godine? Koliko znam bile su iste zamjerke, ali izgleda tebi je cejf pretjerivati
Ne nego tebi nista nije potaman. Ne sjecam se prosle sezone tvog posta da si nesto pohvalio. Ovdje je u modi samo kritikovati. Klub se gasio prosle sezone, a sad bi da prva petorka budu Duletovi reprezentativci. Pa ne moze to tako brzo, zelje su jedno, realnost posve drugo. Mislite da bi oni igrali za kiriju i topli obrok u Bosni? Bisna moze privuci drugorazredne talente poput Alikadica, Sarica, Garica, itd. Oni njbolji idu daleko od ove lige u kojoj su penzioneri poput Vasiljevica i Ikonica svemirski brod za ostale. Kad Bosna bude igrala ABA ligu, onda cemo pricati o talentima.
Opet guranje neizrecenih rjeci u usta :facepalm:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
JHam
Postovi: 9047
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la JHam » 23 avg 2017, 09:19

kobe24 je napisao/la:@bitisrcemvezan, kakve to veze ima sa ovom raspravom i ko je rekao da nista ne valja? Poenta price je: zasto uzeti bivseg U20 reprezentativca Crne Gore, kad mozes uzeti bivseg U20 reprezentativca Bosne i Hercegovine (koji je, usput, kvalitetniji kosarkas)?
Da mogu, vjerovatno bi uzeli...Mozda ti bivsi reprezentativci nece u Bosnu bas zbog tog sto sto znaju kakvo je stanje zadnjih 10 godina tu. Eto, doveli su Ćurevca, imas Alikadića, dosao je Knezevic koji je potencijalni reprezentativac, Ahmed Bjelak ti je od mladjih isto na prozivci, nisu Atic, Gegic ali nekad nisi imao ni jednog ni mladog ni potencijalnog...Meni samo nije jasno zasto ovoliko bekova, planiraju da Ikonic igra na 4 odredjeno vrijeme ili ce tek sad poceti dovoditi visoke pozicije?

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 23 avg 2017, 11:45

nerminh74 je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: A mozda ti igraci nisu za aba lige jer nema domaceg kluba koji ce ih malon pogurati, nisu ni ikonic, pasalic, bavcic, ... bili za aba pa ih igranje u istoj ucini boljim, inace pise se da krupalija nije niti pokusao i
2 igraca ne cine fmp ili megu, ali bi cinilo bosnu simpaticnijom
Nego ko je pljuvao bosnu prosle godine? Koliko znam bile su iste zamjerke, ali izgleda tebi je cejf pretjerivati
Ne nego tebi nista nije potaman. Ne sjecam se prosle sezone tvog posta da si nesto pohvalio. Ovdje je u modi samo kritikovati. Klub se gasio prosle sezone, a sad bi da prva petorka budu Duletovi reprezentativci. Pa ne moze to tako brzo, zelje su jedno, realnost posve drugo. Mislite da bi oni igrali za kiriju i topli obrok u Bosni? Bisna moze privuci drugorazredne talente poput Alikadica, Sarica, Garica, itd. Oni njbolji idu daleko od ove lige u kojoj su penzioneri poput Vasiljevica i Ikonica svemirski brod za ostale. Kad Bosna bude igrala ABA ligu, onda cemo pricati o talentima.
Opet guranje neizrecenih rjeci u usta :facepalm:
Citaj postove drugih, nisam konkretno mislio na tebe, vec na sve koji prizeljkuju Loncara, Camparu, Lazica, Tomica, Atica, Gegica, ... u Bosni.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 23 avg 2017, 11:52

