ABA LIGA 2015/16

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

KO OSVAJA ABA LIGU 2015/16?

CRVENA ZVEZDA
19
33%
CEDEVITA
21
37%
PARTIZAN
2
4%
BUDUĆNOST
3
5%
UNION OLIMPIJA
1
2%
CIBONA
1
2%
ZADAR
1
2%
MEGA LEKS
5
9%
METALAC
1
2%
Niko od navedenih
3
5%
 
Ukupno glasova: 57

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la filip13 » 08 feb 2016, 21:50


Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Android » 21 feb 2016, 22:56

Kakva utakmica u Cairu, zasluzena pobjeda i prvi trofej Mege, svaka im cast

Kakva blokada Ivanovica na kraju :tokralju:
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la dscile » 25 feb 2016, 09:51

Na sajtu ABA lige se moze glasati za najbolju petorku i najperspektivnijeg igraca. Moj izbor:
Guard: Luwawu-Cabarrot Timothé (Mega Leks);
Shooting Guard: Pullen Jacob (Cedevita);
Forward: Miller Quincy (Crvena zvezda Telekom);
Poower Forward: Dragićević Tadija (Buducnost VOLI);
Center: Zirbes Maik (Crvena zvezda Telekom);

Top Prospect: Gudurić Marko (Crvena zvezda Telekom);

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la filip13 » 25 feb 2016, 10:29

zar je pullen shooting guard?

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la sekretar » 25 feb 2016, 13:23

Votes have been registered for:

Guard: Pullen Jacob (Cedevita);
Shooting Guard: Luwawu-Cabarrot Timothé (Mega Leks);
Forward: Quincy Miller (Crvena zvezda Telekom);
Poower Forward: Dragićević Tadija (Buducnost VOLI);
Center: Bilan Miro (Cedevita);

Top Prospect: Luwawu-Cabarrot Timothé (Mega Leks);

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la dscile » 25 feb 2016, 14:34

filip13 je napisao/la:zar je pullen shooting guard?
Stavio sam njega i Luwawua na bekovske pozicije, tako da dodje na isto. :)

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la sekretar » 25 feb 2016, 14:54

@dscile Nisam prepisivao. Vidim da nam se razlikuje u jednom igracu :D I moj top prospect je drugaciji :D

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la dscile » 25 feb 2016, 14:58

Ma realno smo obojica postavili. Ti vjerovatno i realnije sto se tice top prospecta. Kontam da ce prva cetvorica nasih igraca sigurno biti izabrana, dok ce na centru biti dilema Cirbes/Bilan. Ja bih naravno najvise volio Cirbica, iako je prakticno bolje igrao u EL nego u ABA ligi, isto kao i Miler :mrgreen:

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la sekretar » 25 feb 2016, 15:06

Da. Slazem se. Boljeg izbora po pozicijama stvarno nema. I kod mene je bila ta dvojba Zirbes ili Bilan. Ali eto nekako mi je Bilan vise puta bio MVP kola pa je to prevagnulo.

Top prospect sam se odlucio za Luwawua sam se odlucio jer je on ipak nosioc Mege i mozda cak i njihov najbolji igrac,a isto su godiste. Guduric jest sigurno prospect,ali minutaza mu je ogranicena.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la dscile » 25 feb 2016, 15:09

A i sto se tice prospecta, Luwawu se kotira kao top 15 pik na ovogodisnjem NBA draftu.. tesko da neko iz lige ove sezone moze tome prici, ako ne racunamo one bas mlade kao sto su Zubac, Zizic, pa i Simanic.. od kojih ocekujem da razvale naredne godine.

Guduric je vise bio moj subjektivan izbor. Mada je i on dosta pokazao, narocito u EL gdje on prakticno rijesava utakmice u zadnjim cetvrtinama..

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la sekretar » 25 feb 2016, 15:33

Da. Inace mi se i najvise svidja posao koji radi Mega. Ali oni nemaju nikakav rezultatski imperativ,pa mogu eksperimentisati s igracima koliko hoce. Klasicni menadzerski klub. Ali skupili su dosta dobru klapu ovih mladih momaka. I zasluzeno su tu gdje jesu.

Zvezda uvijek ima najvisi rezultatski imperativ ,tako da ce mladi momci uvijek trpiti s minutazom. Iako mislim da se na Gudurica moze racunati ozbiljno za iducu sezonu.

