KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

avdic04
Postovi: 25
Pridružen/a: 06 avg 2017, 16:11
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la avdic04 » 19 sep 2017, 20:22

Prvi se mačići u vodu bacaju :D :D.Ja iskreno veceras nisam vidio nijedne uigrane akcije,ama baš ništa.Razumijem da je protivnik miljama ispred KK Bosna,ali nije opravdanje.Ekipa za našu ligu i Aba 2 sasvim korektna,koliko mogu u aba2 je upitno pored Dinamika,Borca,Krke.Treba još da se ovo sve poslozi,samo je upitno da li je Damjanovic taj koji ce to uspjeti.Iskreno,mislim da ne,ali vrijeme ce pokazati..

zirado80
Postovi: 53
Pridružen/a: 15 avg 2017, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zirado80 » 19 sep 2017, 20:34

Budzet nemaca za ovu sezonu za oko 5,5 mil.evra..pametnom dosta..

? са SM-N910C уз - &

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 19 sep 2017, 20:41

zirado80 je napisao/la:Budzet nemaca za ovu sezonu za oko 5,5 mil.evra..pametnom dosta..

? са SM-N910C уз - &
Sta s tim?! Niko nije ocekivao da Bosna njih dobije, ali svakako jeste da pruze casnu igru, da se bore za svaku loptu i da ne izgube vise od 15 razlike. Veceras su skoro svi djelovali amaterski, pocevsi od trenera. Dva Amerikanca su jedini nesto pokazali, a i u odbrani se Walker borio vise nego svi ostali. Ikonica je pregazilo vrijeme, on protiv ovakvih ekipa moze igrati samo ako ce pored njega biti dva visoka i atleticna 'niska' igraca, koja kidaju u odbrani. On je pozadi igrac manje, a i u napadu njegovo ne pije vode jer nema izigranih akcija i otvorenih suteva. Sta moze on zajedno za Durakom i Pasajlicem uraditi u odbrani?! Lose je ovo, ima par finih pojacanja, ali selekcija se morala odraditi do kraja. U svom dvoristu su imali jeftinih momaka koji su itekako mogli biti od koristi, a oni su trazili po Crnoj Gori. :clap:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la boomerang5 » 19 sep 2017, 20:47

pa sta ce napraviti s ovim timom. U ABA 2 im je realan domet borba da ne budu zadnji, u našoj ligi opet polufinale. U Evropi ce konstantno ispadati u bilo kojem takmicenju. Sreca pa ne bi ovo blamiranje na TV-u da vidimo na kakve grane nam je spala košarka :?

zirado80
Postovi: 53
Pridružen/a: 15 avg 2017, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zirado80 » 19 sep 2017, 20:50

Sta sa tim? Poredis neuporedivo, to ti je kao odnos u budzetima fenera i ovih nemaca, sta mislis, kolika bi bila razlika u toj utakmici, ja mislim da ne bi bila mnogo manja u korist fenera..jedino sto je veceras moglo bolje su procenti suta, ali neki ljudi koji znaju kosarku kazu da i oni zavise od toga koliko ti protivnik dozvoli otvorenih suteva, sve ostalo je bilo u granicama mogucnosti ovih momaka..

? са SM-N910C уз - &

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 19 sep 2017, 20:59

Budžet jeste oko 5 miliona ali samo 15% ide na igrače. Većina tog budžeta je izračunata sa sezonu (putovanja, hoteli, itd). Osim toga strani timovi će uvijek imati veći budžet jer je kod njih sve skuplje.

zirado80
Postovi: 53
Pridružen/a: 15 avg 2017, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zirado80 » 19 sep 2017, 21:10

Strani timovi ce uvek imati vece budzete jer tamo postoje poreske olaksice za sponzore, ulaganje u sport je zakonima definisano, i na plate ide otprilike 40 % budzeta a ne 15%, po toj logici, na igrace bosne ove sezone ide ukupno 90 km, tesko da je tako...

? са SM-N910C уз - &

zirado80
Postovi: 53
Pridružen/a: 15 avg 2017, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zirado80 » 19 sep 2017, 21:11

90000 km..

