KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 13 jul 2017, 14:01

FRANK RIBERY je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Treba napraviti turnir, svi timovi koji zele igrati ABA 2 da se prijave. Mozda je najbolje svako sa svakim i dva najbolja timu idu u ABA 2.
Kako napraviti turnir kad nijedna ekipa nema roster. Na kraju nije ni posteno, ako je Igokea izborila ABA-u kroz ligu, isti kriteriji moraju vaziti i za ABA 2.
Pa nece turnir sad poceti nego za 2 mjeseca. Svejedno bi ABA-2 trebala krenuti za 3 mjeseca. Znalo se da 1 u BIH ide u ABA ligu ali se nije znalo da ce biti ABA 2 liga. Zato je turnir najbolje mjerilo da se vidi ko ozbiljno misli igrati to takmicenje a ne da bude raspad nakon 5 utakmica.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 14:13

Chstal je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:
Chstal je napisao/la:Treba napraviti turnir, svi timovi koji zele igrati ABA 2 da se prijave. Mozda je najbolje svako sa svakim i dva najbolja timu idu u ABA 2.
Kako napraviti turnir kad nijedna ekipa nema roster. Na kraju nije ni posteno, ako je Igokea izborila ABA-u kroz ligu, isti kriteriji moraju vaziti i za ABA 2.
Pa nece turnir sad poceti nego za 2 mjeseca. Svejedno bi ABA-2 trebala krenuti za 3 mjeseca. Znalo se da 1 u BIH ide u ABA ligu ali se nije znalo da ce biti ABA 2 liga. Zato je turnir najbolje mjerilo da se vidi ko ozbiljno misli igrati to takmicenje a ne da bude raspad nakon 5 utakmica.
ABA pocinje u septembru, a ucensnicima ce se odlucivati 24. jula. Ne vjerujes valjda da ce pet dana pred pocetak lige se odlucivati o ucesnicima. Savezi su do jucer trebali dostaviti prijedlog ucesnika.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 13 jul 2017, 14:40

ABA pocinje u septembru, a ucensnicima ce se odlucivati 24. jula. Ne vjerujes valjda da ce pet dana pred pocetak lige se odlucivati o ucesnicima. Savezi su do jucer trebali dostaviti prijedlog ucesnika.
ABA pocinje 29 septembra sto je prakticno oktobar. Turnir se moze igrati kraj Augusta/ pocetak Septembra. To je dovoljno vremena za sve ekipe da se pripreme.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 14:54

Chstal je napisao/la:
ABA pocinje u septembru, a ucensnicima ce se odlucivati 24. jula. Ne vjerujes valjda da ce pet dana pred pocetak lige se odlucivati o ucesnicima. Savezi su do jucer trebali dostaviti prijedlog ucesnika.
ABA pocinje 29 septembra sto je prakticno oktobar. Turnir se moze igrati kraj Augusta/ pocetak Septembra. To je dovoljno vremena za sve ekipe da se pripreme.
Nije realno uopste, pripreme jos nisu ni pocele, Bosna uz sve ima i kvalifikacije Lige sampiona. I zasto bi Bosna igrala kvalifikacija kad je izdominirala sve svoje konkurente. Po kom kriteriju Bosna treba da igra sa jednim Zrinjskim, Leotarom, Sirokim,... kad je te ekipe lagano tukla prosle godine.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 13 jul 2017, 15:06

Nije realno uopste, pripreme jos nisu ni pocele, Bosna uz sve ima i kvalifikacije Lige sampiona. I zasto bi Bosna igrala kvalifikacija kad je izdominirala sve svoje konkurente. Po kom kriteriju Bosna treba da igra sa jednim Zrinjskim, Leotarom, Sirokim,... kad je te ekipe lagano tukla prosle godine.
Zato sto je neuslovno da Bosna ili bilo ko ide, jer nije receno da ce 2 i 3 igrati ABA 2. Zbog toga su vjerovatno Siroki i jos neki timovi povukli rucnu i nisu htjeli ulagati, jer nisu imali sansi da pobjede Igokeu. Vidjet ces da predstavnici HR/SR dijela u savezu da nece dozvoliti ni jednom timu da igra ABA 2, nego ce se putnici traziti preko kvalifikacija.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 15:18

