Igokea

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la Ethel » 03 okt 2016, 12:36

nerminh74 je napisao/la:
Ethel je napisao/la:A ovi su dobili poziv od Fibinog eurocupa, a ne od Ulebovog :eh:
Sada vise nista ne kontam
Oni su igrali kvalifikacije sa mornarom za Fiba ligu prvaka (tako se zove alternativno takmicenje uleb eurocupu koje je tu negdje sa njim) i to posto su radi ucjena odbili eurocup koji su osvojili kroz aba ligu
E sada posto su ispali iz Fiba LP o kakvoj pozivnici je rijec jeli to ono drugo fiba netjecanje eurochalenger ili tako nesto?!
FIBA Liga Prvaka = Ulebova Euroliga
FIBA Eurocup = Ulebov Eurocup

Igrali su kvalifikacije za Fibinu Ligu Prvaka, izgubili od Mornara, pa su dobili pozivnicu da igraju Fibin Eurocup koji je bezveze takmicenje i slabije od Ulebovog Eurocupa (gdje igra Cedevita recimo)...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la kovacic » 03 okt 2016, 12:47

1.Euroliga-elitno takmičenje
2.Eurocup-snažne ekipe koje se nisu izborile za Euroligu, uglavnom #2, #3 i #4 iz europskih liga, kako gdje
3. FIBA Champions League-Prvaci država koje nisu dovoljno jake da imaju predstavnika u Euroligi ili timovi sredine tabela europskih liga, otprilike jako kao i ABA liga (takvi su profili timova)
4. FIBA Europe Cup-Slabo takmičenje, populistički se privlače klubovi koji imaju želju da igraju van svoje zemlje, ali to sa trenutnim kadrom i finansijama ne mogu ostvariti, takmičenje zasigurno slabije od ABA lige, čak vjerujem da bi i jači bh. ligaši ubilježili pokoju pobjedu tamo :mrgreen:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la nerminh74 » 03 okt 2016, 13:18

kovacic je napisao/la: 2.Eurocup-snažne ekipe koje se nisu izborile za Euroligu, uglavnom #2, #3 i #4 iz europskih liga, kako gdje
3. FIBA Champions League-Prvaci država koje nisu dovoljno jake da imaju predstavnika u Euroligi ili timovi sredine tabela europskih liga, otprilike jako kao i ABA liga (takvi su profili timova)
Ove dvije tacke sam osporio
Eurokup se razjedinio jer u njemu sada ne nastupaju ekipe nekih zemalja tipa njemacke, italije, ... + neke kvalitetne ekipe koje su ga ranije igrali tako da je sada FIBA Champions League tu negdje mozda cak i za nijansu bolja od Eurocupa (eurocup zbog toga sada ima 20 ucesnika), a finansiski je zahvalnija jer ucesnici odmah dobiju 100 000 eura za troskove dok u eurocupu toga nema u nekoj interesatnoj kolicini sve do F8

Ethel napokon smo se razumjeli i to naticanje je smece bolje igrati domacu ligu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la hamzaTM87 » 07 okt 2016, 15:55

Evo i žrijeba :

Grupa A: Brussels Basketball (Belgija); SL Benfica (Portugal); Alba Fehervar (Mađarska); Elan Chalon (Francuska)

Grupa B: Donar (Holandija); Kormend (Mađarska); Hubo Limburg United (Belgija); BCM Gravelines Dunkerque (Francuska)

Grupa C: Sodertalje (Švedska); Belfius Mons Hainaut (Belgija); Telekom Baskets Bonn (Njemačka)

Grupa D: Sopron (Mađarska); FC Porto (Portugal); PO Antwerp Giants (Belgija); Nanterre 92 (Francuska)

Grupa E: BC Tartu (Estonija); Redwell-Gunners Oberwart (Austrija); Elan Bearnais Pau-Lacq Orthez (Francuska).

