KK Bosna Royal

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 23:19

Pa dobro onaj Bradford ima skoro 40 kuka, a onaj drugi zar nije mlađi?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kobe24 » 19 sep 2017, 23:38

Raonffa je napisao/la:Pa dobro onaj Bradford ima skoro 40 kuka, a onaj drugi zar nije mlađi?
Drugi jeste dosta mladji i ima 23 godine. Meni su oni bili vise nego korektni veceras. Problem su svi ostali, pocevsi od trenera. Cetiri asistencije za 40 minuta je nevidjena sramota, a to dovoljno govori o supljoj prici kako su se uigravali sve ovo vrijeme. Eto uzet cemo primjer Duraka, koji ne moze biti koristan ni u domacem prvenstvu, a kamoli u ABA2 ligi. Residovic npr. moze pomoci u nasoj ligi, ali tesko da je kompetentan za regionalnu ligu i da ne nabrajam dalje. Od visokih igraca samo Sturanovic ima kvalitet, ali daleko od toga da i on ima sigurnih 12-13 poena u svakom mecu. Ako je tako, ko ce onda zabijati poene od visokih igraca?! Ima tu finih pojacanja, ali i nevidjenih promasaja. Da su tu Delalic i Josilo, ja bih npr. bio prezadovoljan. Ovako, ni blizu toga.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la semcho » 20 sep 2017, 05:43

Bosna ipak daleko od Euro tekmi, mora se tu poraditi jos na svim poljima.

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la vladedivac » 20 sep 2017, 10:25

Pošto u košarkaškoj ekipi dosta toga polazi od pozicije plejmejkera, mislim da će Bosni trebati puno sreće sa plejmejkerskim parom Pašajlić-Knežević. Govorim to kao navijač Igokee koji je itekako svjestan plejmejkerskih sposobnosti i jednog i drugog. Čak bih rekao da je u ovakvom sastavu Bosne najbolji plej matori Bredford. Koliko god mi bili dragi naši lokalni momci Radukić i Knežević, zasad se blago rečeno ne snalaze. A vidljivo je i da Ikonić trenutno više odmaže nego što pomaže. Nejasan mi je i motiv dovođenja ovog Mikovića.

A ako je tačna informacija da na plate igrača Bosne ide oko 700.000 maraka za sezonu, kao što je neko ovdje ranije napisao, to je otprilike u rangu Igokee. Vjerovali ili ne. Znači, ako je to tačno, onda su neki igrači Bosne debelo preplaćeni.

zirado80
Postovi: 53
Pridružen/a: 15 avg 2017, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zirado80 » 20 sep 2017, 11:03

Kakve su plejmejskerske sposobnosti Kneževića i Pašajlića, pokazali su vam, prvi prošle godine, kada vam je dao, 2 x 25 poena, i drugi, u pripremnoj utakmici kada vam je dao 20 poena, kakvi su vaši plejmejkeri ako su ova dvojica loši? O kvalitetu plejmejkera navijači režimskog kluba ne treba da sude, jer oni pravog plejmejkera videli nisu godinama, Bajić na tom mestu uzima privatnike, isključivo crne, podrazumeva se da su Brkini igrači.

Mnogi ovde su maliciozni, ja smatram da juče nije bilo toliko loše, posebno uzimajući u obzir snagu protivnika, kriterij suđenja i loše procente suta naših. Da su procenti šuta bili za nijansu bolji, razlika bi bila oko 15-tak, i svi bi bili manje-više zadovoljni.

Piše se i o starosti ekipe, Osim Ikone i Bredforda sa 38-39 godina, ja ne vidim matorog igrača u rosteru, posle njih Maksim je najstariji sa 29 godina, Radukić je 91, Knežević je 93, Walker 94, Miković 94, Rešidović 94, Pašajlić 95, Ćurevac 96...ko je tu mator? Ne može se igrati sa 12 juniora, ja bih čak rekao da je ovo vrlo mlada i neiskusna ekipa, posebno za evropu, pogledajte Igokeu, kojeg oni mladog igrača imaju a da ima bilo kakvu ulogu u timu?

