Kosarkaska liga BiH

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Karambeu
Postovi: 393
Pridružen/a: 11 dec 2017, 23:32
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Karambeu » 15 apr 2021, 23:40

Ja kao navijac Slobode sam iskreno i ocekivao da ce Sparsi pustiti Slobodi jer je i Sloboda prosle sezone u zadnjem kolu ABA 2 odigrala sa pola snage kako bi Sparsi ostali u ligi i ocekivao sam da se sada to vrati, medjutim ne mislim da je bila bas namjestaljka, jer da je Strong promasio onu trojku na kraju, tesko bi Sloboda dobila na kraju. Celiku je cijela sezona stala u vecerasnju utakmicu dok Sparse tek cekaju utakmice sezone, tako da ne znam bas je li realno pricati o namjestaljkama.

Ono sto mene raduje je nikad jaca liga u zadnjih 10 godina, gledam u Ligi 6 ponovo Leotar i Čelik kao nekada, Široki standardno dobar, Slobodi je tu mjesto, Igokea i Sparsi imaju kvalitet više. Još se nadam sljedeće godine da Bosna konačno stane na noge, tu je onda i Borac koji će sa ovakvom ekipom sljedeće sezone sigurno igrati ozbiljnu ulogu a Banja Luka to svakako zaslužuje, još ako se i Zrinjski posloži, onda bi sljedeća sezona tek mogla biti pravo jaka.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ethel » 15 apr 2021, 23:47

slika

Bratunac je glupom koincidencijom bio u borbi za ligu 6 :lol:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1300
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la InatSilniBosanski » 15 apr 2021, 23:51

Ethel je napisao/la:
15 apr 2021, 23:47
slika

Bratunac je glupom koincidencijom bio u borbi za ligu 6 :lol:
sport je to moj Ethele svasta se desava . . . :D
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ethel » 15 apr 2021, 23:55

InatSilniBosanski je napisao/la:
15 apr 2021, 23:51
Ethel je napisao/la:
15 apr 2021, 23:47
slika
Bratunac je glupom koincidencijom bio u borbi za ligu 6 :lol:
sport je to moj Ethele svasta se desava . . . :D
Casno i posteno prije svega za razliku od nekih :pinokio: :lol:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Gavijalov
Postovi: 205
Pridružen/a: 01 sep 2011, 22:21
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Gavijalov » 16 apr 2021, 00:21

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
15 apr 2021, 21:25
Licemjerno je da neko diskutuje na sportskom forumu, a da podrzava ovo veceras sto je Spars uradio. Jadno.

Izaslo je van okvira sporta, slicno je "sportsko" sarajevo uradilo i u fudbalu Borcu. Igokea jeste trenutno nadostizna, dva nivoa ispod su Borac i Spars, ostali se redaju ispod.
Pamtiti ovo Sparsu, doci ce vrijeme za naplatu.
A inace je Leotar danas , iako je siguran putnik u doigravanje , dao sve od sebe da oteza borcu prolaz . Ne budali !

merdanovic
Postovi: 661
Pridružen/a: 28 avg 2012, 03:38
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la merdanovic » 16 apr 2021, 01:13

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
15 apr 2021, 23:06
Belmin6 je napisao/la:
15 apr 2021, 22:56
Na kraju krajeva, Nikolić traži krivce u svima, a prije dvadesetak dana je izgubio od svojih u Mrkonjiću, sta je s tom utakmicom?
To je bila sportska utakmica, gdje je taj dan pobjedio bolji tim. Za razliku od ovog danas.

Vidis li razliku izmedju ta dva meca?
Nikolic je uradio odlican posao od kad je dosao, mi smo ligu startali sa 6-7 poraza sa Scekicem i tankom ekipom. Ekipa se jako pojacala i postala najjaca u Aba2 nakon Studenstkog (koga smo jedini uzeli), a i u ligi smo od zadnjeg mjesta dosli do borbe za ligu 6 sa njim. Kazem opet, liga 6 nam je nebitna, kao ni ostalim 5 ekipa jer se zna prvak. Problem su nesportske stvari, koje ovdje vecina podrzava zbog "govana iz Republike Srpske".
Koliko znam da iduće godine ostaje isti sastav ABA2 lige uz određene korekcije. Znači , Borac bi je ako ne uđe u ABA 1 trebao igrati . Gledao sam utakmicu Čelik -Borac i sve što mogu reći to je da je i tu Borac imao problema i da su odmarali najbolje igrače vjerovatno bi je izgubili.A Sparsi i Borac su ekipe u par grama ,složićemo se ? Na kraju , Borac je sam kriv ako ne ode u ligu 6.

