KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la KK_Bosna » 10 apr 2017, 11:33

Jugoslavija je prestala da postoji 1992. godine. Prestanite sa socijalistickom pricom da je bilo kojem klubu duznost da razvija igrace za reprezentaciju. Sve velike ekipe do unazad 10-15 godina koje su osvojile euroligu su imale ukupno 5 mladih domacih igraca. Real sada razvija slovensko dijete jer su ljudi pametni. Doncic = uspjeh = nivac. Vi da odlucujete vama bi igrao neki sanchez a ne doncic jer "klub treba razvijati domace igrace za reprezentaciju"...

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 10 apr 2017, 12:22

Mega je to najbolje uradila, samo neka je mlad igrač, svejedno je koje je nacionalnosti, Miško ga uzme finu u agenciju, razvoj i prodaja. Rezultat je 3 igrača na Draftu prošle godine i vrlo popularan klub među francuskim mladim igračima.

Isto tako se ne bih bunio da Bosna dovede 5 Kineza od 18g, samo da ima potencijala i borbe koja privlači ljude. U Euroligi se općenito planira da trećina ekipe budu domaći igrači koji onda uče od iskusnijih stranaca, a mlađima pomažu :bih:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 10 apr 2017, 13:22

KK_Bosna je napisao/la:Jugoslavija je prestala da postoji 1992. godine. Prestanite sa socijalistickom pricom da je bilo kojem klubu duznost da razvija igrace za reprezentaciju. Sve velike ekipe do unazad 10-15 godina koje su osvojile euroligu su imale ukupno 5 mladih domacih igraca. Real sada razvija slovensko dijete jer su ljudi pametni. Doncic = uspjeh = nivac. Vi da odlucujete vama bi igrao neki sanchez a ne doncic jer "klub treba razvijati domace igrace za reprezentaciju"...

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
Tako je nema vise sfrj, tj. nece nam neko praviti reprezentativce nego ce ih uzimati ili ce propadati ako nisu veliki potencijali
Takodzer KK Bosna nije vise velikan u regionalnoj kamoli europskoj kosarci, a para nema
Tako da KK Bosna igra u aba vise bi bila (ne puno jer malo je navijaca za sada) interesatna ako bi na 2-3 stranca bio domaci kostur, nego kao do sada da igraju regionalni polovnjaci uz kojeg naseg pred penziju a mladi sluze da dodaju lopte
Cak kada bi doveli perspektivnog stranog mladog igraca bi bilo OK, ali brate vise mi se povraca od polovnjaka
Tako da bi KK Bosna bila privlacnija sa nekoliko nasih koji igraju vaznu ulogu pa makar bila 10-12 mjestu nego sa polovnjacima na 7-8 mjestu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 10 apr 2017, 13:25

kovacic je napisao/la:Mega je to najbolje uradila, samo neka je mlad igrač, svejedno je koje je nacionalnosti, Miško ga uzme finu u agenciju, razvoj i prodaja. Rezultat je 3 igrača na Draftu prošle godine i vrlo popularan klub među francuskim mladim igračima.

Isto tako se ne bih bunio da Bosna dovede 5 Kineza od 18g, samo da ima potencijala i borbe koja privlači ljude. U Euroligi se općenito planira da trećina ekipe budu domaći igrači koji onda uče od iskusnijih stranaca, a mlađima pomažu :bih:
Mega je izlog beobasketa a to neki klub ne moze biti
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 10 apr 2017, 15:22

Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
U svim tim klubovima imas 2-3 domaca igraca od kojih je barem 1 relativno mlad koji imaju neku ulogu, a koliko je takvih u Bosni?!
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ethel » 10 apr 2017, 15:45

nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
U svim tim klubovima imas 2-3 domaca igraca od kojih je barem 1 relativno mlad koji imaju neku ulogu, a koliko je takvih u Bosni?!
To ce se vidjeti tek kad bude Bosna igrala ABA ligu (ako bude igrala), svi ostali su abaligasi odavno.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 10 apr 2017, 15:46

