KK Slavija

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: KK Slavija

Post Postao/la Devil » 16 okt 2011, 21:28

Mislim da jeste,cak mislim da sam negde procitao i da bi tu trebao biti Damjanovic ali vidim sad nema ga.Bas sam zeleo da pitam kako oni nisu u Bosni vec na pozajmici u Slaviji. :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Slavija

Post Postao/la nerminh74 » 16 okt 2011, 22:22

Devil je napisao/la:Mislim da jeste,cak mislim da sam negde procitao i da bi tu trebao biti Damjanovic ali vidim sad nema ga.Bas sam zeleo da pitam kako oni nisu u Bosni vec na pozajmici u Slaviji. :?
pa dobro za marka razumijem ipak je '94 godiste i dobiti ce dragocjene minute u slaviji koje u Bosni nebi pa kada napuni 18 moze igrat u Bosni vec sa iskustvom po cvrstim ugovorom, ali za damijanovica ne
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Slavija

Post Postao/la neno#4 » 29 okt 2011, 01:18

Jedan mi prijatelj prica kako je Srdjan igrao fenomenalno za Slaviju...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: KK Slavija

Post Postao/la Devil » 19 nov 2011, 23:52

Slavija se ponovo rasformirala. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: KK Slavija

Post Postao/la Devil » 06 apr 2012, 01:23

Ovo je danasnji clanak iz Press-a.Steta zaista da se ovo desava. :(
Košarkaški klub „Slavija“ na ivici je ambisa! Prvi tim je raspušten nakon istupanja iz Prve lige Republike Srpske, omladinske kategorije se ne takmiče zbog blokiranog računa, „Kuću košarke“ danas koriste fudbaleri, klupska kasa je prazna, pa je gašenje nekada uzornog kolektiva sve izvesnije!

Ne­kad bi­lo... Sla­vi­ja po­be­đi­va­la, tri­bi­ne bi­le pune
Tako je košarkaški ponos Istočnog Sarajeva za kratko vreme prošao put od trnja do zvezda i nazad. Slaviju je grupa entuzijasta osnovala 2001. godine, ekipa je takmičenje počela iz najnižeg ranga, vrlo brzo stigla je do srpske elite, a potom i do Premijer lige BiH. „Sokolovi" su imali i prepoznatljivu omladinsku školu, veliku podršku sa tribina, bili su stabilan član najvišeg ranga, osvojili Kup RS, igrali finale najmasovnijeg bh. takmičenja, a onda su kola krenula nizbrdo.
Dugovi preveliki

Dugovi su počeli da se gomilaju, čelnici kluba nisu mogli da obezbede dovoljno novca za normalno funkcionisanje kluba, pa je Slavija 1. februara prošle godine istupila iz Premijer lige BiH. Usledila su previranja u klubu, predsednik Zdravko Šavija napustio je kormilo, a na njegovo mesto je došao Igor Golijanin.
Međutim, ni to nije pomoglo „sokolovima", koji su nakon samo tri odigrane utakmice u Prvoj ligi RS napustili i ovaj rang takmičenja. Danas klub postoji praktično samo na papiru, u pogonu je još samo škola košarke, ali i nju talenti poput Srđana Damjanovića zaobilaze u širokom luku, što i ne čudi zbog svega gore navedenog.
Aktuelni predsednik Igor Golijanin naglašava da je Slavija u veoma nezavidnoj situaciji zbog klubova koje je nasledio, dovodeći u pitanje i legitimitet klupskih organa.
- Nakon najvećih uspeha u istoriji počela su zaduživanja, a potom su počele da stižu i tužbe. Kada sam preuzeo fotelju, dug se procenjivao na 20.000 do 30.000 maraka, zatim je ta cifra „skočila" na 50.000, a sada je i više od 100.000 KM. Nezahvalno je govoriti ko je kriv za to. Situacija je vrlo teška, legitimitet Skupštine i Upravnog odbora je upitan, a samim tim i moja funkcija predsednika - rekao je Golijanin.
Bivši prvi čovek „sokolova" Zdravko Šavija demantovao je takve navode, poručivši da je iza sebe ostavio dug od 59.600 maraka, ali i 300.000 KM na raspolaganju klubu.
- Za vreme mog mandata napravljena je „Kuća košarke" veličine 220 kvadrata čija je vrednost 250.000 maraka. Nju sad koriste fudbaleri Slavije za spavanje, a donji sprat poslovnih prostora je slobodan. Uz to, i vrednost drugih sredstava koje sam ostavio u klubu, dolazi se do okvirne brojke od 300.000 KM. Zato neću dozvoliti nikome da pljuje po klubu i meni, jer sam za Slaviju davao i svoj novac - jasan je Šavija, danas direktor FK „Slavija".
On je dodao i da je želeo pomoći klubu da isplati dugove, ali da neće da se nameće, jer je očigledno nepoželjna osoba.
- Hteo sam pomoći da rešimo sporove sa tri bivša košarkaša koji nemaju osnova za tužbu. I dalje sam član Upravnog odbora, iako se juče navršila godina dana od kada sam predao predsedničku funkciju. Međutim, za to vreme me niko nije pozvao ni na jednu sednicu - zaključio je Šavija.
Neverica i ogorčenje

Jedan od osnivača Slavije i bivši direktor Slaviša Milićević ogorčen je poslednjim dešavanjima. Prema njegovim rečima, klub je nekada bio brend cele regije, ambasador sporta Istočnog Sarajeva, a danas proživljava agoniju i na izdisaju je.
- Duša me boli zbog svega. Grad se ponosio Slavijom, igrali smo pred punim tribinama, bili prepoznatljivi po svojoj školi košarke, osvajali titule u omladinskim kategorijama. Iz Srbije smo dovodili jedno, eventualno dva pojačanja, koja bi kod nas stekla afirmaciju i onda išla dalje. Nažalost, proradio je nenormalni ego pojedinaca i agonija je počela. Dotakli smo zvezde, a potom i dno. Vršena je loša selekcija trenera i igrača, pa i ne čudi što smo došli u situaciju da u ekipi imamo 16 legionara - poručio je Milićević.
Razočaran je i još jedan tvorac Slavije Vladimir Šaraba. Ni on nije želeo nikoga da optužuje, ali je izrazio žaljenje što zbog svega najviše ispaštaju deca.
- Žalosno je šta se radi u klubu. Stanje je katastrofalno. Ne postoji interes za košarku, niko ništa ne poduzima i najviše me boli što to najviše pogađa najmlađe. Gotovo 70 klinaca nije u prilici da se takmiči jer je račun Slavije već dugo blokiran i oni će najverovatnije završiti na ulici - ogorčen je Šaraba.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: KK Slavija

Post Postao/la Pappy » 05 dec 2014, 17:23

KK Slavija od narednog vikenda ponovo kreće sa seniorskim takmičenjem.

Ekipa se priprema, i nastupiće u Drugoj ligi RS-istok, te pokušati da se vrati na stare staze uspjeh. :cool:

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.