FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 10:13

CityCity je napisao/la:
17 sep 2020, 20:58
Znači treba nam insajder iz katastra,suda ili uprave za geodetske i imovinskopravne poslove :D
Ako je od privatnog ili pravnog lica ,onda je dovoljan jedan od stotinu gradskih Notara ili Katastar.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 10:32

U užem urbanom dijelu grada sigurno nije ta parcela.Može biti na Šićkom ili prema Požarnici.Treća solucija je Solina(ne mislim na kasarnu) ili put prema Gornjoj Tuzli.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 14:42

Doduše ,ima jedna poveća parcela preko puta "elovke "što gradi Husić na Sjenjaku.Parcela je na lijevoj obali Jale(naravno nizvodno.)Ona se pruža od mosta u Slavinovićima gdje se ide prema plućnoj bolnici (izuzimajući tri napravljene stambene zgrade),pa skroz dole kako ide ona biciklistička staza, do prvih privatnih posjeda .Ima dužine cca 200 m a širine sasvim dovoljno.Ima površine oko 30 dunuma.Nema nikakvih kuća ni građevina.Mogle bi se utakmice gledati iz rotirajućeg restorana koji je predviđen na zgradi.Kad gledam na satelitskom snimku ,pa uporedim recimo sa stadionom u Slavinovićima i plus Dramar i teniski tereni (sve skupa),ovaj prostor je veći jedan i po puta. Mogo bi stadion uklopit i još oko stadiona.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 18 sep 2020, 15:30

tuzlac je napisao/la:
18 sep 2020, 14:42
Doduše ,ima jedna poveća parcela preko puta "elovke "što gradi Husić na Sjenjaku.Parcela je na lijevoj obali Jale(naravno nizvodno.)Ona se pruža od mosta u Slavinovićima gdje se ide prema plućnoj bolnici (izuzimajući tri napravljene stambene zgrade),pa skroz dole kako ide ona biciklistička staza, do prvih privatnih posjeda .Ima dužine cca 200 m a širine sasvim dovoljno.Ima površine oko 30 dunuma.Nema nikakvih kuća ni građevina.Mogle bi se utakmice gledati iz rotirajućeg restorana koji je predviđen na zgradi.Kad gledam na satelitskom snimku ,pa uporedim recimo sa stadionom u Slavinovićima i plus Dramar i teniski tereni (sve skupa),ovaj prostor je veći jedan i po puta. Mogo bi stadion uklopit i još oko stadiona.
Te parcele je kupio Tehnograd i to poodavno,mislim...idu tu blokovi sve do kadrine buvlje pijace....to nije sigurno ta parcela
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 16:34

Imaju gore kad se pređe most tri zgrade i sve ostalo u okviru ovih crvenih tačaka se zeleni.Ništa od ovog crteža nema ni započeto nakon 10 godina.???


slika
Doslovno to je ovaj prostor.Ako stvarno i bude onda se mora mijenjati aktuelni Regulacioni plan za ovu prostornu cjelinu
slika

TUZLARIJE - VIJESTI

15.02.2010. u 13:46 Broj citanja: 9916
Prezentiran projekat novog tuzlanskog naselja
Imamović: Kranovi ne smiju stati!