? са SM-N910C уз - &

ljubiteljsporta
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 sep 2015, 09:45
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ljubiteljsporta » 19 sep 2017, 21:12

Ma šta vam je ljudi...Ovo vam je kad on o pričate "potpišu 2 prospekta", dovedu "trojicu od 5 K" i slično...Sve je to na papiru i video igricama tako.
Ove Švabe su trenutno 2 stepenice iznad Bosne, isto što je Bosna (kao i svaki ABA 2) klub stepenicu ispod ovih u ABA , a ispod Cedevite ili Zvezde za 3...
Slažem se jedino da je Ikonića zaista pregazilo vrijeme al sad tu imate onu situaciju "tjeramo legende" " ostavljamo da završe karijeru". Ovdje je Ikonić trebao procijeniti ili povući se iz Bosne na ovom nivou ili okončati karijeru. A teško je "otjerati" nekoga ko ti neka vrsta tarde marka u sadašnjim okolnostima.
A oko ovih posudbi Gegića, Atića i sličnih ma nemojte ni razmišljati. Neće oni 2 koraka niže. Mislim da je to najbolje ilustrovao stav Čampara. Uvijek je bolje igrati u 2. Španskoj ligi nego 2 ABA ligi.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 19 sep 2017, 21:17

:roll:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 19 sep 2017, 21:21

zirado80 je napisao/la:Strani timovi ce uvek imati vece budzete jer tamo postoje poreske olaksice za sponzore, ulaganje u sport je zakonima definisano, i na plate ide otprilike 40 % budzeta a ne 15%, po toj logici, na igrace bosne ove sezone ide ukupno 90 km, tesko da je tako...

? са SM-N910C уз - &
U njemackoj npr ako je plata nekome 10k eura, taj klub placa za njega otprilike 23k za 1 mjesec. Zamisli ako trose 1,5M eura na godisnjem nivou, koliko ide na porez. Zato u stvari samo 15% budžeta ide na plate.

U Bosni je trenutno stanje da godisnje na plate trose blizu 700 hiljada KM. Eh sad porez na igrace zavisi od plate do plate, ali ne prelazi 15% tj nece ni placati xD

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 19 sep 2017, 21:35

I dalje je prisutna sveopća neuigranost i jednostavno fizički nisu spremni da igraju takmičarske utakmice. Neću da pričam zašto, to se zna, svima je jasno da se ako ništa moralo krenuti ranije sa pripremama ili bar snažnije, sezona ti počinje mjesec dana ranije... :crazy:
Vidi se kvalitet, ali jednostavno nema timske igre, svako igra za sebe, okej da Knežević zna napraviti brz prodor, Pašalić dobar u korneru, Bradford u catch and shoot, Walker na ofanzivnom skoku, ali treba neko na klupi to povezati i praviti treninge sve dok se ne napravi adekvatan sistem, kreiraju akcije, stvori protok lopte i anticipacija kod igrača, a ne da se ad hoc dogovara šta se igra i da Damjanović odmahne glavom u stilu "daj šta daš".
Ono što raduje je želja na terenu. I prošle godine je start bio loš, ali se već oko januara uhvatio pravi ritam, sada će to morati najkasnije u novembru, ako se misli spašavati šansa za osvajanje ABA2 i ostvariti top5 u prvenstvu. :D
Haj da budem optimista, ali pred ovom ekipom je mnogo rada, ako to urade onda ima šanse i da se prezimi u Europi, Fiba Europe Cup nije jako takmičenje.

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 19 sep 2017, 21:40

U redu je izgubiti al naguziti se ovako odma.... ljudi ne ocekujte od ove bosne nista. Trener treba da se uči jedini solidni igraci ti imaju po 40 godina... ne znam al ja svoje zivce necu na ovo trositi.
I da se ne bi neki pametan nasao sad da mi sere sta si ocekivao ocekivao sam poraz i ispadanje al ovo je predaja nista drugo a mene gubitnici ne zanimaju.
You are someone else I am still right here

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la insegnante » 19 sep 2017, 21:41

zirado80 je napisao/la:Sta sa tim? Poredis neuporedivo, to ti je kao odnos u budzetima fenera i ovih nemaca, sta mislis, kolika bi bila razlika u toj utakmici, ja mislim da ne bi bila mnogo manja u korist fenera..jedino sto je veceras moglo bolje su procenti suta, ali neki ljudi koji znaju kosarku kazu da i oni zavise od toga koliko ti protivnik dozvoli otvorenih suteva, sve ostalo je bilo u granicama mogucnosti ovih momaka..