I mene raduje možda nikad izjednačenija liga ,a i kvalitet se podigao . Igokea jeste ispred svih ,a iza nje idu sigurno po kvalitetu Sparsi ,Borac i Široki .
Možda bi iduće godine trebalo razmisliti o tome da ekipe koje igraju ABA 1 i 2 ligu ne igraju regularni dio prvenstva ili ako igraju da se organizuje samo playoff u koji bi išlo 8 ekipa.

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 16 apr 2021, 12:02

Ethel je napisao/la:
15 apr 2021, 21:10
InatSilniBosanski je napisao/la:
15 apr 2021, 20:39
Ethel je napisao/la:
15 apr 2021, 19:38
Jesu ovi iz Leotara zapjevali Mars na Drinu sa Borcem da im poprave raspolozenje :kafa:

Ne priznajes drzavu u kojoj igras ligu, redovno provociras nacionalistickim ispadima i onda si kao uvrijedjen kako Sparsi puste Celiku :rol:
taj Leotar vode ljudi koji su sve samo ne sportski radnici, negatori genocida i fasisti sad nad Sparsima lijece frustracije

slika

Koliko je losa im prica kad su i navijaci Sirokog na strani Sparsa i Celika :lol:
HAHAHAHAHAH

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 16 apr 2021, 12:05

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
15 apr 2021, 22:15
firefirefirely je napisao/la:
15 apr 2021, 21:59
Smijesni ste svi koji misle da bi Sparsi trebali zapeti 100% u nebitnoj utakmici pred playoff ABA 2 lige, i zaboravljate vrlo lako da su ti isti Sparsi izgubili i u Zenici kada je utakmica bila takmicarska za obje ekipe ;)
Kako je taj isti Borac izgubio 10 utakmica, pa sad prstom u nekog drugog uperuju? Pa oni zaboravljaju da je Celik u BL bas protiv njih izgubio poen razlike i fulao sut za pobjedu? Pa nisu nista pricali poslije u najmanju ruku pretencioznog sudjenja u Trebinju, na utakmici Leotar - Celik, sve je bilo regularno, jer su mislili da su skontali kako da sklone Celik iz jednacine. E pa nece da moze. Igrajte kup RS ;)
Pazi, ni Spars ni Celik ni Borac nemaju sanse da osvoje prvenstvo. Liga 6 nam nije toliko bitna jer vjerovatno ostajemo u Aba2. Dakle nama je plasman u ligi ove godine nebitan, liga 6 nam sama po sebi ne donosi nista.

Al postoji nesto sto se zove obraz, a veceras je puno nesportskih stvari izaslo na vidjelo od Sparsa. I to ce im se vratiti siguran sam, kad tad, ima neko gore ko to sve ravna ;)
Pitas kako je Borac izgubio 10 utakmica? Pratis li uopste stanje u ligi, roster Borca na pocetku i danas, trenera na pocetku i danas? Borac je sad vjerovatno drugi tim uz Spars u bih i po kvalitetu i po ulaganjima.

I kakav Celik, kakve jednacine? Nebitni ste, tukli smo vas usred Zenice neki dan sa pola snage.
Svima je bitna Liga6 jer se preko nje i Spars i Borac i Siroki bore za ABA2 bez da placaju pozivnicu tako da.
Ovo nisu nikakve stvari ovo je tipicno odmaranje i odradjivanje utakmica jer ni Borac nebi mislio na Sparse da je obrnuta situacija ili bilo ko na koga drugog. To sto je Borac usao u sezonu katastrofa sada im dolazi na naplatu, ali nebi me cudilo kada veceras Capljina dobije Slobodu...

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 16 apr 2021, 12:07

ZaNjuBoriSe je napisao/la:
15 apr 2021, 23:06
Belmin6 je napisao/la:
15 apr 2021, 22:56
Na kraju krajeva, Nikolić traži krivce u svima, a prije dvadesetak dana je izgubio od svojih u Mrkonjiću, sta je s tom utakmicom?
To je bila sportska utakmica, gdje je taj dan pobjedio bolji tim. Za razliku od ovog danas.

