KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

sb1996
Kontakt:

PostPostao/la sb1996 » 17 okt 2017, 19:42

Jao pa Ramljak vam je zabio 4 trojke :guz:

FRANK RIBERY
Kontakt:

PostPostao/la FRANK RIBERY » 17 okt 2017, 19:43

Propade ABA za dva kola. Ovo je uzas, ovo nema veze sa profesionalnim klubom.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

MortemHz
Kontakt:

PostPostao/la MortemHz » 17 okt 2017, 19:45

sb1996 WroteColonJao pa Ramljak vam je zabio 4 trojke :guz:

Sve je to ok ali sto ti dolazis sa tom pricom? Pa tvoj klub uopce ne igra ovo takmicenje. :lol:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★

San mi je da Sarajevo osvoji duplu krunu u bh. prvenstvu i da se pritom plasira u grupnu fazu nekog UEFA takmičenja.

527.049

fera
Kontakt:

PostPostao/la fera » 17 okt 2017, 19:51

MortemHz WroteColon

Sve je to ok ali sto ti dolazis sa tom pricom? Pa tvoj klub uopce ne igra ovo takmicenje. :lol:

Kao smijesan ramljak a njihov igrac lik hahaha
Doduse nece garant vise ove sezone nikom 4 trice zabiti.

E damire vrijeme je da se uozbiljite!
"Hard work good and hard work fine,
but first take care of head"

ovisnik
Kontakt:

PostPostao/la ovisnik » 17 okt 2017, 19:56

Damjanović nema pobjede kao trener,ovo je skup Indijanaca koji nemaju akcije za cijelu utakmicu,sva pojačanja za ovu sezonu izuzev Draška su promašaj,domaći mladi igrači/Đelmo,Ćurevac,Durak/ dno,Ikona svakom utakmicom pokazuje da je veteran,loša selekcija igrača i ovo ni Dule Vujošević ne bi složio.Prvi korak smjena trenera,drugi otpuštanje Amerikanaca i pokušaj dovođenja bar jednog kvalitetnog beka šutera i solidne četvorke,pod pretpostavkom da treći Amer na petici predstavlja bar prinovu i da je malo bolji od sunarodnjaka.

sb1996
Kontakt:

PostPostao/la sb1996 » 17 okt 2017, 19:58

fera WroteColon
MortemHz WroteColon

Evo fera ti je objasnio, nikom ih vise nece zabit, pa evo vi igrate pa ste opet uz sudacko navlacenje porazeni od nase EKIPE... Fera, Marko je posuški igrač i iz Posušja prešao u Zadar, za razliku od brata koji je poceo kod nas pa sad lagano u Cedeviti igra i na Eurobasketu

badel62
Kontakt:

PostPostao/la badel62 » 17 okt 2017, 20:04

Daj otkaz Damjanovicu!
"Nisi me pitao jer bi ti zabranio da se povlačiš, a ti dobro znaš zašto bi ti to rekao.Jer Ja sam tu grešku napravio,radi drugih se oprostio." - Sergej Barbarez o povlačenju Emira Spahića iz reprezentacije.

FK Sarajevo !
A.C Milan !

fera
Kontakt:

PostPostao/la fera » 17 okt 2017, 20:04

sb1996 WroteColon
fera WroteColon
MortemHz WroteColonSve je to ok ali sto ti dolazis sa tom pricom? Pa tvoj klub uopce ne igra ovo takmicenje. :lol:

Evo fera ti je objasnio, nikom ih vise nece zabit, pa evo vi igrate pa ste opet uz sudacko navlacenje porazeni od nase EKIPE... Fera, Marko je posuški igrač i iz Posušja prešao u Zadar, za razliku od brata koji je poceo kod nas pa sad lagano u Cedeviti igra i na Eurobasketu

Mislio sam da je bio i on kod vas jbg hahaha mozda vam dođe znam ja prizvati ovako igrače
@ovisnik dule bi s ovim timom osvojio aba 2
Zadnja izmjena: fera, dana/u 17 okt 2017, 20:06, ukupno mijenjano 1 put.

zirado80
Kontakt:

PostPostao/la zirado80 » 17 okt 2017, 20:04

Sramotna igra, potpuno pogresno podeljene uloge u ekipi, ako se posle ovoga nesto ne promjeni..

