Kosarkaska liga BiH

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Sebulba » 14 jul 2017, 17:11

JHam je napisao/la: Zato sto od Bosne mogu imati koristi, i uletiti u neku poziciju na istoj, stranacki, dok u Triland ne mozes uletiti kad je privatni klub, ne mozes uzimati pare kako ti hoces i davati ugovore na 8000 od cega igrac dobije 4-5000(kad dobije i ako dobije....). Zato se uvijek u "spasavanje" ukljucuju pretezno iz stranki, slabo koga zanima sport kao sport u nasoj drzavi ako od istog ne moze zaraditi vise para nego sto mu za njegov posao lijeze na racun ;) Nadat se da sad s Bosnom nije ista situacija...al...
I to je tačno ali to je već sada dublja problematika, eto Triland je glihno, nije više bio ničiji, pa ga niko ne uze, gdje su navijači, tradicija, tu je prilika za uzimanje love, pa naravno da to privuče svakakve lešinare, a kod nas ih nažalost ne fali. Nije samo Bosna bila u takvoj situaciji i drugi velikani iz regiona su prolazili kroz to, pa su se opet izvukli, naravno i mene je strah da se ne ponovi isto sa Bosnom kao onomad, ali nešto mi ipak govori da neće.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Mancini » 15 jul 2017, 05:37

Sebulba je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Ako je klub stvorio amerikanac, trenirao ga amerikanac, kako je turbofolk?!
Nisi ti mene jarane uopšte razumio, ali svejedno eto, gdje je taj klub i taj amerikanac danas?
U SAD-u. Nije u Japanu vjerovatno.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la kobe24 » 24 jul 2017, 18:21

Sve su prilike da ce ipak Bosna i Sloboda igrati ovu ABA2 ligu, na razocarenje mnogih ovdje. :think:
"Ne znam još uvijek kakav je format takmičenja osmišljen, ali vjerujem da je ABA ligi u interesu da ima Sarajevo kao grad u kojem će se igrati regionalna liga. Sve ostalo bi bilo jako nelogično i pitanje je da li bi naše učešće u nekim kvalifikacijama imalo smisla. Poznato je da će najmanje jedan od makedonskih klubova odustati od takmičenja, a prema dostupnim informacijama, ni Slovenija ni Hrvatska neće imati više od po dva učesnika u takmičenju. Mislim da je format koji će osmisliti biti takav da svi budu zadovoljni. To bi značilo da će KK Bosna Royal Jelly i OKK Sloboda biti direktni učesnici lige, a da će drugi klubovi igrati eventualne kvalifikacije, te da će BiH na kraju imati tri predstavnika", poručio je Krupalija.

Prema današnjim neslužbenim informacijama, kvalifikacioni turnir za ABA ligu 2 igrat će KK Mladost, HKK Široki i HKK Zrinjski.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54013
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 18:26

kobe24 je napisao/la:Sve su prilike da ce ipak Bosna i Sloboda igrati ovu ABA2 ligu, na razocarenje mnogih ovdje. :think:
"Ne znam još uvijek kakav je format takmičenja osmišljen, ali vjerujem da je ABA ligi u interesu da ima Sarajevo kao grad u kojem će se igrati regionalna liga. Sve ostalo bi bilo jako nelogično i pitanje je da li bi naše učešće u nekim kvalifikacijama imalo smisla. Poznato je da će najmanje jedan od makedonskih klubova odustati od takmičenja, a prema dostupnim informacijama, ni Slovenija ni Hrvatska neće imati više od po dva učesnika u takmičenju. Mislim da je format koji će osmisliti biti takav da svi budu zadovoljni. To bi značilo da će KK Bosna Royal Jelly i OKK Sloboda biti direktni učesnici lige, a da će drugi klubovi igrati eventualne kvalifikacije, te da će BiH na kraju imati tri predstavnika", poručio je Krupalija.

Prema današnjim neslužbenim informacijama, kvalifikacioni turnir za ABA ligu 2 igrat će KK Mladost, HKK Široki i HKK Zrinjski.
Opa 3 moguca predstavnika, znaci Bosna, Sloboda i Zrinjski vjerovatno.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 jul 2017, 18:26

Hajde bas da vidimo jel se moze kosarka oziviti u BIH ili su i fanovi tog sporta u letargiji pa nece znati to ispratiti sa tribina.

