OKK Sloboda Tuzla

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 01 avg 2017, 22:39

staragarda je napisao/la:Samo placi Bevba :njanjanja: :njanjanja: ....dabogda se ugasili :pray: ....nadam se da frankestajn nikada nece zaigrati nista osim ove domace kaljuge
http://sloboda.ba/

Gledaj dole kao anketno pitanje, 2046 glasova za ABA ligu. Ubi me ako je na ovaj sajt u zadnjih 2 mjesca uslo 1000 ljudi, ovi i ankete laziraju :urnebes:

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la staragarda » 01 avg 2017, 22:45

tuzlak1987 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Samo placi Bevba :njanjanja: :njanjanja: ....dabogda se ugasili :pray: ....nadam se da frankestajn nikada nece zaigrati nista osim ove domace kaljuge
http://sloboda.ba/

Gledaj dole kao anketno pitanje, 2046 glasova za ABA ligu. Ubi me ako je na ovaj sajt u zadnjih 2 mjesca uslo 1000 ljudi, ovi i ankete laziraju :urnebes:
Sta dodati... prejaka anketa :urnebes: :rol: :rol: ...poslije ove nek' sljedeće ankete bude sa jos debilnijim pitanjima tipa "dali je bolje biti bogat ili siromašan",onda "dali je bolje biti zdrav ili bolestan"....i tako.... Kakvi retardi :rol: :rol:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la 75000 » 02 avg 2017, 11:12

Nek vam Azemica i kosarkaski napravi pa navijajte, defektasi.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 avg 2017, 19:46

75000 je napisao/la:Nek vam Azemica i kosarkaski napravi pa navijajte, defektasi.
Za koga ti navijas trenutno posto je Sloboda ugasena?

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la 75000 » 02 avg 2017, 19:48

tuzlak1987 je napisao/la:
75000 je napisao/la:Nek vam Azemica i kosarkaski napravi pa navijajte, defektasi.
Za koga ti navijas trenutno posto je Sloboda ugasena?
Za FK Sloboda, ovo ni ne pratim ali ima ljudi koji prate sto dokazuje i posjeta u Mejdanu, vama ako se ne svidja sutite.
Cuj dabogda se ugasilo ccc

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 avg 2017, 19:50

75000 je napisao/la: Za FK Sloboda, ovo ni ne pratim ali ima ljudi koji prate sto dokazuje i posjeta u Mejdanu, vama ako se ne svidja sutite.
Cuj dabogda se ugasilo ccc
Ima ljudi koji prate jer su poltroni ili debili kojima je bitnije da odredjena stranka vlada gradom nego klub. :thumbup:

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la 75000 » 02 avg 2017, 19:51

tuzlak1987 je napisao/la:
75000 je napisao/la: Za FK Sloboda, ovo ni ne pratim ali ima ljudi koji prate sto dokazuje i posjeta u Mejdanu, vama ako se ne svidja sutite.
Cuj dabogda se ugasilo ccc
Ima ljudi koji prate jer su poltroni ili debili kojima je bitnije da odredjena stranka vlada gradom nego klub. :thumbup:
smaras sa strankama.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 avg 2017, 19:53

75000 je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:
75000 je napisao/la: Za FK Sloboda, ovo ni ne pratim ali ima ljudi koji prate sto dokazuje i posjeta u Mejdanu, vama ako se ne svidja sutite.
Cuj dabogda se ugasilo ccc
Ima ljudi koji prate jer su poltroni ili debili kojima je bitnije da odredjena stranka vlada gradom nego klub. :thumbup:
smaras sa strankama.
Ne smaram ja, samo naglasavam kakvo su gnojivo ljudi u nasem gradu, uvlakaci, interesdzije, poltroni, kompleksasi. Prodali bi i mater rodjenu, a ne Sloboda Ditu.

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la 75000 » 02 avg 2017, 19:55

A nisi pomislio da prate ljudi koji vole kosarku?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 avg 2017, 19:57

75000 je napisao/la:A nisi pomislio da prate ljudi koji vole kosarku?
Volim i ja kosarku pa pratim NBA, ABA ligu, Euroligu na TV.

A pola tih sto dodje u Mejdan ne zna 10 igraca nabrojati ali oni vole kosarku. Da vole kosarku iskreno organizovali bi se pa odmrznuli svoj klub sa historijom.

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la 75000 » 02 avg 2017, 19:59

tuzlak1987 je napisao/la:
75000 je napisao/la:A nisi pomislio da prate ljudi koji vole kosarku?
Volim i ja kosarku pa pratim NBA, ABA ligu, Euroligu na TV.