Ja mislim da ova gamad iz Kosarkaskog saveza RS-a ce sve stopirati i da na kraju nece niko iz BiH igrati ABA 2 ligu. To je puno realnije od dogovora da u ABA-u ide jedan predstavnik iz RS. To je van pameti jer u ABA-i imaju Igokeu. Klubovi iz regiona jedva cekaju da igraju protiv Mladosti i Leotara.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 13 jul 2017, 17:53

Aba nije obavezna postovati saveze, tako ako hoce mogu koga hoce
Iskreno sam misljenja da ako opet udovolje ovim zahtijevima trebala bi i bosna i bilo koji FBiH klub odustati, sto bi poslje odustajanja boljih hr klubova bio veliki udarac aba2 pa neka udovoljavaju kome hoce
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la sb1996 » 15 jul 2017, 14:02

Vi tuzlaci ste se previse umislili da trebate igrati to, Zrinjski je bio ispred vas u ligaskom dijelu, ali Zrinjski dok ne uredi one svlacionice (a da ne pricamo o ostatku one štale a ne dvorane) nema sta traziti da igra ABA 2, pa nasi iz Sirokog se vecinom posle utakmica dolaze kod nas u dvoranu otusirati jer su dole uvijeti nikakvi...

Kada bi se gledao rezultst samo od prosle sezone druga ekipa koja ide treba biti Zrinjski, a sve ostalo, a pogotovo najbolje za ABA-u je da druga ekipa budemo mi. Bosna se podrazumijeva pod prva

fera
Postovi: 12811
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 15 jul 2017, 17:51

Ja mislim da bi sloboda imala najveću posjetu od nasih klubova. Nema ta aba 2 i nije previse zanimljiva dok bi njima bila atrakcija. A u odnosu na zrinski sloboda je vece ime posebno za nas koji su pratili domacu kosarku i 90ih... kad se sjetim atmosfere ljudi djeci cepice u uši stavljali kad idu na utakmicu...
Mislim da bi njima više znacila aba 2 nego nama. Aba ce upropastiti totalno kosarkaske saveze i lige u regionu sad jos ako bude aba 2 pa u domaćim pevenstvima nece oststi nikakvog kvaliteta i ko ce to gledati....
You are someone else I am still right here

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 15 jul 2017, 18:36

sb1996 je napisao/la:Vi tuzlaci ste se previse umislili da trebate igrati to, Zrinjski je bio ispred vas u ligaskom dijelu, ali Zrinjski dok ne uredi one svlacionice (a da ne pricamo o ostatku one štale a ne dvorane) nema sta traziti da igra ABA 2, pa nasi iz Sirokog se vecinom posle utakmica dolaze kod nas u dvoranu otusirati jer su dole uvijeti nikakvi...

Kada bi se gledao rezultst samo od prosle sezone druga ekipa koja ide treba biti Zrinjski, a sve ostalo, a pogotovo najbolje za ABA-u je da druga ekipa budemo mi. Bosna se podrazumijeva pod prva
:rol: :rol: Jesi svjestan da si sam sebe pobio? Sam kazes da Zrinjski ima rezultat, a nema uslove i da Siroki nema rezultat, a ima uslove. Sloboda, na tvoju zalost, ima i jedno i drugo, plus 4-5k navijaca na svakoj utakmici. Vi ste, naravno, prva opcija, cim prestanete igrati ligu za opstanak. :think: Nemoj ti puno brinuti za Tuzlake, nego idi blati bh kosarku i bh kosarkase po drugim forumima, kako si i navikao. ;)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54324
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 16 jul 2017, 11:00

kobe24 je napisao/la:
sb1996 je napisao/la:Vi tuzlaci ste se previse umislili da trebate igrati to, Zrinjski je bio ispred vas u ligaskom dijelu, ali Zrinjski dok ne uredi one svlacionice (a da ne pricamo o ostatku one štale a ne dvorane) nema sta traziti da igra ABA 2, pa nasi iz Sirokog se vecinom posle utakmica dolaze kod nas u dvoranu otusirati jer su dole uvijeti nikakvi...