Najveću platu u Bosni imaju Ikona i Maksim i nisu veće od 7000 maraka, ostali su dosta jeftiniji, Bradford je došao iz drugih interesa a ne zbog para, a Walker igra za siću, jeftiniji je i od Kneževića, ukupni trošak za plate ne prelazi 450.000 maraka...

Sve u svemu, treba momcima dati podršku, pa i prošle sezone smo proigrali tek oko Nove godine, a ove godine smo mnogo mlađi, treba malo vremena...

Avatar
bhsport
Postovi: 11260
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la bhsport » 20 sep 2017, 11:51

Radukic je jedna krampa od igraca kakvog nema i da bilo je lose, dosta lose posebno sto se tice fizicke spreme jer vecina ne moze da hoda a ne da trci.
Knezevic je jucer bio katastrofa, da li je trema ili nespremnost ko zna, Pasajlic je bio bolji. Ikonic los, onaj deda od 38 godina tu i tamo. Residovic je nesto pokusavao, a od Atifa sam ocekivao vise, ali Atif i kad pogrijesi nije mi zao jer moze nauciti.
Maksim jedini visoki igrac koji nesto moze, ostali mu nisu ni do clanka.
Ludvigsburg jeste ozbiljna ekipa i juce su igrali trening tekmu, dok KK Bosna opet trasira svoj put na pogresan nacin - polovnjacima i sa losim domacim trenerom.
Ovdje treba dovesti trenera stranca koji zna (Gvozdic napravio cudo), dati mu pomocnika naseg koji moze uciti i napredovati (Damjanovic nije taj), a ekipu graditi od mladih igraca iz nase drzave uz ciljana strana pojacanja. Jedino je to ispravan put, a ovo sve krpljenje.
Sto se mene licno tice, uvijek cu rado potrositi 3 sata gledajuci i ovaj nivo kosarke nego piti kafu ili nesto trece, ovom gradu fali kosarke tako da uz malo pametniji rad i rezultate i ovakva ekipa imati 1000, 2000 prosjek i u ABA 2 ligi.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la vladedivac » 20 sep 2017, 12:05

Preko osam godina pratim ovaj forum, napišem kad mislim da imam nešto za napisati, a onda ti dođe neko ko se registrovao prije jedva mjesec dana i misli da je pokupio svu pamet svijeta. Još kad se čovjek optereti privatnim dnevno-političkim problemima, onda komunikacija na sportskom forumu ne može biti bolja. Naravno, ako administracija misli da je moj malopređašnji post uvredljiv, neka ga slobodno briše.

Ja sam samo na korektan način pokušao da izrazim svoje mišljenje o sastavu Bosne, prvenstveno o plejmejkerima, a zaista bih volio da me Knežević i Radukić demantuju, i da budu dva najbolja igrača druge ABA lige. Što se tiče Pašajlića, pratim ga par godina, i to što će on sporadično da ubaci par trojki preko ruke i napravi poneki dobar ulaz ne govori mnogo o njegovim organizatorskim sposobnostima. Uostalom, svega četiri asistencije za 40 minuta na sinoćnjoj utakmici dosta govori.

Avatar
UltraSA
Postovi: 1257
Pridružen/a: 01 okt 2013, 13:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la UltraSA » 20 sep 2017, 12:12

Kad bi se kako mogao dovesti Josip Pandža, boljeg sumnjam da možemo dovesti, Damjanović je očajan.
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la lumani » 20 sep 2017, 12:19

Kakva je posjeta bila?

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Ziggs » 20 sep 2017, 12:26

lumani je napisao/la:Kakva je posjeta bila?
Loša

Avatar
haris004
Postovi: 1694
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la haris004 » 20 sep 2017, 12:44

Fakat nisam upratio zbog čega je otišao Gvozdić. Prošle sezone je sa limitiranom ekipom ostvario odličan rezultat i bilo bi logično da je nastavio suradnju. I naravno da iskoristim priliku da kažem da je ovo što Bosna radi veoma loše. Tužno je što su propustili prilku dovesti neke igrače koji se nalaze u reprezentativnim krugovima. Prije svega tu mislim na Sejfića, Lončara, pa i Zahiragića i Talića. Izgleda da idalje nije naučena pouka iz nekih prethodnih sezona kada su se dovodili stari polovnjaci koji nisu ništa dobrog donosili. Vasiljević i Ikonić su bili pun pogodak ali oni su ikone. Ovi igrači iz inostranstva ne mogu biti prva opcija Bosne.

