Evropska košarka - općenito

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Federer17 » 09 apr 2017, 22:08

Epidaurus je napisao/la:Jedino sto mu mogu donekle zamjerit je to sto je ponekad nedovoljno agresivan na ulazu jer je tenk j.ebeni za 90% vanjskih igraca Europe.
Tesko je to ocekivati s obzirom da se ne moze pohvaliti nekom brzinom (kako s loptom, tako i bez nje), pogotovo kada ga brane Ameri sa brzim i spretnijim rukama. Oni svaki manji problem s kontrolom lopte iskoriste, sto rezultira ostajanjem bez iste. :D

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Epidaurus » 09 apr 2017, 22:32

Federer17 je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Jedino sto mu mogu donekle zamjerit je to sto je ponekad nedovoljno agresivan na ulazu jer je tenk j.ebeni za 90% vanjskih igraca Europe.
Tesko je to ocekivati s obzirom da se ne moze pohvaliti nekom brzinom (kako s loptom, tako i bez nje), pogotovo kada ga brane Ameri sa brzim i spretnijim rukama. Oni svaki manji problem s kontrolom lopte iskoriste, sto rezultira ostajanjem bez iste. :D
Pa dodje on relativno lako u reket (najcesce kroz pick, tu je nerealno dobar) i situaciju da napadne obruc al precesto tu oklijeva po meni. Sa onakvim tijelom i visinom moze on itekako dobro uz kontakt zavrsavati. Uostalom, ni jedan Harden npr nije nesto pretjerano brz igrac pa je strasan u zavrsavanju na obrucu zbog toga sto je gradjen ko tenk. Da Luka na ovakvu inteligenciju, tehniku i tijelo ima jos i elitnu brzinu, to bi bilo bas neposteno prema ostatku Europe.

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Federer17 » 10 apr 2017, 00:25

Epidaurus je napisao/la: Pa dodje on relativno lako u reket (najcesce kroz pick, tu je nerealno dobar) i situaciju da napadne obruc al precesto tu oklijeva po meni. Sa onakvim tijelom i visinom moze on itekako dobro uz kontakt zavrsavati. Uostalom, ni jedan Harden npr nije nesto pretjerano brz igrac pa je strasan u zavrsavanju na obrucu zbog toga sto je gradjen ko tenk. Da Luka na ovakvu inteligenciju, tehniku i tijelo ima jos i elitnu brzinu, to bi bilo bas neposteno prema ostatku Europe.
Ja mislim (iako ne iskljucujem mogucnost da grijesim, jer ga nisam toliko gledao ove sezone da bih mogao nesto tvrditi u vezi njegove igre) da on jos nije 100% siguran u svoj ball handling objema rukama. Nekako mi djeluje da nerijetko izbjegava igru 1 na 1 licem prema kosu, pogotovo protiv tamnoputih igraca, a razloge sam vec naveo u prethodnom postu. To sam uporedio sa Bogdanovicem iz prvih godina u Partizanu, kada je gotovo uvijek forsirao sut u odnosu na prodor. Poslije (zadnja godina u Partizanu pogotovo, a takodjer i u Feneru) se to uravnotezilo, pa cak i do te mjere da je u nekim utakmicama prodor bio prva opcija. Sam Bogdan je pricao o tome koliko je trenirao da popravi te nedostatke - vodjenje/kontrola/polaganje losijom rukom i sl..

Luka cesto dribla kroz blokove, ili se okrene ledjima protivniku, sto meni ponovo govori da nije toliko siguran u sebe. Naravno, daleko od toga da on ima los ball handling, ali sam uvjeren da ce ta agresivnost pri prodoru na kos sigurno doci kada on sve to usavrsi i bude sam u sebe siguran da je to sposoban uraditi (ipak sada igra protiv najboljih bekova Evrope). Jeste on, kako ti kazes, snazniji od vecine svojih cuvara, moze poentirati iz kontakta, ali uvijek postoji odredjena bojazan da ce ti nizi, brzi, spretniji s loptom (protivnici), iskoristiti i najmanju gresku da isceprkaju loptu. Harden je vec druga prica, onakvi driblinzi projektovani negdje u milijarditom dijelu mozga, kojih ni on nije svjestan, su nesto sto se jednom vidja. :D

Jedina cinjenica jeste da se vec sada radi o jednom fenomenu kosarke, koji moze postaviti nove granice u okvirima za EU igrace.


Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la alan_kardec » 10 apr 2017, 21:47

by Edin
Olimpijakos-Efes, serija sa prizvukom kafanske tuče
:lol: :lol: :bow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 11 apr 2017, 19:42

alan_kardec je napisao/la:by Edin
Olimpijakos-Efes, serija sa prizvukom kafanske tuče
:lol: :lol: :bow:

to iz neke njegove kolumne?