Kada bi se gledao rezultst samo od prosle sezone druga ekipa koja ide treba biti Zrinjski, a sve ostalo, a pogotovo najbolje za ABA-u je da druga ekipa budemo mi. Bosna se podrazumijeva pod prva
:rol: :rol: Jesi svjestan da si sam sebe pobio? Sam kazes da Zrinjski ima rezultat, a nema uslove i da Siroki nema rezultat, a ima uslove. Sloboda, na tvoju zalost, ima i jedno i drugo, plus 4-5k navijaca na svakoj utakmici. Vi ste, naravno, prva opcija, cim prestanete igrati ligu za opstanak. :think: Nemoj ti puno brinuti za Tuzlake, nego idi blati bh kosarku i bh kosarkase po drugim forumima, kako si i navikao. ;)
Samo po plasmanu treba gledati, kako bi se odlucilo između Zrinjskog i Slobode? Dobro bi bilo da je bila neka utakmica za ''trece mjesto'' :lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 16 jul 2017, 11:25

MortemHz je napisao/la: Samo po plasmanu treba gledati, kako bi se odlucilo između Zrinjskog i Slobode? Dobro bi bilo da je bila neka utakmica za ''trece mjesto'' :lol:
Ja ne bih imao nista protiv da Zrinjski i Sloboda odigraju utakmicu ili vise njih za plasman u ABA2. Ko bude bolji i uspjesniji, postaje drugi bh predstavnik tamo i gotovo. Bosna je sigurna i besmisleno je da oni igraju nekakve dodatne utakmice, a Leotar, Mladost i Siroki nemaju kvalitet za to i tu prica zavrsava.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54324
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 16 jul 2017, 11:37

kobe24 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Samo po plasmanu treba gledati, kako bi se odlucilo između Zrinjskog i Slobode? Dobro bi bilo da je bila neka utakmica za ''trece mjesto'' :lol:
Ja ne bih imao nista protiv da Zrinjski i Sloboda odigraju utakmicu ili vise njih za plasman u ABA2. Ko bude bolji i uspjesniji, postaje drugi bh predstavnik tamo i gotovo. Bosna je sigurna i besmisleno je da oni igraju nekakve dodatne utakmice, a Leotar, Mladost i Siroki nemaju kvalitet za to i tu prica zavrsava.
Slazem se totalno u svemu sto si nspisao.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la sb1996 » 16 jul 2017, 12:39

kobe24 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Samo po plasmanu treba gledati, kako bi se odlucilo između Zrinjskog i Slobode? Dobro bi bilo da je bila neka utakmica za ''trece mjesto'' :lol:
Ja ne bih imao nista protiv da Zrinjski i Sloboda odigraju utakmicu ili vise njih za plasman u ABA2. Ko bude bolji i uspjesniji, postaje drugi bh predstavnik tamo i gotovo. Bosna je sigurna i besmisleno je da oni igraju nekakve dodatne utakmice, a Leotar, Mladost i Siroki nemaju kvalitet za to i tu prica zavrsava.
Polako, vidjet cemo na pocetku sezone tko ima bolju kvalitetu, Sloboda ili Siroki ;)

Pa zasto se nebi gledao plasman na tabeli regularnog dijela?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 16 jul 2017, 13:58

sb1996 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Samo po plasmanu treba gledati, kako bi se odlucilo između Zrinjskog i Slobode? Dobro bi bilo da je bila neka utakmica za ''trece mjesto'' :lol:
Ja ne bih imao nista protiv da Zrinjski i Sloboda odigraju utakmicu ili vise njih za plasman u ABA2. Ko bude bolji i uspjesniji, postaje drugi bh predstavnik tamo i gotovo. Bosna je sigurna i besmisleno je da oni igraju nekakve dodatne utakmice, a Leotar, Mladost i Siroki nemaju kvalitet za to i tu prica zavrsava.
Polako, vidjet cemo na pocetku sezone tko ima bolju kvalitetu, Sloboda ili Siroki ;)

Pa zasto se nebi gledao plasman na tabeli regularnog dijela?
To je sve ŠBBKBB, ja znam kakav su kvalitet prosle sezone imali i to se uzima kao relevantno.