U Zvezdi cijela ekipa domaća osim 2-3 igrača, čak i Jenkins ima srpsko državljanstvo :lol:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 10 apr 2017, 16:37

Ethel je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
U svim tim klubovima imas 2-3 domaca igraca od kojih je barem 1 relativno mlad koji imaju neku ulogu, a koliko je takvih u Bosni?!
To ce se vidjeti tek kad bude Bosna igrala ABA ligu (ako bude igrala), svi ostali su abaligasi odavno.
nisam bas razumio šta želiš reči
ali upravo govorim da 2-3 igrača koji imaju ulogu moraju biti naši igrači, a da nisu pred penziju
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
fico
Postovi: 1286
Pridružen/a: 25 dec 2015, 17:33
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fico » 10 apr 2017, 17:12

Ethel je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
U svim tim klubovima imas 2-3 domaca igraca od kojih je barem 1 relativno mlad koji imaju neku ulogu, a koliko je takvih u Bosni?!
To ce se vidjeti tek kad bude Bosna igrala ABA ligu (ako bude igrala), svi ostali su abaligasi odavno.
Nekom logikom, Bosna bi više domaćih i mladih igrača trebala imati u Ligi 12, a ne u Aba ligi.
Daj Bože da nermin74 i ja budemo u krivu, pa da se na kraju sezone podvuće crta. Molim Boga da se promjeni transfer politika, da naredne sezone budemo imali 2-3 potencijalna reprezentativca koji će imati značajnu minutažu, a da ovi igrači sa strane fakat donose prevagu, a ne ko Đorđević prave tehničku 3 minute do kraja ko u posljednjoj tekmi.
SARAJEVO

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ethel » 10 apr 2017, 21:31

nerminh74 je napisao/la:
Ethel je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
U svim tim klubovima imas 2-3 domaca igraca od kojih je barem 1 relativno mlad koji imaju neku ulogu, a koliko je takvih u Bosni?!
To ce se vidjeti tek kad bude Bosna igrala ABA ligu (ako bude igrala), svi ostali su abaligasi odavno.
nisam bas razumio šta želiš reči
ali upravo govorim da 2-3 igrača koji imaju ulogu moraju biti naši igrači, a da nisu pred penziju
Pa zelim reci da bi Bosna trebala imati 2-3 igraca koji imaju ulogu kad budu i ako budu igrali ABA ligu, milion puta je lakse privuci kvalitetnog mladog igraca kad igras ABA ligu pa bio on i domaci igrac.
fico je napisao/la:
Ethel je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
U svim tim klubovima imas 2-3 domaca igraca od kojih je barem 1 relativno mlad koji imaju neku ulogu, a koliko je takvih u Bosni?!
To ce se vidjeti tek kad bude Bosna igrala ABA ligu (ako bude igrala), svi ostali su abaligasi odavno.
Nekom logikom, Bosna bi više domaćih i mladih igrača trebala imati u Ligi 12, a ne u Aba ligi.
Daj Bože da nermin74 i ja budemo u krivu, pa da se na kraju sezone podvuće crta. Molim Boga da se promjeni transfer politika, da naredne sezone budemo imali 2-3 potencijalna reprezentativca koji će imati značajnu minutažu, a da ovi igrači sa strane fakat donose prevagu, a ne ko Đorđević prave tehničku 3 minute do kraja ko u posljednjoj tekmi.
Logikom mozda da, ali ta logika ce ti tesko donijeti finale koje im je ocigledno potrebno. Bitno je sta ce dovoditi u ABA ligi, a sad mi je manje-vise nebitno sve dok ti igraci donose to finale.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
fico
Postovi: 1286
Pridružen/a: 25 dec 2015, 17:33
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fico » 11 apr 2017, 10:10