FRANK RIBERY je napisao/la:
Citaj postove drugih, nisam konkretno mislio na tebe, vec na sve koji prizeljkuju Loncara, Camparu, Lazica, Tomica, Atica, Gegica, ... u Bosni.
:nene: ne, ne, ne čitaj ti bolje
ne sve njih, nego barem jednog-dva od njih, a recimo loncar (završio u širokom) i eto lazic (mjesec je bio slobodan prije nego što je miško odlučio da igra u megi) su mogli zavrsiti u Bosni, moguće je posuditi Gegića njemu dobro, nama dobro dobijemo beton odbranbenog igrača na pozicijama od 1-3, izvrsnog u tranziciji, dobrog u organizaciji i naravno bonus razvijaš BiH reprezentativca, ...
znači da je bilo dobre volje MOGLA su se dovesti 1-2 reprezentativca/potencijalana reprezentativca i odmah se diže interesovanje navijača :bih:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la irfo » 23 avg 2017, 13:15

pa gdje nadjose ovog amerikanca od 38 godina :lol:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Volvic » 23 avg 2017, 23:35

Pokusat Gegu i Atica posudit.

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 25 avg 2017, 09:58

Talić u Kaknju, zaključajte temu na vrijeme :rol:
1946

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 25 avg 2017, 10:02

kobe24 je napisao/la:@bitisrcemvezan, kakve to veze ima sa ovom raspravom i ko je rekao da nista ne valja? Poenta price je: zasto uzeti bivseg U20 reprezentativca Crne Gore, kad mozes uzeti bivseg U20 reprezentativca Bosne i Hercegovine (koji je, usput, kvalitetniji kosarkas)?
Kako nema veze, pa sjećam se kakva je pljuvačina i prošle godime bila a klub na kraju ostvario rezultat kakav je ostvario.

I nisam mislio na tebe konkretno
1946

Volvic
Postovi: 1420
Pridružen/a: 18 avg 2012, 14:18
Lokacija: Paris
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Volvic » 25 avg 2017, 10:25

Pa ovo nisu istine :wtf: :urnebes: :rol:
Talic i Zaha u Kaknju i anonimusi iz CG dolaze u bosnu.
Koju strategiju furamo? :damn:

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 25 avg 2017, 10:32

Je l' to fakat i za 'Zahom' žalimo? :urnebes: A ja se šprdao neki dan :lol:
1946

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 25 avg 2017, 11:05

BitiSrcemVezan je napisao/la:Je l' to fakat i za 'Zahom' žalimo? :urnebes: A ja se šprdao neki dan :lol:
a za talićem?
ma ja neka je nama na poziciji 2 igrača zajedno imaju 75 godina, šta će nama perspektivan igrač na 1/2, ali naravno neki će sada reči
šta je hočete komplet U20 reprezentaciju ili kako se talić nije mogao dovest jer više voli igrat BiH ligu nego ABA 2 :puke:
uopšte mi se ne sviđa način na koji se Bosna "vrača"
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 25 avg 2017, 11:47

Ja kad sam dolazio prije 2 godine da gledam utakmice sa gigantima poput donjovakufskog Proma, nisam dolazio zbog nekakvih mladih igračina tipa Miljana Laleta, nego iz ljubavi prema Bosni. I sljedeće sezone kad se aBd zaputim u Skenderiju, to će biti iz jednog jedinog razloga, a to je KK Bosna, a ne nekakvi Radukići, kako li se već zove onaj Crnogorac što smo ga doveli.

A ti prospekti su mi, da izvineš, tek na trećem mjestu, što bi rekli Mujo i Haso. Il' bolje da kažem apsolutno mi se yebe za razne kvazi talente koji će dobaciti do jedne sezone u gigantu iz Aleksandrovca, i to ako uspiju u karijeri. Pa ponajveći talenat koji se ovde spominjao poslije Čampare je Gegić, koji ima apsolutni propuh u glavi, i takve likove prije možeš privući u klub navođenjem diskoteka u gradu nego parama ili projektom kluba. I sad bih ja trebao suze roniti za takvim ogromnim potencijalima, pogotovo sada dok je klub još na putu kakve takve stabilizacije i onog najvažnijeg, povratka u takmičenje koje ovaj klub zaslužuje.
1946

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la mercurial » 25 avg 2017, 12:36

Zbog kvazi igraci od preko je Bosna i dovedena na rub. Umjesto da krenu sa nekim projektom kao Mega, oni krecu opet isto, sa propalim igracima iz susjedstva.