Grupa F Lukoil Academic (Bugarska); Prievidza (Slovačka); Steaua CSM Bucharest (Rumunija); Bnei Herzliya (Izrael)

Grupa G U-BT Cluj Napoca (Rumunija); Petrolina AEK (Kipar); Gaziantep Basketbol (Turska); KB Peja (Kosovo)

Grupa H Demir Insaat (Turska); Rilski (Bugarska); Enisey Krasnoyarsk (Rusija); KB Sigal Prishtina (Kosovo)

Grupa I BC Mures (Rumunija); Igokea (BIH); BSC Prienai (Litvanija); TLU/Kalev Tallinn (Estonija)

Grupa J Apoel Nicosia (Kupar); Tsmoki-Minsk (Bugarska); BC Siauliai (Litvanija); BK JIP Pardubice (Češka)
Nije toliko loše koliko je izgledalo jer su neke ekipe što su izvisile od ULEBA odlučile ovo igrati, ali besmisleno bi stvarno bilo Igokei ići na ova dva daleka gostovanja u sred sezone.
ZELJEZNICAR 1921!

NAJGORA_BAGRA
Postovi: 4150
Pridružen/a: 13 jan 2011, 01:47
Lokacija: http://www.fksloboda.ba/
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la NAJGORA_BAGRA » 08 okt 2016, 14:06

Unatoč ranijim spekuliranjima da će košarkaši Igokee nastupiti u FIBA Eurokupu, najmasovnijem košarkaškom natjecanju u Europi, čelnici Igokee obavijestili su javnost kako ipak odustaju od natjecanja.

Igokea je nedavno ispala iz kvalifikaija za Ligu prvaka od Mornara iz Bara, te je imala mogućnost nastavka natjecanja u FIBA Eurocupu, a odustajanje su pojasnili kratkim priopćenjem riječima:

“Ne, ne igramo u Eurocupu. To je naša konačna odluka. Iz FIBE su to znali još tokom kvalifikacija s Mornarom da nećemo igrati. Razlog takve odluke jeste što u tom takmičenju igraju klubovi s Kosova, ali i što takmičenje finansijski nije isplativo“.

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 10:02

Zaista sam se radovao finalu Kupa, i drago mi bilo što je Bosna (kakva-takva) u finalu, i što se igra u Sarajevu, i što će biti puna dvorana. Naravno, navijam za Igokeu i zdušno ću navijati da podignu trofej večeras, ali razmišljam i u tom pravcu da bi košarci u Sarajevu puno značilo da Bosna konačno krene ka stazama neke stare slave.

Međutim, onda pročitam izjave kojekakvih bolesnika koji ni krive ni dužne momke iz Igokee nazivaju "krmad", pa mi se smuči i ovaj domaći sport i bagra koja sebe naziva navijačima. Bolesno, pa to ti je...

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la FoSte95 » 19 feb 2017, 11:01

vladedivac je napisao/la:Zaista sam se radovao finalu Kupa, i drago mi bilo što je Bosna (kakva-takva) u finalu, i što se igra u Sarajevu, i što će biti puna dvorana. Naravno, navijam za Igokeu i zdušno ću navijati da podignu trofej večeras, ali razmišljam i u tom pravcu da bi košarci u Sarajevu puno značilo da Bosna konačno krene ka stazama neke stare slave.

Međutim, onda pročitam izjave kojekakvih bolesnika koji ni krive ni dužne momke iz Igokee nazivaju "krmad", pa mi se smuči i ovaj domaći sport i bagra koja sebe naziva navijačima. Bolesno, pa to ti je...
Jbg jaro posljedice rata, ideologija iz 90tih koje su prisutne i danas, a i danasnje politike vladajucih...
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 11:51

Nema šta, "jaro", objašnjenje je na mjestu. Eto, bio je rat prije 25 godina, pa je u redu da se mladi momci, sportisti, od kojih većina nije ni bila rođena u vrijeme rata, nazivaju svakakvim imenima, da se dječak od 17 godina naziva Turčinom, i tome slično. Tačno tako. E baš zato nam i treba biti ovako kako nam jeste. I nismo za bolje.

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 19 feb 2017, 14:46

Ja se stvarno izvinjavam što sam ih sve tako nazvao, ipak je samo jedan pravi krmak. Ovi sa slike bi onda mogli biti prasad, ili tako nešto;
slika
1946

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 16:31

To što ti momke, sportiste nazivaš takvim imenima samo govori o tebi. Ništa drugo.