@Ethel s obzirom da smo dvaput izgubili u Mostaru, sad se napatili sa Kaknjem... daj Boze da izborimo finale, pogotovo ako Ikonić bude duže povrijeđen.
Nadam se i ja da će sljedeće sezone u Aba ligi Bosna imati 2-3 potencijalna reprezentativca, ali gledajući ovu sezonu, sve ide ka tome da se opet pravi kratkoročni uspjeh, pa onda novi pad. Jer realno Šarić je mogao komotno igrati umjesto Sokolovića koji ne donosi nikakvu prevagu na terenu.
SARAJEVO

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ethel » 11 apr 2017, 13:19

fico je napisao/la:@Ethel s obzirom da smo dvaput izgubili u Mostaru, sad se napatili sa Kaknjem... daj Boze da izborimo finale, pogotovo ako Ikonić bude duže povrijeđen.
Nadam se i ja da će sljedeće sezone u Aba ligi Bosna imati 2-3 potencijalna reprezentativca, ali gledajući ovu sezonu, sve ide ka tome da se opet pravi kratkoročni uspjeh, pa onda novi pad. Jer realno Šarić je mogao komotno igrati umjesto Sokolovića koji ne donosi nikakvu prevagu na terenu.
Bosna ima dobar raspored do kraja i realno je ocekivati 3 pobjede, ja bi sacekao ipak roster za sljedecu sezonu pa onda sudio, jer znam da je Bosna i ove sezone pokusala dovesti neke mlade bh igrace, Atica recimo, ali je on to odbio.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la KK_Bosna » 11 apr 2017, 13:31

nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
ako ti ne zelis da bosna bude kao real i cska vec u rangu buducnosti, onda joj i definitivno ne zelis dobro...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 11 apr 2017, 13:42

KK_Bosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
ako ti ne zelis da bosna bude kao real i cska vec u rangu buducnosti, onda joj i definitivno ne zelis dobro...
ja zelim da budem milioner i to je daleko realnije nego da KK Bosna bude kao Real ili CSKA
a više bi volio da KK Bosna bude recimo Cedevita, tačnije sređeno poslovanje ne toliko vođenje kluba od strane mamića
ali ti znas dobro šta sam ja mislio
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la KK_Bosna » 11 apr 2017, 13:43

nerminh74 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
ako ti ne zelis da bosna bude kao real i cska vec u rangu buducnosti, onda joj i definitivno ne zelis dobro...
ja zelim da budem milioner i to je daleko realnije nego da KK Bosna bude kao Real ili CSKA
a više bi volio da KK Bosna bude recimo Cedevita, tačnije sređeno poslovanje ne toliko vođenje kluba od strane mamića
ali ti znas dobro šta sam ja mislio
e pa ja se nadam da cu jednog dana bosnu vidjeti opet kako osvaja euroligu kad vec '79 nisam mogao vidjeti... a za to treba tako malo... kada je partizan mogao otici ne tako davno na final four s, ja necu da vjerujem da ni bosna ne moze...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ASD » 11 apr 2017, 13:52

KK_Bosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Moram jos dodati, a sto se gleda uvjek real ili slicni bogati klubovi iz jakih liga gdje ima dosta domacih igraca, sto se ne gledaju sadasnja cz, cibona, cedevita, partizan, buducnost,...
ako ti ne zelis da bosna bude kao real i cska vec u rangu buducnosti, onda joj i definitivno ne zelis dobro...
Onda ni ti joj ne zelis dobro jer zelis da bude kao Real, a ne kao Golden State.

Trenutno je i Buducnost svemirski brod, koji je za ovu Bosnu nemoguce dostici,

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 11 apr 2017, 14:06

KK_Bosna je napisao/la:

e pa ja se nadam da cu jednog dana bosnu vidjeti opet kako osvaja euroligu kad vec '79 nisam mogao vidjeti... a za to treba tako malo... kada je partizan mogao otici ne tako davno na final four s, ja necu da vjerujem da ni bosna ne moze...
Ne znam koliko je dobro da si vidio 1979 jer to na kraju postane kletva kada danas gledas sta se radi (isto ko titina yuga i ovaj cemer gdje ukidaju olaksicu na djecu)
A bas da bi Bosna otisla na taj F4 trebaju joj 3 dobra stanca i domaca okosnica, a to sa polovnjacima nece postici
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la KK_Bosna » 11 apr 2017, 14:33

