Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la filip13 » 20 feb 2019, 11:53

Reprezentativci Srbije otputovali su u sredu ujutru u Talin gde će u četvrtak od 18 časova igrati protiv Estonije.

Posle okupljanja u ponedeljak i nekoliko odrađenih treninga, selektor košarkaške reprezentacije Srbije, Aleksandar Đorđevićdoneo je i odluku o tome kojih će 12 igrača povesti u Talin.

Na tom spisku našli su se: Miloš Teodosić, Ilija Đaković, Milenko Tepić, Dragan Milosavljević, Aleksa Avramović, Ivan Paunić, Marko Simonović, Stefan Birčević, Stevan Jelovac, Miroslav Raduljica, Nikola Jovanović i Đorđe Gagić.

Prekobrojni su ostali Branko Lazić, Ognjen Dobrić, Stefan Pot i Vladimir Lučić. Zbog povrede na spisku nije ni bio Stefan Jović, a Ognjen Kuzmić nije dobio dozvolu od Reala da se priključi reprezentaciji. Na čekanju su za meč sa Izrealom Vasilje Micić i Nikola Milutinov.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15711
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la BosniaBoston » 21 feb 2019, 19:56

Nakon neocekivanog poraza srbije moguce je da oba finalista eurobasketa ne odu na svjetsko
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Raonffa » 22 feb 2019, 00:14

BosniaBoston je napisao/la:Nakon neocekivanog poraza srbije moguce je da oba finalista eurobasketa ne odu na svjetsko
Ma nema šanse, Srbi da bi ispali trebaju izgubiti kući od Izraela i da Gruzija kući izgubi od Estonije.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la alan_kardec » 22 feb 2019, 07:46

Da, tako nešto. Jer u slučaju da se stvori krug tri reprezentacije sa istim omjerom, gleda se koš razlika, a ona je debelo na strani Srbije. Mada, mora se u nedjelju dobiti Izrael, jer i ova bruka od sinoć je bila previše. Čuj zijanit od Estonije :rol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la invincible1921 » 22 feb 2019, 13:33

alan_kardec je napisao/la:Da, tako nešto. Jer u slučaju da se stvori krug tri reprezentacije sa istim omjerom, gleda se koš razlika, a ona je debelo na strani Srbije. Mada, mora se u nedjelju dobiti Izrael, jer i ova bruka od sinoć je bila previše. Čuj zijanit od Estonije :rol:
Nisam pobornik teorija zavjere, al ovo mi tolko smrdi na pustenu tekmu da ono... :D Mislim jbt 1.01 kec bio
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Raonffa » 22 feb 2019, 15:49

invincible1921 je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Da, tako nešto. Jer u slučaju da se stvori krug tri reprezentacije sa istim omjerom, gleda se koš razlika, a ona je debelo na strani Srbije. Mada, mora se u nedjelju dobiti Izrael, jer i ova bruka od sinoć je bila previše. Čuj zijanit od Estonije :rol:
Nisam pobornik teorija zavjere, al ovo mi tolko smrdi na pustenu tekmu da ono... :D Mislim jbt 1.01 kec bio
Svi danas igraju košarku :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"


Avatar
JohnCleese
Postovi: 5722
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la JohnCleese » 22 feb 2019, 22:04

Crna Gora pred plasmanom na mundobasket. Naime, za prolaz dovoljan im je i poraz do 8 koseva razlike u zadnjem mecu koji igraju kuci protiv Latvije.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...


Sanfrancisco
Postovi: 955
Pridružen/a: 28 mar 2018, 22:57
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Sanfrancisco » 23 feb 2019, 00:38

Da li je moguće da se ono može promašiti? Ono što je promašio Krušlin.

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la FoSte95 » 23 feb 2019, 09:48

Sanfrancisco je napisao/la:Da li je moguće da se ono može promašiti? Ono što je promašio Krušlin.
:rol: :rol: :rol: :rol:

e ljudi moji pa stvarno, što je previše previše
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la FoSte95 » 23 feb 2019, 10:15

I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Drape » 24 feb 2019, 14:20

Finskoj treba pobjeda od najmanje 3 poena razlike u Rusiji da oni prođu na svjetsko prvenstvo a Rusi ne. Finska vodi 28 :10 u 1/4 :D

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Drape » 24 feb 2019, 22:41

Crna Gora i Latvija će sutra odlučiti o putniku na svjetsko prvenstvo, domaćinima je dovoljan i poraz do 8 poena razlike. Latvija će igrati u jakom sastavu u kojem ima i košarkaša iz Eurolige:

slika

Crna Gora je imala prednost u ovim kvalifikacijama u tome da je Budućnost puštala svoje igrače i da Dubljević i Valencia nisu nastupali u Euroligi pa je i on igrao kvalifikacije a igračkim kvalitetama pripada euroligaškom društvu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la kobe24 » 25 feb 2019, 01:05

Batali to, Baho rek'o da su Crnogorci vec osigurali plasman.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Raonffa » 25 feb 2019, 01:13

Al' opet i Crnogorci igraju u haman najjačem sastavu minus Ivanović i Vučević.

Smiju izgubiti 8 razlike, domaćini su, mislim da imaju fine šanse, iako jbg koliko god bih volio da oni odu na SP, ne bi mi bilo mrsko ni da Latvija ode jer oni stvarno već par godina igraju lijepu i brzu košarku, šteta bi bilo ne gledati Porzingisa na SP (valjda bi se oporavio do septembra).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"



hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la hamzaTM87 » 25 feb 2019, 15:27

Zaista odlična posjećenost tokom cijelih kvalifikacija širom Evrope, čak i sada kada se igraju utakmice koje nemaju rezultatski značaj za domaće ekipe.

Ali svakako stvar koja trenutno najviše zabrinjava su sudije na SP. Uvijek se ima problema svakako kada dođu neki kreteni iz Afrike ili Azije, ali na šta će to ličiti sada kada ni evropske sudije nisu ništa kvalitetnije.

Samo se nadati da će konačno ULEB i FIBA prestati jesti ****, jer za razvitak evropske košarke treba i jaka Euroliga i jake reprezetnacije
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Raonffa » 25 feb 2019, 20:51

Joj drame u Morači...
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.