EuroLeague 17/18

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 14:43

Nije to bas tako drug moj. Ti stvarno mislis da igraci iz Zvezde odlaze zbog zasicenja, a ne zbog dugova i vecih ugovora u drugim klubovima. Otisli su jer im Covic obecava jedno, a mogucnosti su druge. Eto ti bi igrao za klub koji ti duguje 10 plata. Opet cu ponoviti, ako klub ne moze da ispunjava obaveze u toku sezone, nego ceka neke otkupne klauzule da pokripa dugove, takvom klubu zaista nije mjesto u Euroligi. Ali s obzirom ko vodi ovu ligu sve je moguce. Zvezda je meni izuzetno drag klub, prosle godine sam pogedao sve njene utakmice u Euroligi, ali brate neki red se mora znati.

Logican slijed dogadaja bi bio da klub podmaldi ekipu jer se okrece mladim igracima iz vlastitih redova, logican slijed dogadjaja nije odlazak igrac i trenera zbog lose finansijske situacije. Ponavljam, nema igraca koji ne bi volio igrati F4 u Beogradu. I da bude Zvezda na nuli sta onda, jos jedna sezona sa dugovanjima i opet krpljenje budzeta od otkupnih klauzula. I dokle misli da ce to ici, vjecno?
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la Epidaurus » 13 jul 2017, 14:49

Klubovi koji u toku sezone isplate 2-3 plate igracima i onda se na ljeto nesto krpaju raznim klauzulama, prodajama i slicnim ne bi uopce trebali igrati Euroligu. Svi ovi Ex-Yu velikani trebaju dotaknuti apsolutno dno obzirom na sva dugovanja koja imaju pa onda krenuti od nule. Mislim tako bi bilo bar u normalnim drzavama, ovdje to naravno nije slucaj.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la dscile » 13 jul 2017, 14:53

@frank ribery

Au brate, ti si mene skroz pogresno shvatio :mrgreen:

Jedino je Mitar otisao zbog zasicenja, i to obostranog. Ostali odlaze jer dobijaju daleko vece pare u inostranstvu koje Zvezda ne moze dati, a za Jovica i Djenku je vec bilo planirano da odu na kraju prosle sezone, tj ovog ljeta. Zbog toga i jesu trazili niske otkupne klauzule. I zaista ne vidim sta je problem sa tim. Stavise, dobro je za Evro kosarku da su se pocele trositi vece pare na transfere i da se time moze obezbjediti dio budzeta. Zvezda nema stabilan fudbalski klub, kao sto to imaju Real i Barsa, da u njih upumpava novac i jasno je da se zbog toga mora osloniti i na navijace i na transfere kao izvor priliva novca. I koliko god nekome bilo krivo (ne mislim iskljucivo na tebe), Zvezda ce jos dugo godina sa najmanjim budzetom muciti najbolje u EL.

Jedino iznenadjenje sto se tice odlazaka su eventualni odlasci Kuzmica i Gudurica. Ali nerealno je ocekivati da jedan odbije Real, a da Zvezda odbije oko milion za Gudurica. Takve ponude se ne dobijaju svaki dan i to je situacija kao sa Kalinom.. Koliko god da je vazan igrac, te pare se moraju uzeti.

Ako Radonjic ostane, a ja sam siguran da hoce (nikakav insajderski info, nego gledajuci trziste i sve druge faktore), Zvezda ce opet biti jaka. Ako ne ostane, onda je jasno da ce se opet morati proci period prilagodjavanja na novog trenera, novi sistem i ostalo.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la lumani » 13 jul 2017, 14:56

dscile je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:Jovic novi igrac Bayerna. Totalni raspad Zvezde, ne znam koliko ima smisla njihovo igranje u Euroligi ove godine. Tesko da mogu biti konkurentni jer su ovu ekipu gradili godinama.
Koliko ima smisla da Bamberg igra u EL ove sezone? I oni izgubise prvu petorku.

Nije ovo nikakav raspad, ovo je logican slijed dogadjaja. Za Voltersa i Tompsona se znalo da odlaze. Djenka, Simon i Jovic su vec u godinama i dobili su ponude koje se ne odbijaju. Isto kao i Kuzmic. Za Mitrovica je vecina bila slozna da je vrijeme za rastanak. I ako je istina da Fener sprema milion za Guduru, tu se nema sta puno diskutovati. Samo lud covjek bi odbio tu ponudu.