To je bila utakmica u kojoj Mladost nije htjela pustiti a navigivalo im je se da puste tako da nemoj pricati gluposti.

Sparsi sa ovim osigurali 4 pobjede u Ligi6 vs Slobode i Celika ;)

Avatar
Trebinjac94
Postovi: 577
Pridružen/a: 20 avg 2018, 18:24
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Trebinjac94 » 16 apr 2021, 13:05

Nemam pojma kako se sada ulazi u ABA 2, ali bilo je kod nas molbi od strane košarkaša da se malo uključe privrednici i grad da se napadne ABA 2 liga, jer praktično samo sa Trebinjcima rutinski ekipa ušla u ligu 6. Mada nema kod nas pomoći sportu, ali eto bilo je nekih priča.
Blue Train

merdanovic
Postovi: 661
Pridružen/a: 28 avg 2012, 03:38
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la merdanovic » 16 apr 2021, 13:22

sb1996 je napisao/la:
16 apr 2021, 12:05
ZaNjuBoriSe je napisao/la:
15 apr 2021, 22:15
firefirefirely je napisao/la:
15 apr 2021, 21:59
Smijesni ste svi koji misle da bi Sparsi trebali zapeti 100% u nebitnoj utakmici pred playoff ABA 2 lige, i zaboravljate vrlo lako da su ti isti Sparsi izgubili i u Zenici kada je utakmica bila takmicarska za obje ekipe ;)
Kako je taj isti Borac izgubio 10 utakmica, pa sad prstom u nekog drugog uperuju? Pa oni zaboravljaju da je Celik u BL bas protiv njih izgubio poen razlike i fulao sut za pobjedu? Pa nisu nista pricali poslije u najmanju ruku pretencioznog sudjenja u Trebinju, na utakmici Leotar - Celik, sve je bilo regularno, jer su mislili da su skontali kako da sklone Celik iz jednacine. E pa nece da moze. Igrajte kup RS ;)
Pazi, ni Spars ni Celik ni Borac nemaju sanse da osvoje prvenstvo. Liga 6 nam nije toliko bitna jer vjerovatno ostajemo u Aba2. Dakle nama je plasman u ligi ove godine nebitan, liga 6 nam sama po sebi ne donosi nista.

Al postoji nesto sto se zove obraz, a veceras je puno nesportskih stvari izaslo na vidjelo od Sparsa. I to ce im se vratiti siguran sam, kad tad, ima neko gore ko to sve ravna ;)
Pitas kako je Borac izgubio 10 utakmica? Pratis li uopste stanje u ligi, roster Borca na pocetku i danas, trenera na pocetku i danas? Borac je sad vjerovatno drugi tim uz Spars u bih i po kvalitetu i po ulaganjima.

I kakav Celik, kakve jednacine? Nebitni ste, tukli smo vas usred Zenice neki dan sa pola snage.
Svima je bitna Liga6 jer se preko nje i Spars i Borac i Siroki bore za ABA2 bez da placaju pozivnicu tako da.
Ovo nisu nikakve stvari ovo je tipicno odmaranje i odradjivanje utakmica jer ni Borac nebi mislio na Sparse da je obrnuta situacija ili bilo ko na koga drugog. To sto je Borac usao u sezonu katastrofa sada im dolazi na naplatu, ali nebi me cudilo kada veceras Capljina dobije Slobodu...
Koliko znam neće se playout igrati na zahtijev klubova ,a od klubova koji ulaze u ligu 6 (Leotar , Sloboda ,Čelik) teško da mogu imati pomoć lokalnih zajednica i privrednika za igranje ABA 2 lige.Sloboda možda i da , ali i ove godine su odustali.Na kraju Primorska neće igrati ABA2 ,tako da će biti i još jedno dodatno mjesto.
Šta ukoliko se Borac preko ABA2 kvalifikuje u ABA1 ?

emir012
Postovi: 501
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la emir012 » 16 apr 2021, 14:20

Ma morali su Sparsi dobit jednu od ove dvije utakmice - ako ni zbog ceg drugog onda samo da bi sprjecili ove price...