A pola tih sto dodje u Mejdan ne zna 10 igraca nabrojati ali oni vole kosarku. Da vole kosarku iskreno organizovali bi se pa odmrznuli svoj klub sa historijom.
upravu si :facepalm:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 avg 2017, 20:27

Hajd ba tu pricu mozes maloj djeci pricati. Oni vole kosarku, a sutili kada se KK gasio. Niko nista nije rekao, bas neki veliki kosarkoljupci.

OscarDosSantos
Postovi: 142
Pridružen/a: 03 jan 2013, 20:22
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la OscarDosSantos » 02 avg 2017, 21:51

tuzlak1987 je napisao/la:
75000 je napisao/la:Nek vam Azemica i kosarkaski napravi pa navijajte, defektasi.
Za koga ti navijas trenutno posto je Sloboda ugasena?
Ako mi neko može objasniti, pogotovo neko relevantan, kako vi mislite da KK Sloboda, kao klub više ne postoji. Sa kojeg pravnog ili bilo kojeg drugog kriterija iznosite takve stavove. Nije mi baš jasno, kako ovaj sadašnji klub "OKK SLOBODA¨ nije onaj stari klub samo sa novim imenom. Takvih primjera imate koliko hoćete: npr. Mirzin bivši klub (Tau Keramika, mislim da se zvao) je mijenjao stalno ime kluba, (sada se zove Baskonja, tako nešto). Ili još bolji primjer, nekad ne tako davno u NBA ligi je igrao jedan poznati klub, kojeg više nema: Seattle SuperSonics, i imali su jake igrači i sve, i danas taj klub je ugašen. No, postoji klub Oklahoma City Thunders, i vjerovali ili ne... prema NBA komentatorima i drugim stručnim ljudima, oni gledaju oklahomu kao seattle, samo što ima novo ime. Ovdje, je čak i OKK Sloboda preuzela ime i grb prijašnjeg kluba. Zar nije logičnije, ovaj period i ovo vrijeme samo pamtiti kao jednu stranicu velike tradije kluba: KK Sloboda, koja danas nastupa pod imenom OKK Sloboda Tuzla.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la tuzlak1987 » 02 avg 2017, 22:27

OscarDosSantos je napisao/la: Ako mi neko može objasniti, pogotovo neko relevantan, kako vi mislite da KK Sloboda, kao klub više ne postoji. Sa kojeg pravnog ili bilo kojeg drugog kriterija iznosite takve stavove. Nije mi baš jasno, kako ovaj sadašnji klub "OKK SLOBODA¨ nije onaj stari klub samo sa novim imenom. Takvih primjera imate koliko hoćete: npr. Mirzin bivši klub (Tau Keramika, mislim da se zvao) je mijenjao stalno ime kluba, (sada se zove Baskonja, tako nešto). Ili još bolji primjer, nekad ne tako davno u NBA ligi je igrao jedan poznati klub, kojeg više nema: Seattle SuperSonics, i imali su jake igrači i sve, i danas taj klub je ugašen. No, postoji klub Oklahoma City Thunders, i vjerovali ili ne... prema NBA komentatorima i drugim stručnim ljudima, oni gledaju oklahomu kao seattle, samo što ima novo ime. Ovdje, je čak i OKK Sloboda preuzela ime i grb prijašnjeg kluba. Zar nije logičnije, ovaj period i ovo vrijeme samo pamtiti kao jednu stranicu velike tradije kluba: KK Sloboda, koja danas nastupa pod imenom OKK Sloboda Tuzla.
Sa pravnog stajalista ovo je potpuno drugi klub. Ako se ne varam racun za ovaj klub je otvoren 2003. mozda kao neki omladinski pogon KK Sloboda Dita. A na zadnjoj sjednici KK Sloboda Dita je od strane skupstine izglasano da se Dita zamrzne. Sto dalje vodi tome da ako je klub zamrznut onda se zamrzne i citava historija tog kluba tj novi klub moze se predstaviti kao nasljednik tradicije, ali nema pravo da preuzme i historiju. Tako da historija OKK Sloboda starta od 2003. Znaci Dita je nesto sto vise ne postoji, zaledjeno ali se moze ponovo pokrenuti. Znaci sa pravne strane OKK Sloboda ne moze preuzeti trofeje Dite niti bilo koji drugi uspjeh jer nije izvrsena nikakva fuzija vec je to novi klub sam od sebe koji nosi ime Sloboda. Sto nosi ime Sloboda to vec treba pitati one koji su pokrenuli taj projekt. Vjerovatno da bi se ljudima lakse prodala prica jer ljudi u ovom gradu vole Slobodu.

