Igokea

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la bosnas_ » 19 feb 2009, 16:39

ars01 je napisao/la:Agencija za istrage i zaštitu (SIPA) BiH podnijela je Tužilaštvu BiH krivičnu prijavu protiv premijera Republike Srpske Milorada Dodika, nekoliko ministara i osoba iz poslovnog miljea RS-a zbog sumnje da su nanijeli štetu budžetima BiH i RS-a u iznosu od 145 miliona konvertibilnih maraka, javili su danas neki mediji u RS-u.

Ako je ovo istina , onda će se brzo raspasti ovaj klub iz Aleksandrovca, iako bih lično volio gledati mečeve između Igokee i Nosne u najjačim sastavima, kakvi su trenutno u opticaju.
U tom slučaju i Zrinjski i Sloboda vide svoju šansu za drugo mjesto i nastup u NLB.
Bilo je pitanje dana kada ce se protiv Dodika voditi postupak zbog ogromnog kriminala u ovom dijelu BIH!
Mislim da ce u tom slucaju Igokea biti prva koja ce se ugasiti,pogotovo nakon sto finansijska policija udje u taj kosarkaski klub! poznato je da oni imaju 3-4 mala sponzora i budzet veci od Bosne,sto je apsurd!
U svakom slucaju,nase je da sve ovo gledamo sa sportskog aspekta,i naravno da je u interesu bh kosarke da ima jaku Igokeu!

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la BRT » 19 feb 2009, 17:29

Momak moj, ta boldana recenica, tj. kraj iste bi ti trebao izgledati ovako : BiH kosarka za te NEMA/NE pokazuje interesa.
Da se BiH potrudi, ponudi nekakve uvjete (nitko ni pristupio iz BH saveza tim momcima nije, niti im ista ponudio, ja to garantiram jer vecinu ih i znam), onda bi mozda i mogli zadrzati svoje talente.
Prosle godine je juniorska ekipa Širokog, koja je uvjerljivo pregazila sve svoje protivnike, imala pet mladih hrv. reprezentativaca, svi iz startne petorke.
Tko je tu kriv? Nemar drzave, jadan rad kosarkaskog saveza, apsolutna nebriga za talente diljem zemlje, narocito sredina van Bosne, Slobode, i sl., ili ti momci koji se odlucuju ici gdje ih se ustvari zove, nude uvjeti i cijeni?
Dovoljno je pogledati primjer seniorske repke u kojoj prakicki izbornik ne moze biti a da nije izbornik KK Bosne, a neki 'rad' sustavni svih tih selekcija je, iz prilozenog, smijesan.

Ukratko, da se savez potrudi, ponudi uvjete i vodi brigu o kosarkasima diljem zemlje, a ne segregira, kao sto to i ti ovim postom radis, e onda mozda ne bi svi ti silni talenti igrali za Hrvatsku, i sl. Mozda, da im se ponudi izbor.
Medjutim, ako prstom maknuti neces, pokazati nekakav interes, sta ocekujes, da se svi poredaju za nastup u takvoj jednoj velesili? Sidji na zemlju covjece...

A ta ''bogata selendra'' kako je lijepo castis je usput najtrofejniji kosarkaski kolektiv ove drzave, a usput ima i ponajbolji omladinski pogon u vidu aktualnih juniorskih prvaka BiH, te kadeta koji su aktualni osvajaci Adriatic lige nakon tri turnira u konkurenciji Buducnosti, Bonusa, Bosne, Mogrena, Bilece... uz sve pobjede na zavrsnom turniru. A sve domaci momci. Ma, prava selendra, nema sta...
To sto je tebi kompleks sto je to cisto jedna obicna 'bogata selendra', ne cini je nista manje sposobnom, tj. najsposobnijom u drzavnoj i siroj konkurenciji, stoga...


EDIT : sad vidim da je post ''blazza'' izbrisan, stoga, suvisan tekst...

