ABA liga

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Ko osvaja ABA Ligu u sezoni 2013/2014?

Partizan
28
30%
Crvena Zvezda
12
13%
Igokea
4
4%
Budućnost
0
Nema glasova.
Cedevita
25
27%
Olimpija
2
2%
Cibona
18
19%
MZT Skoplje
0
Nema glasova.
Solnok
0
Nema glasova.
Niko od ponuđenih
4
4%
 
Ukupno glasova: 93

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la MaGiCa » 30 apr 2014, 09:02

nerminh74 je napisao/la: magica ne mozes koristiti podatak od 1945 godine jer tada se igralo na sljaci i betonu na principu turnira 4-8 klubova, pocetak moderne kosarke je 70-tih godina i tada i pocinje omasovljavanje pa mnogi klubovi tek nastaju, a da ne zaboravimo da su pa jedno 20-tak titula morale po direktivi pripasti CZ ista stvar se desavala u spaniji gdje je Real Madrid po naredzenju FRanka morao osvajati titule

a od 70-tih CZ je bila daleko manje vazan faktor i osvojila je malo sta, a u svakom rangiranju gleda se tezina takmicenja i na osnovu njega se boduje ta titula

najbolji primjer je ova pobjeda cibone koja je vaznija nego 10 titula hrvatske koje su osvojili u nikakvoj konkurenciji

prema tome slobodno preboji titule od 70-tih i takmicenja koja su osvojili i dobiti ces tabelu koji mi navodimo
Najbolje je da mi ti kazhesh koje cu podatke da koristim, a koje ne. ;)

I Real je osvojio 6x Kup Evropskih Shampiona u fudbalu, u kome su igrali samo prvaci nacionalnih liga, u kome je bilo dozvoljeno imati max. 3 strana igracha, u kome nije bilo grupa i sl. - vec odmah KO sistem...Pa, da li da im odbijemo tih 6 titula i tvrdimo da Real juri 4. titulu u LP, jer ostale je zaradio kad su se guljale krpenjache po pashnjacima :?: :nene:

Ko je kriv Bosni shto joj je trebalo vishe od 20 godina od osnivanja da bi ushla u prvu ligu :?:
Jugoplastici skoro 20 godina od osnivanja da bi postala ozbiljan faktor :?:
Na bazi te i takve (kako ti kazhesh:frankovske) Zvezde, kao i OKK, Proletera, Zadra i Olimpije je i nastala jugoslovenska kosharka. Nisu je stvorili ni Bosna, ni Jugoplastika, ni Cibona, a ni Partizan. Doveli je do vrha Evrope - da, ali stvorili - nisu.

No, ovu temu smo zhvakali na drugim topicima. Ti si osvedocheni bosnash i tu izgleda nema shanse da se slozhimo.

BTW, shta je to KKB toliko mnogo uradila za manje od 20 godina u prvom razredu exYU kosharke, KES included, shto je toliko iznad uchinka KKCZV u periodu od 1968-91, kada se kosharka igrala u dvorani: otela, pardon: "uzela" titulu Shibenci i tako zavrshila taj period sa 3:2 u titulama :?: :roll:
Igrala 1 finale Kupa Koraca, koliko i Zvezda :?: :clap:
Uzela 2xkup Jugoslavije, shto je 1 manje od KKCZV :?: :mrgreen:

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 30 apr 2014, 10:22

Dobra je Zvezda bila. Steta pa se ugasi. :mrgreen:
...Život za Široki...

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la nerminh74 » 30 apr 2014, 10:32

MaGiCa je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la: magica ne mozes koristiti podatak od 1945 godine jer tada se igralo na sljaci i betonu na principu turnira 4-8 klubova, pocetak moderne kosarke je 70-tih godina i tada i pocinje omasovljavanje pa mnogi klubovi tek nastaju, a da ne zaboravimo da su pa jedno 20-tak titula morale po direktivi pripasti CZ ista stvar se desavala u spaniji gdje je Real Madrid po naredzenju FRanka morao osvajati titule

a od 70-tih CZ je bila daleko manje vazan faktor i osvojila je malo sta, a u svakom rangiranju gleda se tezina takmicenja i na osnovu njega se boduje ta titula

najbolji primjer je ova pobjeda cibone koja je vaznija nego 10 titula hrvatske koje su osvojili u nikakvoj konkurenciji

prema tome slobodno preboji titule od 70-tih i takmicenja koja su osvojili i dobiti ces tabelu koji mi navodimo
Najbolje je da mi ti kazhesh koje cu podatke da koristim, a koje ne. ;)