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 24 jul 2017, 18:30

Pa logicno po nekim rezultatima bi Zrinjski trebao biti ispred Bosne. Kvalifikacijski turnir igraju Siroki Zrinjski i Mladost pa pobjednik sa Sutjeskom i Koprom

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54013
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 18:31

sb1996 je napisao/la:Pa logicno po nekim rezultatima bi Zrinjski trebao biti ispred Bosne. Kvalifikacijski turnir igraju Siroki Zrinjski i Mladost pa pobjednik sa Sutjeskom i Koprom
Kojim rezultatima legendo :shock:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 24 jul 2017, 18:32

MortemHz je napisao/la:
sb1996 je napisao/la:Pa logicno po nekim rezultatima bi Zrinjski trebao biti ispred Bosne. Kvalifikacijski turnir igraju Siroki Zrinjski i Mladost pa pobjednik sa Sutjeskom i Koprom
Kojim rezultatima legendo :shock:

Brate ako me dobro pamcenje sluzi Zrinjski je i na kraju Lige 12 i Lige 6 bio na tablici ispred Slobode npr

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54013
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 18:34

sb1996 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
sb1996 je napisao/la:Pa logicno po nekim rezultatima bi Zrinjski trebao biti ispred Bosne. Kvalifikacijski turnir igraju Siroki Zrinjski i Mladost pa pobjednik sa Sutjeskom i Koprom
Kojim rezultatima legendo :shock:

Brate ako me dobro pamcenje sluzi Zrinjski je i na kraju Lige 12 i Lige 6 bio na tablici ispred Slobode npr
Jeste ispred Slobode ali ti si napisao da bi trebao biti ispred Bosne pa te zato pitam..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 jul 2017, 18:46

Tada se nije pricalo o ovoj ligi, nije bilo toliko zagrijano. Ako gledamo npr te razloge zato neko da ili ne onda npr Sloboda treba jer ima najbolju posjetu. A tim se moze skuckat ako se vec ucestvuje tako da prosla sezona nije relevantna jer sada su potrebne dosta jace ekipe za ove lige.

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 24 jul 2017, 18:59

Mortem na to sam mislio a drugo pisao ;)

Avatar
brig
Postovi: 2211
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la brig » 24 jul 2017, 19:04

Sranje od lige koje ce biti samo dodatni trosak.. Nadam se da su ovi u Sirokom pametni i da ce odustat.. Kome treba ovakva skart liga?

Gdje ce recimo Zrinjski igrat? Ona dvorana gdje oni igraju nema uvjeta nikakvih.

Smijesno
Bolje da su napravili neke stvari da se bh liga podigne kao u Hr nego se borit za ovaj jad od lige

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 24 jul 2017, 19:07

Ipak male izmjene naspram prvog napisanog. Zrinjski i Bosna direktno, Sloboda Siroki i Mladost na turnir

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54013
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 19:13

sb1996 je napisao/la:Mortem na to sam mislio a drugo pisao ;)
:thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la ljubiteljsporta » 24 jul 2017, 19:15

Ovo je pošteno. Na stranu što bi meni draže možda bilo da je Sloboda direktno upala, al tabela je tabela. Neki red se treba znati. Uostalom, ovo je prilika i da imamo i treći klub u Drugoj ABA ligi što bi bilo odlično.
Još važnije je što će sada ona naša Liga 6 biti prava liga u kojoj će svaka utakmica biti važna a samim tim svaki bod. Ovako je do sada ličilo na mrcvarenje i eto da se ne izgubi od Igokee baš previše.
Eh sad dva su pitanja.
Prvo mogu li naši klubovi, vjerovatno Sloboda ili Široki proći i ovu grupu Primorska, Vršac i Sutjeska, tj. biti među prva dva.
Drugo pitanje je da li mogu da ostvare rezultate da povećaju broj naših klubova u Prvoj ABA ligi, te eventualno ovdje nas „zakucaju“ na tri učesnika.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54013
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 19:16

brig je napisao/la:Sranje od lige koje ce biti samo dodatni trosak.. Nadam se da su ovi u Sirokom pametni i da ce odustat.. Kome treba ovakva skart liga?

Gdje ce recimo Zrinjski igrat? Ona dvorana gdje oni igraju nema uvjeta nikakvih.

Smijesno
Bolje da su napravili neke stvari da se bh liga podigne kao u Hr nego se borit za ovaj jad od lige
Pa vidi, koliko ja znam 2-3 najjaca ce na kraju ce otici u ABA ligu sto i nije losa stvar. Da se naprave dva ranga i da Bosna krene otpocetka sto se kaze.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 jul 2017, 19:33

Sloboda ce chokat vjerovatno na ovom turniru..

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54013
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la MortemHz » 24 jul 2017, 19:37

Napravio sam ovu temu za nas pa bujrum

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=17&t=12460
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Gifron
Postovi: 4138
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la Gifron » 24 jul 2017, 23:12

Samo info za ove gore. Sloboda je Ligu 10 zavrsila na drugom mjestu. U Ligi 6 su i Zrinjski i Sloboda imali 5-5, ali je Zrinjski imao bolju kos razliku.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: Kosarkaska liga BiH

Post Postao/la sb1996 » 26 jul 2017, 20:20

Marko Sutalo pojacao Zrinjski

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.