KK Kakanj

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la neno#4 » 18 maj 2012, 00:08

Upravu si. Playoff se nije uopste ni trebao igrati nikako, ali...

Princip klubova kojima i Spars pripada mora biti takav. Na pocetku moras na silu da nesto uradis, ako ne uspijes to na pocetku, propadas. Tedeschi je silne pare krcao u Cedevitu, ali poceli su i sada da rade na mladim i slicno. Dokaz je Miro Bilan koji se afirmisao.

No, vratimo se mi Kaknju. Ja nazalost nijednog igraca izuzev Peljte ne vidim da bi mogao igrati Prvu ligu. Suljagic samo zna da zakuca, i to jedva. Begovac je prestar...Ostaju nam Dedici...Ne znam, ali bojim se da ce biti kao sa Vogoscom ove godine. Na kraju se se spasili, ali u pocetku je to izgledalo presmijesno. Na kraju je za nijansu bilo bolje, i igrom slucaja se spasili.

Svaka cast za navijace Kaknje, sinoc u onakvom broju sto su dosli. Na stranu sto je dosta ja bih rekao primitivna publika (da se niko ne uvrijedi, i u Skenderiji je znalo svega biti), ali opet kapa dolje.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 18 maj 2012, 01:10

neno#4 je napisao/la:
Ja nazalost nijednog igraca izuzev Peljte ne vidim da bi mogao igrati Prvu ligu. Suljagic samo zna da zakuca, i to jedva. Begovac je prestar...Ostaju nam Dedici...Ne znam, ali bojim se da ce biti kao sa Vogoscom ove godine.
Ma moraju se dobro pojacati ako ne zele expresan povratak u A1 ligu. (a ne zele) :D
#samoRudar #zauvijek

tala11
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 maj 2012, 14:35
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la tala11 » 28 maj 2012, 14:22

L' Imperator je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:
Ja nazalost nijednog igraca izuzev Peljte ne vidim da bi mogao igrati Prvu ligu. Suljagic samo zna da zakuca, i to jedva. Begovac je prestar...Ostaju nam Dedici...Ne znam, ali bojim se da ce biti kao sa Vogoscom ove godine.
Ma moraju se dobro pojacati ako ne zele expresan povratak u A1 ligu. (a ne zele) :D


Ocigledno ne pratis kosarku dovoljno !!! Begovac je u najboljim igrackim godinama, a ne prestar ostale necu da komentarisem. A ocigledno nisi pratio vogoscu ove sezone, koja je ostvarila najveci uspjeh i ostala u ligi 13 sa 8 pobjeda. Ispale su ekipe sa puno vecim budzetom (zrinjski,brotnjo,celik). Svakako da uz peljtu treba jos 5-6 kvalitetnih prvoligaskih igraca da bi se mogla izboriti koja pobjeda a za opstanak puno vise.

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 24 jul 2012, 17:01

Traži se novi trener
Jakub Genjac, pod čijim vodstvom su košarkaši Kaknja ekspresno izborili povratak u prvoligaško društvo, neće predvodi ovu ekipu u narednoj sezoni

Odluka je to klupske Uprave, koju nam je saopćio predsjednik kluba Mevludin Delibašić,te dodao da će za desetak dana biti poznato ime novog trenera.

-Genjcu je istekao jednogodišnji ugovor i stav našeg rukovodstva je da se angažira novi trener jer smo (pr)ocijenili da će promjena na klupi donijeti šok terapiju koja je neophodna uoči starta u višem rangu kako se ne bi ponovila pogreška iz sezone 2010/2011.godine, istakao je prvi čovjek KK Kakanj Mevludin Delibašić.