Avatar
JHam
Postovi: 9047
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la JHam » 25 avg 2017, 12:49

mercurial je napisao/la:Zbog kvazi igraci od preko je Bosna i dovedena na rub. Umjesto da krenu sa nekim projektom kao Mega, oni krecu opet isto, sa propalim igracima iz susjedstva.
Da, ali mega ne moze tek tako propasti ako se vrati igranju samo njihove lige, dok Bosna ako se ne zadrzi u ABA 2 ili ne udje u ABA ligu, ostat ce bez dobrog dijela sponzora, vjerovatno i TA jer zasto bi oni placali Bosni da ih reklamira u Kaknju, Vogosci, Aleksandrovcu gdje ljudi ne koriste gradski saobracaj a ne avio kompanije...Kad dodje na neki nivo tipa Buducnosti dok je tamo Gordic bio, pa da mozes dati jednom Alikadicu 15-20 minuta a da ne izgubis puno u igri, e tek onda Bosna moze planirati da minute daje mladjim igracima kao sto je Gordic dobijao u Buducnosti tad. Ne sumnjam da ce biti mladjih igraca za nasu ligu, ali igra se na tri strane i sigurno je da su ti potrebniji igraci s iskustvom dok nasu ligu uz pomoc starijih mogu izgurati i ovi mladi koje imamo...Imas Curevca, Alikadica, pa i Atif je 97' godiste(ako je ostao), Bjelak ako ostane, pa onaj momak jel Deni kako se vec zove isto je bio u timu prosle godine...Koliko ste vi uopste planirali mladih igraca da Bosna dovede? Curevac je vec pokazao da moze igrati u nasoj ligi, te da dobije koje minute u ABA 2 i kvalifikacijama...Ili je samo bitno da to budu igraci koji su se vrtili po spiskovima koje prave ljudi iz vrha kako njima odgovara, a ne po kvalitetu?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 25 avg 2017, 13:12

JHam je napisao/la:
mercurial je napisao/la:Zbog kvazi igraci od preko je Bosna i dovedena na rub. Umjesto da krenu sa nekim projektom kao Mega, oni krecu opet isto, sa propalim igracima iz susjedstva.
Da, ali mega ne moze tek tako propasti ako se vrati igranju samo njihove lige, dok Bosna ako se ne zadrzi u ABA 2 ili ne udje u ABA ligu, ostat ce bez dobrog dijela sponzora, vjerovatno i TA jer zasto bi oni placali Bosni da ih reklamira u Kaknju, Vogosci, Aleksandrovcu gdje ljudi ne koriste gradski saobracaj a ne avio kompanije...
Ti si malo obrnuto shvatio, nije TA postao sponzor kk Bosne (a i to je zato sto to ime jos nesto vrijedi dok je jeftinije za sponzorstvo od fudbalskih klubova, a koji ne privlace toliko navijaca koliko kostaju) da bi se reklamirali u regionu i to 2-3 puta u jednoj zemlji tokom 1 sezone dok imaju izvrsnu medzunarodnu reklamu
Postali su sponzori upravo radi domacih jer upravo su ciljana grupa u gradovima oko Sarajeva ti koji bi njih koristili ako negdje budu isli
BitiSrcemVezan je napisao/la:Ja kad sam dolazio prije 2 godine da gledam utakmice sa gigantima poput donjovakufskog Proma, nisam dolazio zbog nekakvih mladih igračina tipa Miljana Laleta, nego iz ljubavi prema Bosni. I sljedeće sezone kad se aBd zaputim u Skenderiju, to će biti iz jednog jedinog razloga, a to je KK Bosna, a ne nekakvi Radukići, kako li se već zove onaj Crnogorac što smo ga doveli.
Hvala Bogu pa sam dosao tobe i meni samo ime vise toliko ne znaci, prestao sam biti samomahozonista prema samom sebi
Ime Bosne je meni mnogo znacilo skoro 40 godina, ali sam shvatio da uz ime treba ici i nesto drugo neki kvalitet
Ovo sada nije kvalitet nego je vec vidzeno, dovodzenje hrpe polovnjaka koji na kraju ne pruzaju nesto vece sanse za uspijeh od ekipe koja bi imala kojeg naseg mladog igraca i ako opet taj projekat propadne sta mislis koliko ce ime Bosne znaciti
Ali ako ubacis pokojeg naseg, da propadne dosta raje ce reci ebi ga pokusali su nije uspjelo i ime ce i dalje imati znacenje, a ako bude uspjesno samo ces privuci vise raje da je gleda i sami tim bice vise novca i kroz karte i kroz sponzore
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la mercurial » 25 avg 2017, 13:22