I Real je osvojio 6x Kup Evropskih Shampiona u fudbalu, u kome su igrali samo prvaci nacionalnih liga, u kome je bilo dozvoljeno imati max. 3 strana igracha, u kome nije bilo grupa i sl. - vec odmah KO sistem...Pa, da li da im odbijemo tih 6 titula i tvrdimo da Real juri 4. titulu u LP, jer ostale je zaradio kad su se guljale krpenjache po pashnjacima :?: :nene:

Ko je kriv Bosni shto joj je trebalo vishe od 20 godina od osnivanja da bi ushla u prvu ligu :?:
Jugoplastici skoro 20 godina od osnivanja da bi postala ozbiljan faktor :?:
Na bazi te i takve (kako ti kazhesh:frankovske) Zvezde, kao i OKK, Proletera, Zadra i Olimpije je i nastala jugoslovenska kosharka. Nisu je stvorili ni Bosna, ni Jugoplastika, ni Cibona, a ni Partizan. Doveli je do vrha Evrope - da, ali stvorili - nisu.

No, ovu temu smo zhvakali na drugim topicima. Ti si osvedocheni bosnash i tu izgleda nema shanse da se slozhimo.

BTW, shta je to KKB toliko mnogo uradila za manje od 20 godina u prvom razredu exYU kosharke, KES included, shto je toliko iznad uchinka KKCZV u periodu od 1968-91, kada se kosharka igrala u dvorani: otela, pardon: "uzela" titulu Shibenci i tako zavrshila taj period sa 3:2 u titulama :?: :roll:
Igrala 1 finale Kupa Koraca, koliko i Zvezda :?: :clap:
Uzela 2xkup Jugoslavije, shto je 1 manje od KKCZV :?: :mrgreen:
ti mozes koristiti podatke koje zelis, ali ima negdje gdje su bas racunali uspjesnost klubova kroz istoriju i te titule prije 70-tih su cini mi se oznacavali sa koficijentom 0,1 tj. 10 titula prije 70-tih = 1 poslje
prva kosarka u ex-yu igrala se u zadru i to su zapoceli italijani jos 20-tih tako da je zadar pionir yu kosarke
inace Bosna je bila prvak Europe sto KK CZ nije nikada bila
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la MaGiCa » 30 apr 2014, 10:51

ŠB_Fidelis je napisao/la:Dobra je Zvezda bila. Steta pa se ugasi. :mrgreen:
Jbga. I bogati plachu... :lol:
nerminh74 je napisao/la:ti mozes koristiti podatke koje zelis, ali ima negdje gdje su bas racunali uspjesnost klubova kroz istoriju i te titule prije 70-tih su cini mi se oznacavali sa koficijentom 0,1 tj. 10 titula prije 70-tih = 1 poslje
Negde je na tarabi pisalo 3.14chka, pa je svako ko je neshto probao dobio chvor, a ne rupu. ;)
Titula je titula, a mozhemo prichati samo o relativnoj vrednosti iste - ne o apsolutnoj.
nerminh74 je napisao/la:prva kosarka u ex-yu igrala se u zadru i to su zapoceli italijani jos 20-tih tako da je zadar pionir yu kosarke
Prva kosharkashka lopta na ove prostore je donesena u Beograd i prvo igralishte je tu otvoreno, pored osnovne shkole Kralj Petar I. ;)
Doneli je Amerikanci, diplomate po ujedinjenju i proglashenju Kraljevine eS-Ha-eS. :cool:
Nema veze, poshto sam i Zadar uvrstio u te "oce osnivache" YU kosharke. :zviz:

inace Bosna je bila prvak Europe sto KK CZ nije nikada bila
Istina.
Zato sam i rekao KES included. No, i Zvezda je bila pobednik KESa u fudbalu, pa nije veci i uspeshniji klub od brojnih klubova diljem Evrope.