Ovako, sumnje su uglavnom opravdane, iako - najvise si sam kriv ako se dovedes u situaciju da drugi odlucuju o tebi..,

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 16 apr 2021, 14:25

merdanovic je napisao/la:
16 apr 2021, 13:22
sb1996 je napisao/la:
16 apr 2021, 12:05
ZaNjuBoriSe je napisao/la:
15 apr 2021, 22:15

Pazi, ni Spars ni Celik ni Borac nemaju sanse da osvoje prvenstvo. Liga 6 nam nije toliko bitna jer vjerovatno ostajemo u Aba2. Dakle nama je plasman u ligi ove godine nebitan, liga 6 nam sama po sebi ne donosi nista.

Al postoji nesto sto se zove obraz, a veceras je puno nesportskih stvari izaslo na vidjelo od Sparsa. I to ce im se vratiti siguran sam, kad tad, ima neko gore ko to sve ravna ;)
Pitas kako je Borac izgubio 10 utakmica? Pratis li uopste stanje u ligi, roster Borca na pocetku i danas, trenera na pocetku i danas? Borac je sad vjerovatno drugi tim uz Spars u bih i po kvalitetu i po ulaganjima.

I kakav Celik, kakve jednacine? Nebitni ste, tukli smo vas usred Zenice neki dan sa pola snage.
Svima je bitna Liga6 jer se preko nje i Spars i Borac i Siroki bore za ABA2 bez da placaju pozivnicu tako da.
Ovo nisu nikakve stvari ovo je tipicno odmaranje i odradjivanje utakmica jer ni Borac nebi mislio na Sparse da je obrnuta situacija ili bilo ko na koga drugog. To sto je Borac usao u sezonu katastrofa sada im dolazi na naplatu, ali nebi me cudilo kada veceras Capljina dobije Slobodu...
Koliko znam neće se playout igrati na zahtijev klubova ,a od klubova koji ulaze u ligu 6 (Leotar , Sloboda ,Čelik) teško da mogu imati pomoć lokalnih zajednica i privrednika za igranje ABA 2 lige.Sloboda možda i da , ali i ove godine su odustali.Na kraju Primorska neće igrati ABA2 ,tako da će biti i još jedno dodatno mjesto.
Šta ukoliko se Borac preko ABA2 kvalifikuje u ABA1 ?
Playout se nece igrati i svi iz ove sezone imaju pravo igranja iduce. Ali nastup u iducoj sezoni se osigurava preko nacionalnih prvenstva ili pozivnice a Borac ce je morati platiti ako Sloboda veceras dobije Capljinu i oni se ne plasiraju u ABA 1 preko ABA 2 Lige.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ethel » 16 apr 2021, 17:13

Najavili su ranije vec iz Slobode sljedece sezone ili Aba 2 ili ako ne budu se plasirali neko Fibino takmicenje...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ethel » 16 apr 2021, 19:44

Sloboda :rol: :rol: :rol:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MElloo » 16 apr 2021, 19:49

Ovu capljinu je promo lagano dobio prosle sedmice lol

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ethel » 16 apr 2021, 19:50

Sloboda odlucila da sprijeci ovu svadju oko utakmice Spars - Celik :urnebes:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ghuraba » 16 apr 2021, 20:19

Ethel je napisao/la:
16 apr 2021, 19:44
Sloboda :rol: :rol: :rol:
Kad sam vidio da igraju bez trojca iz prve postave, znao sam da ce tesko do pobjede, pogotovo sto su i ovi ostali prije samo tri dana igrali egal sa Sparsima.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Ethel » 16 apr 2021, 20:29

Ghuraba je napisao/la:
16 apr 2021, 20:19
Ethel je napisao/la:
16 apr 2021, 19:44
Sloboda :rol: :rol: :rol:
Kad sam vidio da igraju bez trojca iz prve postave, znao sam da ce tesko do pobjede, pogotovo sto su i ovi ostali prije samo tri dana igrali egal sa Sparsima.
Neka zasluzili su, samo steta sto nema Liga za opstanak jer su zasluzili da se i tamo sramote.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Tiktaktoe » 16 apr 2021, 20:31

Logika nekih bi rekla.

Platili srpskoj tuzli da spasi cast borca
Vrabac kriminalac

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.