Pa zato druze sto je to tek pola sezone, a gleda se konacan ishod. Fener onda ne zasluzuje pehar, jer su bili tek peti nakon grupnog dijela sezone. To bi isto bilo da kazes, sto Zeljo ne ide u LP umjesto Zrinjskog jer je bio prvi nakon regularnog dijela sezone, tj. prije nego se liga podijelila u 'ligu za prvaka' i 'ligu za opstanak'. Dajem bezveze primjer, bez obzira sto Zeljeznicar, kako me sjecanje sluzi, nije bio na celu tabele prije tog presjeka.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la nerminh74 » 18 jul 2017, 13:41

Siroki doveo loncara, nedaj boze da ga je kk Bosna dovela, eto nama ne treba BiH reprezentativac i sa potencijalom da bude barem dobar aba centar
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

mirzatele
Postovi: 11960
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la mirzatele » 18 jul 2017, 13:44

Radi li se uopšte na dovođenju kakvih igrača ? Ko je ostao od prošle sezone ?

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 18 jul 2017, 14:08

nerminh74 je napisao/la:Siroki doveo loncara, nedaj boze da ga je kk Bosna dovela, eto nama ne treba BiH reprezentativac i sa potencijalom da bude barem dobar aba centar
Ma sta ce nam on, kad uvijek ima strasnih opcija iz komsiluka, kao sto je bio proslogodisnji rezervni centar Campara... :crazy:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
bhsport
Postovi: 11287
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la bhsport » 18 jul 2017, 14:15

kobe24 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:Siroki doveo loncara, nedaj boze da ga je kk Bosna dovela, eto nama ne treba BiH reprezentativac i sa potencijalom da bude barem dobar aba centar
Ma sta ce nam on, kad uvijek ima strasnih opcija iz komsiluka, kao sto je bio proslogodisnji rezervni centar Campara... :crazy:
Ustaljena sema od prije 13 godina i dan danas na snazi, nakon Tomovica i kompanije sada opet polovnjaci.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54324
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 19 jul 2017, 14:10

ABA liga sama će odlučiti o predstavnicima BiH u drugom rangu regionalne lige
Košarkaška ABA liga najavila je kako će već ove jeseni krenuti i drug rang tog natjecanja, a čini se da najveće zanimanje za tu ligu vlada među bh. klubovima.

U razgovoru za zagrebačke “Sportske novosti” predsjednik višestrukog prvaka BiH HKK Široki Igor Jelčić kazao je kako je zanimanje za nastup u drugoj ABA ligi pokazalo čak šest klubova iz Bosne i Hercegovine, a po njegovim riječima, Košarkaši savez BiH nema izričitog stava koja bi dva kluba trebala predstavljati BiH u drugom rangu regionalnog natjecanja.

“Kako neslužbeno saznajemo KSBiH nema izričitog stava. BiH je po svemu posebna država, pa drukčije stanje nije ni u košarci. Naime, iz BiH su zahtjeve za nastup u drugoj ABA ligi poslali Bosna Royal Jelly iz Sarajeva, OKK Sloboda iz Tuzle, Mladost iz Mrkonjić Grada, Zrinjski iz Mostara, Swisslion Leotar iz Trebinja i Široki. Kako je prijedlog bio da se klubovi prijave na temelju plasmana u posljednjoj sezoni prvenstva, mišljenja su podijeljena jer nitko prije sezone nije znao da će konačni plasman biti presudan za to. Izbor klubova iz BiH tako je prepušten vodstvu ABA lige”, kazao je Jelčić.

Dodao je kako je stav HKK Široki da posljednja sezona ne bi trebala biti jedino mjerilo za sudjelovanje u drugoj ABA ligi.

“Iz Republike Srpske došao je prijedlog, ako nema dogovora o izboru, da se odigra kvalifikacijski turnir zainteresiranih klubova, što bi bilo najpoštenije. Mi nemamo ništa protiv toga. Ako bude kvalifikacija, Široki će se prijaviti za nastup i spremno ih dočekati”, poručio je predsjednik Širokog.

Skupština ABA lige zasjedat će 24. jula i već tada bi mogla biti poznata imena klubova koji će se od jeseni natjecati u drugoj ABA ligi.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.