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la BrigateBL » 19 feb 2009, 18:39

Dixon otisao iz Aleksandrovca, za ovo vrijeme samo je sutyio i trenirao sto mi je bilo sumnjivo ya njega , znao sam da nesto sprema...
ALi nece otici iz Aleksandrovca dok ne vrati pare.... dobio je unaprijed
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la bosnas_ » 19 feb 2009, 18:55

BrigateBL je napisao/la:Dixon otisao iz Aleksandrovca, za ovo vrijeme samo je sutyio i trenirao sto mi je bilo sumnjivo ya njega , znao sam da nesto sprema...
ALi nece otici iz Aleksandrovca dok ne vrati pare.... dobio je unaprijed
Njegov agent navodno izjavio da je Dixon razocaran u Igokeu,jer je dosau bukvalno u malo bosansko selo sa 1000 stanovnika! sve vrijeme ga je hvatala neka depresija i jednostavno to je za njega bio veliki korak nazad u karijeri!
A krivicna prijava koju je Sipa podnijela protiv Dodika,ce uveliko uzdrmati kosarkase u Igokei,jer finansije ce sada za njih prestavljati veliki problem! pogotovo sto se spekulise da Dodik namjerava pobjeci u Srbiju ili Rusiju od bh pravosudja! Zao mi je svega,ipak sam mislio da je dobro za bh kosarku da ima sto vise jakih klubova! ali zakon je zakon,i od njega ne moze pobjeci niko pa ni Dodik...

Avatar
romeo
Postovi: 1092
Pridružen/a: 05 avg 2008, 13:31
Lokacija: Republika Crkvice
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la romeo » 19 feb 2009, 19:00

Pa sta oni kontaju da ce neko igrati u onoj selendri....covjek vidio u kakva je **** upao i onda pobjegao glavom bez obzira.......moras lave imati nesto vise od ukradenih para.....
Volimo Čelik i oči nam se cakle !

gavra
Postovi: 402
Pridružen/a: 13 maj 2008, 21:16
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la gavra » 19 feb 2009, 19:05

Dixon otisao iz Aleksandrovca, za ovo vrijeme samo je sutyio i trenirao sto mi je bilo sumnjivo ya njega , znao sam da nesto sprema...
ALi nece otici iz Aleksandrovca dok ne vrati pare.... dobio je unaprijed
Haha bas mi kolega pricao kako je cijelo vrijeme sutio i da je rukovodstvo kluba zvalo menadzera pitali ga u cemu je problem ako mu se ne svidja sredina da ide, on je rekao da se boji da nece dobiti pare, kao u zadru su ga zajebali i to i ovi ga isplatili unaprijed.Kakav majmun, sta je umislio da je Jordan jest tamo selo al ako su ga ljudi ispostovali maksimalno pa gdje se dobijaju pare unaprijed, i jos sam cuo da je Igokea kontaktirala Miltona Palacija pare nisu bile problem ipak rang takmicenja je bio presudan, tako ako udje Igokea u Nlb svasta je ocekivati

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la nerminh74 » 19 feb 2009, 20:37

igokea dovodi jeretina reprezentativca CG, igraca CZ, maccabia, albe i na kraju kijeva, izvrstan razigravac, osrednji suter
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

saladin
Postovi: 28
Pridružen/a: 31 jul 2008, 12:43
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la saladin » 19 feb 2009, 21:20

nerminh74 je napisao/la:igokea dovodi jeretina reprezentativca CG, igraca CZ, maccabia, albe i na kraju kijeva, izvrstan razigravac, osrednji suter
To je patka

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la ars01 » 19 feb 2009, 23:48

Poslije potvrđene krivične prijave SIPE protiv Dodika, nema se što drugo očekivati nego raspad sistema u Igokei.
Ubijeđen sam da u roku od 15 dana će svi stranci napustiti klub, jer poslije optužbe za kriminal težak 145 mil KM doista se Mile neće i nema vremena baviti sa Igokeom, a atmosfera u timu je već danas zasigurno bila sumorna, može nam to Brigate BL prenijeti, samo nek' se pripazi da ne prođe kao Vasković ili Vidović. :roll:

fera
Postovi: 12810
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la fera » 20 feb 2009, 00:01

ars01 je napisao/la:Poslije potvrđene krivične prijave SIPE protiv Dodika, nema se što drugo očekivati nego raspad sistema u Igokei.
Ubijeđen sam da u roku od 15 dana će svi stranci napustiti klub, jer poslije optužbe za kriminal težak 145 mil KM doista se Mile neće i nema vremena baviti sa Igokeom, a atmosfera u timu je već danas zasigurno bila sumorna, može nam to Brigate BL prenijeti, samo nek' se pripazi da ne prođe kao Vasković ili Vidović. :roll:
ma ne znajuci nase tuzilastvo ne vjerujem da ce nesto biti. a bosnas ti si lud kad ti je zao dodika i kluba izgrađenog na ukradenim parama.
You are someone else I am still right here

gavra
Postovi: 402
Pridružen/a: 13 maj 2008, 21:16
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la gavra » 20 feb 2009, 00:56

