Ženska liga BiH u košarci

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Mancini » 24 feb 2014, 13:40

ŽKK Željezničar-ŽKK Čelik 62:90.Na šta spade ovaj klub da gubi kući skoro 30 razlike,ali s obzirom da klub vode dva čovjeka nije ni čudo.Ali kada je KK Bosna u onakvoj situaciji onda ne treba da čudi kakav je Željo.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 17 mar 2014, 01:08

KŽK Čelik osvajač Kupa BiH za sezonu 2013/14. :D čestitke djevojkama :D

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pappy » 24 mar 2014, 17:17

Mladi Krajišnik izbačen iz Premijer lige BiH. Velika sramota za sve što nisu htjeli da pomognu ovom trofejnom klubu.

Samo bih citirao njihovog bivseg trenera u recenici koju je izrekao prije par mjeseci u intervjuu za jedne dnevne novine.

- Sigurno je da je trenutna finansijska situacija osnovni razlog za neigranje klubova iz Srpske u Regionalnoj ligi, ali kad su i igrali i pravili dobre rezultate, to nikoga, nažalost, nije preterano interesovalo! Zato i ne treba da nas čudi što danas nema kvalitetnog sporta, jer i kada ga ima, to se ne poštuje, ne potencira i ne prepoznaje! Danas se mladima pokušava predstaviti to da je važnije nabrojati koliko puta su "lupili glupost" ukućani nekog rijaliti šoua nego uspeh nekog sportiste ili sportske ekipe. To je u najmanju ruku deprimirajuće! Pa nagrade za što duži boravak u takvim kućama su po 50.000 i 100.000 evra, a kod nas prvaci države mesečno ne mogu da zarade ni 500 evra, a i kad im to neko obeća, obično na kraju budu prevareni i nemaju nikakvu zaštitu.

edit: Ipak je komesar za takmičenje bio neupućen. Rudar je pristao na odgodu te će se meč igrati sutra.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Chstal » 24 mar 2014, 21:30

Pappy je napisao/la:Mladi Krajišnik izbačen iz Premijer lige BiH. Velika sramota za sve što nisu htjeli da pomognu ovom trofejnom klubu.

Samo bih citirao njihovog bivseg trenera u recenici koju je izrekao prije par mjeseci u intervjuu za jedne dnevne novine.

- Sigurno je da je trenutna finansijska situacija osnovni razlog za neigranje klubova iz Srpske u Regionalnoj ligi, ali kad su i igrali i pravili dobre rezultate, to nikoga, nažalost, nije preterano interesovalo! Zato i ne treba da nas čudi što danas nema kvalitetnog sporta, jer i kada ga ima, to se ne poštuje, ne potencira i ne prepoznaje! Danas se mladima pokušava predstaviti to da je važnije nabrojati koliko puta su "lupili glupost" ukućani nekog rijaliti šoua nego uspeh nekog sportiste ili sportske ekipe. To je u najmanju ruku deprimirajuće! Pa nagrade za što duži boravak u takvim kućama su po 50.000 i 100.000 evra, a kod nas prvaci države mesečno ne mogu da zarade ni 500 evra, a i kad im to neko obeća, obično na kraju budu prevareni i nemaju nikakvu zaštitu.

edit: Ipak je komesar za takmičenje bio neupućen. Rudar je pristao na odgodu te će se meč igrati sutra.

Borac u sred sezone morao odustati zbog novca, sad je ista situacija i sa Krajisnikom. Vecina ekipa igra sa kadetkinjama i juniorkama..sramota

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Mancini » 30 mar 2014, 23:19

Željo od Play-Offa izgubio 44 poena razlike. :crazy:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 14 apr 2014, 01:11

KŽK Čelik pobijedio Play Off 69:53 :D Ovom pobjedom Čelik preuzeo prvu poziciju i imaće prednost domaćeg terena u play offu :D

Strijelci za Čelik: S. Halimić, M. Džinić 10, Z. Gagić 17, Bigović 16, Nedžla Kovačević, Alma Kovačević, A. Kalušić 12, M. Rahmanović, S.Pašić, I. Rahmanović 2, A. Ćorović, A. Iriškić 12.

Čestitke djevojkama :D

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 14 apr 2014, 22:10

Čelik je bolje složio ekipu, bez mnogo tumbanja u toku sezone. dok Play-off još luta. htjeli su "instant" uspjeh, al' im to nije pošlo za rukom. cijali su na duplu-krunu, a vjerovatno će ostati i bez jeddne.

mi možemo malo imati problema sa "zaštićenim" godištem. Marina Džinić i Anida Ćorović su jedine dvije igračice na koje Kecman ozbiljno računa ove sezone. Nedžla Kovačević će uz Melisu Brčaninović iz Jedinstva biti za tri-četiri godine naše najbolje igračice(ovdje mislim na državu), al' trenutno nije u ozbiljnim kombinacijama. sa druge strane Play-off ima također dvije ozbiljne igračice u "zaštićenom" godištu, Nikoline Džebo i Babić, ali one igraju mnogo više od naših igračica...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 15 apr 2014, 11:52

