Dvorane u BiH

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la AnelZ » 13 feb 2016, 19:42

AnelZ je napisao/la:[youtube][/youtube]
Na Rostovu se gradi sportsko-turistički centar vrijedan 10 miliona eura
Klix je napisao/la: Bivši bugojanski rukometaš Asim Šahman još prije 20 godina stigao je u Katar kao trener golmana. Zahvaljujući vezama sa poslovnim ljudima iz Katarske rukometne federacije te međunarodnim turnirima u rukometu koji se svake godine održavaju u Bugojnu danas je Rostovo veliko gradilište sportsko-turističkog kompleksa koji će zapošljavati 60 radnika.

Budući sportski kompleks imat će dvoranu za 800 gledalaca, četiri svlačionice, s kancelarijom za zapisnike, sudijskom svlačionicom, ostavom za rekvizite, velikom teretanom, VIP ložom za 30 osoba i vlastitim kafe barom, te kafe barom za gledatelje. U sklopu objekta će biti i hotel s recepcijom uz koju će biti kafe bar, manja i veća sala za sastanke i konferencije, spa centar s bazenom, finskom saunom, turskim kupatilom, jacuzzijem, dvije odvojene prostorije za masažu, restoran za oko 300 osoba uz sve prateće prostorije. Hotel će biti kategorije četiri zvjezdice.

"Kada smo 2009. godine održali međunarodni rukometni turnir u Bugojnu pod nazivom 'Rukomet je moja budućnost', tada se i rodila ideja da bi trebali graditi sportsko-turistički kompleks ovdje na Rostovu kod Bugojna. Turnir je postao tradicionalan, a prošle godine smo krenuli u posao. Kupili zemljište, dobili sve potrebne dozvole i osnovali firmu. Prva faza izgradnje dobro napreduje i nadamo se da će biti završena do kraja juna mjeseca ove godine. Druga faza trebala bi početi krajem ljeta ove godine početkom gradnje hotela s oko 200 ležaja i pratećim sadržajima potrebnim za odmor, relaksaciju i održavanje poslovnih sastanaka i seminara", rekao je Šahman, dodavši:

"Druga faza također podrazumijeva izgradnju dvije univerzalne sale za treninge kapaciteta po 200 gledalaca, nogometno igralište kao i četiri teniska terena. Planirano je da kompletan centar bude gotov 2018. godine. Ono što me posebno raduje je pozitivan odnos kako lokalne zajednice tako vodećih ljudi općine Bugojno kao i kantonalnih vlasti koji su prepoznali vrijednost ovog centra".

Načelnik općine Bugojno Hasan Ajkunić nije krio zadovoljstvo što su biznismeni iz Katara izabrali baš njegovu općinu, te odlučili uložiti 10 miliona eura u spomenuti projekt

"Rukomet se u Bugojnu igrao i prije rata. Igrala se i košarka, a veliki klubovi kao što su Bosna, Jugoplastika, Metaloplastika u Bugojno su dolazili na pripreme. Našem prijatelju i sportisti Asimu Šahmanu hvala što je iskoristio svoje sportske veze pa nama doveo investitore koji ulažu deset miliona eura. Veliki je to novac i velika investicija. Mislim da trenutno nema veće u BiH kada je riječ o sportsko-turističkim investicijama. Betonske konstrukcije već se ugrađuju i poslovi napreduju prema planu. Posebno raduje što sve poslove rade domaće kompanije. Od projektiranja do izvođenja radova", istakao je Ajkunić.

Na Rostovu gradilište radi po europskim standardima. Radnici s kacigama, radnim odijelima, strojevi u pokretu. Prvi sportisti, ali i turisti kako domaći tako i oni iz inozemstva već polovinom ove godine moći će osjetiti čari Rostova, sve zahvaljujući sportskim vezama.
Klix

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la isx » 21 feb 2016, 17:13

[youtube][/youtube]

Avatar
Dost
Postovi: 125
Pridružen/a: 01 sep 2015, 13:11
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la Dost » 21 feb 2016, 18:21

Kakanj u planu ima da širi kapacitet dvorane jer trenutni od 1200 mjesta nije dovoljan za dešavanja u gradu. Kosarkasi bi napunili i duplo vecu a i rukometasi imaju ambicije povratka u PL

