Teretana

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88,Crixus

FoSte95
Postovi: 12545
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la FoSte95 » 28 jun 2017, 17:11

Adnel je napisao/la:Jedno pitanje mozda za vas glupo al moze li neko sracunat koliko jedna tulumba ima kalorija posto sam danas jednu pojeo bajramsku :lol: :D
baklava ima oko 530, a i tulumba ti je tu negdje :think:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

admin
Site Admin
Postovi: 11993
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la admin » 30 jun 2017, 09:04

Tema je premještena u novi podforum namjenjen svima koji žele više i konkretnije razgovarati o oblikovanju tijela, fitnessu, trčanju, bodybuildingu isl.

Budite slobodni otvoriti više tema na ovom podforumu.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Captain4 » 30 jun 2017, 15:56

Ima li neko neku stranicu gdje da pogledam osnovne vježbe? :kafa:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Galion
Postovi: 2770
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Galion » 30 jun 2017, 23:48

Captain4 je napisao/la:Ima li neko neku stranicu gdje da pogledam osnovne vježbe? :kafa:
http://www.exrx.net

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Sarmelino » 04 jul 2017, 18:36

Došao i meni vakat da krenem,valja malo prije mora skinuti :mrgreen:
Mozda glupo pitanje, ali kako vama ne dosadi nakon nekog vremena? Kada god sam isao,isao sam dok ne skinem te 2-3 zeljene kg i to je to,a sada bi isao i ka kakvoj-takvoj definiciji al' sumnjam da imam toliko volje :D
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 05 jul 2017, 00:09

Sarmelino je napisao/la:Došao i meni vakat da krenem,valja malo prije mora skinuti :mrgreen:
Mozda glupo pitanje, ali kako vama ne dosadi nakon nekog vremena? Kada god sam isao,isao sam dok ne skinem te 2-3 zeljene kg i to je to,a sada bi isao i ka kakvoj-takvoj definiciji al' sumnjam da imam toliko volje :D
Training is nothing, will is everything.

Ja kad sam poceo imao sam previse volje tako da je bilo jedno vrijeme kad sam svaki dan isao bez ikako odmora. Kasnije je to sve splasnulo pa sam jedno vrijeme bio skroz prestao, druge obaveze su takodjer uticale na to. I onda se pogledas u ogledalo, i vidis da nije to to. Vidis i znas da mozes bolje od toga izgledati. U tome je sva sustina, samo imati volju da budes bolji. Kao i u svim ostalim sferama zivota.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Sarmelino » 05 jul 2017, 00:11

Jeftha je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Došao i meni vakat da krenem,valja malo prije mora skinuti :mrgreen:
Mozda glupo pitanje, ali kako vama ne dosadi nakon nekog vremena? Kada god sam isao,isao sam dok ne skinem te 2-3 zeljene kg i to je to,a sada bi isao i ka kakvoj-takvoj definiciji al' sumnjam da imam toliko volje :D
Training is nothing, will is everything.

Ja kad sam poceo imao sam previse volje tako da je bilo jedno vrijeme kad sam svaki dan isao bez ikako odmora. Kasnije je to sve splasnulo pa sam jedno vrijeme bio skroz prestao, druge obaveze su takodjer uticale na to. I onda se pogledas u ogledalo, i vidis da nije to to. Vidis i znas da mozes bolje od toga izgledati. U tome je sva sustina, samo imati volju da budes bolji. Kao i u svim ostalim sferama zivota.
Istina,sutra odo pa me uhvati volja kao u tebe valjda :mrgreen: ,barem kad bi pola godine regularnog odlaska sastavio bilo bi fino.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 05 jul 2017, 00:18

Sarmelino je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Došao i meni vakat da krenem,valja malo prije mora skinuti :mrgreen:
Mozda glupo pitanje, ali kako vama ne dosadi nakon nekog vremena? Kada god sam isao,isao sam dok ne skinem te 2-3 zeljene kg i to je to,a sada bi isao i ka kakvoj-takvoj definiciji al' sumnjam da imam toliko volje :D
Training is nothing, will is everything.