Svake godine se pise jedno te isto.. te odose najvazniji, te Zvezda ce biti kanta za nabijanje..A ja sada mogu garantovati, pod pretpostavkom da ostaje Radonja, da se opet niko nece naigrati u Beogradu i da ce gostovanje Zvezdi biti medju najtezim u EL. Vec sada postoji osnova minimum u Dobricu, Dangubicu, Boldenu, Simanicu, Bjelici i Rakicevicu.Za njih sam siguran da nece otici i njima samo pridodati tri stranca + domacih u zavisnosti od odlazaka i to je to. Opet ce biti dobar roster koji sigurno nece biti kanta za nabijanje u EL, a mocice uzeti sve trofeje na Jadranu.

Velika je razlika zasto odlaze igraci iz navedenih klubova :!: Bambergu treba dati ugovor na narednih 10 godina.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la lumani » 13 jul 2017, 14:59

Epidaurus je napisao/la:Klubovi koji u toku sezone isplate 2-3 plate igracima i onda se na ljeto nesto krpaju raznim klauzulama, prodajama i slicnim ne bi uopce trebali igrati Euroligu. Svi ovi Ex-Yu velikani trebaju dotaknuti apsolutno dno obzirom na sva dugovanja koja imaju pa onda krenuti od nule. Mislim tako bi bilo bar u normalnim drzavama, ovdje to naravno nije slucaj.
:thumbup: :thumbup: to je to..Kasnis sa platama a dovodis pojacanja tokom sezone :facepalm: Ali ko **** to ,bitno je biti glasniji od Euroligaske himne.

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la dscile » 13 jul 2017, 15:01

@lumani

Iz Bamberga ne odlaze zato sto dobijaju vece pare u drugim klubovima?

Slazem se da treba Bambergu dati ugovor.. Mislim da ce i dati kada se bude sirila EL, u naredne dvije sezone. Imaju publiku, pare, kvalitetno rade.. U svakom slucaju su bolja opcija od raznih Armanija.

Najjace mi je sto vi ovdje pisete kao da Zvezda ne zasluzuje EL. Ali dobro, vase pravo. Neko ce uzivati, a neko ce se nervirati sto je tu gdje je. :salut:

A ovo za himnu ti je nesto najgluplje sto si napisao od kako citam tvoje upise po forumu. Jeste, Zvezda je tu radi himne. A ne zato sto je na terenu zasluzila plasman i sto zadnje tri godine pokazuje da se tu nije slucajno nasla.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la filip13 » 13 jul 2017, 15:05

FRANK RIBERY je napisao/la:Miller, Udoh, Bogdanovic, Theis, Kleber, Teodosic, Birch,...

Uz igrace koji su otisli u Kinu, Euroliga ce bar u odnosu na proslu godinu biti slabija.

Jovic dobio 1,4 mil eura za dvije godine u Bayernu.

Gdjel je udoh presao?

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la Epidaurus » 13 jul 2017, 15:05

dscile je napisao/la:@lumani

Iz Bamberga ne odlaze zato sto dobijaju vece pare u drugim klubovima?

Slazem se da treba Bambergu dati ugovor.. Mislim da ce i dati kada se bude sirila EL, u naredne dvije sezone. Imaju publiku, pare, kvalitetno rade.. U svakom slucaju su bolja opcija od raznih Armanija.

Najjace mi je sto vi ovdje pisete kao da Zvezda ne zasluzuje EL. Ali dobro, vase pravo. Neko ce uzivati, a neko ce se nervirati sto je tu gdje je. :salut:
Pa nije meni uopce krivo sto je Zvezda u EL, dapace drago mi je sto je bar neki nas klub u EL al realno ovakve stvari s kasnjenjima plata, rjesavanjem dugova preko transfera, kaluzula i slicnog ne prilice jednom ozbiljnom euroligaskom klubu. Da moj Celik igra Euroligu npr i duguje ovolike plate igracima pa to rjesava preko nekih drugih metoda, ja bi prvi bio za to da se istupi iz EL jer ocito da se finansijski podnijet ne moze. To sto Zvezda radi je apsolutno neodrzivo i kad tad ce doc opet u onu situaciju od prije nekoliko godina ili u ovu danasnju situaciju Partizana.