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 feb 2016, 15:34

Investicija vrijedna 4,5 milijarde KM: Pogledajte kako će izgledati turistički grad u Trnovu
Klix je napisao/la:Tokom maja 2016. godine na području općine Trnovo počet će gradnja najvećeg turističkog grada u Jugoistočnoj Evropi. Kompanija Buroj International Group iz Dubaija počet će realizaciju projekta vrijednog 4,5 milijardi maraka, u okviru kojega će, kako su najavili, na padinama Bjelašnice zasnovati novi grad.
.
.
.
Prema riječima direktora Buroja, realizacija projekta kroz četiri faze trajat će devet godina. Dodao je da su do ovoga trenutka sve pripreme za pokretanje projekta obavljene, dobijene su neophodne dozvole za gradnju u skladu sa postojećim Regulacionim planom, projektna dokumentacija je dovršena, a u narednim sedmicama provodit će se aktivnosti, u saradnji sa Općinom Trnovo i državnim preduzećima na pripremi infrastrukture koja može odgovoriti potrebama intenzivne gradnje na ovoj lokaciji. S obzirom da će paralelno biti građen veliki broj objekata neophodno je osigurati manevarski prostor za građevinsku operativu, ali i za normalno funkcionisanje života, kako projekat ne bi stvarao probleme lokalnom stanovništvu.

S ciljem podizanja kvaliteta komunikacijske povezanosti, te stavljanja u funkciju zimskog turističkog centra na Bjelašnici, Buroj Ozone će biti 6.500 metara dugom žičarom povezan sa ski-stazom na ovoj planini. Za djecu će u okviru turističkog grada biti sagrađena zasebna ski-staza, koja će nuditi visok stepen sigurnosti i opuštanja za djecu i roditelje. Također, Buroj Ozone posjedovat će i najdužu zip-line trasu u povijesti Europe (sajla za adrenalinsku vožnju sa izvrsnim panoramskim užitkom i pogledom na grad i okolinu). Namjenski za pripremu sportskih timova bit će sagrađena Buroj arena u kojoj će biti stvoreni uslovi za nogomet, košarku, tenis, rukomet i druge sportove.
.
.
.
slika
Klix

Avatar
grad-na-rijeci-sani
Postovi: 530
Pridružen/a: 14 avg 2009, 09:08
Lokacija: Prijedor, BiH
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la grad-na-rijeci-sani » 26 feb 2016, 18:42

Nova dvorana u Prijedoru:

slika

slika

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la AnelZ » 20 mar 2016, 08:47

Svečano otvorena sportska dvorana na Grbavici, treća po veličini u KS
Klix je napisao/la:Uz prisustvo brojnih zvanica i preko 2.000 građana danas je svečano otvorena sportska dvorana na Grbavici, treća po veličini u Kantonu Sarajevo, a prva na području Općine Novo Sarajevo.

Svečanost otvorenja sportske dvorane prisustvovali su predstavnici svih nivoa vlasti u BiH, predstavnici diplomatskog kora, ugledne sportske ličnosti i sportska udruženja, kao i brojni građani Sarajeva.

Prisutnima su se obratili predsjedavajući Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović, predsjedavajući Vijeća ministara BiH Denis Zvizdić, ambasador Slovenije Iztok Grmek i općinski načelnik Nedžad Koldžo.

Ova sportska dvorana, koja predstavlja najveću investiciju Općine Novo Sarajevo s razlogom je otvorena upravo na ovaj datum, 20. godišnjicu od reintegracije naselja Grbavica kao poklon Općine svim građanima Grbavice i KS.

Izgradnja sportske dvorane počela je u septembru 2010. godine. Prva faza radova podrazumijevala je građevinsko-zanatske radove, u drugoj su okončani radovi na razvodu grubih instalacija, dok se treća faza odnosila na nabavku i montažu sportske i druge opreme za dvoranu. Dvorana ispunjava sve evropske standarde za dvoranske sportove, a osposobljena je i za organiziranje kulturnih i sajamskih sadržaja.

Pored velike dvorane, objekat sadrži i podzemnu garažu, prostorije predviđene za kuglanu i streljanu, malu salu za stoni tenis i borilačke sportove, svlačionice i ostale pomoćne prostorije za sportiste, VIP lože, salu za fitnes, kao i novinarske kabine i prostorije za upravu.

Svečanost otvorenja dvorane na Grbavici svojim izvedbama uveličali su Mladen Vojičić Tifa, Eldin Huseinbegović i Mirza Šoljanin, zatim poznati sarajevski horovi Pantanima i hor Cadenza, baletska grupa Lucca Dance, te hor novosarajevskih osnovnih škola koji broji 500 učenika.