Nedžla je i bila najmlađa u juniorskoj reprezentaciji ako se ne varam, i tu jeste prednost Play offa, ali prevelike promjene tima i povreda Bojane Vulić idu u korist Čelika. Ali ako se ona oporavi i još se uigraju jer im je došla i Zdenka Kovačević finale bi moglo biti zanimljivo. :D

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 15 apr 2014, 12:21

Melisa Brčaninović je bila najmlađa i to ubjedlivo, a druga po mladosti je bila Nedžla. a ona je više od godine starija od ove prve...

da, Bojana Vulić bi mogla donijeti promjenu u snazi ekipa, ali i ne mora. btw. i nama je došla Kovačević, al' Alma :cool: samo mislim da ona se neće previiše naigrati...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 15 apr 2014, 12:47

Upravu si za Melisu, ona je 99. godište, a Nedžla 97. :D 14 godina i za juniorsku reprezentaciju igra tj. škola košarke Mara Lakić :D

Ja ne znam zašto sad Almu nije uveo zadnju minutu protiv Play offa. Nadam se da su je doveli sa sportskim razlogom :D

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 15 apr 2014, 12:53

Melisa je Marina kćerka, to znaš.

Alma došla u subotu, a naravno da je došla iz sportskih razloga. prava profesionalka je ona. dugogodišnji kapiten Čelika, bivša A-reprezentativka, prvakinja u svim kategorijama sem pionirske, jer kako kaže nije ih bilo :mrgreen: , Nedžlina sestra i još mnogo toga. iako smo prilično popunjeni na unutrašnjim pozicijama, ona je razvila igru i na poziciji 3, tako da će biti mjesta za nju u ekipi...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 15 apr 2014, 13:02

Znam, i kažem da je polaznik škole košarke Mare Lakić :D

Pa pošto si rekao neće se naigrati mislio sam da možda ima nešto više od sportskih razloga :D

U svakom slučaju sretno djevojkama :clap:

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 16 apr 2014, 14:35

još jedan znak pravilnog rada je i dovođenje sestara Delić iz Mladog Krajišnika. one bi definitivno mogle kvalitetno odigrati minutažu, kao "zaštićeno" godište.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Chstal » 16 apr 2014, 15:36

Pasha je napisao/la:još jedan znak pravilnog rada je i dovođenje sestara Delić iz Mladog Krajišnika. one bi definitivno mogle kvalitetno odigrati minutažu, kao "zaštićeno" godište.
Jel u pitanju posudba do kraja sezone ili su dovedene za 2 ili više sezona?

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 16 apr 2014, 16:13

za sada su potpisale do kraja sezone...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 30 apr 2014, 00:41

KŽK Čelik pobijedio KK Play off u prvoj utakmici finala sa 84-61. Sljedeća utakmica u subotu u Sarajevu.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la Pasha » 10 maj 2014, 20:42

gotovo je, KŽK Čelik je novi prvak! :clap: :clap: :clap:

Lojo pravo simpatičan lik. kaže čovjek imamo kvalitetnije igračice. možda da je Amra Đapo mlađa bar 10 godina, kao i Dejana Bugarin.

još jednom, svaka čast djevojke. jedne sto od rijetkih svijetlih tački zeničkog sporta....
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
nacho
Postovi: 271
Pridružen/a: 01 avg 2012, 16:21
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la nacho » 11 maj 2014, 12:24

Čestitke djevojkama! :D nadam se da će sljedeće sezone napraviti iskorak u regionalnoj ligi :D

Avatar
firefirefirely
Postovi: 3156
Pridružen/a: 22 dec 2013, 00:11
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la firefirefirely » 11 maj 2014, 12:32

Bravo djevojcice djevojke zene !!! :D

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5327
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ženska liga BiH u košarci

Post Postao/la TaRgEt_ » 13 maj 2014, 16:29

Pasha je napisao/la:gotovo je, KŽK Čelik je novi prvak! :clap: :clap: :clap:

Lojo pravo simpatičan lik. kaže čovjek imamo kvalitetnije igračice. možda da je Amra Đapo mlađa bar 10 godina, kao i Dejana Bugarin.

još jednom, svaka čast djevojke. jedne sto od rijetkih svijetlih tački zeničkog sporta....
Moram da te ispravim dragi kolega Amra Đapo za sve ove naše ovdje košarkašice je Jordan druga je stvar sto je Lojo luto sa ekipom i sve pa umjesto da tjesno izgubi, na kraju ispusio oba i prvenstvo i kup. On me posjeti na Celik prosle godine kada je dovodio neka nigdje veze pojacanja, i sve u svemu zasluzeno Celik prvi uz dvije jos igracice moze se iskorak i u Regionalnoj ligi napraviti i to dobar. Volio bi zbog zenske kosarke da Andjela i Nik0olina ostanu u Celiku, a mene licno odusevljava i smatram da ce odlicna igracica biti Anida Corovic, kako je samo napredovala, ko kada se Amra prihvati posla to odmah ide, imaju od koga da uce to je sigurno . :clap:

P.S :thumbup: Nista bez Tuzlanki gdje god odu osvoje titulu, doduse jedino ne u Tuzli jer to je trenutno klub jednog lica :mrgreen:
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.