Ova neočekivana odluka iznenadila je trenera Genjca koji je u dva navrata bio „dežurni vatrogasac“ u ovom klubu, kojem se ne može osporiti stručnost i čestitost, ali je ipak procjenom rukovodstva Kluba, odlučeno da ovu poziciju treba povjeriti novom treneru.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 01 avg 2012, 22:46

Nedžad Mulić novi trener :?
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 30 avg 2012, 19:59

Mulić traži pojačanja
Košarkaši Kaknja u srijedu su počeli sa pripremama za novu sezonu. Novom treneru Nedžadu Muliću odazvali su se svi igrači koji su izborili povratak u prvoligaško društvo. Na prozivci jedino nije bilo Ermina Suljića koji se vratio u Čelik

I ako je bilo najavljeno, nije se pojavilo niti jedno novo ime. Čelnici kluba uspjeli su zadržati na okupu standardnu petorku,među kojima su i Dinko Peljto i Amar Suljagić, koji su imali ponuda, ali su ostali vjerni Kaknju.

-Zadovoljan sam odzivom igrača, čiji su mi kvaliteti dobro poznati jer sam s većinom igrao prije dvije sezone. Potencijal imamo, ali su nam neophodna i dva-tri pojačanja jer su pojedine pozicije deficitarne, odnosno nemamo adekvatne zamjene. Vjerujem da će Uprava kluba uspjeti angažirati potrebna pojačanja i da ćemo imati ekipu koja će igrati značajnu ulogu i da nam se neće ponoviti sezona 2010/2011. kada smo ispali iz prvoligaškog društva, istakao je Nedžad Mulić, koji će u trenerskoj ulozi debitirati na klupi Kaknja u čijim redovima je okončao svoju bogatu igračku karijeru.

Zbog rekonstrukcije sportske dvorane, košarkaši Kaknja će kao i rukometaši i odbojkašice, prvu etapu priprema obaviti na vanjskim terenima Planiran je bio i sedmodnevni boravak na Ponijerima,ali se zbog teške financijske situacije odustalo i po prv i put kompletne pripreme bit će obavljene u Kaknju.

Uvodnim dijelom priprema u kojem je akcenat podizanje tjelesne spreme, bit će obavljen pod vodstvom profesora Fahre Šolbića, bivšeg trenera Rudara, koji je izrazio želju da bez naknade pomogne novom treneru Muliću i njegovom pomoćniku Elviru Delibašiću, što je, nema dvojbe, gesta vrijedna pažnje.

Do početka nove sezone ima dosta vremena i sigurno će program priprema biti realiziran prema zacrtanom planu. Nastojat će se udovoljiti želji trenera Mulića da se angažiraju bar dva pojačanja i odigra što više kontrolnih utakmica.

Igrački kadar: Nedžad Čaluk, Ashar Dedić, Amar Herceglija, Amar Suljagić, Dženan Hadžić, Aldin Muflizović, Mahir Suljić, Emir Goralija, Ibrahim Mušinbegović, Narcis Begovac, Muhamed Mehić, Haris Mušija, Dinko Peljto, kojima će se priključiti i trojica najperspektivnijih juniora.
#samoRudar #zauvijek

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la neno#4 » 04 sep 2012, 11:22

Sa ovom ekipom ne gine ispadanje iduce sezone. Ako se ne dovede par pojacanja.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 22 sep 2012, 23:52

U sklopu priprema za novu sezonu košarkaši Kaknja odigrali dvije kontrolne utakmice protiv solidne ekipe Viteza. U prvom susretu Vitez je bio uspješniji, a u revanšu u Kaknju (subota 22.septembar,op.a) trijumfovali su izabranici trenera Mulića rezultatom 78:75. I u ovoj utakmici Vitez je pružio snažan otpor i pitanje pobjednika riješeno je tek u posljednja dva napada.

Trener Mulić dosta je rotirao ekipu, šansu je pružio i nekim mlađim igračima, te dvojici igrača koji se nalaze na probi. Riječ je o Hasanu Kovačeviću (204 cm, 1993.) iz Ilijaša, koji je dosad bio član ljubljanske ekipe Parklji Bežigrad i Vedinu Gudiću (207, 1993.), iz Bugojna, koji je minule sezone igrao za Promo iz Donjeg Vakufa. Kovačević je zadovoljio ukus trenera Mulića i najvjerovatnije će ostati, dok Gudić nije ostavio najpovoljniji utisak i predsjednik Mevludin Delibašić morat će potražiti drugo rješenje za poziciju centra koja je možda i najdeficitarnija.

