KK Burch

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la kovacic » 09 apr 2015, 09:54

Dvije pobjede, nije rukomet :D

Mislim da bi Burch trebao dosta sigurno ovo proći ako fino pristupe mečevima.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 12 apr 2015, 19:46

Košarkaši KK Burch-a savladali su danas vrlodobru ekipu KK Iskra Bugojno rezultatom 97:78 (prvo poluvrijeme 39:42) u prvoj utakmici Play off-a za ulazak u A1 ligu. Utakmica je igrana u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu uz prisustvo oko 300 ljubitelja košarke.
"hvala" sportsport.ba i drugi sarajevski mediji što (ni)su ispratili ovu utakmicu, a naročito iz razloga što je domaćinu uručen pehar za prvo mjesto u A2 liga - jug.
#samoČelik

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Bistrik » 12 apr 2015, 21:25

Lawer_88 je napisao/la:Košarkaši KK Burch-a savladali su danas vrlodobru ekipu KK Iskra Bugojno rezultatom 97:78 (prvo poluvrijeme 39:42) u prvoj utakmici Play off-a za ulazak u A1 ligu. Utakmica je igrana u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu uz prisustvo oko 300 ljubitelja košarke.
"hvala" sportsport.ba i drugi sarajevski mediji što (ni)su ispratili ovu utakmicu, a naročito iz razloga što je domaćinu uručen pehar za prvo mjesto u A2 liga - jug.
kad se igra druga utakmica u Bugojnu?

edit: utakmica je bila odlicna puna tempa promjene rezultata ziv sam se oznoji ko da sam ja igrao od uzbuđenja :mrgreen: a Lawer 88 je upravu sramota da ovo niko nije objavio, jedini sarajevski klub u ovom takmičenje, prva sezona budu momci prvi i niko ništa da napiše uslika.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 14 apr 2015, 00:48

Bistrik je napisao/la:
Lawer_88 je napisao/la:Košarkaši KK Burch-a savladali su danas vrlodobru ekipu KK Iskra Bugojno rezultatom 97:78 (prvo poluvrijeme 39:42) u prvoj utakmici Play off-a za ulazak u A1 ligu. Utakmica je igrana u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu uz prisustvo oko 300 ljubitelja košarke.
"hvala" sportsport.ba i drugi sarajevski mediji što (ni)su ispratili ovu utakmicu, a naročito iz razloga što je domaćinu uručen pehar za prvo mjesto u A2 liga - jug.
kad se igra druga utakmica u Bugojnu?

edit: utakmica je bila odlicna puna tempa promjene rezultata ziv sam se oznoji ko da sam ja igrao od uzbuđenja :mrgreen: a Lawer 88 je upravu sramota da ovo niko nije objavio, jedini sarajevski klub u ovom takmičenje, prva sezona budu momci prvi i niko ništa da napiše uslika.
Igra se sad u subotu ili nedjelju...
aa bas sramota da niko od medija ne proprati ovu "BH/Američku univerzitetsko košarkašku priču", pogotovo ovu utakmicu..
Ipak imaju vrijedni momci i djevojke (studenti IBU) koji se trude da ovo sve ostane ovjekovječeno
https://www.facebook.com/burch.sports/m ... 947&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;

za sve sportiste (pogotovo košarkaše) koji žele studirati i dobiti stipendiju u vidu popusta na iznos školarine evo životne prilike

http://www.ibu.edu.ba/en/burch-announce ... ndija.html" onclick="window.open(this.href);return false;
#samoČelik

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Bistrik » 19 apr 2015, 08:56

Burch je sinoč izubio od Iskre. šteta. sad se serija opet vrača u Sarajevo. nadam se da lče dobiti bez večih problema.

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la kovacic » 19 apr 2015, 13:40

Opustili se, to svakako nije dobro.
Moraju se pribrati i psihološki spremiti za naredni meč.
O šansama ne želim jer čitaju ovaj forum iz provjerenih izvora.

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 19 apr 2015, 17:04

kovacic je napisao/la:Opustili se, to svakako nije dobro.
Moraju se pribrati i psihološki spremiti za naredni meč.
O šansama ne želim jer čitaju ovaj forum iz provjerenih izvora.
KK Iskra-KK Burch 89:74
apsolutno zaslužena pobjeda Iskre. Šta je uzrok loše igre Burch-a? Mislim da su se momci malo "prepali" atmosfere i navijanja domacih pa su "teških" ruku ušli u utakmicu...Iskra igrala jaku odbranu, Burch-a skroz stao vanjski šut tako da je to presudilo. Međutim ono što treba istači je da su i gosti imali podršku negdje oko 60-ak svojih navijača što je zaista fascinantno kada se uzme u obzir da se radi o klubu koji je tek osnovan i da se radi o A2 prvensvu, dakle 3 razred BH kosarke, medjutim ovo je sigurno jedan pozitivan primjer i pokazatelj da ima nader za budućnost BH košarke.