Ne rachuna se, moj Nermine, kako tebi ili meni pashe - vec onako kako knjige starostavne kazhu. A te knjige kazhu da ni u svom najsvetlijem periodu (1971-91), KKB nije bila mnogo uspeshnija od KKCZV. Jeste bila uspeshnija, ali ne mnogo - kako se ovde predstavlja. E, tih 20 godina su negde oko trecine ukupne duzine postojanja i jednog i drugog kluba. A shta cemo sa ostale dve 1/3 :?: :hmmmmm:

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la nerminh74 » 30 apr 2014, 11:17

MaGiCa ovo kod tebe od neke rasprave predze u svadzu, a ja nemam namjeru se svadzati
ja sam samo napisao da vecina nas smatra da je KK Bosna uspijesnija od KK CZ po osvojenim trofejima i da na jedno vrednovanju klubova u kosarci (ubio sam se trazeci, ali nisam ga mogao naci) pokazano je da je jedan od najuspjesnijih klubova u europi bila jugoplastika jer su bili dominatni u tom periodu u cijeloj europi, poslje je isla cibona, pa partizan, pa bosna i poslje je isla KK CZ jer su skoro svi trofeji KKCZ bili vezani za domace takmicenje koje tada nije bilo medzu jacima u europi

nemoj shvatati to kao provokaciju, nego kao necije misljenje i nesto sto je neko procitao
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la MaGiCa » 30 apr 2014, 11:34

nerminh74 je napisao/la:MaGiCa ovo kod tebe od neke rasprave predze u svadzu, a ja nemam namjeru se svadzati
O kakvoj svadji prichash :?: Niko se ovde ne svadja, vec se diskutuje. ;)
ja sam samo napisao da vecina nas smatra da je KK Bosna uspijesnija od KK CZ po osvojenim trofejima i da na jedno vrednovanju klubova u kosarci (ubio sam se trazeci, ali nisam ga mogao naci) pokazano je da je jedan od najuspjesnijih klubova u europi bila jugoplastika jer su bili dominatni u tom periodu u cijeloj europi, poslje je isla cibona, pa partizan, pa bosna i poslje je isla KK CZ jer su skoro svi trofeji KKCZ bili vezani za domace takmicenje koje tada nije bilo medzu jacima u europi
Bash tako. To si napisao i "nategao" malo cifre (0,1:1) da bi ti ta ideja proshla.
nemoj shvatati to kao provokaciju, nego kao necije misljenje i nesto sto je neko procitao
Naravno da nije provokacija, vec je to tvoje pravo da mislish drugachije. ;)
Isto tako, ja imam pravo da ispravnost tj. validnost tog i takvog mishljenja dovedem u pitanje, ne :?:

Slozhicemo se da se ne slazhemo i to je to. :cool:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la Lillard » 30 apr 2014, 16:52

Cibonino malo košarkaško čudo

Pamtim još uvijek jako dobro prvu sezonu Jadranske lige. U hladnoj Zetri gledalaca nije bilo ni za lijeka. Bosna je u tom premijernom izdanju ovog takmičenja ostvarila valjda dvije pobjede i za vrijeme mandata Draška Prodanovića izvrtila preko 20 igrača. Najbolji strijelac lige je bio Marino Baždarić, tada igrač Rijeke tj. Triglav Osiguranja, kako su se u ono vrijeme zvali. Baždarić je i 13 godina kasnije u ligi. Saigrači su mu u svlačionici Cedevitinog trening centra ove sezone zaljepili sliku na kojoj se sprema da šutira, samo što umjesto lopte u ruci ima - ogromnu ciglu.

Tokom trajanja ABA lige nismo vidjeli previše iznenađenja. Najveće je do prije par dana držao Zadar, koji je u Ljubljani 2003. godine izrešetao Maccabi iz Tel Aviva i osvojio trofej. Zadar je imao Marka Popovića u vrhunskoj formi, Michaela Meeksa, reprezentativca Kanade, te rotaciju od devet igrača, gdje prostora nije bilo za tada 19-godišnjeg Marka Banića. Maccabi je bio izuzetno jak (Vujčić, Goree, Lewis, Sharp, Burstein, Bluthental, Udrih, Bešok), ali su te godine tražili identitet nakon odlaska Huffmana i Mcdonalda, te su tek naredne kompletirali tim koji je osvojio dvije Eurolige zaredom.

Negdje u blizini ovog uspjeha Zadra stoje i dva trofeja Reflexa tj. FMP-a. Posebno prvi, osvojen u Zagrebu, sa povrijeđenim Reggie Freemanom u finalu protiv Cibone, za koju su tada igrala danas dva trenera - Slaven Rimac i Jurica Golemac. Drugi je bio u Sarajevu protiv Partizana. Oba trijumfa sa po poenom razlike. Krka je 2011. igrala F4 kada je to malo ko očekivao. Prvo mjesto u ligi prošle sezone je osvojila Igokea.