-Utakmice protiv Viteza su mi dobro došle jer sam skenirao ekipu i dobio jasnu sliku kako pojedinaca tako i ekipe. Očito je da moramo angažirati bar dva pojačanja jer smo u odnosu na proteklu sezonu slabiji za Aldina Dedića i Ermina Suljića. Do početka prvenstva ima još dosta vremena, pojačat ćemo rad na tehničko-taktičkim elementima i kroz seriju test utakmica uigrati startnu postavu, kaže trener Nedžad Mulić, koji nešto slabije izdanje u dvobojima protiv Viteza opravdava umorom igrača, koji je uistinu evidentan.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 05 okt 2012, 22:39

Potpisali Delić i Kovačević
Nastojanja rukovodstva Kaknja da udovolje želji trenera Nedžada Mulića i angažiraju bar dva pojačanja konačno su urodila plodom

Nakon dolaska mladog Hasana Kovačevića(1993, 204 cm) iz Ilijaša, koji je posljednje dvije sezone nastupao u slovenačkom prvoligašu Parklji Bežigrad iz Ljubljane, jednogodišnji ugovor potpisao je i iskusni Adelmo Delić (1986, 190 cm) koji je pored matičnog kluba Čelik iz Zenice, nastupao u Slaviji, Play offu i Mladosti iz Mrkonjić Grada.

-Angažiranjem Kovačevića i Delića lista pojačanja nije zaključena, kaže predsjednik kluba Mevludin Delibašić, koji najavljuje dolazak bar još jednog kvalitetnog igrača.

U dosad četiri odigrana kontrolna susreta protiv Viteza(poraz u Vitezu i pobjeda u Kaknju), zatim u Tuzli sa OKK Slobodom i Sparsa u Sarajevu u kojima su također pretrpjeli poraze, trener Mulić šansu je pružio svim kandidatima. Tek protiv Sparsa (71:67) veću minutažu dobili su igrači koji su najbliži startnoj postavi, kao i novajlije Kovačević i Delić, koji se očito još nisu adaptirali na novu sredinu. Ohrabruje sve bolja igra Dinka Peljte i Narcisa Begovca koji su bili najistaknutiji protiv izabaranika trenera Marka Trbića.

Prema riječima predsjednika Delibašića do početka prvenstva u planu su još tri susreta. U subotu ekipa Kaknja gostuje u Mrkonjić Gradu gdje će snage odmjeriti protiv domaće Mladosti. Bit će to nova i najjača provjera za izabranike trenera Nedžada Mulića koji će pokušati konačno definirati roster za novu sezonu koja počinje 20.oktobra/listopada 2012, kada košarkaši Kakanja gostuju kod Leotara u Trebinju.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la DejaNMG » 05 okt 2012, 22:50

Adelmo kod nas nikad nije dobio pravu sansu, atletski mocan igrac, solidan suter, kroz karijer imao fantasticne kosgeterske ucinke.
Znas li oce li Adelmo igrati sutra protiv nas, bar minut, da ga vidim na djelu? :D
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 05 okt 2012, 23:57

DejaNMG je napisao/la:Adelmo kod nas nikad nije dobio pravu sansu, atletski mocan igrac, solidan suter, kroz karijer imao fantasticne kosgeterske ucinke.
Znas li oce li Adelmo igrati sutra protiv nas, bar minut, da ga vidim na djelu? :D
Super ako je tako, nisam ga ja nikad gledao.
Treb'o bi igrat..., obavezno sutra u dvoranu pa da mi mozes rec' kakvi su ovi moji bili, i mogu li se nadati opstanku u drustvu najboljih :]
#samoRudar #zauvijek

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la DejaNMG » 06 okt 2012, 01:43

L' Imperator je napisao/la:Super ako je tako, nisam ga ja nikad gledao.
Treb'o bi igrat..., obavezno sutra u dvoranu pa da mi mozes rec' kakvi su ovi moji bili, i mogu li se nadati opstanku u drustvu najboljih :]
Sutra sam aBd u dvorani sigurno kao i uvjek :)
Moze, bit ce izvjestaj :P
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la DejaNMG » 06 okt 2012, 22:22