E sada kada smo kod druga 2 tima koja si spomenuo u postu:
-Tau Keramika je isti tim koji je i prije bio, samo sto u kosarci kao i dosta drugih ekipa taj tim mijenja ime na osnovu sponzora ali je to isti tim citavo to vrijeme. Sponzor ulozi novac, klub ima za igraca i uspjeha, a sponzor dobije dobru promociju. Ali je historija ista i 2000. i sada 2017. Isti klub koji nije zamrznut vec je uspjehe ostvario pod drugim nazivima sponzora.

-Seattle je isto prica za sebe. Americki model gdje ekipe sele iz grada u grad kada dodje period da se ostvari bolja finanskijska dobit ili kada liga uslovi ekipu da predje u drugi grad zbog bolje dvorane kako bi liga napredovala. Seattle je otisao iz Seattlea jer grad nije zelio da pomogne klubu u gradnji nove dvorane, dosao je biznismen iz Oklahome Bennett te kupio klub od vlasnika Starbucksa te ga preselio u Oklahomu (relocirao kako Ameri kazu) u novu dvoranu. Klub ostaje isti tj historija je ista samo klub ima novi grad i novo ime. Sva historija i rekordi su sada pod tim imenom. Znaci opet druga stvar u odnosu na Ditu i OKK. Normalno za sve one koji prate ligu Seattle Supersonicsi ce uvijek biti tim za Seattlea i Seattle to nece nikada preboliti. Vjerovatno ce za 5-10 godina dobiti i novi tim koji ce se preseliti u Seattle i promijeniti ime u Supersonicse. I ljudi ce to tamo prihvatiti jer ipak to je Amerika, tamo je ljudima bitno da imaju tim, a liga je liga igraca. Igraci su bitniji od ekipa, bitno im je samo da imaju NBA u svom gradu. Tako da ce doci do situacije da mozda Seattle otkupi svoju historiju ili je mozda zadrzao prava na historiju.
Slicna situacija se desila u Charlotteu gdje je Charlotte vratio historiju Hornetsa u ekipu koja se zvala od osnivanja Bobcatsi, a New Orleans prebacio ime iz Hornets u Pelicans.

OscarDosSantos
Postovi: 142
Pridružen/a: 03 jan 2013, 20:22
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la OscarDosSantos » 03 avg 2017, 09:48

Aha, nisam iz Tuzle, pa me sve ovo zbunilo. Ali, nešto sam gledao na da je klub ugašen 2011, zbog nekakvog duga od 3.5 miliona maraka, pa u nastavku rečenice slijedi da klub nastavlja sa radom pod novim nazivom OKK Sloboda. Pa me to navelo, da je nastavljen rad samo sa novim imenom.

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la solinas » 03 avg 2017, 09:59

OscarDosSantos je napisao/la:Aha, nisam iz Tuzle, pa me sve ovo zbunilo. Ali, nešto sam gledao na da je klub ugašen 2011, zbog nekakvog duga od 3.5 miliona maraka, pa u nastavku rečenice slijedi da klub nastavlja sa radom pod novim nazivom OKK Sloboda. Pa me to navelo, da je nastavljen rad samo sa novim imenom.
Pa de ja tebe stavim u hladnjacu zamrznem ili ugasim i nastavim tvoj zivot. ..ne ide jel da...
U slucaju da je klub zamrznut on postoji jos a ako je ugasen opet znaci to su dva razlicita kluba.
Ali narod je naivan popusi svaku pricu.
Osnovan 2003 kao potpuno drugi klub I nezavisan prakticno kao skola kosarke.
A na press drze trofeje Sloboda Dite. ...
Potpuno istu semu imas u fudbalu jer omladinski pogon Sloboda 1919 je preslikan OKK. ..Ali nece proci ovaj put. ..Nikada. ...
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
ChaosX
Postovi: 305
Pridružen/a: 25 okt 2014, 22:39
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ChaosX » 08 avg 2017, 08:25

Imal kakvih novosti? Kad se Gasa vraća iz Rijeke?
Znal ko kad i gdje počinju prve kvalifikacije?

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 11 avg 2017, 16:07

eto ima, došao vam ljubo čampara :mrgreen:

taj se frajer usere pred više od 50 gledalaca, u finalu kupa ja kontao moraće ga vodom zaljevati na liniji slobodnih, ne znam je l' ijedno pogodio :mrgreen:
1946

ovisnik
Postovi: 1104
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ovisnik » 11 avg 2017, 18:48

Slaba ova tri pojačanja,đumić je doktor za ovog silađija,čampara tanjež živa,ako ovako nastavimo da Bog da da vidimo 2ABA ligu.

Avatar
ChaosX
Postovi: 305
Pridružen/a: 25 okt 2014, 22:39
Kontakt:

Re: OKK Sloboda Tuzla

Post Postao/la ChaosX » 31 avg 2017, 20:49

Kako naši baksuzi prodjose na pripremnoj utakmici?

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.