A administraciju bih molio, ako zalaze na ovu temu, koja bi morala biti zaštićena, da brišu postove neprikladnog sadržaja i sankcionišu ovakve provokacije na klupskim temama. Ima mnoštvo sajtova i tema o politici, ideologijama i sličnim temama na kojima pojedinci mogu da liječe svoje frustracije i komplekse.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la Ethel » 19 feb 2017, 16:48

Da na celu kluba nije zna se vec ko mislim da bi i misljenje o klubu bilo daleko bolje, ovako se svaki uspjeh kluba koristi u svrhu politike koju Mile zagovara.

Dovoljno je uci na facebook stranicu kluba i vidjeti da se zove Igokea Republika Srpska... znaci Bosna bi se trebala zvati KK Bosna Royal Federacija BiH itd.

Inace sa sportske strane poprilicno korektan klub, prije 2 godine Sloboda je gostovala u Laktasima, korektan prijem bez ikakvih problema cak sta vise, u Mejdanu takodjer publika je dobila aplauz, a i igraci Igokee takodjer. Poslije tekme proveo neko vrijeme sa timom Igokee tadasnjim na celu s Lukajicem, maksimalno korektni ljudi.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 17:00

Na čelu svakog kluba je neko ko ima manje ili više veze s politikom. Tako to kod nas funkcioniše. Ali to ne znači da ja zbog toga trebam igrače Bosne, Širokog ili Slobode nazivati životinjskim imenima, pa još na zaštićenim klupskim temama. Žalim onog ko smatra da je to u redu.

Avatar
Ethel
Postovi: 5186
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: RE: Re: Igokea

Post Postao/la Ethel » 19 feb 2017, 17:24

vladedivac je napisao/la:Na čelu svakog kluba je neko ko ima manje ili više veze s politikom. Tako to kod nas funkcioniše. Ali to ne znači da ja zbog toga trebam igrače Bosne, Širokog ili Slobode nazivati životinjskim imenima, pa još na zaštićenim klupskim temama. Žalim onog ko smatra da je to u redu.
Ma to neopravdavam, to su za mene bolesni ljudi, pokusavam da gledam sve kroz prizmu sporta, mnogo je ljepsi svijet tako.

Poslano sa mog SM-J5108 koristeći Tapatalk
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la FoSte95 » 19 feb 2017, 17:50

Nema to veze ko je kada rodjen, vec zasta se zalaze, koju zemlju smatra svojom a to sve nadilazi sport i sportski duh. Neki dan Novi Pazar i Beograd slucaj "jezik", pa Hrvatska i Musa turčine....danas Sarajevo te nesimpatije prema Igokei ne zbog Dode vec one slike gore
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la nerminh74 » 19 feb 2017, 18:34

Nadam se da je ovdje gotovo sa politikom
Cestitke Igokei na zasluzenoj pobjedi
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
franklampard8
Postovi: 2967
Pridružen/a: 09 jan 2012, 22:35
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la franklampard8 » 19 feb 2017, 19:12

Cestitke!
1946

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 20:19

nerminh74 je napisao/la:Nadam se da je ovdje gotovo sa politikom
Cestitke Igokei na zasluzenoj pobjedi
Trebalo bi da je gotovo s politikom, još samo da administracija obriše ove postove sa pogrdnim nazivima, ili ih prebaci na neko prikladno mjesto, ako takvo postoji.

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 21:09

Živo me zanima šta će sad administracija da uradi. Očigledno čovjek ima komplekse lične prirode, pa svratio na klupsku temu i liječi frustracije na mjestu koje bi trebalo biti zaštićeno. Ako ništa, nadam se da mu je bar malo lakše, ali da mu nije lako, nije nikako.

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la Suki46 » 19 feb 2017, 22:18

Cestitke Igokei na zasluzenom trofeju , vidi se kvalitet u odnosu na Bosnu , ali kao sto je Vasiljevic rekao danas je pobjedila Bosna ( u smislu publike naravno). Meni se licno Robinson jako svidio , eksplozivan je i upravo kad je Bosna stigla na 6 7 razlike u 2 cetvrtini tad on nije igrao. Jel igra u Igokei jos jedan amerikanac ili sam nesto fulio ? Pozdrav
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Igokea

Post Postao/la vladedivac » 19 feb 2017, 22:33

Suki46 je napisao/la: Jel igra u Igokei jos jedan amerikanac ili sam nesto fulio ?
Nisi fulio da je bio još jedan Amerikanac, ali ti je promaklo da je on otišao prije mjesec i nešto. Bio je to Brendon Fortenberi.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.