Mladost - Kakanj 69:61

Rezultat na kraju nije realan, imali smo i nekih 20ak razlike, ali na kraju smo se opustili i nasi mladi igraci su igrali pa se to odrazilo i na rezultat.
Dosadna utakmica generalno, puno soliranja, mi probavali neke akcije, u jednom trenutku igrali sa tri pleja na parketu, a inace smo igrali bez prvog pleja veceras.
Napomenuo bih odnos u faulovima, mi smo napravili 22 a Kakanj 12 prekrsaja. :roll:
Eh Imperatoru sto se tice tvoje ekipe, ako opstanu kapa do poda. :lol:
Najefikasniji igrac je igrac sa brojem 10, imao je 19 poena, i po meni najbolji igrac tima, igrac sa brojem 13 je zabio 17 poena i ja sam ne znam kako ih je zabio, lik je statican u odbrani, u napadu, imao je slobodnih, nezgrapan a ako se sjecam igrao je i pre nekoliko sezona dok ste igrali u Premier Ligi tada.
Vidi se neuigranost u vasoj ekipi, tako da je jednom ova 13 bila sama pod kosem a igrac sa brojem 7 nije mu dodao loptu tek dere se ovaj "Sta radis koji ku*ac" :lol:
Ni mi nismo nista bolji, soliranje, soliranje i to je to, mada dosta smo kvalitetniji sto je evidentno kad su prve petorke u igri.
Adelmo zabio 5 poena, igrac sa brojem 8 imao 6 poena.
Ali trener vam je kralj, lik cjelo vrjeme galami, psuje, objasnjava svaku situaciju kako su trebali odigrati, skace ko manijak, kod time outa crta na koljenima, uzivio se skroz. :D
Ako te jos sta zanima pitaj :)

slika

:lol:
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 06 okt 2012, 22:42

DejaNMG je napisao/la: Ako te jos sta zanima pitaj :)
Hvala na izvjestaju, sve si rek'o :D
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 16 okt 2012, 23:58

Hadžifejzović najveće pojačanje
Košarkaši Kaknja dobili su i treće, ali i najveće i nazvučnije pojačanje. Riječ je o krilnom centru Seadu Hadžifejzoviću, dosadašnjem igraču Vogošće koji je u sezoni 2011/2012. godine proglašen za MVP, najkorisnijeg i najboljeg igrača regularnog dijela sezone košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine

slika
Sead Hadžifejzović

Ovaj krilni igrač najzaslužniji je za opstanak Vogošće u Prvoj ligi. U 24 utakmice postigao je 525 poena, a sa 230 skokova bio je drugi skakač lige. Hadžifejzović je kao pojačanje igrao i za Bosnu BH Telecom u Ligi 6.

Obećanje koje je predsjednik Košarkaškog kluba Kakanj dao našem novinaru poslije generalne probe protiv Zrinjskog iz Mostara (64:71) da će angažirati jedno poznato ime, realizirano je samo tri dana uoči starta nove sezone i gostovanja u Trebinju. Nakon dolaska mladog Hasana Kovačevića i iskusnog Adelma Delića, koji nisu uspjeli izboriti mjesto u startnoj petorci, agilni predsjednik Mevludin Delibašić angažirao je jednog od najboljih košarkaša u BiH. S novim igračem, za kojeg slobodno možemo reći da je najzvučnije pojačanje koje je Kakanj angažirao u posljednjih nekoliko godina, roster ekipe će biti znatno jači i nema dvojbe da će naši košarkaši u novoj sezoni igrati značajnu ulogu i ostvariti željeni cilj.

Tako misli i predsjednik Delibašić, koji smatra da se neće ponoviti sezona 2010/2011. i da Kakanj neće strahovati za opstanak u društvu najboljih bh. košarkaških klubova.