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

MortemHz
Kontakt:

PostPostao/la MortemHz » 17 okt 2017, 20:41

O igri Bosne dovoljno govori podatak da je veteran Zrinjskog Vedran Princ imao više asistencija (11) nego čitava ekipa sarajevskog kluba (8)

:tokralju: :bow:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners

San mi je da Sarajevo osvoji duplu krunu u bh. prvenstvu i da se pritom plasira u grupnu fazu nekog UEFA takmičenja.

527.049

UltraSA
Kontakt:

PostPostao/la UltraSA » 17 okt 2017, 20:42

Valjda se čeka sutrašnji poraz da dobije nogu...
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

fera
Kontakt:

PostPostao/la fera » 17 okt 2017, 21:50

Gdje je onaj dejo parezanin cudo njega nisu iskopali do sad

zirado80
Kontakt:

PostPostao/la zirado80 » 17 okt 2017, 21:51

Nemojte se nadati smeni Damjanovica, ako sam dobro razumjeo, bice nekih promjena, ali u igrackom kadru, trener ima podrsku, nije do njega sto je igra ovakva...

Ziggs

PostPostao/la Ziggs » 17 okt 2017, 21:58

čuj ima podršku pa to sve govori kakvi znalci vode ovaj klub

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 okt 2017, 22:40

zirado80 WroteColonNemojte se nadati smeni Damjanovica, ako sam dobro razumjeo, bice nekih promjena, ali u igrackom kadru, trener ima podrsku, nije do njega sto je igra ovakva...

Samo debil ne vidi da je ovdje trener glavni krivac za sve. Dovoljno je pogledati jednu cetvrtinu Bosnine utakmice i automatski sve postane kristalno jasno. Igra je na amaterskom nivou, bez ikakvog smisla i organizacije. Krivi su i igraci, to se ne moze osporiti, ali su daleko veci krivci oni koji su ih dovodili. Jer, ne radi se o jednom ili dva promasaja, ovdje je pola ekipe promaseno. Nijedan kosarkas nije dobio odgovarajucu ulogu u ekipi. Walker igra krilnog centra sa manje od 2 metra visine, a na klupi imaju beskorisne Mikovica i Radukica, koji su dovedeni da pokriju tu poziciju. Iz Sturanovica se ne izvlaci ni 20%, a gotovo svi poeni koje on zabija su iz ofanzivnog skoka. Sve se svodi na to da Knezevic ili Pasajlic carine loptu i na kraju krenu u prodor, pa ili idu do kraja, ili izbacuju pas na tricu (ako sta slucajno pukne u odbrani protivnika). Trener je pola ekipe i to najbolje vidimo na primjeru nase kosarkaske i fudbalske reprezentacije, gdje imamo covjeka koji ima kosarku u malom prstu i covjeka koji nema veze sa vodjenjem fudbalske reprezentacije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 17 okt 2017, 23:06

https://www.klix.ba/sport/kosarka/bosnin-brod-nezaustavljivo-tone-ka-dnu-promjene-su-neophodne-i-to-odmah/171017130

ovo je mislim cetvrti put poslije rata da bosna ide u slobodnom padu, a da se niko ni ne pocese dok ne krhne na dno na... ostanak damjanovica na klupi je dokaz da je i krupalija isti kao i prethodnici :thumbdown:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"

zirado80
Kontakt:

PostPostao/la zirado80 » 17 okt 2017, 23:41

Laicki napisan tekst, pisao ga je neko ko bas nema puno znanja o kosarci ili nije gledao bosnu ove sezone..cuj, ikonic lider i sturanovic pokazuje igracki kvalitet, pa njih dvojica su ponajgori u ekipi u dosadasnjem djelu sezone, u odnosu na ono sto se od njih ocekivalo.

zirado80
Kontakt:

PostPostao/la zirado80 » 17 okt 2017, 23:52

kobe24 WroteColon
zirado80 WroteColonNemojte se nadati smeni Damjanovica, ako sam dobro razumjeo, bice nekih promjena, ali u igrackom kadru, trener ima podrsku, nije do njega sto je igra ovakva...