Ja kad sam poceo imao sam previse volje tako da je bilo jedno vrijeme kad sam svaki dan isao bez ikako odmora. Kasnije je to sve splasnulo pa sam jedno vrijeme bio skroz prestao, druge obaveze su takodjer uticale na to. I onda se pogledas u ogledalo, i vidis da nije to to. Vidis i znas da mozes bolje od toga izgledati. U tome je sva sustina, samo imati volju da budes bolji. Kao i u svim ostalim sferama zivota.
barem kad bi pola godine regularnog odlaska sastavio bilo bi fino.
Pa bilo bi sasvim dovoljno, meni jeste. Ali ja sam vazda bio sportski aktivan, i imam odlicnu genetiku.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Sarmelino » 05 jul 2017, 00:23

Jeftha je napisao/la: Pa bilo bi sasvim dovoljno, meni jeste. Ali ja sam vazda bio sportski aktivan, i imam odlicnu genetiku.
Ma i ja sam,stalno sam po nekim terminima i basketu,ali treba tu jos rada :mrgreen:
Od sutra se uozbiljit i nova stranica u zivotu :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 05 jul 2017, 00:25

Sarmelino je napisao/la: Od sutra se uozbiljit i nova stranica u zivotu :kafa:
Evo brate, koliko imam volje, ja bih sad isao.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Sarmelino » 05 jul 2017, 00:29

Jeftha je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la: Od sutra se uozbiljit i nova stranica u zivotu :kafa:
Evo brate, koliko imam volje, ja bih sad isao.
Ustedis koju milju, otvoris svoju i budes cijeli dan :mrgreen:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Jeftha » 05 jul 2017, 00:35

Sarmelino je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la: Od sutra se uozbiljit i nova stranica u zivotu :kafa:
Evo brate, koliko imam volje, ja bih sad isao.
Ustedis koju milju, otvoris svoju i budes cijeli dan :mrgreen:
Pa imam i kuci ponesto. :njanjanja:
Na sve je ova glava mislila. :kafa: :mrgreen:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la enobarca » 10 jul 2017, 13:58

Vjerovatno vas ovdje ima iskusnijih pa da postavim nekoliko pitanja, ako neko zeli neka odgovori, hvala unaprijed :) Kakav program preporucujete za pocetnika koji bi zelio povecati masu, koliko puta sedmicno vjezbati i sta kombinirati, odnosno koje misice, koliko serija i slicno, uostalom znate vi bolje od mene sta je sve bitno za pocetak :mrgreen:
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/progr ... tnici.aspx
evo konkretno da pitam valja li ovaj program

Avatar
Grima
Postovi: 113
Pridružen/a: 23 maj 2013, 15:56
Lokacija: Fields of the Rohirrim
Kontakt:

Re: RE: Re: Teretana

Post Postao/la Grima » 10 jul 2017, 15:21

enobarca je napisao/la:Vjerovatno vas ovdje ima iskusnijih pa da postavim nekoliko pitanja, ako neko zeli neka odgovori, hvala unaprijed :) Kakav program preporucujete za pocetnika koji bi zelio povecati masu, koliko puta sedmicno vjezbati i sta kombinirati, odnosno koje misice, koliko serija i slicno, uostalom znate vi bolje od mene sta je sve bitno za pocetak :mrgreen:
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/progr ... tnici.aspx
evo konkretno da pitam valja li ovaj program
Ako si baš početnik možeš ovaj program koristiti prve dvije sedmice, čisto da naučis pravilno raditi osnovne vjezbe i priviknes mišiće na tegove. Kasnije u ovaj program ubaci još dvije vježbe za veću mišićnu grupu i jednu vježbu za manju (npr. za prvi dan još 2 vježbe za prsa i 1 za biceps itd).
Ako si ranije već nešto trenirao, onda ti ovaj program nije za qrca jer nećeš osjetiti ništa..

enobarca
Postovi: 8099
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: RE: Re: Teretana