- Kroz pripremne utakmice osjetili smo da nam nedostaje još jedan kvalitetan igrač i to je glavni razlog što smo se opredijelili za Hadžifejzovića, za kojeg slobodno mogu reći da će biti veliko pojačanje i osvježenje za našu ekipu, kojoj je upravo nedostajao jedan ovakav tip igrača, istakao je predsjednik KK Kakanj Mevludin Delibašić, kojem svakako pripadaju najveće zasluge za dolazak ovog poznatog košarkaša.
#samoRudar #zauvijek

ameame
Postovi: 14
Pridružen/a: 19 okt 2012, 11:12
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la ameame » 19 okt 2012, 11:37

L' Imperator je napisao/la:Hadžifejzović najveće pojačanje
Košarkaši Kaknja dobili su i treće, ali i najveće i nazvučnije pojačanje. Riječ je o krilnom centru Seadu Hadžifejzoviću, dosadašnjem igraču Vogošće koji je u sezoni 2011/2012. godine proglašen za MVP, najkorisnijeg i najboljeg igrača regularnog dijela sezone košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine

slika
Sead Hadžifejzović

Ovaj krilni igrač najzaslužniji je za opstanak Vogošće u Prvoj ligi. U 24 utakmice postigao je 525 poena, a sa 230 skokova bio je drugi skakač lige. Hadžifejzović je kao pojačanje igrao i za Bosnu BH Telecom u Ligi 6.

Obećanje koje je predsjednik Košarkaškog kluba Kakanj dao našem novinaru poslije generalne probe protiv Zrinjskog iz Mostara (64:71) da će angažirati jedno poznato ime, realizirano je samo tri dana uoči starta nove sezone i gostovanja u Trebinju. Nakon dolaska mladog Hasana Kovačevića i iskusnog Adelma Delića, koji nisu uspjeli izboriti mjesto u startnoj petorci, agilni predsjednik Mevludin Delibašić angažirao je jednog od najboljih košarkaša u BiH. S novim igračem, za kojeg slobodno možemo reći da je najzvučnije pojačanje koje je Kakanj angažirao u posljednjih nekoliko godina, roster ekipe će biti znatno jači i nema dvojbe da će naši košarkaši u novoj sezoni igrati značajnu ulogu i ostvariti željeni cilj.

Tako misli i predsjednik Delibašić, koji smatra da se neće ponoviti sezona 2010/2011. i da Kakanj neće strahovati za opstanak u društvu najboljih bh. košarkaških klubova.

- Kroz pripremne utakmice osjetili smo da nam nedostaje još jedan kvalitetan igrač i to je glavni razlog što smo se opredijelili za Hadžifejzovića, za kojeg slobodno mogu reći da će biti veliko pojačanje i osvježenje za našu ekipu, kojoj je upravo nedostajao jedan ovakav tip igrača, istakao je predsjednik KK Kakanj Mevludin Delibašić, kojem svakako pripadaju najveće zasluge za dolazak ovog poznatog košarkaša.
Boljeg igraca za manje para, niste mogli dovesti od seje. Rodjen za ove lige

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 19 okt 2012, 20:57

Zalet iz Trebinja
Ovog vikenda startuju i košarkaši Prve lige koja je u odnosu na prethodnu sezonu manja za jedan klub i nosi naziv Liga 12. Košarkaši Kaknja gostuju u Trebinju gdje će snage odmjeriti protiv domaćeg Leotara, jednog od stabilnih prvoligaša

Košarkaši Kaknja ekspresno su izborili povratak u prvoligaško društvo u kojem će pokušati osigurati opstanak i stabilizirati ekipu koja će postati respektabilan prvoligaš. Bar takav je cilj Uprave kluba, koja uspjela dovesti pojačanja i osigurati uvjete za treninge i natjecanje, što je u današnjim okolnostima i najvažnije.

-Ambicije su da ostanemo u Prvoj ligi, premda mislim da imamo kvalitet više i da se neće ponoviti sezona 2010/2011. godine, kada smo porazom u zadnjem kolu u Čitluku ispali iz lige. Ekipa je dolaskom Seada Hadžifejzovića, Adelma Delića i Hasana Kovačevića dobila na kvaliteti, imamo veliku konkurenciju na svim pozicijama, kao i širinu na rezervnoj klupi, što je veoma bitno i nema razloga da strahujemo. Očekujemo da ćemo već na prvom gostovanju pokazati pravo lice i iznenaditi ekipu Leotara, koja je navodno nešto slabija u odnosu na prethodnu sezonu, istakao je pomoćni trener Elvir Delibašić.