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la alan_kardec » 12 apr 2017, 14:58

filip13 je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:by Edin
Olimpijakos-Efes, serija sa prizvukom kafanske tuče
:lol: :lol: :bow:

to iz neke njegove kolumne?


ne nego u onoj emisiji u obruču kad je Milojević bio gost prije par dana.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 12 apr 2017, 18:22

alan_kardec je napisao/la:
filip13 je napisao/la:by Edin
Olimpijakos-Efes, serija sa prizvukom kafanske tuče
:lol: :lol: :bow:

to iz neke njegove kolumne?


ne nego u onoj emisiji u obruču kad je Milojević bio gost prije par dana.[/quote]
:thumbup:

lumani
Postovi: 14872
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la lumani » 13 apr 2017, 16:37

Grcka liga :facepalm: :facepalm: ekipa gubi 40 razlike a ima jos 20min :mrgreen:


Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la branimir85 » 07 maj 2017, 16:15

slika
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 07 maj 2017, 16:52

branimir85 je napisao/la:slika

prilično komplikovane kvalifikacije

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la branimir85 » 07 maj 2017, 16:58

valjda 2 najbolje idu u sljedeću rundu :crazy: ,nove grupe se prave,nisam baš provjeravo
https://en.wikipedia.org/wiki/2019_FIBA ... _World_Cup
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la Divos » 07 maj 2017, 20:27

- ' " & у ? за СП ( http://www.fiba.com/basketballworldcup/ ... ab=round_1 ) у " "" "", па - " & & " у ' посту.

$ " / $ овај &, " ? 8 група, а стварно 4 групе (А/&, Ц/$, Е/Ф " Г/Х), с " $ - у првој " " $ ? а ? 6 " & за СП.

По " ? $ $ групе, ова " Г/Х, & је по " " ? (" је то тренутно & % " јер - " & ", " не ' " - % " ово / у &), " група А/& & " ? " & ".

Групу Г/Х ' - " у " "" "".

Ова група А/& " ? по " " ". ЦГ " ? - $ $ на $. О " ? " & " ". $ $ " $ ? ", & " " на ЕП ? $. У ? за ? $ ЕП - " " на Г.$, " " $ / ?, са ? $ " се опасно " " $ & " на ?. ЦГ - " " на ", ? његов " се $ " - ", " су % " " " ? у &. " ? је / ?. ' - " поз.?, ? ? " ' " то тај ?, ' ". $ $ тај ? у ? " " ? $. $.
Ова група (А/&) " " ? " &, & ". $ $ (", &, ?, ", ?, ЦГ) " $ ". Ту & па & $ " 6 ' на СП.

Хрвате је опет & ?. - ". $ су опет у " ' " ', $ """ " у " ". & " је ту % /, " $ % (" ? су " ? " ? & " " & & " ? " $ ") $ $ на СП.

Група Е/Ф је & $ "$", $ за " Французе (" - " $ " " " су у &, ? " " $ & у "), " " ?. $ ?, ' $ " " " ? ". " $ " су за ? $ " ? $ & $ ? (тј &, ? то је & ?) у & пуно ?. " $ су ? " " $ $. $ " се " & " (заправо ' ', " % " $ - се $ " у &) - " " . За - " & - на СП - " ? &.

? " $ $. ? $ " то ? " & ?. " су ", ? " " ? " $, & тога $ у & - " групу & ". " је то $ & ? ", ? ? $ не " ? ? & " ? у ову " Ц/$. Ту су 2 " (& " ") & су $ ? $ ", ? $ " / " $. &, " - " ? &, & " & " (а " " $, & 6 " - " за ? ?), ? " " ? ' $ се не ", " у ", $ $ ? - се поновно ? ту на ', " " су. " " - " ? & " " ", ? & је ? $ $ % $ оног старог $ " & " $ у ову групу Ц/$ ? групу Е/Ф, ? " по " пута на СП.
Zadnja izmjena: Divos, dana/u 07 maj 2017, 22:30, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 07 maj 2017, 21:26

ovo je u novembru koliko sam vidio?

Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la branimir85 » 07 maj 2017, 22:26

još jedna FIba-ina smijurija,kakvi botovi to vode :puke: :puke: tko će igrat ove Q,juniori :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 07 maj 2017, 22:42

branimir85 je napisao/la:još jedna FIba-ina smijurija,kakvi botovi to vode :puke: :puke: tko će igrat ove Q,juniori :mrgreen:

i meni to tako izgleda,tad su nacionalne lige vec uveliko u toku

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la filip13 » 15 maj 2017, 15:20



Avatar
branimir85
Postovi: 14869
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Evropska košarka - općenito

Post Postao/la branimir85 » 16 maj 2017, 21:26

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.