Na danas održanom Kolegiju kod općinskog načelnika najviše riječi bilo je o Nacrtu Odluke o provođenju revizije dijela regulacionog plana područja Stupine – Ušće, prostor poslovno stambene zone "Ušće".
Prostorna cjelina tretirana ovim Planom sa ukupnom površinom od 16,36 ha predstavlja značajan prostor za budući razvoj grada prije svega jer se naslanja na ranije realizirane prostorne cjeline: gradsku stambenu zonu Sjenjak, stambeno poslovne zone Stupine i Slavinovići, koje će se izgradnjom i uređenjem ovog prostora međusobno povezati kvalitetnim saobraćajnim i pješačkim vezama, rečeno je na današnjem Kolegiju.
Planom je predviđeno i rasterečenje saobračaja u tom dijelu grada kao i rješenje za pješake:
- Izgradnjom planiranog nastavka "Južne magistrale" značajno će se rasteretiti saobračaj u Ulici 15. Maja i raskrsnici Brčanska Mlata. Izgradnjom i uređenjem ove prostorne cjeline, te prijedlogom izgradnje nadvožnjaka iznad dijela planirane Južne magistrale otvaraju se mogućnosti kvalitetnog planiranja i korištenja prostora koji se nalazi južno od tretiranog obuhvata, za proširenje postojećeg bolničkog kompleksa (bolnica Slavinovići i Klinika za srce) eventualnom izgradnjom objekta Doma zdravlja – istok, kao i uređenjem sportsko rekreacionog kompleksa, rekao je projektant Aner Ćanović ispred Zavoda za urbanizam Općine Tuzla
Objekte koji formiraju blok čine jedna ili više lamela različitih horizontalnih i vertikalnih gabarita i namjena. Okosnicu predstavljaju šest kula kvadratne osnove, spratnosti Sut.+P+14 do Sut.+P+18. Radi se o 1600 stanova različite kvadrature u koji se može smjestiti oko 5500 stanara.
Trenutno je na ovom prostoru 76% neuređena zelena površina. S obzirom da je preko 52% općinska, 40% privatna i 3% vakufska zemlja, danas je rečeno da se krene u realizaciju dijela plana koji je na općinskoj zemlji, odnosno da se što prije pripremi sva potrebna dokumentacija za raspisivanje konkursa. Prema riječima načelnika Imamovića, kranovi ne smiju stati, te se nada što bržoj prodaji zemlje.
Odluka je utvrđena te proslijeđena Općinskom vijeću Tuzla na usvajanje.

S.Mešić
Zadnja izmjena: tuzlac, dana/u 18 sep 2020, 21:30, ukupno mijenjano 3 puta.

emir012
Postovi: 501
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 18 sep 2020, 18:09

Eh stadion,- svako malo ponovo iskoci ta tema...

Ja sam uvijek bio stava da Azmir i opstina zajednicki samo zavrse vec zapocetu istocnu tribinu na Tusnju uz naravno prethodni dogovor o svim pravima/obavezama nakon izgradnje...

Najjeftinije, najlakse, najbrze...

Znam da se ovdje skoro niko nikad nije slagao sa mnom po tom pitanju i da vecina zeli novi stadion.

Ako se ide na potpuno novi stadion na novoj lokaciji onda sam skoro siguran da nije ta lokacija iznad. U gradu moze biti samo kasarna ili
ogromna prazna parcela preko puta Slavinovica sjeverno od sjeverne magistrale.
Ako se ide izvan grada onda nemam pojma - ima vjerovatno milion opcija...

Mislim,- sto se mene tice, - super ako se taj problem rijesi na bilo koji nacin... Jer definitivno nije to to kad cak i ako izboris Evropu moras ic izvan svog grada da igras evropske utakmice...

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 18:50

emir012 je napisao/la:
18 sep 2020, 18:09
Eh stadion,- svako malo ponovo iskoci ta tema...

Ja sam uvijek bio stava da Azmir i opstina zajednicki samo zavrse vec zapocetu istocnu tribinu na Tusnju uz naravno prethodni dogovor o svim pravima/obavezama nakon izgradnje...

Najjeftinije, najlakse, najbrze...

Znam da se ovdje skoro niko nikad nije slagao sa mnom po tom pitanju i da vecina zeli novi stadion.

Ako se ide na potpuno novi stadion na novoj lokaciji onda sam skoro siguran da nije ta lokacija iznad. U gradu moze biti samo kasarna ili
ogromna prazna parcela preko puta Slavinovica sjeverno od sjeverne magistrale.
Ako se ide izvan grada onda nemam pojma - ima vjerovatno milion opcija...