U prvom kolu 20. i 21.oktobra/listopada igraju: Čapljina - Bosna BH Telecom, Radnik (Bijeljina) - Servitium (B.Gradiška), Zrinjski (Mostar) - Mladost (Mrkonjić Grad), Borac (Banja Luka) - Varda (Višegrad), Vogoišća - Posušje i Leotar (Trebinje) - Kakanj.

Utakmica u Trebinju između Leotara i Kaknja igra se u subotu 20. oktobra sa početkom u 19,00 sati.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 21 okt 2012, 00:49

Košarkaši Kaknja pali u zadnjoj četvrtini
Iako rezultat od 14 koševa razlike izgleda kao uvjerljiva pobjeda, treba reći da su košakaši Kaknja, prve tri četvrtine ove utakmice odigrali potpuno ravnopravno, a tokom treće čevtrtine imali značajnu prednost i diktirali tempo igre. To je uozbiljilo domaću klupu i domaće igrače, tako da su u zadnjem periodu ove utakmice odigrali efikasno i odlučili pobjednika. Najbolji pojedninac u ekipi Kaknja bio je Dinko Peljto sa 18 poena i 8 asistencija, a najviše poena, 19 ostvario je Hadžifejzović

Prva četvrtina završena je rezultatuom 20:15 za Leotar. Igrala se šesta minuta kada su košarkaši Kaknaj u ovoj četvrtini prešli u vodstvo 8:9, košem Begovca, a na asistenciju Peljte. Dvije minute i 56 sekundi do kraja prve četvrine Kakanj je i dalje vodio. Semafor je u tom trenutku pokazivao 12: 13. Egal u kojem se igralo do kraja četvrtine, prekinuo je Aleksić trojkom, odnosno, svojim do tada sedmim poenom, četrdeset sekundi prije isteka prvih deset minuta.

Najveću razliku u drugoj četvrtini Leotar je imao kod rezultata 32:27. Do kraja poluvremena uglavnom se igralo na dva ili četiri razlike za domaćina. Kakanj je odlično parirao da bi kod rezultata 36:35, a 53 sekunde do kraja poluvremena domaćini tražili tamjaut. Dogovor je imao efekta, rezultirao je tricom koju je ubacio Šakotić, a onda je tajmaut zatražio Mulić. Bilo je 28 sekundi do kraja prvog dijela, Peljto je ubacio jedan poen sa linije slobodnih bacanja i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 39:36. U ovoj četvrtini rezultat je bio 19:21.

Drugo poluvrijeme Kakanj je počeo preokretom. Begovac je ubacio dva puta po dva dva poena za rezultat 39:40. Zatim je Peljto ubacio tricu i napravio razliku od četiri poena za Mulićeve izabranike. Tako je Kakanj drugo poluvrijeme počeo sa serijom 0:7. Tačno na polovini treće četvrtine domaći su stigli goste, rezultat je glasio 45:45. Međutim Hadžifejzović ubacuje svoj 12 poen i ponovo pravi prednost za košarkaše Kakanja 45:47. Drugo izjednačenje u trećoj četvrtini 47:47 domaćinu je osigurao Đurasović, a prvo vodstvo u drugom poluvremenu Crnogorac 48:47 jednim pogotkom sa linije slobodnih bacanja. Devedeset sekundi do kraja ovog dijela igre domaćin je ponovo vodio 53:51. U redovima Kakanjaca Muflizović nešto više od minut do kraja četvrtine nije iskotristio nijedno od dva slobodna bacanja, što domaćini kažnjavaju tricom iz igre i prave razliku od pet koševa 56:51. Treća četvrtina je završila rezultatom 20:17, ali je ukupno poslije tri perioda domaćin vodio 59:53.

