KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54362
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 12 jul 2017, 17:03

Raonffa je napisao/la:Sve zavisi od pojačanja koja Bosna dovede, činjenica je da su Njemci favoriti koga god da Bosna dovede, jer to neće biti neki klasni igrači koji mogu izbaciti Ludwigsburg, al' ako se pogodi sa ciljanim pojačanjima vjerujem da se Bosna neće osramotiti u tom dvomeču.
Moramo misliti i ovoj ABA 2 ligi, i za to nam trebaju pojacanja ako zelimo slijedece godine uci u prvu ligu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Raonffa » 12 jul 2017, 17:06

MortemHz je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Sve zavisi od pojačanja koja Bosna dovede, činjenica je da su Njemci favoriti koga god da Bosna dovede, jer to neće biti neki klasni igrači koji mogu izbaciti Ludwigsburg, al' ako se pogodi sa ciljanim pojačanjima vjerujem da se Bosna neće osramotiti u tom dvomeču.
Moramo misliti i ovoj ABA 2 ligi, i za to nam trebaju pojacanja ako zelimo slijedece godine uci u prvu ligu.
Kako će funkcionisati ta ABA 2? Da li će pobjednici ili finalisti ići u ABA 1 ligu ili kako već?

I šta će onda biti sa domaćim ligama, pa pola klubova će igrati u ABA ligama plus još neki i u Euro takmičenjima...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 12 jul 2017, 17:07

ABA 2 jos uvijek nije dogovorena, mozda ce krenuti tek od 2018. Previse se oteze oko dogovora, a klubovi samo sto nisu poceli sa pripremama.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 12 jul 2017, 21:16

Lol, pa ABA2 je potvrđena prije 2 dana i 23.7 će se znati tačan žrijeb lige, savezi su ove sedmice morali poslati prijedloge klubova rukovodstvu lige, KSBiH je predložio Bosnu i Zrinjski te kao backup Slobodu :salut:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 12 jul 2017, 21:19

FRANK RIBERY je napisao/la:ABA 2 jos uvijek nije dogovorena, mozda ce krenuti tek od 2018. Previse se oteze oko dogovora, a klubovi samo sto nisu poceli sa pripremama.
Koliko ja znam, na nedavno odrzanoj skupstini je dogovoreno da ABA2 krece od naredne sezone. 24. jula ponovo zasijedaju i tad ce se valjda znati klubovi koji ce je sacinjavati. Ja pretpostavljam da ce biti 12 klubova i da ce prva dva ici u prvu ligu.

Edit: Evo ovaj forumas me malo preduhitrio.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 12 jul 2017, 21:26

kobe24 je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:ABA 2 jos uvijek nije dogovorena, mozda ce krenuti tek od 2018. Previse se oteze oko dogovora, a klubovi samo sto nisu poceli sa pripremama.
Koliko ja znam, na nedavno odrzanoj skupstini je dogovoreno da ABA2 krece od naredne sezone. 24. jula ponovo zasijedaju i tad ce se valjda znati klubovi koji ce je sacinjavati. Ja pretpostavljam da ce biti 12 klubova i da ce prva dva ici u prvu ligu.

Edit: Evo ovaj forumas me malo preduhitrio.
To mi je promaklo, super ako je tako. :D

Znaci Zrinjski i Bosna u ABA 2 ligi.

Mada citam da se spominje neki kvalifikacioni turnir svih zainteresovanih za ABA 2 ligu.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 12 jul 2017, 21:42

FRANK RIBERY je napisao/la:
To mi je promaklo, super ako je tako. :D

Znaci Zrinjski i Bosna u ABA 2 ligi.

Mada citam da se spominje neki kvalifikacioni turnir svih zainteresovanih za ABA 2 ligu.
Nemaju oni vremena da igraju taj kvalifikacioni turnir, 24. bu sve trebalo biti poznato. Ja bih najradije da uz Bosnu udje i Sloboda. Ne samo zato sto sam ja Tuzlak ( :mrgreen: ), vec i sto je realno Tuzla kosarkaski grad i tu bi sigurno imali vecu zainteresovanost posjecenost publike. Nadam se da ce i to uzeti u obzir, a inace je trenutni kvalitet ta dva tima u pet deka.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 12 jul 2017, 21:45

kobe24 je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:
To mi je promaklo, super ako je tako. :D

Znaci Zrinjski i Bosna u ABA 2 ligi.