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 15:06

dscile je napisao/la:@frank ribery

Au brate, ti si mene skroz pogresno shvatio :mrgreen:

Jedino je Mitar otisao zbog zasicenja, i to obostranog. Ostali odlaze jer dobijaju daleko vece pare u inostranstvu koje Zvezda ne moze dati, a za Jovica i Djenku je vec bilo planirano da odu na kraju prosle sezone, tj ovog ljeta. Zbog toga i jesu trazili niske otkupne klauzule. I zaista ne vidim sta je problem sa tim. Stavise, dobro je za Evro kosarku da su se pocele trositi vece pare na transfere i da se time moze obezbjediti dio budzeta. Zvezda nema stabilan fudbalski klub, kao sto to imaju Real i Barsa, da u njih upumpava novac i jasno je da se zbog toga mora osloniti i na navijace i na transfere kao izvor priliva novca. I koliko god nekome bilo krivo (ne mislim iskljucivo na tebe), Zvezda ce jos dugo godina sa najmanjim budzetom muciti najbolje u EL.

Jedino iznenadjenje sto se tice odlazaka su eventualni odlasci Kuzmica i Gudurica. Ali nerealno je ocekivati da jedan odbije Real, a da Zvezda odbije oko milion za Gudurica. Takve ponude se ne dobijaju svaki dan i to je situacija kao sa Kalinom.. Koliko god da je vazan igrac, te pare se moraju uzeti.

Ako Radonjic ostane, a ja sam siguran da hoce (nikakav insajderski info, nego gledajuci trziste i sve druge faktore), Zvezda ce opet biti jaka. Ako ne ostane, onda je jasno da ce se opet morati proci period prilagodjavanja na novog trenera, novi sistem i ostalo.
Ne mislim samo konkretno na tvoj post, nego ovdje na forumu je globalno misljenje Delija, da igraci odlaze zbog zasicenja, a ne nekih drugi stvari koje su puno realnije. SIguran sam da situaciju u Zvezdi puno bolje poznaje Radonjic od nas dvojice, a njegove izjave jasno naslucuju da nije optimista. Pa nije htio da produzi ugovor, odletio za Ameriku. Radonjic je bio pola Zvezde, Zvezda je u najvecem dijelu njegovih ruku djelo. Dde li Radonjici, nema sanse da Zvezda ni priblizno ponovi rezultate iz prosle sezone. Zvezdi ce pripasti simbolicna naknada za Jovica jer ce vecina obestecenja pripasti Jovicu na osnovu dugovanja (obestecenje je 160,000 eura).

Ako hoces iskreno, Bayernu je mjesto u Euroligi. Zvezda koja redovno isplacuje sve svoje obaveze zasluzuje da igra Euroligu, Zvezda koja posluje na ovaj nacin sigurno ne.
Zadnja izmjena: FRANK RIBERY, dana/u 13 jul 2017, 15:12, ukupno mijenjano 1 put.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la Bassha » 13 jul 2017, 15:09

filip13 je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:Miller, Udoh, Bogdanovic, Theis, Kleber, Teodosic, Birch,...

Uz igrace koji su otisli u Kinu, Euroliga ce bar u odnosu na proslu godinu biti slabija.

Jovic dobio 1,4 mil eura za dvije godine u Bayernu.

Gdjel je udoh presao?
Utah Jazz
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 15:10

filip13 je napisao/la:
FRANK RIBERY je napisao/la:Miller, Udoh, Bogdanovic, Theis, Kleber, Teodosic, Birch,...

Uz igrace koji su otisli u Kinu, Euroliga ce bar u odnosu na proslu godinu biti slabija.

Jovic dobio 1,4 mil eura za dvije godine u Bayernu.

Gdjel je udoh presao?
Ako sam dobro upratio radi se o Utah Jazz. Dobice za dvije godine 6,5 mil.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la filip13 » 13 jul 2017, 15:10

Cuj,nisam znao

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la lumani » 13 jul 2017, 15:12

dscile je napisao/la:@lumani

Iz Bamberga ne odlaze zato sto dobijaju vece pare u drugim klubovima?

Slazem se da treba Bambergu dati ugovor.. Mislim da ce i dati kada se bude sirila EL, u naredne dvije sezone. Imaju publiku, pare, kvalitetno rade.. U svakom slucaju su bolja opcija od raznih Armanija.