Kada je Leotar, košem Kneževića, poveo 61:53 na početku posljednje četvrtine Mulić je zatražio tajmaut. Delić, Hadžifejzović, Begovac i Suljagić u tom su trenutku imali po tri lične greške. Tajm aut se isplatio. Peljto je ubacio tri, Hadžifejzović dva i Kakanj se ponovo približio na samo tri poena razlike. Tri minute i 30 sekundi igralo se u četvrtoj četvrtini kada domaćini traže tajmaut, a rezultat je glasio 63:58. Pokušaj Crnogorca da poslije toga ubaci tricu bio je bezuspješan., ali je došlo do konsolidacije u redovima domaćina i prave prednost od deset poena razlike i to u veoma važnom periodu igre. Dvije minute do kraja Delić, Suljagić i Begovac imaju po četiri lične greške.Minut i 30 sekundi do kraja domaćini su ponovo imali deset poena prednosti 75:65. Šakotić je sa linije slobodnih bacanja povećao prednost na 12 razlike i to 59 sekundi do kraja utakmice. Pola minute do kraja Dedić je ubacio svoj peti poen i to je bio 69. poen Kaknja u ovoj utakmici. Poslije toga, domaćini su ubacili još četiri poena, tako da je konačan rezultat utakmice Leotar – Kakanj 83:69.

Leotar - Kakanj 83:69 (39:36)

SL Takovo Leotar: M. Rikalo, V. Aleksić (11), S. Milanović, Z. Kašćelan (11), B. Zotović (9), A. Crnogorac (6), B. Đurasović (21), D. Šakotić (9) , S. Mijović , Đ. Ninković (6) , N. Knežević (10).

Kakanj: A. Herceglija, A. Delić (1), D. Hadžić, A. Muflizović (4), A. Dedić (5), S. Hadžifejzović (19), D. Peljto (18), B. Šabić, H. Kovačević (1), N. Begovac (16), A. Suljagić (5), M. Mehić.

Rezultat po četvrtinama: 20:15; 19:21; 20:17; 24:16.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 27 okt 2012, 18:29

Kakanj protiv Vogošće

U okviru drugog kola Lige 12 u Kaknju gostuje ekipa Vogošće koju predvodi eks reprezentativac Mujo Tuljković, nesuđeno pojačanje Kaknja, koji će zajedno sa mladim Aminom Hotom biti najveća opasnost izabaranicima trenera Nedžada Mulića. Bez obzira što su Vogošćani bolje startovali, uloga favorita u ovom meču pripada ekipi Kaknja, koja objektivno ima kvalitetniji tim i to mora dokazati na parketu.

- Sa ozbiljnim pristupom pobjeda ne smije doći u pitanje, kaže predsjednik Košarkaškog kluba Kakanj Mevludin Delibašić, koji očekuje maksimalnu podršku navijača, koji će sigurno doći u znatno većem broju nego ranije.

Pobjedu očekuje i trener Nedžad Mulić i njegovi puleni, koji su svjesni težine zadatka i važnosti bodova.

-Ako moji igrači odigraju disciplinirano i izvrše postavljene zadatke, ne bi trebalo biti problema jer imamo veći roster, a i kvalitet je na našoj strani, kaže trener Nedžad Mulić.

Uspjeh košarkaša Kaknja umnogome zavisi od igre play-a Dinka Peljte, a posebno Seada Hadžifejzovića, najzvučnijeg pojačanja, koji je prošle sezone bio najkorisniji i najbolji igrač Vogošće i upravo njemu pripadaju zasluge što je njegov donedavni klub sačuvao prvoligaški status. Bit će doista zanimljivo kako će trener Hamidović naći rješenje da zaustavi svoje nekadašnje vedete, kao i s druge strane kako će se iskusni Narcis Begovac i centar Amar Suljagić "nositi" s Mujom Tuljkovićem, od kojeg prijeti najveća opasnost.

U svakom slučaju, može se očekivati jedna veoma zanimljiva košarkaška predstava koju vrijedi pogledati.

Utakmica Kakanj - Vogošća igra se u nedjelju 28.oktobra/listopada sa početkom u 18,00 sati.
#samoRudar #zauvijek

Avatar
L' Imperator
Postovi: 4469
Pridružen/a: 08 jan 2011, 23:15
Lokacija: Grad Rudara
Kontakt:

Re: KK Kakanj

Post Postao/la L' Imperator » 28 okt 2012, 20:02

Kakanj - Vogosca 90:80
#samoRudar #zauvijek

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.