Cibona je u beogradskoj Areni nadmašila sve to. I Zadar i Reflex-FMP, Hemofarm, i Krku i Igokeu. Nikada tim sa manje resursa, sa lošijom situacijom u klubu, sa kraćom rotacijom igrača i trenera nije osvojio ovo takmičenje.

Cibona je jedan od najvećih klubova na prostoru ex-Yu. Dvostruki evropski prvak. Dražen Petrović. Mirko Novosel. Možda i šuterski najbolja ekipa koja je viđena na ovim prostorima. Prvi su imali najbolje uslove. Prvi su imali svoju dvoranu. Čak ni raspad Jugoslavije nije uticao na Cibonu, štaviše. Postali su hrvatski Maccabi. Najskuplje plaćeni domaći igrači, najbolji stranci, najbolji ugovori, odvođenje mladih igrača koji se dopadnu. Redovno učešće u Euroligi.

I tako sve do prije nekoliko godina...

Kada smo prije 10 dana otišli na trening Cibone u "Kutiju šibica", izgledali su zaboravljeni od svih.

Iz obližnjeg fitnes centra tek bi povremeno neko provirio da pogleda odakle TV ekipa i šta to snimaju, u stilu "Zar još nekoga zanima Cibona?"

Stručni štab od dva čovjeka. Tim menadžer koji obavlja još pet funkcija u klubu. Oprema koja izgleda kao da je donesena od kuće. Na treningu je bilo igrača tek toliko da se može igrati pet na pet... Opet, ljubav i poštovanje među njima su bili vidljivi i nakon pet minuta. Blassingame je zezao ostatak ekipe, Šarić je zavrtao slobodne udarce na rukometni gol, svi su se tapšali i grlili nakon dobrog poteza. Slaven Rimac je emitovao neku čudnu mirnoću. Izgledao je i zvučao kao čovjek koji duboko vjeruje u svoj tim i svoje igrače bez obzira na okolnosti. Drugačije valjda i ne može da se radi u datim uslovima.

Nakon odlaska Nevena Spahije, Strawberrya, Janninga i Žižića, Cibona je negdje oko Nove godine imala gostovanje u Kragujevcu. Poraženi su u neizvjesnoj završnici. Nakon meča, ljudi bliski Ciboni su glasno razmišljali: "Ne znam kako ćemo uopšte ostati u ligi. Naša situacija je očajna."

Cibona je uspjela da zadrži Darka Planinića, koji je bio daleko od prave forme. Doveden je na žeton Ivan Siriščević, koji je potpisao doslovno za stan i hranu. U seriju pobjeda je krenula ekipa koja je u tom trenutku vidjela jednu platu od početka sezone, čiju je igru podigao 20-godišnjak, oko čije su se karijere "brinule" desetine "baba", koja je imala jednog jedinog centra, te u nekim trenucima samo jednu izmjenu. Organizovanje igre prepušteno je sporadičnom američkom veteranu od 175cm, koji balansira između izgubljenih lopti i ljubavnih problema. Nekako, vrlo često neobjašnjivo, ova družina je dogurala do F4.


Iskreno, Ciboni sam iz čiste kurtoazije dao i onih 20% šansi da mogu proći u finale. Svi su znali kako će Cibosi da se postave u toj utakmici. Kombinovana odbrana, široko u napadu, pick and roll, popunjen reket, dopustiti šut nekim protivničkim igračima i računati da će Zvezda ući u nervozu. Opet, Cibona sa vrlo sporadičnim šutem sa distance, bez prave rotacije pod košem, može tako da igra poluvrijeme, možda tri četvrtine. Onda će ih stići umor i ofanzivni skokovi protivnika, problemi sa ličnim greškama...

Stigao ih je jedino umor. Ali i to su pregurali. Jerel Blassingame je stvorio 50 poena za svoju ekipu na tom meču (28 poena i devet asistencija), svađao se sa svim protivničkim igračima i usput ubacivao ključne trojke i slobodna bacanja (Nakon meča u hotelu Blassingame je kucanje poruka prekidao jedino kada bi se čuo zvuk štikli. Tada bi ostavljao telefon i ispravljao se u ramenima, te gledao u nadolazeću žensku osobu sa izrazom lica: "Hej, to sam ja. Sada sam ubacio 30 poena.")