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la kovacic » 20 sep 2017, 13:57

Ziggs je napisao/la:
lumani je napisao/la:Kakva je posjeta bila?
Loša
Bilo je oko 1500-2000 gledalaca, ne možeš očekivati bolje bez ikakve promocije, samo ako pratiš Bosnu intenzivno znaš da igraju, marketing 0.
Još kamere na istoku, a na zapadu mnogo manje ljudi nego na istoku, tako da je nekome na YT ili TV izgledalo baš strašno :crazy: :damn:

zirado80
Postovi: 53
Pridružen/a: 15 avg 2017, 09:55
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la zirado80 » 20 sep 2017, 14:46

vladedivac je napisao/la:Preko osam godina pratim ovaj forum, napišem kad mislim da imam nešto za napisati, a onda ti dođe neko ko se registrovao prije jedva mjesec dana i misli da je pokupio svu pamet svijeta. Još kad se čovjek optereti privatnim dnevno-političkim problemima, onda komunikacija na sportskom forumu ne može biti bolja. Naravno, ako administracija misli da je moj malopređašnji post uvredljiv, neka ga slobodno briše.

Ja sam samo na korektan način pokušao da izrazim svoje mišljenje o sastavu Bosne, prvenstveno o plejmejkerima, a zaista bih volio da me Knežević i Radukić demantuju, i da budu dva najbolja igrača druge ABA lige. Što se tiče Pašajlića, pratim ga par godina, i to što će on sporadično da ubaci par trojki preko ruke i napravi poneki dobar ulaz ne govori mnogo o njegovim organizatorskim sposobnostima. Uostalom, svega četiri asistencije za 40 minuta na sinoćnjoj utakmici dosta govori.
To što sam se, registrovao pre mesec dana, ne znači ništa, posebno ne znači ništa u smislu mog, ili tvog, poznavanja kosarkaške igre. Što se tiče plejmejkera Bosne, prvo i osnovno je da Knežević nije, niti će ikada biti, po vokaciji, plejmejker, i kao takav nije ni doveden, on je bek u telu plejmejkera, prvenstveno skorer, a ne razigravač, odnosno plejmejker, i to smo sinoć i vidjeli. I u Zrinjskom je više igrao na 2 nego na 1. Jedini pravi plejmejker u ovoj ekipi Bosne, ne računajući malog Adija, je Pašajlić i on je sinoć radio ono što plejmejker treba da radi, razigrava druge igrače, nije ubacivao trojke preko ruke, niti imao po neki ulaz, kako ti kažeš, jer mu to ni nije zadatak.

Da li će neka ekipa imati više ili manje asistencija ne zavisi isključivo od plejmejkera, već zavisi od više elemenata, prvenstveno stila igre ekipe, da li je akcenat na igri 1/1 ili se više vrti pik, itd, itd..takođe, koliki su ti procenti šuta u utakmici, da bi bila upisana asistencija, moraš da daš koš posle pasa, a mi sinoć nismo ubacivali, itd, itd, da ne dužim..

I još jedna stvar, statistika, po kojoj ekipa Bosne ima samo 4 asistencije jednostavno nije tačna, imali smo 4 asistencije na poluvremenu i ispada da nismo ni jednu imali u drugom djelu utakmice. Pregledao sam snimak i odgovorno tvrdim da smo imali još najmanje toliko, koje nisu upisane,iz kog razloga, ne znam, a onaj kog interesuje, nek odgleda snimak pa nek me demantuje.

