Cibona Zagreb

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

šb fanatik
Postovi: 148
Pridružen/a: 19 sep 2009, 15:48
Kontakt:

Cibona Zagreb

Post Postao/la šb fanatik » 29 sep 2009, 10:55

Otvaram ovu temu za sve navijače najboljeg kluba u Hrvatskoj a i jednog od najboljih klubova u regiji. Klub je nastao 1946.god pod imenom Sloboda. 1950.god. mijenja ime u Lokomotiva koje nosi do 1975.god kada uzima sponzorsko ime Cibona( prehranbeni koncern koji su činili zagrebačka poduzeća Kraš, Franck, Badel i Voće) koje nosi i danas. Klupski nadimak je Vukovi s Tuškanca, jer je tadašnja Lokomotiva prije izgradnje današnje dvorane Dražen Petrović igrala na Tuškancu. Navijači im skandiraju Heja-heja Cibosi što je modifikacija originalnog Heja-heja Lokosi.
Domaće prvenstvo su osvojili 15 puta, domaći kup 6 puta, prvenstvo Jugoslavije 3 puta a kup Jugoslavije 8 puta.
Euroligu su osvojili 2 puta, Kup pobjednika kupova 2 puta a Kup Radivoja Koraća jednom.
Roster ekipe
PG Vedran Princ, Jamont Gordon
SG Bojan Bogdanović, Antonio Graves, Goran Vrbanc
SF Marko Tomas, Marin Rozić, Robert Troha

DoKlE_ViShe
Postovi: 139
Pridružen/a: 16 sep 2009, 12:10
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la DoKlE_ViShe » 29 sep 2009, 10:58

pa sto ne napisa i
PF
C

šb fanatik
Postovi: 148
Pridružen/a: 19 sep 2009, 15:48
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la šb fanatik » 29 sep 2009, 10:59

Bio sam se zajebo

PF Vedran Vukušić, Tomislav Zubčić
C Dalibor Bagarić, Lukša Andrić, Leon Radošević

Trener Velimir Perasović
Pomoćnici Tomislav Mijatović, Daniel Lutz

Cibona igra u košarkaškom centru Dražen Petrović koji prima 6.000 gledatelja

šb fanatik
Postovi: 148
Pridružen/a: 19 sep 2009, 15:48
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la šb fanatik » 29 sep 2009, 18:42

JamaL je napisao/la:Sinoć sam gledao Cibonu u Zetri, momci igraju odlicno, pogotovu 7, onaj crnac, baš frajer igra, dobro šuta! Za Cibonu je nekad igrao moj drug (Haris Tarić), al nešto malo vremena i povrijedio se...
Cibona je jedna vrlo, prije svega kulturna ekipa, uspješna i respektabilna. Sretno u daljem radu!
Ako večeras budeš gledao utakmicu javi kakvi su bili, danas im je najjača pripremna utakmica a i Fener im je u grupi Eurolige

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 sep 2009, 01:43

šb fanatik je napisao/la:Otvaram ovu temu za sve navijače najboljeg kluba u Hrvatskoj a i jednog od najboljih klubova u regiji. Klub je nastao 1946.god pod imenom Sloboda. 1950.god. mijenja ime u Lokomotiva koje nosi do 1975.god kada uzima sponzorsko ime Cibona( prehranbeni koncern koji su činili zagrebačka poduzeća Kraš, Franck, Badel i Voće) koje nosi i danas. Klupski nadimak je Vukovi s Tuškanca, jer je tadašnja Lokomotiva prije izgradnje današnje dvorane Dražen Petrović igrala na Tuškancu. Navijači im skandiraju Heja-heja Cibosi što je modifikacija originalnog Heja-heja Lokosi.
Domaće prvenstvo su osvojili 15 puta, domaći kup 6 puta, prvenstvo Jugoslavije 3 puta a kup Jugoslavije 8 puta.
Euroligu su osvojili 2 puta, Kup pobjednika kupova 2 puta a Kup Radivoja Koraća jednom.
Roster ekipe
PG Vedran Princ, Jamont Gordon
SG Bojan Bogdanović, Antonio Graves, Goran Vrbanc
SF Marko Tomas, Marin Rozić, Robert Troha
Aha, i to je po debilnosti nadjacano jedino sa Zig-Zag Medvescak. :lol:
...Život za Široki...

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Neutral » 30 sep 2009, 03:15

Kao što sam simpatizer Dinama, tako sam i Cibone. Uz Partizan najjači u ex-Jugi. Imaju dobru ekipu i ove godine, imaju neki kontinuitet ali i pare.

šb fanatik
Postovi: 148
Pridružen/a: 19 sep 2009, 15:48
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la šb fanatik » 30 sep 2009, 12:30

Rz88 je napisao/la:Kao što sam simpatizer Dinama, tako sam i Cibone. Uz Partizan najjači u ex-Jugi. Imaju dobru ekipu i ove godine, imaju neki kontinuitet ali i pare.
Ove godine je i njih zahvatila recesija, igrači nisu dobili plaću 6 mjeseci

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 sep 2009, 19:34

Odlicno, dabogda im tolika potrazivanja bila da moraju poslati Bogdanovica i Rozica kuci, pa lagano iz Mostara na trening u Široki. :p
...Život za Široki...