nerminh74 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:

e pa ja se nadam da cu jednog dana bosnu vidjeti opet kako osvaja euroligu kad vec '79 nisam mogao vidjeti... a za to treba tako malo... kada je partizan mogao otici ne tako davno na final four s, ja necu da vjerujem da ni bosna ne moze...
Ne znam koliko je dobro da si vidio 1979 jer to na kraju postane kletva kada danas gledas sta se radi (isto ko titina yuga i ovaj cemer gdje ukidaju olaksicu na djecu)
A bas da bi Bosna otisla na taj F4 trebaju joj 3 dobra stanca i domaca okosnica, a to sa polovnjacima nece postici
a gledaj, partizan i zvezda mogu imati domacu okosnicu kada tamo svako dijete igra basket iza zgrade, dok kod nas sjede kuci za kompjuterom... pogledas sparse koji su uzeli sve sto valja od djece pa ne mogu meda... jedostavno, djeca nisu taj nivo, a i oni koji su taj nivo ne mogu napredovati jer nemamo trenera nijednog osim onog iz bijeljine koji zna raditi sa mladim igracima... da je musa ostao u kosu sada bi propao kao hiljadu drugih talenata

zato je bosni jedini spas da dodje neki todoric i napravi klub ni iz cega (a bosna je sad jedno veliko nista) i dovede kamaru staranaca uz 2,3 mlada igraca koja ce takodjer trebati dobro platiti...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 11 apr 2017, 14:50

nije baš da nema ništa, ima po koji domači koji može igrati aba ligu i na to dodaš 3 ako treba 4 dobra stranca, ne 5-6 polovnjaka pa kreneš polako stepenik po stepenik
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 11 apr 2017, 15:57

KK_Bosna je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:

e pa ja se nadam da cu jednog dana bosnu vidjeti opet kako osvaja euroligu kad vec '79 nisam mogao vidjeti... a za to treba tako malo... kada je partizan mogao otici ne tako davno na final four s, ja necu da vjerujem da ni bosna ne moze...
Ne znam koliko je dobro da si vidio 1979 jer to na kraju postane kletva kada danas gledas sta se radi (isto ko titina yuga i ovaj cemer gdje ukidaju olaksicu na djecu)
A bas da bi Bosna otisla na taj F4 trebaju joj 3 dobra stanca i domaca okosnica, a to sa polovnjacima nece postici
a gledaj, partizan i zvezda mogu imati domacu okosnicu kada tamo svako dijete igra basket iza zgrade, dok kod nas sjede kuci za kompjuterom... pogledas sparse koji su uzeli sve sto valja od djece pa ne mogu meda... jedostavno, djeca nisu taj nivo, a i oni koji su taj nivo ne mogu napredovati jer nemamo trenera nijednog osim onog iz bijeljine koji zna raditi sa mladim igracima... da je musa ostao u kosu sada bi propao kao hiljadu drugih talenata

zato je bosni jedini spas da dodje neki todoric i napravi klub ni iz cega (a bosna je sad jedno veliko nista) i dovede kamaru staranaca uz 2,3 mlada igraca koja ce takodjer trebati dobro platiti...
Mogli su Sparsi itekako 2014. i 2015. kad se fakat igralo sa omladinom, dva poraza u polufinalu playoffa od Širokog. Onda se prošle godine dobro ušlo i rasprodala ekipa pa bio fijasko. Ove godine su i oni počeli dovoditi polovnjake, mada Durmo ipak igra dosta dobro kroz sezonu praćen još nekim igračima. Samo kada bi trio Durmo-Kovačević-Jovanović došao u Bosnu, teško bi Igokea imala veće šanse u tom eventualnom finalu...taman su to pozicije gdje je Bosna tanka.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.