Za kraj manifestacije ostavljena je poslastica za sve ljubitelje košarke. Juniori KK Bosna i KK Spars odigrali su prvu utakmicu u ovoj sportskoj dvorani, a općinski načelnik Nedžad Koldžo ovim gradskim košarkaškim klubovima uručio je zahvalnice za odigranu prvu utakmicu u dvorani Grbavica.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Klix.ba

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la Raonffa » 20 mar 2016, 18:08

Sve je to fino samo ne znam kome su je napravili, pošto su dvoranski sportovi u Sarajevu propali već odavno prvenstveno mislim na košarku i rukomet.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la hz1987 » 20 mar 2016, 20:38

sve mogu da shvatim, ali ne mogu da shavitim da pravis novo, prema eu standardima, skrsis 9 miliona i onda hendikepirani bez icije pomoci ne mogu uci u dvoranu i imati pristup na svim mjestima u dvorani. e pa stvarno!

KLIS
Postovi: 998
Pridružen/a: 08 apr 2015, 11:35
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la KLIS » 11 apr 2016, 21:31

S koje strane će se nalaziti glavna kamera u dvorani na Grbavici?
Glupo bi bilo da snima zid, bolje bi izgledalo da se stavi na drugu stranu i snima tribinu.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la Lawer_88 » 30 mar 2017, 22:34

http://m.sportsport.ba/bh_kosarka/kk-bu ... anu/230802

Dvorana je smještena u krugu odgojno-obrazovnog kampusa na Ilidži u kojem su još smještene i Međunarodna osnovna škola, Međunarodna srednja škola, Sarajevo koledž i Internacionalni Burch univerzitet.
#samoČelik

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la semcho » 28 feb 2018, 05:40

Igra li se ista u dvorani na Grbavici, ikakva ozbiljnija utakmica, manifestacija?

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la nerminh74 » 28 feb 2018, 09:34

semcho je napisao/la:Igra li se ista u dvorani na Grbavici, ikakva ozbiljnija utakmica, manifestacija?
redovno igraju i treniraju sparsi, ima i pokoja utakmice nečega drugog, samo ne znam čega
i viđam neku djecu kako tamo idu na treninge
znači nije u nekom bog zna kapacitetu, ali se koristi
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la HPCompaq » 20 mar 2018, 15:48

Svaka čast svakome,respekt za sve,ali Mejdan je zlo.Grotlo Mejdana je uvijek vjetar u leđa reprezentacijama iz svih sportova.Sad još malo ide šminkanje za meč sa Francuzima u basketu.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la Hantraga » 20 mar 2018, 16:00

Ljudi koji održavaju Mejdan trebaju otići na instrukcije kod ovih koji su sredili Skenderiju u posljednjih par mjeseci. Meni je ona dvorana sad takva da bih se pobunio na ideju da je neko sruši :D A do prije par mjeseci sam mislio da je samo to rješenje.

Inače, u kojim mjestima su u posljednjih 10-ak godina izgrađene nove dvorane i kakvi su im kapaciteti? Grbavica (1700-2900), Gornji Vakuf (1200), Donji Vakuf (800), Jablanica (2000), Vitez (2000), Pale (2200), Laktaši (3050) su one koje mi padaju na pamet.

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la kovacic » 21 mar 2018, 17:01

Hantraga je napisao/la:Ljudi koji održavaju Mejdan trebaju otići na instrukcije kod ovih koji su sredili Skenderiju u posljednjih par mjeseci. Meni je ona dvorana sad takva da bih se pobunio na ideju da je neko sruši :D A do prije par mjeseci sam mislio da je samo to rješenje.

Inače, u kojim mjestima su u posljednjih 10-ak godina izgrađene nove dvorane i kakvi su im kapaciteti? Grbavica (1700-2900), Gornji Vakuf (1200), Donji Vakuf (800), Jablanica (2000), Vitez (2000), Pale (2200), Laktaši (3050) su one koje mi padaju na pamet.
Slažem se za Skenderiju :thumbup: Isto tako se brinem ko će Tuzlacima platiti sve potrebne nadogradnje da se ugoste kvalifikacije, treba dosta toga uraditi od parketa do semafora, a dvorana je kraća od Skenderije.
Što se tiče ovih kapaciteta, mislim da Peki na Palama definitivno ima kapacitet preko 3000 mjesta, dvorana je zaista impozantna, samo što je niko ne koristi. :crazy:

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la guillermo » 21 mar 2018, 18:29

Hantraga je napisao/la:Ljudi koji održavaju Mejdan trebaju otići na instrukcije kod ovih koji su sredili Skenderiju u posljednjih par mjeseci. Meni je ona dvorana sad takva da bih se pobunio na ideju da je neko sruši :D A do prije par mjeseci sam mislio da je samo to rješenje.