Samo debil ne vidi da je ovdje trener glavni krivac za sve. Dovoljno je pogledati jednu cetvrtinu Bosnine utakmice i automatski sve postane kristalno jasno. Igra je na amaterskom nivou, bez ikakvog smisla i organizacije. Krivi su i igraci, to se ne moze osporiti, ali su daleko veci krivci oni koji su ih dovodili. Jer, ne radi se o jednom ili dva promasaja, ovdje je pola ekipe promaseno. Nijedan kosarkas nije dobio odgovarajucu ulogu u ekipi. Walker igra krilnog centra sa manje od 2 metra visine, a na klupi imaju beskorisne Mikovica i Radukica, koji su dovedeni da pokriju tu poziciju. Iz Sturanovica se ne izvlaci ni 20%, a gotovo svi poeni koje on zabija su iz ofanzivnog skoka. Sve se svodi na to da Knezevic ili Pasajlic carine loptu i na kraju krenu u prodor, pa ili idu do kraja, ili izbacuju pas na tricu (ako sta slucajno pukne u odbrani protivnika). Trener je pola ekipe i to najbolje vidimo na primjeru nase kosarkaske i fudbalske reprezentacije, gdje imamo covjeka koji ima kosarku u malom prstu i covjeka koji nema veze sa vodjenjem fudbalske reprezentacije.
Ja bih ovako rekao, knezevic carini loptu, pa zavrsava sam a pasajlic tapka u mestu, cekajuci ikonica da izadje iz dva bloka, a ovom posle toga dusa u nosu..pa dodje na isto..

MortemHz
Kontakt:

PostPostao/la MortemHz » 17 okt 2017, 23:57

zirado80 WroteColonLaicki napisan tekst, pisao ga je neko ko bas nema puno znanja o kosarci ili nije gledao bosnu ove sezone..cuj, ikonic lider i sturanovic pokazuje igracki kvalitet, pa njih dvojica su ponajgori u ekipi u dosadasnjem djelu sezone, u odnosu na ono sto se od njih ocekivalo.

Tekst ko tekst nije los ali ima fula u vidu ovoga sto si i ti napisao. Hvala za tekst svakako, mozda bude nesto pozitivno u narednim danima. Ja nisam ni znao da sutra igramo grupne faze ovog europskog takmicenja dok nisam procitao ovaj tekst.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★
Cup winners

527.049

hamzaTM87
Kontakt:

PostPostao/la hamzaTM87 » 18 okt 2017, 09:20

Najveći problem i krivac ovdje je selekcija igrača, pa ko god nju obavio. Ovo ne bi uradilo dijete od 13 godine koje nema nikakve veze sa košarkom. Prvo i osnovno, koji je cilj KK Bosna Royal u ovoj sezoni na sva 4 fronta ? Prvak u BIH pored ovakve Igokee se ne može biti, osvajač kupa imaš veće šanse jer je jedna utakmica, ali taj kup ti ne donosi ništa osim moralne satisfakcije. ABA 2 borba za F4 i ulazak u ABU 1 je uveliko najavljivana, i naravno ova debilna evropska takmičenja za koja su uveliko poklekli pod pritiskom navijača. Na kraju prošle sezone su se toliko tražili mečevi protiv portugalskih i holandskih vice prvaka, da bi ja mislim neko na vješalima završio da nisu ušli u ova indijanska takmičenja. ABA 2 i Liga 11 već predstavlja ritam srijeda-subota tokom cijele sezone, i ekipe ovog ranga naravno da nisu sposobne da izdrže još jednu dodatnu utakmicu i putovanja po Rusiji, Fracuskoj ili Švedskoj u sred sedmice.

E sada bitniji dio, sastavljanje rostera. Pošto je Bosna jedina ekipa očigledno u ABI 2 kojoj je rezultat na prvom mjestu ispred promocije mladih igrača i njihovog sticaja iskustva i sazrijevanja, odlučuju se za dovođenje Amerikanaca. Bradford, 38 godina, mislim da se ne mora reći koliki je to promašaj. Walker, klasični fizikalac od kojeg puno bolji šut imaju momci na basketu... Pa zašto je doveden, da skače i igra odbranu i bude role player ? Pa to može uraditi 90% U21 igrača iz Lige 11. Nafuraš se malo, nabiješ kondiciju, a veći košarkaški iq, razumjevanje igre i voljni momenat od crnca nije baš teško imati.