Najjace mi je sto vi ovdje pisete kao da Zvezda ne zasluzuje EL. Ali dobro, vase pravo. Neko ce uzivati, a neko ce se nervirati sto je tu gdje je. :salut:

A ovo za himnu ti je nesto najgluplje sto si napisao od kako citam tvoje upise po forumu. Jeste, Zvezda je tu radi himne. A ne zato sto je na terenu zasluzila plasman i sto zadnje tri godine pokazuje da se tu nije slucajno nasla.

Himnu sam naveo jer je vise pricalo o tome ,nego o drugim problemima u klubu ;) Nije ovo nista protiv Zvezde,ovo je Balkanska bolest..Gledao sam skoro svaku vasu tekmu i slabo kad sam bio protiv ,sem ako je kladionica u pitanju..

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la dscile » 13 jul 2017, 15:13

Epidaurus je napisao/la:
dscile je napisao/la:@lumani

Iz Bamberga ne odlaze zato sto dobijaju vece pare u drugim klubovima?

Slazem se da treba Bambergu dati ugovor.. Mislim da ce i dati kada se bude sirila EL, u naredne dvije sezone. Imaju publiku, pare, kvalitetno rade.. U svakom slucaju su bolja opcija od raznih Armanija.

Najjace mi je sto vi ovdje pisete kao da Zvezda ne zasluzuje EL. Ali dobro, vase pravo. Neko ce uzivati, a neko ce se nervirati sto je tu gdje je. :salut:
Pa nije meni uopce krivo sto je Zvezda u EL, dapace drago mi je sto je bar neki nas klub u EL al realno ovakve stvari s kasnjenjima plata, rjesavanjem dugova preko transfera, kaluzula i slicnog ne prilice jednom ozbiljnom euroligaskom klubu. Da moj Celik igra Euroligu npr i duguje ovolike plate igracima pa to rjesava preko nekih drugih metoda, ja bi prvi bio za to da se istupi iz EL jer ocito da se finansijski podnijet ne moze. To sto Zvezda radi je apsolutno neodrzivo i kad tad ce doc opet u onu situaciju od prije nekoliko godina ili u ovu danasnju situaciju Partizana.
Tu se vec slazemo, samo sto nije nikakvo rijesenje istupanje/izbacivanje iz EL.. nego jednostavno ili obezbjedjivanje ili skrozavanje budzeta. I ja sam vjerovatno pisao u malo bezobraznijem tonu, ali **** ga, subjektivan sam i iznervira me kada neko pise kako se Zvezda raspada ili da ne zasluzuje igrati u EL..

Ali inace, stvarno ne vidim sta je problem da se transferima unosi novac u klub. Pa to sto Zvezda prodaje bi trebala biti pohvala, a ne neka losa stvar. Rijetko koji klub je zadnjih godina uzeo para na transferima kao Zvezda.. sto je u neku ruku i potvrda kvalitetnog rada. Narocito kada vidis gdje ti igraci odlaze.. Bajern, Himki, Zenit, Fener, Makabi, Bamberg, NBA..

@Frank Ribery

Istina to za Radonjica, ali opet, vidicemo kada se vrati iz Amerike. Mislim da se sutra vraca u Beograd, pa ce vjerovatno biti nastavljeni pregovori.. Vjerovatno se zbog toga i ceka sa dovodjenjem igraca.

Zbog tog dijela o Bajernu ja i prizeljkujem skoro prosirenje EL. Barem na 20 klubova, pa neka se naprave dvije grupe od po 10 ili slican sistem.

Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la Bassha » 13 jul 2017, 15:28

Izgleda i Eric Green ode u kinu
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Franeon
Postovi: 3
Pridružen/a: 09 jul 2017, 16:51
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la Franeon » 13 jul 2017, 15:31

Ova sezona će biti napeta čini mi se. Dosta se izmjenilo i zarotiralo igrača

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 15:34

Fener ce vjerovatno skoknuti do NBA po zamjenu za Udoha jer u Evropi je ne mogu naci.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la filip13 » 13 jul 2017, 17:21


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la Bassha » 13 jul 2017, 18:19

Khimki Moscow officially signed Anthony Gill

Branko Lazic extended contract with BC Red star for 2 more years
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5232
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: EuroLeague 17/18

Post Postao/la FRANK RIBERY » 13 jul 2017, 19:44

Tariq Black stize kao zamjena za Udoha.

Black, Guduric, Guler i Melli.

Dobili na sirini izgubili na kvaliteti. Udoh i Bogdanovic su bez ikakve sumnje kvalitetniji od svojih zamjena.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: VensanKasel i 6 gostiju.