Cibona je tokom dva sata utakmice vrtila dvije iste akcije u napadu. Blassingame i Šarić su zajedno izgubili 17 lopti. Većinu u pokušaju da nešto kreiraju za sebe ili saigrače. Ne u alibi pokušajima da skinu odgovornost.

To je vjerovatno i najveći uspjeh Slavena Rimca ove sezone. Stavio je u službu tima i rezultata izuzetno talentovanog igrača. Isto je uradio i sa playmakerom, koji je uglavnom bio poznat kao neko ko samo prevodi loptu. Stariji igrači u timu su upravljač prepustili Dariju Šariću, svjesni da ovaj tim prepun mana može otići onoliko daleko koliko ga odvede ovaj momak iz Šibenika. Na kraju se na opšte iznenađenje ispostavilo da je to titula.

Šta napisati o Šariću što do sada nije rečeno ili napisano. One greške koje je napravio u završnici polufinala je naplatio sa kamatom u finalu protiv Cedevite, gdje je njegova Cibona ostvarila rutinsku pobjedu. Dario je zamalo napravio triple-double, pogodio je čak pet trojki te podijelio pet blokada. Branio je i napadao sa četiri pozicije.

Nikada igrače nisam dijelio na pobjednike i one druge. Gomila vrhunskih igrača nikada u karijeri nije osvojila bitan trofej, pa opet niko normalan ne može da ospori njihovu briljantnost na terenu. Ali uzimajući sve to u obzir, Dario Šarić je mogao da odustane još na pola sezone. Momak oko čije su se karijere već sada prošunjale gomile sumnjivaca i smutljivaca je mogao da kaže: "Šta me briga..." i da šutira do iznemoglosti, nauštrb saigrača i uljepšavanja statistike. Šarić je mogao da ode linijom manjeg otpora i da odmah po završetku sezone spakuje stvari i ode negdje gdje ima i previše love za talente poput njega. Što bi rekao Larry Bird: "Ja ću svoje pare da zaradim sa vama ili bez vas..."

Opravdanja je barem bilo dovoljno. Treba samo jednom da vidite sastav Cibone i za svaki poraz možete da nađete barem 20 opravdanja. Šarić ih nije tražio. Slušao je trenera i saigrače. Vukao je i grizao do pobjede svaki put. Ovaj F4 je valjda i defintivna potvrda da će Šarić biti vrhunski igrač. Ima karakternu crtu koja ga tjera naprijed, da želi više svaki put. To je osnovna razlika...

Cibona je i nakon ovog trofeja klub kojeg pritišću milionski dugovi, koji je u realnoj opasnosti da ne nađe sredstva za Euroligu (mada bi to nakon ovakve pobjede bilo zaista previše), o kojem brigu vode osobe koje košarka ne zanima, što se vidi na svakom koraku. Ali, ova Cibona je i jedna prava košarkaška priča. Priča iz nekog sportskog filma o totalnom autsajderu. Tim koji je ostavljen od svih, koji se okrenuo sam sebi i na kraju u nevjerovatnoj završnici postao šampion.

Slaven Rimac je iz svog debija na klupi Cibone izvukao džek-pot. Preuzeo je ruševinu od tima, preuzeo je ekipu koju niko nije htio i odveo je do trofeja. Košarka je sjajna, luda i čudna u isto vrijeme. Rimac možda osvoji još 10 trofeja u karijeri, možda više nijedan, ali ovo što je napravio u nedelju će pamtiti do kraja života...

Edin Avdic

:clap:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la lumani » 30 apr 2014, 22:57

MaGiCa je napisao/la:
lumani je napisao/la:Nikako ta lista ne moze moj Magica ;) Kako to Partizan na prvom mjestu :?: ajmo samo stats iz bivse Juge,tu je Jugoplastika na prvom mjestu ,Cibosi na drugom pa tek onda ide Partizan...
Rachunam od 1945. do dana danashnjeg. Dakle: socijalistichka Jugoslavija+ratovi+saveremeno doba.
Jugoplastika je imala najveci peak, dodushe kratkotrajan, ali - najveci. Medjutim, Jugoplastika ne postoji u 00im, ne postoji u 10im, kao shto nije postojala ni pre 1970e, kao top klub. Ne mozhe se na bazi od 5 vanzemaljskih sezona davati titula najuspeshnijeg kluba u zemlji gde se ozbiljan basket igra skoro 70 godina. ;)
Cibona ili Partizan, to je vec dilema. Cibona ima 1 EL vishe, ali je KKP dosta uspeshniji od raspada SFRJ i igrao je zavrshnicu iste 3x u tom periodu, a jednom i osvojio. BTW, Partizan se borio za trofeje sa mocnom Zvezdom i drzhavnim projektom iz Crne Gore u liku KK Buducnost tokom 90ih, nakon toga je imao konkurenciju i u Hemofarmu i FMPu...Cibona je skupljala kante po Hrvatskoj u kojoj su se "raspadali" i Jugoplastika i Zadar i Shibenka...a uz to je KKP mlatio Cibonu godinama u ABA ligi.