Mada citam da se spominje neki kvalifikacioni turnir svih zainteresovanih za ABA 2 ligu.
Nemaju oni vremena da igraju taj kvalifikacioni turnir, 24. bu sve trebalo biti poznato. Ja bih najradije da uz Bosnu udje i Sloboda. Ne samo zato sto sam ja Tuzlak ( :mrgreen: ), vec i sto je realno Tuzla kosarkaski grad i tu bi sigurno imali vecu zainteresovanost posjecenost publike. Nadam se da ce i to uzeti u obzir, a inace je trenutni kvalitet ta dva tima u pet deka.
Ja sam siguran da ce nacionalni interesi presuditi, te da ce po tom kljucu ici Zrinjski ili Siroki kao hrvatski klubovi.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 12 jul 2017, 21:51

U nekom clanku sam procitao da gledaju iskljucivo kvalitet i plasmane u drzavnim prvenstvima u protekloj godini. Po tome su Sloboda i Zrinjski jednaki, jer su ispali 2-0 u polufinalima. Da li im je naredni kriterij nacionalni kljuc ili posjecenost, to je vec nepoznanica.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 12 jul 2017, 21:56

Zrinjski je bio prvi u ligi 10, treći u ligi za prvaka...
1946

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 12 jul 2017, 22:19

BitiSrcemVezan je napisao/la:Zrinjski je bio prvi u ligi 10, treći u ligi za prvaka...
Bio je i Fener 5., pa na kraju uze titulu. Valjda se kraj gleda, a po tome Zrinjski nema nikakvu prednost. Ipak, da ne idemo u off topic...
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

ovisnik
Postovi: 1113
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la ovisnik » 12 jul 2017, 22:42

Sloboda može ligi ABA ligi ponuditi punu dvoranu od 5500 gledalaca i ispunjenje svih potrebnih uslova uključujući i kvalitetan sastav jer će igranje 2 ABA privući dosta sponzora.To bi u normalnim okolnostima trebali biti dovoljni razlozi za ulazak u ovu ligu.Ali u ovoj našoj čudnoj zemlji a i regionu,nema šanse da iz BiH predviđene dvije ekipe budu Bosna i Sloboda.To ni na sjednici UO KS BiH ne može proći,tako da će vjerovatno to mjesto uz Bosnu dobiti Široki,koji ruku na srce to po rezultatima u BiH košarci i ABA ligi, vjerovatno zaslužuje.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 13 jul 2017, 10:21

Dodik iz Igokee je predložio turnir koji je KSBiH odbacio kao ideju, ali nikad se ne zna kod rukovodstva ABA lige, taj isti čovjek je dao ideju da se smanji liga pa ne gledamo Bosnu u ABA1 :damn:
Jače su srpske struje u savezu koje guraju ideju da se pridoda jedan klub iz RS, dok većina rukovodstva želi da se ide po plasmanu, teško će se tu Široki nametnuti na foru historije, vjerovatno bi i ostali klubovi negodovali da je prije 3 godine Bosna dobila pozivnicu za ABA ligu tokom teških dana, bez obzira na historiju u takmičenju. Tako da sam vam rekao šta će biti 80%, Bosna i Zrinjski, osim ako ovi iz RS-a ne postave ultimatum ili se Zrinjski kao klub izjasni da ne želi igrati ABA 2. :D

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54362
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la MortemHz » 13 jul 2017, 10:21

kobe24 je napisao/la:
BitiSrcemVezan je napisao/la:Zrinjski je bio prvi u ligi 10, treći u ligi za prvaka...
Bio je i Fener 5., pa na kraju uze titulu. Valjda se kraj gleda, a po tome Zrinjski nema nikakvu prednost. Ipak, da ne idemo u off topic...
Zrinjski ima veci utjecaj koliko god Tuzla bila veca ili bolja. Ne znam, vidjet cemo.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 13 jul 2017, 10:41