Ikonić je obični penzioner koji više nema veze sa profesionalnom košarkom, i koji od početka sezone u svakoj utakmici je uradio puno više loših nego boljih stvari. Usudiću se reći da je i jedan od direktnih krivaca za poraz od Vršca.
Knežević i Pašajlić su glavni igrači ove ekipe i to već oslikava mnogo. Ako želiš ekipu u rangu Zrinjskog i Širokog da se grčevito boriš za finale play offa, ona je to sasvim okej. Ali ponavljam, ciljevi, očekivanja i najbitnije finansije su obećavala mnogo više. Knežević ima kvalitet, ali i usere mnogo sa očajnom selekcijom šuta, tricama sa 10 metara (sinoć na -4 5 minuta do kraja u sred serije Zrinjskog u desetoj sekundi napada diže herojski šut sa 10 metara i naravno prvi obruč pogađa). Sa druge strane Pašajlić baš ružno izgleda... Čovjek nikada nije imao šut to stoji, ali njegovo gušenje lopte od 20 sekundi i bacanje neki divljih floutera sa par metara onda je u najmanju ruku iritantno. Organiacija igre nule, konstantno veći broj izgubljenih lopti nego asistencija, a pričamo o je.be.nom playmakeru... Onda Šturanović koji je nevjerovatna krampa, čovjek kojem je zicer uvijek neizvjesnost, još ove sezone izgleda sav nekakav isprepadan, generalno centar koji u ligi 11 ne može praviti razliku (osim za protivnički tim).

I naravno za kraj, "mlade Bosnine nade", namjerno sve pod navodnicima jer niti su mladi, niti su ikakve nade. Đelmo - Ćurevac - Durak.
Durak izgleda kao prosječni bauštelac gastarbajter u Njemačkoj, on na tjelesnom ne bi čas izdržao fizički a ne neko igranje na ovom nivou. Đelmo uz sav entuzijazam i želju, Bošnjak je neki njegov plafonski vrh i apslutno on nije kriv što se ovdje nalazi, već neko ko ga je ostavio/doveo. I za kraj Haris Ćurevac, koji je bio šlag na tortu sinoćnje utakmice, koja je btw vjerovatno najgora koju sam ikad gledao u životu. Počinje drugo poluvrijeme momak, promašuje zicer lijevom rukom, pravi glupost u odbrani za lagani and one Princa, i onda highlight večeri. Prima loptu u napadu Bosne na 8-9 metara od koša, i pošto ne može da prođe pas do Kneževića, mora ga sačekati da ovaj dođe po loptui na uručenje. U međuvremenu ga pritišče njegov igrač i umjesto da samo odradi jedan dribling (pričamo o SF koji je visok 198 cm) dok Knežević dotrči do njega na uručenje (jer po zakonima fizike za taj pređeni put mu treba jedno 1,5 sekunda), on počinje pivotirati, pravi korake koje mu sudije ne sviraju i na vrhuncu gubi loptu za lagano polaagnje Šutala u napadu. E ako ovo nekome nije dovoljan pokazatelj da je momak zalutao u klub i sport općenito, teško nama svima.

Što se tiče Damjanovića, naravno da je i on kloc, ali sa ovom ekipom se ne bi puno više naigrao ni Greg Popovič lično, jer ne znaš da su limitiraniji defanzivno ili ofanzivno. Sezona je već bi se usudio reći skoro pa izgubljena, sve utakmice do kraja će biti manje-više rekreativne jer ni na jednom frontu se ne može ništa značajno ostvariti, samo se nadam da neće biti budala koji će ovo ići gledati i podržavati jer ovo veze sa Bosnom na koju smo mi svi navikli apsolutno nema. Prvo od fuzije sa Royalom ja ovaj klub više ne gledam istim očima, ali ovo što radi uprava ili ko već god, je udar na inteligenciju i zdravu pamet. Večeras očekujem da će im puno jači Antwerp očitati još jednu bukvicu, a kako će to sve biti poslije ko zna... Jer već je očigledno da i hemija u ekipi je dobrano poljuljana i da ovaj brod plovi ogromno brzinom ka nepoznatim vodama.

ps. I naravno dio sa strane marketinga i svega, je također blagi užas. Ne trebaš biti apsolutno nikakav kapacitet da napraviš facebook event prije utakmice, podjeliš neke stvari u isti čisto da skreneš pažnju ljudi, zalijepiš koji plakat u gradu, oboriš cijenu karata jer rijetko ko će dati 5 KM za ovaj cirkus. Sve je ovo u rangu seoskog kluba iz fildžan lige, kao i očigledno ljudi zaduženi za sve...
ZELJEZNICAR 1921!

Natrag na “Bh. košarka”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.