Inache, kad smo vec kod SFRJ kosharke, evo vechne tabele kosharkashkih prvenstava 2.Jugoslavije:

1. Crvena zvezda 46 903 565 10 328 75004:70092 1140 (-1)
2. Partizan 45 898 560 14 324 74971:70835 1134
3. Cibona Zagreb 39 830 486 5 339 70161:67359 977
4. Olimpija Ljubljana 42 852 479 10 363 70466:66503 967 (-1)
5. Zadar 38 795 466 5 324 66626:63520 937
6. Jugoplastika Split 27 614 407 0 207 54166:50204 814
7. OKK Beograd 31 630 338 6 286 48268:46361 682
8. Bosna Sarajevo 19 442 260 0 182 40464:39152 520
9. Radnicki Beograd 28 612 257 1 354 50369:51665 515
10. Borac Cacak 23 526 207 0 319 44401:46791 414

Dakle, Zvezda je jedini klub koji nikada nije ispao u 2. ligu, Partizan je van drushtva najboljih bio samo 1 sezonu, Olimpija: 4, Cibona: 7, Zadar: 8. A Jugoplastika i Bosna su vishe vremena proveli van prve lige ili u grchevitoj borbi za opstanak u istoj, nego u vrhu YU kosharke. ;)[/quote


Magica,Titule yu lige, titule Euro lige ;) znaci to saberi i vidjeti ces tko je Jugoplastika :!:Samo se titule broje,a najveca kruna je EUROLIGA..

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la MaGiCa » 01 maj 2014, 12:51

lumani je napisao/la: Magica,Titule yu lige, titule Euro lige ;) znaci to saberi i vidjeti ces tko je Jugoplastika :!:Samo se titule broje,a najveca kruna je EUROLIGA..

:yawn:

:arrow:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la SiamoNoi » 01 maj 2014, 17:20

[youtube][/youtube]

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la BigBigBang » 01 maj 2014, 18:36

Ni ovaj uspjeh Cibone i zagrebacke kosarke ne bi bio moguc bez jednog jedinog Zdravka Mamica! Bravo Zdravko gospodine.


Jednostavno taj covjek pretvara sve u zlato, gdje je on tu su uspjesi i trofeji.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la Mancini » 01 maj 2014, 19:00

Zar se on "uvukao" i u košarku?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la Lillard » 01 maj 2014, 19:38

@Paja ne s.eri i neces uspjet zatrolat i ovdje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la SiamoNoi » 01 maj 2014, 23:22

Mancini je napisao/la:Zar se on "uvukao" i u košarku?
Ne.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 02 maj 2014, 00:11

*baca kost* Ali je nemalo pomogao Ciboni. :mrgreen:
...Život za Široki...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la legenda reala » 02 maj 2014, 00:27

Pa dobro bi došlo Ciboni da se Zdravko uključi, iako ne vjerujem nema para od košarke
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la BigBigBang » 02 maj 2014, 01:59

PA Dinamo je dao plate igracima prije svega Saricu i ovome crncu a Mamic=Dinamo.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la Lillard » 02 maj 2014, 02:01

BigBigBang je napisao/la:PA Dinamo je dao plate igracima prije svega Saricu i ovome crncu a Mamic=Dinamo.
:nene:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la SiamoNoi » 02 maj 2014, 09:04

Ovaj Bigbengboateng je valjda pokusao zatrolat svaku temu na ovom forumu.

BigBigBang
Postovi: 10781
Pridružen/a: 07 maj 2012, 18:30
Kontakt:

Re: ABA liga 2013/2014

Post Postao/la BigBigBang » 02 maj 2014, 13:14

Lillard je napisao/la:
BigBigBang je napisao/la:PA Dinamo je dao plate igracima prije svega Saricu i ovome crncu a Mamic=Dinamo.
:nene:
Izvini ti si im platio.
VOAJERU CIGANE ODLAZI IZ ARSENALA!

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.