Mislim,- sto se mene tice, - super ako se taj problem rijesi na bilo koji nacin... Jer definitivno nije to to kad cak i ako izboris Evropu moras ic izvan svog grada da igras evropske utakmice...
Ma neka je pala odluka i kupljena parcela.Mi smo treću godinu premijerligaš.Da nije rasturena lanjska ekipa sad bi bili ozbiljni kandidati za Evropu.Ovako sad ponovo gradimo ekipu i čekamo kad ćemo akoBogda u Evropu. A u Evropu je sramota ako nemaš svoj dom.Dom u kojem ćeš dočekati goste.Tušanj nije naš dom.Važno je da se naše sezone u PLBiH NIŽU ,JEDNA PO JEDNA.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 18 sep 2020, 20:57

Ma sve je to dugotrajan proces....klub, navijači, stadion....to da napravis kako treba,privuče raju i da skockas stadion treba ti brat bratu 10-15 godina
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la staragarda » 18 sep 2020, 21:02

Jos jednu bitnu stvar sam zaboravio a prenio mi je ovaj covjek ....što se tiče stadiona u SH on ostaje kao trening centar čak će biti još nadograđen...Plus sve mlađe kategorije će tu imati svoj dom
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 21:15

- Temu stadion ću ostaviti za poslije ponedeljka.- - Borac je sinoć igrao pod punim gasom.Druga je stvar što je kvalitet protivnika uslovio opredeljenje na čvrstu odbranu.Dobro je za nas da su gol primili na kraju, jer da se to desilo u 15. minuti ostatak utakmice bi gosti popustili i igrali tek da privedu susret kraju i Borac se nebi smorio u onoj mjeri..Ovako je ispalo kako je ispalo.Bit će umora bez obzira na kvalitet Borčevih igrača.Naravno on će ih stići u drugom poluvremenu.Danilovića izleda odmah prodaju.Brtana i Milojevića neće biti u ekipi.Valja paziti na Ziljkića koji je mlad i on će gledati da baš protiv nas zablista.Vranješ sa34 godine neće moći igrati više od 60 minuta na potrebnom nivou.Važna utakmica za obje ekipe.Borac pobjedom prelazi nas i održava priljućak sa vrhom.Remijem ostaje iza nas i to im ne bi bilo pravo obzirom da su kući do sada pobijedili sve utakmice.Kada bi naši momci pokazali požrtvovanje kakvo su imali grači Borca sinoć uvjeren sam da bi bod sa gradskog stadiona bio dostižan.Ne mislim naravno da trebamo igrati taktiku kojom je igrao Borac ali, ne bih se ni zalijetao pogotovo u prvom poluvremenu.Daj Bože da nam se posloži i motiv i znanje i realizacija kvalitete igrača koje imamo.Bez obzira na eventualni umor domaćina ,nama valja ući u utakmicu kao da oni sinoć nisu ni igrali.Bilo kakvo oslanjanje na slabosti protivnika može se obiti o glavu.Borac je blagi favorit to treba naglasiti.Bio bi puno veći s publikom.Nas poraz ne bi morao zaboliti jer nismo bar za sada pokazali da smo kandidati za Evropu.Peto mjesto je naša realnost izuzev ako momci ne prešaltaju u veću brzinu i u narednom periodu konačno prokinu i otresu nekog na strani od ovih favorizovanih.To bi nas sve naravno zapalilo i atmosfera bi se usijala.Ipak i bod iz Banja Luke dao bi psihološki imput pred utakmice koje su pred nama do reprezentativne pauze.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 21:21

staragarda je napisao/la:
18 sep 2020, 21:02
Jos jednu bitnu stvar sam zaboravio a prenio mi je ovaj covjek ....što se tiče stadiona u SH on ostaje kao trening centar čak će biti još nadograđen...Plus sve mlađe kategorije će tu imati svoj dom
Da nasut je prostor prema Jali i na tom prostoru ćemo napraviti lijep pomoćni teren akoBogda.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 18 sep 2020, 21:25

staragarda je napisao/la:
18 sep 2020, 20:57
Ma sve je to dugotrajan proces....klub, navijači, stadion....to da napravis kako treba,privuče raju i da skockas stadion treba ti brat bratu 10-15 godina
Slažem se ,minimum 10 godina .

emir012
Postovi: 501
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 19 sep 2020, 10:51

Borac - dosta jak ove sezone - u tih 7 ekipa koje su kandidati za vrh tabele.

Jasno da ce bit tesko, ali po meni ako zelis da konkurises za najvisi plasman moras nekad bit u stanju pobjedit i neku od tih jacih ekipa u gostima.
Nismo uspjeli protiv Sirokog, Sarajeva i Veleza, ostaju jos Borac, Zeljeznicar i Zrinjski od tih boljih ekipa u ligi.