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Tribalian » 03 mar 2016, 16:39

Shadows je napisao/la:
Kakve sve gluposti necu procitati cuj Grobari bili za slobu....
Post je u vidu kompromisa prebacen ovde, prodjem nekad kroz temu KKP-a, ali ne pisem tamo, a nisam ni tebe vidjao na temi Zvezde pa je najbolje ovde pisati. Tacno je da izvestan broj grobara nikada nije bio za Milosevica, poznajem takve. Sa druge strane je istina da je odredjeni broj navedenih podrzavao Milosevica. Negde sredinom 90-tih , pred neke izbore, slogan sps-a je bio "tako treba" ( cak je i Riblja Corba opevala tu parolu sa malo izmenjenim textom pa se zavrsavalo sa zato yedi g*vna mozda tako treba) i bas u to vreme bio fudbalski derbi, poce neko komesanje na severu, tuca sa milicijom, biju oni drotovi pa ne gledaju a sa vase tribine slucajno se zaori "Tako treba". Sve ovo zabelezio je jedan novinar u jednom mesecniku iz tog perioda koji se zvao & ¥,pa tako osta i pisani trag. A onda ste posle 2000-te. godine svi komplet evoluirali u radikale ( to su ovi sto se danas zalis na njih). VIjorile su se zastave SRS-a na vasoj tribini, sto na fudbalu sto na basketu, nebrojeno puta. Tako da kad budes sledeci put pokusavao da diskreditujes nekog savornika pricom o Slobi i radikalima moj ti j savet da se ne ofiras. Mnogi su u vasem sportskom drustvu bili sinonim za vladavinu Slobodana Milosevica a kasnije i za "opozicionarstvo" radikala.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Shadows » 03 mar 2016, 17:06

Misljenja sam iako sam nov na forumu da trba otvorit posebnu temu povodom ovakvih pitanja izmedju nas i vas.

Vjerujem da si procitao na koji je nacin navijac czv magica napisao to za SM.

U svakoj grupi imas i desnih i lijevih, ali reci kako su Grobari bili za Slobu ili Borisa je glupost kao sto vec rekoh.

Trba li uopste govoriti koja je navijacka grupa najavljivala dolazak Slobodana?
Lazem li kada kazem da se na sjeveru pjevalo "Zvezda Zvezda to je srpski tim, Slobodan Milosevic ponosi se s njim"?
Potom podrska Draskovicu, a nakon toga sukob sa V. Seseljom a na obe strane iza ledja momci sa sjevera....


Bilo je i kod nas povremeno ispada i podrske SM ali u daleko manjoj mjeri.
U vrijeme zute vlasti zastava Srs je bila sastavni dio tribine. Tako da te price da je Sloba i njegova garnitura valjala nama a sistemski unistavala vas neutemeljena kleveta.

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Tribalian » 03 mar 2016, 17:19

Shadows je napisao/la:Misljenja sam iako sam nov na forumu da trba otvorit posebnu temu povodom ovakvih pitanja izmedju nas i vas.

Vjerujem da si procitao na koji je nacin navijac czv magica napisao to za SM.

U svakoj grupi imas i desnih i lijevih, ali reci kako su Grobari bili za Slobu ili Borisa je glupost kao sto vec rekoh.

Trba li uopste govoriti koja je navijacka grupa najavljivala dolazak Slobodana?
Lazem li kada kazem da se na sjeveru pjevalo "Zvezda Zvezda to je srpski tim, Slobodan Milosevic ponosi se s njim"?
Potom podrska Draskovicu, a nakon toga sukob sa V. Seseljom a na obe strane iza ledja momci sa sjevera....


Bilo je i kod nas povremeno ispada i podrske SM ali u daleko manjoj mjeri.
U vrijeme zute vlasti zastava Srs je bila sastavni dio tribine. Tako da te price da je Sloba i njegova garnitura valjala nama a sistemski unistavala vas neutemeljena kleveta.
To sto si nov na forumu, nema nikakve veze, nista meni ne znaci broj postova, vec sta pise u njima.

Moracu ponovo da te ispravim . Ako je ikada postohjala neka podrska SM-u ,a kod nekih je postojala ocigledno, mislim na nas. Posle 13.05.1990. godine nijedan covek vise nikada nije podrzavao SM-a. A to je znaci nekih godinu dana pred rat. Sa radikalima slicno, jedan bitniji navijac iz predratnog perioda pokusao je da preko severa izreklamira SRS ali je ispracen sa tribine i nije se vise vracao. Podrska Draskovicu (u najvecem broju) i Djindjicu (u nesto manjem broju) ostala je sve do 2000. godine. Posle toga se nismo petljali u stranacku politiku, uradili smo sta smo hteli (tj. delic toga) i najurili SM-a za vek i vekova.