Avatar
mahalac
Postovi: 415
Pridružen/a: 17 jul 2008, 22:14
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la mahalac » 20 sep 2017, 15:49

O igri su uglavnom svi vec rekli, ja bih dodao da borba da se prenese lopta na protivnicku polovinu koja je trajala cijelu utakmicu dovoljno sve govori. Tranzicija po trici I isforsirani sutevi je pokazatelj nemoci uvijek bio.
Nijedna akcija (koju su btw) vec duze vremena vjezbali nije uspjela! A roster bolji nego prosle sezone.
Protivnik u odbrani odlican ali u napadu nista..s njima se moglo puuuuuuuuuno bolje.
Zaista mi nije jasna trenutna uprava koja se trudi, radi, ulaze sebe u sve i onda na kraju naprave los izbor trenera.
Kojem kao covjeku da se razumijemo svaka cast.
It's not about the shoes, it's about what you do in them!

fera
Postovi: 12801
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la fera » 20 sep 2017, 16:57

Dijelim misljenje sa mahalcem damjanovic kao covjek je dobar ali ne razumijem zasto je bas u sezoni kada se treba napraviti iskorak postavljen za trenera. Cini mi se klasicna sarajevska politika baci bivseg igraca u vatru kao vojnik kluba a onda na oola sezone trazi ozbiljnije rjesenje.
You are someone else I am still right here

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Unofficialpage » 20 sep 2017, 18:17

Bosna treba naći neki srednji put niti previše mladu ekipu niti staru, već srednju ekipu. Bosni je trenutno potrebna kvlitetna ekipa a ne mlada, prvo se moraju probiti, ustabili ekonomski pa onda ići u razvoj mladih igrača i podmlađivanje ekipe, postepeno podmlađivanje. Bosna se u budučnosti mora okrenuti u razvijanje bh igrača a ne igrača iz regije jer nama ne treba Bosna da bi samo pravila rezultate već nama treb Bosna koja će razvijati igrače za reprezentaciju.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Chstal » 20 sep 2017, 18:46

fera je napisao/la:Dijelim misljenje sa mahalcem damjanovic kao covjek je dobar ali ne razumijem zasto je bas u sezoni kada se treba napraviti iskorak postavljen za trenera. Cini mi se klasicna sarajevska politika baci bivseg igraca u vatru kao vojnik kluba a onda na oola sezone trazi ozbiljnije rjesenje.
Damjanovic nije pocetnik, on je 2 sezone bio trener na Kipru. Samo je pitanje da li ima ili nema kvalitet da vodi Bosnu. Za sada me nije odusevio.

Avatar
Sebulba
Postovi: 367
Pridružen/a: 05 okt 2015, 09:26
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Sebulba » 20 sep 2017, 18:59

Unofficialpage je napisao/la:Bosna treba naći neki srednji put niti previše mladu ekipu niti staru, već srednju ekipu. Bosni je trenutno potrebna kvlitetna ekipa a ne mlada, prvo se moraju probiti, ustabili ekonomski pa onda ići u razvoj mladih igrača i podmlađivanje ekipe, postepeno podmlađivanje. Bosna se u budučnosti mora okrenuti u razvijanje bh igrača a ne igrača iz regije jer nama ne treba Bosna da bi samo pravila rezultate već nama treb Bosna koja će razvijati igrače za reprezentaciju.
Ovo boldirano je ključno, posrtanje Bosne, Slobode, pa i Čelika, jeste glavni razlog sunovrata naše reprezentativne košarke. Bosna je tako funkcionisala i u bivšoj državi, skupljala talente po cijeloj BiH i šire i od njih pravila igrače, tako treba raditi i sada.

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Wandelanoite » 20 sep 2017, 19:05

Najbolja bi bila neka fuzija sa Sparsom da oni salju svoje mlade u Bosnu
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Bosna Royal

Post Postao/la Kobe Bryant » 20 sep 2017, 23:14

Damjanović je toliki kloc, da stvarno nisam mogao ni zamisliti :wtf:, Gvozdić je prof. dr. Nauka, a ovaj je drugi razred osnovne. Tolika je razlika izmedju trenera od prosle sezone i ove :roll:. Fakat nista ne ocekujem.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.