Ne mora Bosna imati 5 omladinaca u sastavu, ali radije bih gledao npr. Hasandica ili Manjgafica u petorci nego nekog propalog Crnogorca.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la High » 25 avg 2017, 13:22

darkangel4 je napisao/la:evo ga saric out
steta mlad plej, vidno je napredovao uz vasiljevica
On neće imati prosječan šut sve da igra košarku još 30 godina. Ni brzinu nije isuviše koristio. Veoma loš i nek je otišao.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 25 avg 2017, 15:05

nerminh74 je napisao/la: ma ja neka je nama na poziciji 2 igrača zajedno imaju 75 godina, šta će nama perspektivan igrač na 1/2, ali naravno neki će sada reči
šta je hočete komplet U20 reprezentaciju ili kako se talić nije mogao dovest jer više voli igrat BiH ligu nego ABA 2 :puke:
uopšte mi se ne sviđa način na koji se Bosna "vrača"
Bas me zanima sta ce sad pojedini navesti kao argument, kad je Darko Talic u pitanju. Ono, do sad je bilo 'zasto bi Gegic i Campara iz Njemacke i Spanije dolazili u Bosnu', a sad ce vjetovatno biti 'zasto bi Talic izabrao Bosnu prije Kaknja, kad ce ga ovamo trenirati Pandza'... :roll:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
JHam
Postovi: 9047
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la JHam » 25 avg 2017, 16:02

nerminh74 je napisao/la:
JHam je napisao/la:
mercurial je napisao/la:Zbog kvazi igraci od preko je Bosna i dovedena na rub. Umjesto da krenu sa nekim projektom kao Mega, oni krecu opet isto, sa propalim igracima iz susjedstva.
Da, ali mega ne moze tek tako propasti ako se vrati igranju samo njihove lige, dok Bosna ako se ne zadrzi u ABA 2 ili ne udje u ABA ligu, ostat ce bez dobrog dijela sponzora, vjerovatno i TA jer zasto bi oni placali Bosni da ih reklamira u Kaknju, Vogosci, Aleksandrovcu gdje ljudi ne koriste gradski saobracaj a ne avio kompanije...
Ti si malo obrnuto shvatio, nije TA postao sponzor kk Bosne (a i to je zato sto to ime jos nesto vrijedi dok je jeftinije za sponzorstvo od fudbalskih klubova, a koji ne privlace toliko navijaca koliko kostaju) da bi se reklamirali u regionu i to 2-3 puta u jednoj zemlji tokom 1 sezone dok imaju izvrsnu medzunarodnu reklamu
Postali su sponzori upravo radi domacih jer upravo su ciljana grupa u gradovima oko Sarajeva ti koji bi njih koristili ako negdje budu isli
Ja sam cuo upravo suprotno, da je ova ponuda vec dugo na stolu ali da je uslov bio da se igra neko takmicenje mimo domaceg prvenstva

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 25 avg 2017, 16:53

Dobro si cuo, ali je glavno tržište BiH tržište
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.