I da, navijaci Zvezde nikada nisu drzali ledja djubretu Seselju koje ni danas ne prez od lazi izgovorenih na nas racun.

A kako smo vas mi dozivljavali te 2000-te godine, najbolje svedoci ona parola upucena vama na onom derbiju po svrgavanju Milosevica, a ona je glasila " Grobari srecan put u KInu".
slika
slika
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Shadows » 03 mar 2016, 17:38

Tu dodjosmo do druge, pardon trece etape vase grupe.

Ispravi me, debeo razlog je postojao zasto ste se okrenuli 94te, a ne 90te kontra SM???

"Spasi Srbiju i ubij se, Slobodane" pjevalo se.Zasto znaju vase tadasnje vodje, da li se radilo o obecanim parama koje nisu primljene ili pojavom treceg lica ne bih znao.

Neki su se prikljucili stranci pokojnog Batica i koristili svaku priliku da putem tribine iskazu politicke stavove. I dosao je 5. Oktobar. Svako sebi pripisuje zasluge, a ustvari mnoge vase ex vodje zale sto su uzele ucesce. Reci ako nisam u pravu.
Neki su se naslu koliko pamtim u vrhu stranackih lista.

Nakon toga je odjjjeban Batic zbog Cedice....



Nema potrebe da ovo moderator brise, bilo bi dobro otvorit temu da se glavne ne opterecuju ovakvim "prepucavanjima"

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Tribalian » 03 mar 2016, 17:47

Shadows je napisao/la:Tu dodjosmo do druge, pardon trece etape vase grupe.

Ispravi me, debeo razlog je postojao zasto ste se okrenuli 94te, a ne 90te kontra SM???

"Spasi Srbiju i ubij se, Slobodane" pjevalo se.Zasto znaju vase tadasnje vodje, da li se radilo o obecanim parama koje nisu primljene ili pojavom treceg lica ne bih znao.

Neki su se prikljucili stranci pokojnog Batica i koristili svaku priliku da putem tribine iskazu politicke stavove. I dosao je 5. Oktobar. Svako sebi pripisuje zasluge, a ustvari mnoge vase ex vodje zale sto su uzele ucesce. Reci ako nisam u pravu.
Neki su se naslu koliko pamtim u vrhu stranackih lista.

Nakon toga je odjjjeban Batic zbog Cedice....



Nema potrebe da ovo moderator brise, bilo bi dobro otvorit temu da se glavne ne opterecuju ovakvim "prepucavanjima"
Druze ja ne znam ko tebi prica te price i odakle izvodis zakljucke o tim etapama. Protiv Slobodana MIlosevica se sve okrenulo 13.05.1990. odmah nakon maksimirske tuce. Navijacka grupa Delije Sever ucestvovala je i 9.marta, i na vidovdanskim demonstracijama 92. i na svim protestima i onim 1996. i svima pre njih i posle njih. Ona zastava "Beograd je svet" je bila nasa. Spasi Srbiju i ubi se -nasa pesma. Ajmo ajde svi u napad isto nase. Na banderi na sred terazija visi Sloba kuka milicija-isto nase. Baticevoj stranci se prikljucio jedan covek koji je i danas aktivan oko sportskih desavanja na nivou grada Beograda. Bio je u stvari jos jedan od bitnijih koji je iz SPO-a presao kod Batica. A to oko obecanih para...pa to lici na vase price, nismo mi ti koji se ubijaju za par hiljada eura i prodaju ideju za procenat iz crno belog butika. I niko ne zali zbog ucesca u 5. oktobru, zalimo sto plan nije sproveden do kraja i zemlja ociscena od sljama, imali smo mi i upucane tog 5. oktobra. I ove tvoje price mi lice na price odeljenja za dezinformacije jedne sluzbe. I koje si ti godiste ?Ako si neko dete zavrsavam diskusiju odmah jer kao ucesnik dobrog dela navedenih dogadjaja nemam sta da pricam sa nekim ko je o tome citao negde. Uz svako postovanje naravno.