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la Neutral » 21 okt 2009, 20:16

Izgubiti 45 razlike kod kuće je ogromna sramota. Iako ja simpatišem Cibose ovo je sramota. Da smo se sastali mi sa forum ne bi toliko izgubili.

Cibona- Siena 40-85.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 22 okt 2009, 02:24

I ponovno je nakon Drazena jedan igrac upisao 40 poena u dresu Cibone. A cekaj, pa to je bila cijela momcad... :/ :lol:
...Život za Široki...

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la dubrava » 22 okt 2009, 08:59

ŠB_Fidelis je napisao/la:I ponovno je nakon Drazena jedan igrac upisao 40 poena u dresu Cibone. A cekaj, pa to je bila cijela momcad... :/ :lol:
:mrgreen: :mrgreen: dobra ;)
planirao sam ici na tu tekmu, jer idem na skoro svaku europsku, al na kraju nisam otišao. A kolko vidim, i bolje da nisam isao. Stvarno, prava katastrofa i rezultatski potop. Poluvrijeme je bilo ok, jako solidno i drzali su se skoro pa ravnopravno. Al u nastavku, nemam pojma sta se dogodilo, i odakle takav iznenadni pad u igri. Mislim da je postotak za tricu bio katastrofalan. Ne sjecam se kad su tako lose gadali. Dati 40 poena na utakmici je stvarno sramota.
Nisam siguran jel im ovo najveci poraz, sjecam se prije par godina, igrali smo protiv CSKA u Zagrebu, i sjecam se da sam poslije -35, 38, prestao brojit :mrgreen: Al su zato one cibonete (cheerleadersice) pravo zgodne. Uvijek cekam time-out :D
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 22 okt 2009, 15:18

Ne znam, mislim da je to najtezi poraz kuci ikada. Doduse, kad se sjetim jos par onih trica i sl. sto su u zadnjem momentu iscurile, covjek mora cak reci dobro su i prosli, moglo je lagano i 50 biti. Jednostavno su zakazali u brojnim segmentima, a Siena je momcad koja se nikad ne opusta, demoralizira protivnika i samo trpa, isti nivo igre konstantno, agresivno, Cibona se vec raspala nakon poluvremena, sta's.
...Život za Široki...

wade
Postovi: 379
Pridružen/a: 15 jul 2009, 11:14
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la wade » 27 okt 2009, 18:16

mislim da bi bogdanovic moga biti veoma dobar igrac...samo ako je u glavi dobar,a valjda jest
naglasak je ost'o makar nisam ovdje gojen, jer ništa nije jače nego hercegovački korjen, kažem hercegovački, to nije pridjev nego epitet, shvatit ćeš zašto haramo kad skontaš mentalitet...

Avatar
saratoga
Postovi: 16
Pridružen/a: 09 sep 2009, 16:17
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la saratoga » 29 okt 2009, 12:09

ako postignu vise od 40 koseva, veceras, bit ce super :D

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la loptica » 31 okt 2009, 13:30

Loše jako, veliki porazi se zaredali,ima tu par igrača ali u Europi su slabi.
Sad je i finacijska kriza ,čak im grad treba dat novce kao sponzor,ali sve to holding šteka tako ne vidim baš izlaz iz krize.
Sretno Cibosima!
Fi hajati.
GO Bosno.

lux
Postovi: 34
Pridružen/a: 24 okt 2009, 00:58
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la lux » 31 okt 2009, 20:25

Ma bit će dobra sezona, koda je sramota izgubit od Siene i Barce to su timovi u top 5 timova Europe. Mi smo prvi NLB ligi u kojoj igramo sjajno i gdje smo svakog pobijedili s preko 10 razlike

lux
Postovi: 34
Pridružen/a: 24 okt 2009, 00:58
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la lux » 01 nov 2009, 18:58

Cibona je sjajnom partijom Marka Tomasa koji je postigao 32 koša pobijedila na teškom gostovanju u Vršcu Hemofarma nakon produžetaka 96-94 i sada ima omjer 5-0 i to nakon dvije velike pobjede u Srbiji

Avatar
__Liedson__
Postovi: 1417
Pridružen/a: 26 nov 2009, 22:18
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la __Liedson__ » 26 nov 2009, 22:37

ne mogu da vjerujem sta su uradili protiv ASVELA !!
prosuti vodstvo na onakav nacin... :oops: stvarno se s njima nesto cudno desava u posljednje vrijeme !!

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la bambina » 10 dec 2009, 22:34

Gledala sam ih protiv Barce večeras,loše euroliga opet poraz ;)

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Cibona Zagreb

Post Postao/la loptica » 16 dec 2009, 14:43

Mislim da večeras Cibona bi trebala pobijedit fali im par igrača i Giriček ne igra.
Valjda će se pokzati kući večeras bi trebalo bit nova pobijeda u euroligi,sretno im.
Fi hajati.
GO Bosno.

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.