Šta u "majstorici"?

Po meni su šanse 50:50?
Ako Burch bude pravi, a ne sumnjam da hoće, pobjeda ne bi smjela doći u pitanje? A za navedeno, sada više nego ikada, je potrebna puna dvorana na Mojmilu. Zato svi Vi koji čitate ovaj forum, a volite košarku, i podržavate ovaj klub, ovu lijepu košarkašku priču, u subotu ili nedjjelju, kad već bude, pozovite sve svoje prijatelje i pravac na Mojmilo.
#samoČelik

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 19 apr 2015, 17:10

edit: i samo da se ponovo "zahvalim" sarajevskim medijima, a pogotovo sportskim portalima što su "ponovo" (ne)ispratili ovaj meč...
izutetak osl.....nje koji je objavio članak i najavio utakmicu.
#samoČelik

Avatar
kovacic
Postovi: 1322
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la kovacic » 19 apr 2015, 19:35

Evo i bhbasket je danas nešto objavio reda radi.

Pa za 5KM bi mnogi otišli, još se stajalo u Travniku tako da je odlična prilika za mali vikend odmor, cijena povoljna i odličan potez Burcha.

Svakako dolazim na finale, znam lično neke momke i nadamo se najboljem :)

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Bistrik » 19 apr 2015, 20:19

naravno da idem na utakmicu samo cekam da vidim i zvanicno u koliko sati i koji dan. znaći bit čemo nas trojica što pišemo na ovoj temi na utakmici samo što se neznamo u RL :D nego naumpade kad se Burch plasira u A1 ligu, neču da mislim o tome da če izbubiti od Iskre, hočeli igrati i dalje na Mojmilu u dvorani Ramiz Salčin?

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 19 apr 2015, 21:31

@kovacic pojeidni su isli u privatnim autima tako da se ne moze to nazvati "jeftinim" izletom, nego baš privrženošću klubu :D
aa naravno lijep potez da klub smosi dio troskova,a dio oni koji idu na utakmicu, dakle navijači, isti slučaj je bio i kad se u Konjic išlo :)

@bistrik u kampusu Internacionalnog Burč univerziteta na Ilidži gradi se sporstka dvorana, a da li će biti izgrađena do početka sljedeće sezone, to ne znam, a ako se izgradi svakako da će to puno olakšati klubu kako finansijski tako i trenažno :)
#samoČelik

Avatar
ultrassa1921
Postovi: 644
Pridružen/a: 21 apr 2014, 21:19
Lokacija: BAZA
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la ultrassa1921 » 22 apr 2015, 08:21

dolazim i ja aBd ako ne bude dan kad igrao zeljo :D
i naravno momcima puno srece,zasluzili su A1 ligu
Manijaci Zeljini

Avatar
mexy_whites
Postovi: 1135
Pridružen/a: 17 apr 2010, 03:24
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la mexy_whites » 22 apr 2015, 13:52

ultrassa1921 je napisao/la:dolazim i ja aBd ako ne bude dan kad igrao zeljo :D
i naravno momcima puno srece,zasluzili su A1 ligu
Ma da ti kažem nije ni Iskra loša ekipa. Žao bi mi bilo da se ne plasiraju.
Side before self - every time

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 22 apr 2015, 15:36

mexy_whites je napisao/la:
ultrassa1921 je napisao/la:dolazim i ja aBd ako ne bude dan kad igrao zeljo :D
i naravno momcima puno srece,zasluzili su A1 ligu
Ma da ti kažem nije ni Iskra loša ekipa. Žao bi mi bilo da se ne plasiraju.
Iskra nije loša, mada mislim da Burch zaslužuje da igra u A1, pokazali su to takmičenjem u regularnom dijelu i ubjedljivom koš razlikom kojom su završili prvenstvo. Također, mislim da bi A1 liga bila jača i zanimljivija s Burchom nego sa Iskrom iz razloga što Iskra ima, kako sam mogao upratiti, velike finansijske probleme, pa ukoliko se ne bi sta sustinski promijenilo, moglo bise desiti da u pola prvenstsva odustanu od takmičenja, što bi onda baš bila šteta za Burch.