? са SM-N910C уз - &
Upravo tako, sama cinjenica da je ovo prva evropska utakmica nakon OSAM godina govori dosta toga. Ovo je realnost, kosarka u BiH je nisko pala. Tek sad vidis koliko smo potonuli i koliko smo stali u vremenu, jos uvijek se osjecaju posljedice nekih stvari iz prosle decenije. Nema vise ni publike, a lijepo je pogledati dobar klub iz njemacke lige. Nije bilo ni hiljadu ljudi... Vidjecemo kada pocne 2.ABA liga, bice zanimljivo.

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la bhsport » 19 sep 2017, 22:22

Nagledao sam se svakakvih gluposti ali ovo večeras je vrh.
Katastrofa od trenera koji je ko mrtav konj bez emocija do rasula na parketu. Glavni igrači deduke.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ASD » 19 sep 2017, 22:45

Nebi bio problem da je Bosna izgubila 60 razlike od Ludwigsburga, ali da ima plan u klubu i mlad igracki kadar koji ce se nadogradjivati pa da znamo da ce to sljedece godine biti bolje, a da se nadamo da ce ih i dobiti za par godina.
Problem je sto nema nikakvog plana i ganja se instant uspjeh sa djedovima, a svi znamo da je veca vjerovatnoca da ce godini ili za par godina biti gore nego bolje.

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Evolution87 » 19 sep 2017, 23:00

Ma ovo je katastrofa veceras. Igraci djeluju ko da su se tek prvi put sreli u zivotu, glavni igraci po 4 banke imaju, mladih gotovo da i nema u ekipi, posjeta ocekivano losa, totalno sivilo.
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 23:04

ljubiteljsporta je napisao/la:Ma šta vam je ljudi...Ovo vam je kad on o pričate "potpišu 2 prospekta", dovedu "trojicu od 5 K" i slično...Sve je to na papiru i video igricama tako.
Ove Švabe su trenutno 2 stepenice iznad Bosne, isto što je Bosna (kao i svaki ABA 2) klub stepenicu ispod ovih u ABA , a ispod Cedevite ili Zvezde za 3...
Slažem se jedino da je Ikonića zaista pregazilo vrijeme al sad tu imate onu situaciju "tjeramo legende" " ostavljamo da završe karijeru". Ovdje je Ikonić trebao procijeniti ili povući se iz Bosne na ovom nivou ili okončati karijeru. A teško je "otjerati" nekoga ko ti neka vrsta tarde marka u sadašnjim okolnostima.
A oko ovih posudbi Gegića, Atića i sličnih ma nemojte ni razmišljati. Neće oni 2 koraka niže. Mislim da je to najbolje ilustrovao stav Čampara. Uvijek je bolje igrati u 2. Španskoj ligi nego 2 ABA ligi.
Al' bolje je Atiću i Gegiću igrati ABA 2 ligu nego čitavu sezone biti zakucan na tribinama u AEK-u ili Bayernu. Ako mogu naći nešto kvalitetnije od Bosne to bi bilo super, al' u ovakvoj situaciji uvijek je bolje igrati.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 19 sep 2017, 23:07

Meni je trener trn u oku al bolje i on nego menso
You are someone else I am still right here

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Evolution87 » 19 sep 2017, 23:14

Samo je ovaj transfer rok kompletan promasaj. Doveli su ove amerikance koji imaju po 40 godina i oni su glavni igraci, a ne mogu 5 minuta kvalitetno da odigraju, uz to sigurno ne igraju za kikiriki. Nikako mi ne ide u glavu da nisu uspjeli naci neke mladje kvalitetne kosarkase, ne moraju to biti ''djeca'' od 20 godina, ali neki solidni igraci od 24-25 bi bili ok opcija. Ovako od ovih staraca dogodine nema nista, i hajmo jovo na novo. Iako sam taman mislio da bi Bosna mogla da se vrati, sve mi je mirisalo na to, odlican otpor igokei u zavrsnici prvenstva, Turkish sponzor, ABA 2 liga i umjesto da se uradi neki upgrade, oni prave barem jedan korak unazad...
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.