MortemHz je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
BitiSrcemVezan je napisao/la:Zrinjski je bio prvi u ligi 10, treći u ligi za prvaka...
Bio je i Fener 5., pa na kraju uze titulu. Valjda se kraj gleda, a po tome Zrinjski nema nikakvu prednost. Ipak, da ne idemo u off topic...
Zrinjski ima veci utjecaj koliko god Tuzla bila veca ili bolja. Ne znam, vidjet cemo.
Kakav utjecaj? Nisu oni nikakav bivsi kosarkaski velikan, niti je Mostar poznat kao grad kosarke. Ja bih volio i njih, prije ovih poluamatera iz RS-a. Vjerujem da ce rukovodstvo ABA lige odluciti ucesnike i da tu ovi nasi nesposobnjakovici iz saveza nece moci puno uraditi. Tako je bilo i kad su pravili plan za prvu ligu. Ljudima je valjda cilj da okupe najjace klubove iz regiona, a ne da zadovoljavaju nekakve nacionalne kljuceve. Cuj ovog Spasojevica, opcija je i da se igra kvalifikacioni turnir. :facepalm: Pa debilu, igrala se liga prosle godine i imas konacan poredak svih ekipa. Sta sad treba, igrati novu ligu da bi se znalo ko ce ici u neku trecu ligu?! Ako su Zrinjski i Sloboda bili isti (porazeni 2:0 u polufinalu), onda pusti celnike ABA lige da izaberu jednog od ta dva kluba. Kakva Mladost, kakav Leotar, pa jace je Gorazde kao osvajac A2 lige od njih. Valjda ce rukovodioci ABA lige ukljuciti mozak i shvatiti da je bolje 5 hiljada ljudi u Mejdanu svakih 15 dana, nego imati propali Leotar, koji nema vise od 35 pristalica.
Zadnja izmjena: kobe24, dana/u 13 jul 2017, 10:43, ukupno mijenjano 1 put.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 13 jul 2017, 10:43

Ma Zrinjski se nekako kroz cijelu sezonu nametnuo kao 2. ekipa u Ligi 10, odmah iza Bosne. I ja bih, svakako, volio gledati Slobodu u toj ligi.

Nikakav kvalifikacioni turnir ne smije doći u obzir.
1946

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 13 jul 2017, 10:48

BitiSrcemVezan je napisao/la:Ma Zrinjski se nekako kroz cijelu sezonu nametnuo kao 2. ekipa u Ligi 10, odmah iza Bosne. I ja bih, svakako, volio gledati Slobodu u toj ligi.
Slazem se da su bili malo bolji od Slobode i da su imali nesto bolji roster, ali su svejedno redovno gubili u Mejdanu kao sto je i Sloboda u Mostaru, a po konacnom poretku su jednaki. Meni je nebitno, samo da je da konacno imamo neki klub u regionalnom takmicenju sa igracima koji bi igrali za nasu reprezentaciju. Ja samo znam samo da bi u Tuzli bila ogromna euforija, da bi se grad digao vise nego Sarajevo (ili bilo koji drugu) i da bi se okupila jedna kvalitetna ekipa, koja bi imala sta za reci u toj ligi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la DaVinci » 13 jul 2017, 12:57

Igokea, Bosna, Zrinjski/Siroki ... i svi vjerski, nacionalni i lokalpatriotski interesi zadovoljeni ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 13 jul 2017, 13:10

Treba napraviti turnir, svi timovi koji zele igrati ABA 2 da se prijave. Mozda je najbolje svako sa svakim i dva najbolja timu idu u ABA 2.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5235
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 13:37

Chstal je napisao/la:Treba napraviti turnir, svi timovi koji zele igrati ABA 2 da se prijave. Mozda je najbolje svako sa svakim i dva najbolja timu idu u ABA 2.
Kako napraviti turnir kad nijedna ekipa nema roster. Na kraju nije ni posteno, ako je Igokea izborila ABA-u kroz ligu, isti kriteriji moraju vaziti i za ABA 2.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.