Uglavnom, napred Burch :D

A vidim, pratio si Iskru, vjrovanot kad su dolazili u Živinice ioli u TK? Kakva su kao ekipa, kako ti se čine? Ja sam ih gledao dva put, dobar je samo 11-ka?
#samoČelik

Avatar
mexy_whites
Postovi: 1135
Pridružen/a: 17 apr 2010, 03:24
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la mexy_whites » 22 apr 2015, 15:48

Lawer_88 je napisao/la:
mexy_whites je napisao/la:
ultrassa1921 je napisao/la:dolazim i ja aBd ako ne bude dan kad igrao zeljo :D
i naravno momcima puno srece,zasluzili su A1 ligu
Ma da ti kažem nije ni Iskra loša ekipa. Žao bi mi bilo da se ne plasiraju.
Iskra nije loša, mada mislim da Burch zaslužuje da igra u A1, pokazali su to takmičenjem u regularnom dijelu i ubjedljivom koš razlikom kojom su završili prvenstvo. Također, mislim da bi A1 liga bila jača i zanimljivija s Burchom nego sa Iskrom iz razloga što Iskra ima, kako sam mogao upratiti, velike finansijske probleme, pa ukoliko se ne bi sta sustinski promijenilo, moglo bise desiti da u pola prvenstsva odustanu od takmičenja, što bi onda baš bila šteta za Burch.

Uglavnom, napred Burch :D

A vidim, pratio si Iskru, vjrovanot kad su dolazili u Živinice ioli u TK? Kakva su kao ekipa, kako ti se čine? Ja sam ih gledao dva put, dobar je samo 11-ka?
Gledao sam ih jednom moj laveru pa mi se svidjelo kako igraju. A Burch mi djeluje nafurano, pogotovo sa iritantnim navijačima i pjesmom "ko je najbolji??? Burch!! :crazy:

:D :D
Side before self - every time

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 22 apr 2015, 16:40

[/quote]Gledao sam ih jednom moj laveru pa mi se svidjelo kako igraju. A Burch mi djeluje nafurano, pogotovo sa iritantnim navijačima i pjesmom "ko je najbolji??? Burch!! :crazy:

:D :D[/quote]
A dobro, mlad je to klub, a još mlađa "navijaška skupina " :) treba vremena da se "upjevaju" :)
A nije valjda da od studenata očekuješ da budu huligani :D ipak su to fina djeca, koja će jednog dana voditi ovu državu ;)
#samoČelik

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 24 apr 2015, 09:56

Odluka ko putuje u A1 ligu...

" onclick="window.open(this.href);return false;
#samoČelik

Avatar
Bistrik
Postovi: 1452
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Bistrik » 25 apr 2015, 22:38

čestitam na pobjedi i plasmanu u viši rang takmičenja i naravno u najmanju ruku da ostanete u A-1 ligi a probat i napast i veći rang takmičenja. danas odlična utakmica svaka čast. odično navijanje sve je bilo suprer danas

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 26 apr 2015, 14:42

aleksandar_veliki je napisao/la:Novinar ovog portala je bio na utakmicu, misli da zna koliko-toliko kosarku, a corav nije, pa je vidio da je svaka nicija lopta bila domaca, vidio je i da ona gospodja dobro nateze za domace i prema tome nema potrebe da ti ovdje trazis pravdu. Tema ke burch, a ne novinar ili ti ga portal, ukoliko nastavis sa krsenjem pravila bices trajno odstranjen s foruma...
Komentarišem suđenje na utakmici KK Burch - KK Iskra: "ničija lopta" - kada npr. u drugoj četvrtini prvi napad bude za ekipu A, a zatim se desi situacija oko "ničije lopte", ona se lopta dodjeljuje ekipi B, ako se zatim ne desi "ničija lopta" tokom te četvrtine, onda prvi napad u sljedećoj četvrtini ponovo ima ekipa A, bez obzira što su imali i prvi napad u prethodnoj četvrtini, a upravo zbog tog što je "ničija lopta" dodjeljena ekipi B...valjda toliko trebamo znati o košarci.
A po čemu je "gospođa" "natezala" za domaćina??? Gosti su zaslužili najmanje još 3,4 tehničke greške, njihova 11-ka koji je jako dobar košarkaš, kometariše svaku odluku i to gestikulacijama, maše rukama, hvata se za glavu, priča su sudijama, "unosi se" u sudije i sl. 9-ka isto...par kontranapada i ulazak pod koš od strane domaćih gdje gosti prave očigledan faul, sudija ne svira ništa.
Ali uglavnom, ko gubi ima pravo da se ljuti.
#samoČelik

Lawer_88
Postovi: 761
Pridružen/a: 27 okt 2009, 15:46
Kontakt:

Re: KK Burch

Post Postao/la Lawer_88 » 04 maj 2015, 22:42

FINALE Play off-a A2 Lige za košarkaše

KK BURCH - KK Lukavac

Subota 09.05.2015. godine, sa početkom u 17:00 h, Dvorana "Ramiz Salčin" na Mojmilu - Sarajevo, ulaz besplatan.

Iako je bilo predviđeno da se igraju dvije utakmice, uprave klubova uz odobrenje Saveza dogovorile su da se igra jedna utakmica.

Svi na Mojmilo i podržimo najmlađi BH košarkaški klub u pohodu na titulu prvaka A2 lige.
:clap: :clap: :clap:
#samoČelik

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.