Inače, u kojim mjestima su u posljednjih 10-ak godina izgrađene nove dvorane i kakvi su im kapaciteti? Grbavica (1700-2900), Gornji Vakuf (1200), Donji Vakuf (800), Jablanica (2000), Vitez (2000), Pale (2200), Laktaši (3050) su one koje mi padaju na pamet.
U Mejdanu je promjenjen parket odmah nakon rukometnog baraza http://****/wp-content/uploads/201 ... rijeda.jpg i do utakmice sa Francuskom ce biti uradjeno jos masa stvari: svlcacionice,press,teleskopi,led....ukoliko financije ne zakinu :D
Slicne ambicije kao i kod Skenderije koja je takodjer samo parket promjenila sto se tice unutrasnje obnove naravno

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la kovacic » 21 mar 2018, 23:27

guillermo je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:Ljudi koji održavaju Mejdan trebaju otići na instrukcije kod ovih koji su sredili Skenderiju u posljednjih par mjeseci. Meni je ona dvorana sad takva da bih se pobunio na ideju da je neko sruši :D A do prije par mjeseci sam mislio da je samo to rješenje.

Inače, u kojim mjestima su u posljednjih 10-ak godina izgrađene nove dvorane i kakvi su im kapaciteti? Grbavica (1700-2900), Gornji Vakuf (1200), Donji Vakuf (800), Jablanica (2000), Vitez (2000), Pale (2200), Laktaši (3050) su one koje mi padaju na pamet.
U Mejdanu je promjenjen parket odmah nakon rukometnog baraza http://****/wp-content/uploads/201 ... rijeda.jpg i do utakmice sa Francuskom ce biti uradjeno jos masa stvari: svlcacionice,press,teleskopi,led....ukoliko financije ne zakinu :D
Slicne ambicije kao i kod Skenderije koja je takodjer samo parket promjenila sto se tice unutrasnje obnove naravno
Promijenila parket, uredila svlačionice, okrečila dvoranu, očistila sve stolice, adaptirala semafor na FIBA standarde (kupila novi i dodala prostor za imena igrača kao i odvojeno vođenje rezultata i vremena igre), renovirala stare svlačionice sa propisnim kapacitetom i stvarima za timove i službena lica (hodnik iza sjevera i press lože)... :bih:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la Hantraga » 21 mar 2018, 23:46

Ma Skenderija je preporođena. Čak su i onu podlogu ispod parketa popravljali. Još ako urade LED rasvjetu koju najavljuju, baš će izvući maksimum maksimuma iz one dvorane. Ne znam kakvi su propisi vezano za drvene stolice, ali sam siguran da bi Skenderija hladno mogla ugostiti najveća takmičenja u rukometu/košarci uz minimum ulaganja.

Recimo, meni je Zetra mnogo problematičnija. Ono je ogroman, prostorno nevjerovatan objekat. Ali, on je ostao u nekom drugom vremenu. Dvorana je bukvalno poput neke koncertne. Jedna stalna tribina i na njoj 6-7.000 mjesta, Bože sačuvaj. Ubila se za one teniske turnire kakav je bio BHT Challenger i slične događaje. Helem, nema mi ništa mrže nego kad neku utakmicu pošalju u Zetru. Više bih volio da se igra u ledari u Bugojnu, nego gore.

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la LloriS » 06 dec 2023, 16:31

Nakon 4 godine rekonstrukcije, Dvorana Luke Bihac je spremna
za koristenje.

Daj nam sad reprezentaciju :opaopa:



slikaslikaslikaslikaslikaslika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
RajvoSA03
Postovi: 379
Pridružen/a: 19 jan 2023, 13:53
Lokacija: La Bombonera
Kontakt:

Re: Dvorane u BiH

Post Postao/la RajvoSA03 » 06 dec 2023, 16:37

Svaka cast Biscanima, odlicna dvorana! Kamo srece da ostali gradovi slijede ovaj primjer
92:48 - La Decima

"Dan bez nogometa je izgubljen dan." - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.