Nadam se samo da se nece povuc i cuvat "nulu" nego da ce igrat hrabro muski napadacki od prve minute i pokusat kontrolisat igru i utakmicu.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 19 sep 2020, 18:15

emir012 je napisao/la:
19 sep 2020, 10:51
Borac - dosta jak ove sezone - u tih 7 ekipa koje su kandidati za vrh tabele.

Jasno da ce bit tesko, ali po meni ako zelis da konkurises za najvisi plasman moras nekad bit u stanju pobjedit i neku od tih jacih ekipa u gostima.
Nismo uspjeli protiv Sirokog, Sarajeva i Veleza, ostaju jos Borac, Zeljeznicar i Zrinjski od tih boljih ekipa u ligi.

Nadam se samo da se nece povuc i cuvat "nulu" nego da ce igrat hrabro muski napadacki od prve minute i pokusat kontrolisat igru i utakmicu.
Ako igra konačno bude na nivou , onda možemo pobijediti Borca.Mislim, da pružimo najbolju partiju u sezoni.

Avatar
CityCity
Postovi: 1412
Pridružen/a: 21 apr 2019, 20:24
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la CityCity » 19 sep 2020, 20:53

Treba imati na umu i da je "djelitelj (ne)pravde" na utakmici protiv Borca već poznato lice po lošem-Mulahasanović.Isti onaj što nas je prošle godine na istom mjestu opljačkao svojim nepravednim odlukama u korist Borca.Čak je isti i jedan pomoćni-saučesnik u prošlogodišnjoj lakrdiji-Čaušević.
Da li je to slučajno ili namjerno postavljeno ostaje da se vidi. :hmmmmm:

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 20 sep 2020, 13:00

CityCity je napisao/la:
19 sep 2020, 20:53
Treba imati na umu i da je "djelitelj (ne)pravde" na utakmici protiv Borca već poznato lice po lošem-Mulahasanović.Isti onaj što nas je prošle godine na istom mjestu opljačkao svojim nepravednim odlukama u korist Borca.Čak je isti i jedan pomoćni-saučesnik u prošlogodišnjoj lakrdiji-Čaušević.
Da li je to slučajno ili namjerno postavljeno ostaje da se vidi. :hmmmmm:
Naravano da je namjerno.

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 20 sep 2020, 14:08

Uzalud je mislit na sudije drugovi,zapet pa sta bude.
Jesu li im ova dva kartonirana stoperi ?
Jos jedan je bolestan ili je navlaka ..

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 20 sep 2020, 16:45

Pozitivanstav je napisao/la:
20 sep 2020, 14:08
Uzalud je mislit na sudije drugovi,zapet pa sta bude.
Jesu li im ova dva kartonirana stoperi ?
Jos jedan je bolestan ili je navlaka ..
MILOJEVIĆ JE STOPER, BRTAN DEFANZIVAC.Igrali su u prvoj postavi protiv portugalaca.
Čuo sam da Danilović odlazii da ima gotov transfer.Eh sad, da li će igrat protiv nas......
Ko im je bolestan? Ako je Borovčanin imaju oni Dujakovića na desnom beku.

tuzlac
Postovi: 7840
Pridružen/a: 15 avg 2019, 17:31
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la tuzlac » 20 sep 2020, 16:57

slika

Pozitivanstav
Postovi: 660
Pridružen/a: 22 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Pozitivanstav » 20 sep 2020, 20:58

tuzlac je napisao/la:
20 sep 2020, 16:45
Pozitivanstav je napisao/la:
20 sep 2020, 14:08
Uzalud je mislit na sudije drugovi,zapet pa sta bude.
Jesu li im ova dva kartonirana stoperi ?
Jos jedan je bolestan ili je navlaka ..
MILOJEVIĆ JE STOPER, BRTAN DEFANZIVAC.Igrali su u prvoj postavi protiv portugalaca.
Čuo sam da Danilović odlazii da ima gotov transfer.Eh sad, da li će igrat protiv nas......
Ko im je bolestan? Ako je Borovčanin imaju oni Dujakovića na desnom beku.
Cini mi se da sam negdje procitao da je taj Borovcanin bolestan.

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.