Post Postao/la enobarca » 10 jul 2017, 16:49

Grima je napisao/la:
enobarca je napisao/la:Vjerovatno vas ovdje ima iskusnijih pa da postavim nekoliko pitanja, ako neko zeli neka odgovori, hvala unaprijed :) Kakav program preporucujete za pocetnika koji bi zelio povecati masu, koliko puta sedmicno vjezbati i sta kombinirati, odnosno koje misice, koliko serija i slicno, uostalom znate vi bolje od mene sta je sve bitno za pocetak :mrgreen:
https://www.fitness.com.hr/vjezbe/progr ... tnici.aspx
evo konkretno da pitam valja li ovaj program
Ako si baš početnik možeš ovaj program koristiti prve dvije sedmice, čisto da naučis pravilno raditi osnovne vjezbe i priviknes mišiće na tegove. Kasnije u ovaj program ubaci još dvije vježbe za veću mišićnu grupu i jednu vježbu za manju (npr. za prvi dan još 2 vježbe za prsa i 1 za biceps itd).
Ako si ranije već nešto trenirao, onda ti ovaj program nije za qrca jer nećeš osjetiti ništa..
Ma nisam ranije nista posebno trenirao, krenuo jednom i mjesec dana trenirao dok nisam imao udes i zadobio neku ozljedu pa morao mirovati, kasnije se nisam vratio, tek sad odlucih nastaviti a od toga je prosla skoro godina dana.

Avatar
Nitro
Postovi: 5265
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Nitro » 11 jul 2017, 02:10

Koliko je efikasan trening sopstvenom težinom i isplati li se to raditi, ili je gubljenje vremena sve osim teretane?
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Marvin
Postovi: 4253
Pridružen/a: 08 avg 2014, 09:05
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Marvin » 11 jul 2017, 02:18

Nitro je napisao/la:Koliko je efikasan trening sopstvenom težinom i isplati li se to raditi, ili je gubljenje vremena sve osim teretane?
Vrlo efikasan,ali trebas teretanu radi poganja ciljanje grupe misica iz razlicih "uglova". Isplati se to naravno. Bilo kakva tjelovjezba se isplati. :)

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 11 jul 2017, 10:09

Nitro je napisao/la:Koliko je efikasan trening sopstvenom težinom i isplati li se to raditi, ili je gubljenje vremena sve osim teretane?
Sta ti je cilj?

Ne postoji trening koji mozes svrstati u kategoriju gubljenja vremena. Svaki doprinosi na svoj nacin.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Avatar
Nitro
Postovi: 5265
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Nitro » 11 jul 2017, 10:34

Rooney88 je napisao/la:
Nitro je napisao/la:Koliko je efikasan trening sopstvenom težinom i isplati li se to raditi, ili je gubljenje vremena sve osim teretane?
Sta ti je cilj?

Ne postoji trening koji mozes svrstati u kategoriju gubljenja vremena. Svaki doprinosi na svoj nacin.
Ma cilj mi je da čisto ojačam, da popravim fizičko stanje. Otkako sam krenuo na faks, bukvalno nikave aktivnosti nisam imao, sreća pa sam prije toga bio u sportu 10+ godina, na šta bi ličio... Imam sad i mali stomačić, po prvi put, što ne želim imati itd. Pa eto, radim sklekove, triceps sklekove, radim milion vježbi za trbušne mišiće i još dosta toga. Zanima me da li je napredak isti kao kad idem u teretanu, ili je ovo slabije dosta?
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Teretana

Post Postao/la Rooney88 » 11 jul 2017, 10:55

Ako sam te dibro skontao tebi je cilj cisto popraviti fizicku sposobnost, a ne nabiti neku misicnu masu. Onda treninzi sa svojom tezinom mogu itekako djelovati.

Ako nisi nikad probao onda imam za tebe pravi trening. HIIT kucaj na YT I izaberi sebi koji hoces. Treninzi su fantasticni I daju vrhunski rezultat. Zakucat ces kondiciju I zategnuti tijelo momacki. Treninzi su kraci (15-20-30 minuta) I tijelo nakon njih, sto im je prednost velika, nastavlja da "topi" masti tokom dana. Odlican izbor za tvoj cilj.
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

Odgovori

Natrag na “Fitness & Bodybuilding”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.