Daj ljudi jel stvarno mislite da ce biti nesto od te prijave. :?:

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la bosnas_ » 20 feb 2009, 01:30

gavra je napisao/la:Daj ljudi jel stvarno mislite da ce biti nesto od te prijave. :?:
Definitivno ce biti nesto od te prijave! Spekulise se da Dodik namjerava pobjeci u Rusiju ili Grcku!
On je svjestan da cim postupak krene ,njemu prijeti dugotrajna robija u zatvoru!
Ako je istina da Jeretin dolazi u Igokeu to ce biti sigurno veliko pojacanje,mozda i vece od Dixona!
mada sumnjam da jedan takav ozbiljan igrac ima ambicije igrati u jednom malom bosanskom selu od 1000 stanovnika!a sto se tice para i to je neizvjesno,jer cim Dodik pobjegne od bh pravosudja raspad sistema u Igokei je neminovan! Meni je zao bh kosarke,jer je svima nama u interesu da imamo jaku ligu! a sada kako ko pare nabavlja je druga tema!

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la nerminh74 » 20 feb 2009, 18:49

nadzete forum i stavite topic dodik, ovdje samo o igokei i svaki naredni post brisem
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

BrigateBL
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 maj 2008, 17:10
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la BrigateBL » 20 feb 2009, 18:56

Jeretin je istina u opciji ali je to malo vjerovatno. Sutra ce se vise znati sigurno dolazi neko i to mozda vec veceras
Atmosfera u ekipi je normalna nema frke medju igracima a zasto bi i bilo... NJih nista ne brine
NISU NAS SLOMILE OVE TESKE GODINE...

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la bosnas_ » 20 feb 2009, 19:27

Jeretin je dobar igrac,samo sto je sklon povredama! U svakom slucaju u interesu bh kosarke je da imamo jaku Igokeu,samo cemo tako podici kvalitet u ligi,i natjerati i druge klubove da se pojacaju!

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la mirzza » 20 feb 2009, 19:37

BrigateBL je napisao/la:Jeretin je istina u opciji ali je to malo vjerovatno. Sutra ce se vise znati sigurno dolazi neko i to mozda vec veceras
Atmosfera u ekipi je normalna nema frke medju igracima a zasto bi i bilo... NJih nista ne brine
steta je sto igosi nemaju plasman u zavrsnicu kupa, tako da mozemo opipati i njihov puls, ipak su po kvaliteti prva momcad lige.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
vucko
Postovi: 154
Pridružen/a: 10 mar 2008, 13:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vucko » 20 feb 2009, 19:54

Molim Vas da pisete samo o temi, a tema je KK Igokea


Hvala
Najbolje od najboljeg je uvijek najbolje

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la adnan24 » 20 feb 2009, 20:02

nerminh74 je napisao/la:nadzete forum i stavite topic dodik, ovdje samo o igokei i svaki naredni post brisem

Ne vidim u cemu je tu problem-to je isto da se na temi Chelsea ne smije pisati o Abramovicu(izvoru finansija)

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la nerminh74 » 20 feb 2009, 20:21

adnan24 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:nadzete forum i stavite topic dodik, ovdje samo o igokei i svaki naredni post brisem

Ne vidim u cemu je tu problem-to je isto da se na temi Chelsea ne smije pisati o Abramovicu(izvoru finansija)
u sklopu rasprave o chelsiu, a ne o tome gdje je on zaradio miliarde, prema tome tema igokea i nista van sporta
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la bosnas_ » 20 feb 2009, 20:51

mirzza je napisao/la:
BrigateBL je napisao/la:Jeretin je istina u opciji ali je to malo vjerovatno. Sutra ce se vise znati sigurno dolazi neko i to mozda vec veceras
Atmosfera u ekipi je normalna nema frke medju igracima a zasto bi i bilo... NJih nista ne brine
steta je sto igosi nemaju plasman u zavrsnicu kupa, tako da mozemo opipati i njihov puls, ipak su po kvaliteti prva momcad lige.
Definitivno Igokea ce biti pravo iskusenje za Bosnu u borbi za domacu titulu prvaka drzave!
Ako dovedu kvalitetnu jedinicu umjesto Dixona imat ce najkvalitetniju ekipu u BIH!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.