DANTES je napisao/la:yebote jedan mirko(nebitan lik u ta vremena, da je bio bitan bio bi ili mrtav ili u hagu), spram decenija udbaških muljaža
A ovo sam zaboravio. Mirko Marjanovic nebitan, jeste u pravu si. Nebitan je isto koliko i Vucic sad. Samo se pitam da li si svestan kakvu si glupost napisao. Cuj bio bi u Hagu. :mrgreen: Hag juri ratne zlocince a ne lopovcine.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Shadows » 03 mar 2016, 18:02

Postojale su struje i posle 90te koje su bile za Sm. Naravno iz nekog razloga potpuno razumljivog to nisu mogle ispoljavati.

Znas sam ko je dosao "da izbaci politiku sa tribine" i kakav je stav dobrog dijela sjevera bio.uostalom tada su se Zulyi ujedinili sa Rsu-om zar ne?

Sto se repertoara tice, jel pjevano ?

Mrznja prema Slobi ne moze da prestane, dosta je komunizma odlazi Slobodane????

Zar nijw bila ona grobarska prozivka
JUL,JUL,SPS,Nova demokratija Zvezdo crvena to je vasa partija....

Pred izbore 2000te Zoran Djindjic posjecuje Marakanu i narucuje par pjesmica.....ostalo je istorija. Reci ako je nesto od ovoga laz.

Sto se upucanih tice zar BM nije bio navijac Partizana?


O parama nije prilicno.... pa presjecimo jer ne treba po forumima o tome. Sigurno si na sjeveru pa znas sto govorim.

35ta mi je. Ako je to uopste bitno.

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Tribalian » 03 mar 2016, 18:11

Mesas periode, kombinujes.

Ne znam da je neko posle 90-te na severu bio za Milosevica, ne znam ni do tad da je bio neko, ali je ocigledno bio, cim se provukao onaj stih koji si malopre pomenuo.

A taj sto je dosao iz sluzbe da kanalise tu mrznju prema Milosevicu u "patriotizam", on se pojavio 1989. Bio je tu dok je to od njega zahtevao neko na visem polozaju da bi nekoliko godina nakon toga postao najveci neprijatelj Crvene Zvezde koji je tvrdio da su mu Dzajic i Cvetkovic jedini neprijatelji u Beogradu. Njemu smo porucili jos 1998. sve sto je trebalo da se poruci.

Mrznja prema Slobi je pevana, a poslednji put na Zvezda-Rad pre 10 godina, tacno na dan kad je ovaj umro u Hagu.

Tacno je i da ste vi pevali ovo sps, nova demokratija zvezda crvena to je vasa partija.

Zoran Djindjic nije mogao da narucuje pesme na Marakani jer mi nismo Zvezde Granda nego navijacka grupa.

Nisam mislio na BM, nego na naseg iz UB ekipe.

Ako ti je 35 godina onda budi malo posteniji i seti se kako je bilo. Optuzivati nas za neko bratsvo sa Milosevicem i slicnima je van pameti.

Ne trebam valjda da te podsecam ko i dan danas organizuje sps-u trubace na izbornim slavljima.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la Shadows » 03 mar 2016, 18:26

Pjevalo se i sa sjevera a i iz loze Marakane kad je Djindjic dosao na istu.

Poenta price voljeli ste Slobu, rusili ste Slobu, ne jedini. Doveli ste Dos, pjevali ste Borisu da se ubije, ne jedini. Kao tribina mjenjali ste stavove, sto uzmedju ostalog govori o principima.

Zbog toga je pominjanje Slobe i Borisa u kontekstu partizanove dominacije kao zahvalnosti za podrsku suprotne strane kontradiktorno. Ovih stvari nazalost mladje generacije nisu svjesne....


Ipak mi malo matoriji pamtimo i onu .....al zato mrzimo glupog Partizana skoro kai Beograd druga Slobodana.....

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: ABA LIGA 2015/16

Post Postao/la dubrava » 03 mar 2016, 18:54

Inače, da malo razbijem monotoniju ovih gore četnika :mrgreen:
malo off topic :mrgreen: Cibosi se plasirali u četvrtfinale Eurokupa, pobjedom protiv litavskog Juventusa iz Utene 87:84.
( Krušlin 27, Florence 25, Slavica 11, Gospić 6, Siriščević 5, Hukić 5, Rozić 4, Joksimović 2, Andrija Žižić 2 )

U 1/4 igra se protiv Jeniseja iz Krasnojarska. Prva u Rusiji 16.03.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.